Autor Tema: Uticaj pare na ostalu tehnicku opremu  (Pročitano 1728 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10358
  • -Receive: 12465
  • Ugled: +14900/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Uticaj pare na ostalu tehnicku opremu
« Odgovor #15 poslato: Jul 23, 2020, 20:29:06 »
Da , postoje dve grupe ljudi...jedni koji su videli svojim ocima kondenz i ovi drugi koji ce tek videti  :098:
Ne postoji carobni stapic za otklanjanje vlage ,ona je prisutna a na cemu ce se zadrzati to je vec drugo pitanje..
Za sada potvrdjeno u pojedinim monitorima, laptopovima,fotoaparatima i...moguce u modovima koji se ne koriste vec stoje negde na stalazi ,onako hladnjikavi mi se cine kao savrsen magnet za vlagu..
Cini mi se da je jedina razlika izmedju vodene pare i pare koja nastaje iz elektronskih cigareta u tome sto se vodena para pretvara u vodu koja kasnije ispari dok se ova druga pretvara u nesto nalik zejtinu koji ne ispari vec se samo talozi na pojedinim mestima...
Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5781
  • -Receive: 9386
  • Ugled: +10212/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #16 poslato: Jul 23, 2020, 21:17:30 »
Pa nije para EMP bomba pa da trenutno unisti sve uredjaje u odredjenom radijusu.Ako je Liberu riknuo aparat a PC i TV suvi i cisti znaci da je taj aparat bio u nekom po njega nepovoljnom polozaju dok ova druga dva uredjaja ocigledno nisu ( iako su,grubo gledano,svi izlozeni istim uslovima,tj istom korisniku i istoj pari).

E mene ti polozaji zanimaju i ako promena iz nepovoljnog u povoljniji ne zahteva preterani trud onda bih voleo da to znam,pre svega zbog sebe.Ako je problem u kretanju vazduha u prostoriji onda da planiram odgovarajuci raspored namestaja ukoliko je moguce.Ako je problem u promeni toplo-hladno onda da se ponasam u skladu sa tim.Ako je nesto trece onda...trece.
Ako voda ne valja postoje filteri,ne sedis i cekas da se otrujes.Tako i ovde.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #17 poslato: Jul 23, 2020, 22:40:59 »
Pa kazem , na/u cemu ce se para taloziti je pitanje i verovatno zavisi od posebno stecenih uslova..a kako da znamo koji su to uslovi ? Ono sto znamo je da bi se para pretvorila u tecno stanje potreban je "kondenzator" , po nasim dosadasnjim saznanjima svaki uredjaj ga moze imitirati , pretpostavka je da telo "kondenzatora" mora biti nize temperature od temperature pare ,dakle... Jel spreman neko da pootvara sve uredjaje po kuci i da napise svoje iskustvo ? Sto opet ne znaci nista...Dakle da li smo svi spremni da napravimo ovaj test ? Mislim da ne  :098:

ps(kada sam pisao o svom monitoru nisam rekao da je crkao od kondenza jer je kondenz bio samo po plasticnim rubovima ali ne i po stampanoj ploci no bilo ga je u abnormalnim kolicinama)
Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #18 poslato: Jul 23, 2020, 23:55:38 »
Ne mora biti ni da je ovaj aparat crkao od pare,mozda mu je samo doslo vreme a para je tu tek usput.Ono sto je meni zanimljivo je sto je to pomalo specifican uredjaj koji mozda nije vodootporan ali jeste mu unutrasnjost koliko toliko zasticena od prasine i druge prljavstine.Pretpostavljam da nema otvore za hladjenje ili ventilatore kao PC koji bi mogli da uvuku paru iz sobe unutra niti duva promaja kroz njega pa eto pokupio i ako Liber nije konstantno i namerno duvao paru direkt u njega onda mora biti zaista posebna situacija u pitanju (ono hladno/toplo mi je najsumnjivije trenutno).U suprotnom svi uredjaji slicne konstrukcije u kuci su u opasnosti - fiksni telefoni,daljinski od TV,klima,radio,punjac... i ,s obzirom na kolicinu istih u prosecnom domacinstvu danas,pravo je cudo da svakodnevno nesto ne riknjava.A posto ne riknjava znaci da ipak postoji jos neki uslov.Sem toga (upravo se osvrcem) postoje i druge povrsine koje se inace retko ciste a na kojima ne vidim nikakvih tragova pare iako su u neposrednoj blizini.

Poenta cele price - pokusati pronaci specificne zajednicke cimbenike  i korigovati ih ukoliko je moguce.Sve ostalo mi lici na lov na vestice - kod nekog ima,kod drugog nema,ovaj sto nema ne veruje,onaj sto ima ne zna zasto ima i kako da spreci...

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #19 poslato: Jul 24, 2020, 00:11:46 »
Navescu jedno cinjenicno stanje za razmisljanje... Spominjao sam vec monitor i da je bio pun tecnosti ,e sad...
Iznad samog monitora je polica na koju je postavljena mini linija u isto vreme kada i nesrecni monitor i pre nepunih mesec dana sam rasklapao liniju (nesto sam cackao) ,pogadjate...ni jedna jedina kap kondenza  :lol:

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #20 poslato: Jul 24, 2020, 00:26:40 »
Eto i to je neki napredak...

I u cemu je razlika izmedju to dvoje?  Po meni ili moze biti sam polozaj (monitor je obicno direktno isped nas,takodje i kretanje vazduha moze biti drugacije...) ili nesto u samom uredjaju sto privlaci paru.Pretpostavljam da nije u pitanju CRT monitor tako da nemam pojma sta bi moglo biti.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #21 poslato: Mart 29, 2021, 15:02:15 »
Jel ima nekih novih saznanja po ovom pitanju? Naisao sam na identicnu temu na jednam stranom forumu i tamo su iskustva takodje podeljena - jedna grupa nema nikakvih problema ni sa elektronikom niti sa bilo cim drugim dok drugoj ne da crkavaju uredjaji nego ne moze da se oslobodi naslaga pare sa prozora,namestaja,zidova... Pa onda razmatraju ima li uticaja vlaznost vazduha ili lokacija na kojoj zive,nacin upotrebe itd.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #22 poslato: Mart 29, 2021, 20:15:17 »
Najgore sto dok ti neki uredjaj ne ispusti dusu ti i ne znas dal se sakuplja kondenz tamo gde ne bi trebalo  :look:

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #23 poslato: Mart 29, 2021, 21:30:08 »
Pa to stoji...Nego,ajde da vidimo ovako - magle li vam se prozori u kolima zimi od parenja?Ili u sobi?

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #24 poslato: Mart 29, 2021, 22:20:32 »
Ovo mu sad dodje ko neka anketa  :lol:  Meni u kolima i pre nego pario maglila stakla a u kuci ne od parenja...

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #25 poslato: Mart 29, 2021, 22:43:15 »
Pa anketa,nego sta  ;D .Meni se ne magle nigde a tamo u temi neki pricaju da ne mogu da se rese naslaga po kuci pa kupuju kojekakve ventilatore i isusivace da se ne bi klizali po laminatu i da ne bi tanjiri leteli sa stola.

Zapravo mi je to bilo zanimljivo ne samo po pitanju uredjaja vec vezano i za zdravlje i uticaj parenja na organizam - tesko se moze govoriti uopsteno o parenju ukoliko postoje tako drasticne razlike.