Autor Tema: Makro fotografije grejaca u raznom stadijumima  (Pročitano 915 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11651
  • -Receive: 10928
  • Ugled: +22680/-0
Makro fotografije grejaca u raznom stadijumima
« poslato: Jul 17, 2020, 11:59:26 »
  • Publish
  • Ne znam sto mi ovo nije palo na pamet ranije da uradim :017:  Valjda iz straha od rezultata, jer sam lenj da bih svaki put pravio novi grejac. Posle ovoga cu razmisliti ;D

Nov nekoriscen grejac:

grejac koriscen u atomizeru nekoliko dana:

grejac na kome nije prethodno radjen dry burn posle prvog:

isti grejac jos jednom dobro opran vodom i odradjen jos jedan dry burn:

Dalje nije imalo smisla, jer dok bi se oprao i treci put i sprzio, to je vec vreme dovoljno da se napravi novi grejac. To verovatno niko ne radi. Nastavicu jos jedan grejac da maltretiram i da ga fotkam posle svakog spaljivanja, sve dok izdrzi, a sve u svrhu istrazivanja ;D  Posle toga, svaki put pravim novi grejac. A vi kako hocete :cool1:

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9840
    • -Receive: 12039
    • Ugled: +14474/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Makro fotografije grejaca u raznom stadijumima
    « Odgovor #1 poslato: Jul 17, 2020, 12:10:54 »
  • Publish
  • Jel se meni cini ili ovde fali parce ?

Ako fali a grejac i dalje radi normalno , voleo bih videti kako izgleda grejac u momentu kada krene da pravi hotspotove  :banghead:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Jul 17, 2020, 12:13:35 »
  • Publish
  • Nisam to primetio, ali definitivno da. Eto to je mesto gde moze da nastane hot-spot. Praticu to mesto bas ubuduce, pa cemo za nekih mesec-dva imati kompletnu sliku.

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 716
    • -Receive: 1756
    • Ugled: +2909/-0
    « Odgovor #3 poslato: Jul 17, 2020, 12:15:31 »
  • Publish
  • jos samo da navedes vrstu zice pa da uporedimo sa drugim vrstama

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Jul 17, 2020, 12:16:51 »
  • Publish
  • Da, zaboravio sam, kantal 0.25

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5475
    • -Receive: 8621
    • Ugled: +9447/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: Jul 17, 2020, 14:13:24 »
  • Publish
  • Odlicne slike a i tema.

DB sam prestao da radim jos pre par godina,negde u vreme kad sam poceo da se igram sa TC.Primetio sam da mi se ponekad desavaju cudne stvari sa temperaturom i radom moda u TC posle DB i bilo mi je i lakse i brze da namotam novi grejac nego da pokusavam da detaljno cistim stari i stimujem ukoliko ne radi kako treba. A posto je kalem zice <2$ i traje mi skoro 2 godine nisam video ni neki ekonomski razlog da cuvam stari grejac.

edit:
    uostalom

https://nicotinepolicy.net/blogs/guest-blogs/23-miroslaw-dworniczak/138-e-cigarette-coils-from-a-chemist-s-point-of-view
    http://www.ecigarette-research.org/research/index.php/research/research-2015/212-db

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5475
    • -Receive: 8621
    • Ugled: +9447/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #6 poslato: Avgust 03, 2020, 00:24:42 »
  • Publish
  • Nemam ni blizu opremu kao Liber (ovo je sa mobilnog) pa ce moje slike biti vise dekorativnog karaktera nego sto se zaista nesto moze videti.
    U pitanju je 0.25mm zica SS316L pre i posle prvog (i jedinog) dry burn-a.
    pre:

posle:

Nisam primetio ostecenja u meri kao na grejacu gore (mozda i zato sto je SS ili zato sto sam ga koristio u TC rezimu...ili najpre zato sto su slike lose pa se ne vidi ;D ) ali su se definitivno neke mikroskopske neravnine pojavile.Sem toga,ni mod ga ne ocitava vise kao 1.04Ω (koliko je bio i koliko bi i trebao biti) vec se popeo na 1.08Ω i tu sad stabilno stoji.Sta bi bio razlog nemam pojma - mozda nesto do same zice ili kontakata ili nesto trece ali nemam nameru da istrazujem,radije cu ga zameniti novim.

Kao sto rekoh u postu iznad,DB vec godinama ne radim (sem u retkim situacijama kada bas moram).Koristim jednostavne grejace od jeftine zice,potrebno mi je celih 3 minuta da napravim novi i najmanje imam volju da istrazujem zasto se otpor promenio i da li se nesto pomerilo,iskrivilo ili dodirnulo.Sem toga mi je i lakse da provucem vatu kroz novi grejac jer manje zapinje nego kroz ovaj krzavi.I naravno,ono najvaznije,da razmisljam gde su ti delici sto fale zapravo zavrsili.