Anketa

Sta mislite o aromama/tecnostima sa gadnim nazivima i etiketama?

Nikad ne bih kupio tako nesto
4 (80%)
Kupio bih ali mi smeta
0 (0%)
Ne smeta mi / ne obracam paznju
1 (20%)

Ukupno glasova: 5

Autor Tema: Sta mislite o aromama/tecnostima sa gadnim nazivima i etiketama?  (Pročitano 460 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11850
  • -Receive: 11113
  • Ugled: +22865/-0
Ne bih sad da navodim ni jednu po anzivu, ali svi znaju na sta mislim. Moj odgovor je po 1. I ne da ne bih kupio, nego ni na poklon ne bih prihvatio, pa sve i da je najlepsa aroma na svetu. Jednostavno iz principa - ne podravam taj pravac. Proizvodjaci cigareta su u nekim zemljama primorano da stavljaju one gadne slike na paklice, a proizvodjaci vejp tecnosti i opreme to rade svojevoljno. Zadnjih godina se stice utisak da je lobaanja zastitni znak cele industrije elektronskih cigareta, a oni koji nas predstavljaju na socijalnim mrezama na neku satanisticku sektu. Ja necu da ucestvujem u tome. Ok, u svetu je to popularno, ali da vidimo kakva je situacija kod nas.

Van mreže opushteno

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 219
  • -Receive: 226
  • Ugled: +512/-3
Odg: Sta mislite o aromama/tecnostima sa gadnim nazivima i etiketama?
« Odgovor #1 poslato: Septembar 30, 2020, 10:55:38 »
  • Publish
  • Ja ne mogu iscekat da  nabavis koju aromu i da krenu legendarne recenzije :thumbsup: :dance: :dance: kako ide ono, osjecam frometinovo brasno a u pozadini retrovizor sa 2kg kapilara, a na izdahu neki med koji podjeca na lanac od kosacice :hooray: :hooray:  oprastaj na off ali ne izdrzah :)

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5709
    • -Receive: 9240
    • Ugled: +10066/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    Odg: Sta mislite o aromama/tecnostima sa gadnim nazivima i etiketama?
    « Odgovor #2 poslato: Septembar 30, 2020, 14:52:28 »
  • Publish

• Sustina je u tome sto je vejping krenuo na pogresnu stranu.Ne...zapravo nikad nije ni poceo kako treba.Ovo je bilo novotarija i kao takvo najpre prihvaceno od...pa ja ih zovem "neprilagodjenim likovima" - ljudi koji se nisu osecali potpuno prijatno takvi kakvi jesu i u okruzenju kakvom jesu vec im je bilo potrebno da se na neki nacin istaknu ili budu drugaciji.Takodje,zbog samog karaktera isti su i najglasniji na YT i FB pa je tako sad i prosecan vejper (najpre u USA i drugim zapadnim zemljama koje i imaju najveci uticaj na usmeravanje i kreiranje trendova) debeo,bradat,istetoviran i sa bar dve-tri mrtvacke glave u nosu,usima ili nekim drugim telesnim otvorima.Zapravo,pogledajte bilo koji skup vejpera i uporedite sa skupom moto grupe Hells Angels i videcete da i nema neke razlike.

Drugi problem,tj. nastavak prvog je (a bas su to onaj Grk i debeli Italijan komentarisali pre neko vece) da je vape industrija okrenuta pre svega vejperima a ne prema pusacima.Prosecan pusac mozda zeli nazive tipa Tobacco,Tobacco Light i sl. ali on nije ciljna grupa vec je ciljna grupa vejper koji na sebi ima trajno nanet crtez neke spodobe,ugraviranu neku kletvu ili simbole koji se tradicinalno vezuju za stvari kojih se prosecan covek plasi.I koji oko sebe zeli sto vise reci tipa Death,Blood itd. jer mu je to blisko i to ga razlikuje od drugih ljudi.A svaka industrija postuje zelje svojih kupaca.

Bez obzira sta mi mislili o velikim duvanskim kompanijama one ipak imaju izuzetan tim strucnjaka i spremni su i na inicijalne gubitke da bi svoj proizvod "povezali" sa pravim profilom ljudi za koji procene da ce im vremenom postati najbolje i najbrojnije musterije i doneti najvecu zaradu.Vape industrija nije bila spremna na to.Nije bila spremna da kreira proizvod koji mozda nece biti privlacan za prvih 10 ili 100 kupaca ali ce vremenom dovesti hiljade drugih,jos manje je bila spremna da svesno kreira pravac u kome zeli da ide.Delom zato sto su i vlasnici bili isti ti "neprilagodjeni likovi",delom zato sto ni ulaganja nisu bila velika pa nisu ni zahtevala obimnije planiranje a delom i zbog opste nesigurnosti - bolje 10 danas nego mozda (a mozda i ne) 1000 kasnije...u svakom slucaju tu smo gde jesmo.

U vezi teme -  ne,ne slazem se sa tim i ne zelim da ucestvujem u tome.Nije to ni neka velika zrtva sa moje strane,cak se ne radi toliko ni o odbojnosti (mada je ima) koliko me jednostavno ti nazivi ni najmanje ne privlace niti mi daju naznake sta bih mogao od arome da ocekujem.