Autor Tema: Kanger EVOD baterije  (Pročitano 8319 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11241
  • -Receive: 10723
  • Ugled: +22475/-0
Kanger EVOD baterije
« poslato: April 02, 2013, 21:59:28 »
  • Publish
  • Sa kanger baterijama imam veoma pozitivna iskustva i uvek ih rado preporucujem, pa bi to trebao da bude slucaj i sa evod baterijama. Kanger baterije nemaju nikakve promene napona, regulaciju... i slicno, cak rade na sirovu struju i napon pada pri praznjenju, mada je ova pojava manje ili vise prisutna kod svih baterija u manjoj ili vecoj meri. Imaju 5 klika zakljucavanje, zastitu od prekomernog praznjenja i prepunjavanja, zastitu od kratkog spoja i to je sve, ali im je zato i cena adekvatna. Sto se kvaliteta tice, i po pitanju izrade i ukupnog radnog veka, i procenta kvarova, kanger baterije su cista desetka. Ovo pisem iz iskustva sa T2 i cubica baterijama, ali ne vidim razloga da i u evod baterije ne budu ugradjene identicne celije. Cak sam siguran da je mnogo manji procenat kvarova i duzi radni vek nego kod joyetech baterija. EVOD baterije imaju standardan 510/ego konektor, pa se na njima mogu koristiti vecina popularnih modela rasprsivaca, a zanimljiv je i dizajn i taster koji je u ravni sa telom baterije. Za korisnike kojia ne smeta nestabilan napon, evod baterije su pravi izbor. Ovo pisem na osnovu iskustava sa drugim kanger baterijama, a uskoro cu moci da napisem nesto i iz licnog iskustva sa ovim baterijama, do tad, evo malo fotografija:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    Odg: Kanger EVOD baterije
    « Odgovor #1 poslato: April 19, 2013, 15:41:17 »
  • Publish
  • Kanger evod baterije koristim vec nekoliko dana i jednostavno ne znam odakle da pocnem jer sam pun pozitivnih utisaka. Zeleo sam da ih dobro istestiram pre nego sto napisem nesto o njima jer se radi o proizvodu siroke potrosnje, pa mislim da treba imati sto je moguce realniju sliku o njima. Na moju zalost, narucio sam samo baterije od 1000mAh koje su za moj ukus malo predugacke. Izgleda da sam previse malo ocekivao od njih, pa je mozda zato moje odusevljenje vece. Sto se mene licno tice, evod baterije u kombinaciji sa dva atomizera koja koristim su ispunile apsolutno sve moje potrebe, tako da kada bi ovog momenta industrija e-cigareta prestala da se razvija, meni nista vise nebi trebalo. Napominjem da sam nezahtevan korisnik ili bar ne previse zahtevan, koji je od e-cigarete trazio samo stabilan napon u malim dimenzijama bez potrebe za promenljivom voltazom i da je ovo proizvod prvenstveno namenjen takvim korisnicima. U daljem tekstu cu kanger evod baterije porediti sa joyetech baterijama, jer mislim da su to trenutno jedina dva proizvodjaca vredna pomena u ovoj oblasti.

Kao sto se moze videti na fotografijama, evod baterija od 1000mAh je nesto duza od joyetech ego-2 baterije istog kapaciteta. Ovo verovatno nije bez razloga. Moje dosadasnje iskustvo sa kanger baterijama je pokazalo da se ugradjuju veoma kvalitetne celije i da je sveukupan kvalitet izrade veoma dobar, jer je veoma mali procenat kvarova. Problem kod ranijih kanger baterija je bio ne bas dobro ispeglan napon, pa su se sa praznjenjem baterije osecale previse velike varijacije u performansama. I ako se prica da joyetech baterije imaju stabilan napon, to jednostavno nije istina. Istina je da imaju do nekle ispeglan napon koji je daleko od stvarno stabilnog. Sve joyetech baterije u stabilnom rezimu kada su potpuno napunjene bez opterecenja, imaju napon od 4,6V. Pod opterecenjem u zavisnosti od otpora atomizera, kada su potpuno pune imaju napon 3,9-3,7V, koji opada do nekih 3,2 do 3,5V. I ako su ove razlike na oko male, one uzrokuju one ralzike u performansama izmedju pune i delimicno prazne baterije, koje i nisu tako male. Cesto puna baterija ume da izazove zagoreo ukus a da pri kraju ne daje zadovoljavajuce performanse. Kod kanger baterija je situacija dosta bolja, pa licno smatram da je onih nekoliko milimetara u duzini u potpunosti opravdano. Merio sam napon na 10 komada novih baterija koje su obicno fabricki napunjene, i na svima je napon bio izmedju 3,67 i 3,75V. Nekoliko komada sam dopunio klasicnim ego punjacem i rezultati se nisu promenili, bar ne vise od 0,2-0,3V. Pod opterecenjem, sa atomizerom od 2,0oma, izmerio sam 3,50-3,52V. Ovi parametri su ostali nepromenjeni i nakon 4 i nakon 8h koriscenja, a tek posle 24h koriscenja sam izmerio napone manje za 0,1V u odnosu na punu bateriju, mada razlike u performansama nisam osetio. Takodje, pad napona usled duzeg neprekidnog koriscenja koji je kod joyetech baterija veoma naglasen, ovde gotovo da ne postoji. Kod joyetech baterija ako se cigareta koristi bez prekida 15-20 minuta, baterija vidno izgubi snagu, ali se posle nekog vremena povrati, pa kome ova pojava smeta, verovatno ce je resiti evod baterijama. Ovim ne zelim da kazem da je joyetech losiji proizvodjac od kangera, vec samo da su se malo uspavali i ne prate trendove vec zive od stare slave.Joyetech je moglo bi se reci, jos uvek u prednosti sa svojim resenjem u dva rezima rada, za korisnike koji zele kakvu takvu vv funkcijonalnost. Razlike u ukupnom trajanju baterije nisam primetio, mada je to tesko oceniti za svega nekoliko dana koriscenja, narocito zbog razlicitog intenziteta koriscenbja cigarete. Ono sto je meni najvaznije je to da ni jednog momenta nisam imao nikakve varijacije u performasama

Na fotografiji se moze videti da je ego navoj na evod bateriji nesto kraci nego na joyetech ego-t. Pojedini korisnici su imali problema sa kanger klirovima, jer je navoj joyetech baterija do nekle zatvarao rupice za dovod vazduha, pa su imali teze povlacenje pare. Ovaj problem je evod baterijama resen, i mislim da je to jedan od razloga zasto je kanger tako brzo zagazio u trziste ego baterija i ako su pre toga forsirali svoja resenja koja nikad nisu bila nesto narocito prihvacena.

Ono sto se meni posebno svidja je sam izgleda baterije odnosno taster koji je ravan sa baterijom, mada bi valjalo da je makar malo ispupcen jer cigareta hoce da se otkotrlja kada se ostavi na glatku povrsinu. Takodje sam u pojedinim momentima imao problem da napipam prekidac, pa sam morao da ga trazim pogledom. U svakom slucaju spreman sam na ova odricanja zarad prijatne vizulene promene posle koricenja monotonih joyetech baterija sa nekoliko godina starim dizajnom.Pored stabilnog napona, jedan od kljucnih razloga za to da se odreknem joyetech baterija u korist kanger evod je i to sto nemaju onaj suzeni deo oko prekodaca koji je izradjen od hroiranog mesinga, i koji se posle nekoliko meseci izguli i progleda materijal od koga je napravljen. Nikad nisam uspeo da koristim bateriju duze od nekoliko meseci, jer i ako ispravna, taj detalj mi bode oci.

Iz gore navedenih razloga, evod baterije mogu iskreno da preporucim korisnicima koji nemaju potrebe za visokim naponima i bilo kakvom regulacijom napona, ali im treba baterija sa stabilnim naponom. Ono sto nisam siguran je koliki im je ukupan radn vek, ali za to treba malo vise vremena pa cemo o tome pisati kasnije. U svakom slucaju mislim da je kanger napravio jako dobar posao i da ce ove baterije imati znacajno mesto na trzistu. Da li ce ugroziti prodaju joyetech baterija, ili ce motivisati joyetech da napravi nesto novo - videcemo.

Van mreže lemmy

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 28
    • -Receive: 6
    • Ugled: +222/-0
    • Pol: Muškarac
    Одг: Kanger EVOD baterije
    « Odgovor #2 poslato: April 20, 2013, 22:05:01 »
  • Publish
  • Ne sumnjivo dobar i cenovno pristupacan proizvod.Lepo bi bilo kada bi postojao (ili postoji) u Usb pass varijanti punjenja.Velika vecina obicnih korisnika ima 1 bateriju i postavlja se pitanje sta pariti kada se ona isprazni?E tu su usb pass neprikosnovene a i lakse je nositi samo usb kablic sa sobom. Odlican opis baterija kao i uvek od Libera.:)

Послато са GT-N7000 користећи Тапаток 2

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: April 20, 2013, 23:06:14 »
  • Publish
  • Koliko  ja znam, jos uvek se ne proizvodi usb varijanta. Vazno sam zaboravio da napomenem, da su prilicno jeftinije od joyetech baterija pa se moze primeniti stara narodna poslovica: usb je usb ali dve su dve ;D

Van mreže lemmy

• Hero Member
    • Thank You
    Одг: Kanger EVOD baterije
    « Odgovor #4 poslato: April 20, 2013, 23:19:30 »
  • Publish
  • :)):)):)) Sto jeste jeste.Dvaput je dvaput,pardon mislim dve su ipak dve ;)

« Poslednja izmena: April 21, 2013, 12:27:50 lemmy »

Van mreže nercaserca

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 41
    • -Receive: 108
    • Ugled: +114/-0
    • Pol: Žena
    « Odgovor #5 poslato: Maj 17, 2013, 16:31:18 »
  • Publish
  • Hvala na recenziji eto resenja moje dileme odmah stavljam na soping listu. ;D

Van mreže hybrid

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1698
    • -Receive: 701
    • Ugled: +2201/-0
    Odg: Одг: Kanger EVOD baterije
    « Odgovor #6 poslato: Novembar 02, 2013, 15:22:52 »
  • Publish
  • Ne sumnjivo dobar i cenovno pristupacan proizvod.Lepo bi bilo kada bi postojao (ili postoji) u Usb pass varijanti punjenja.Velika vecina obicnih korisnika ima 1 bateriju i postavlja se pitanje sta pariti kada se ona isprazni?E tu su usb pass neprikosnovene a i lakse je nositi samo usb kablic sa sobom. Odlican opis baterija kao i uvek od Libera. :)

Jes da je davno pisano u ovoj temi al lemmy poslusali su te ovi iz kangera.
    Evo je i pass varijanta
    http://www.heaven-gifts.com/KangerTech-EVOD-650mAh-manual-USB-battery-USB-passthrough.html
    Nadam se da ce liber da nas udostoji nekom mini recenzijom :winksmile:

Van mreže lemmy

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Novembar 02, 2013, 16:10:28 »
  • Publish
  • Ma znaju ljudi sta valja. :victory:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Novembar 02, 2013, 16:24:50 »
  • Publish
  • Krenule danas, cim stignu javljam, nadam se sledece nedelje ;D

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +79/-4
    « Odgovor #9 poslato: Novembar 20, 2013, 11:21:18 »
  • Publish
  • Ima li tih passthrough na vidiku?  ;D

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #10 poslato: Novembar 20, 2013, 11:28:00 »
  • Publish

• Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9227
    • -Receive: 11540
    • Ugled: +13975/-0
    « Odgovor #11 poslato: Decembar 12, 2013, 03:07:24 »
  • Publish
  • Ja kao pocetnik citajuci vas narucio sam ovu bateriju http://eliquid.rs/baterije?product_id=205 mislim da je to to zar ne ?
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Decembar 12, 2013, 09:12:54 »
  • Publish
  • Te baterije lice na kanger evod usb, ali nije nemoguce da je neki klon, s obzirom da su rebrendirane. Sa druge strane, taj prodavac je do sad prodavao kvalitetnu robu, pa bi trebalo da su takvu praksu nastavili. Kineski proizvodjaci poput kangera ti nastampaju logo po zelji ako uzimas preko 500 komada, bez obzira da li je to kanger ili cing cong. Jedino mi nije jasno zasto na sajtu pise ''eVod'', kada na kangerovim originialnim baterijama pise ''EVOD''. Ovo ''eVod'' sam vidjao samo na sajtovima gde se prodaju klonovi.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9227
    • -Receive: 11540
    • Ugled: +13975/-0
    « Odgovor #13 poslato: Decembar 12, 2013, 15:25:14 »
  • Publish
  • LiberPrint stopitali su mi narudzbu jer su ustanovili da nemaju tecnost na zalihama koju sam trazio , daj molim te preporuci mi gde da kupim aparat a da ne bude klon jer da sam hteo no name uzeo bih cigaretu za 2000 din komad .. please
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #14 poslato: Decembar 12, 2013, 16:02:58 »
  • Publish

•