Autor Tema: Uticaj pare na ostalu tehnicku opremu  (Pročitano 1727 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10358
  • -Receive: 12465
  • Ugled: +14900/-0
  • Pol: Muškarac
Uticaj pare na ostalu tehnicku opremu
« poslato: April 23, 2020, 11:20:56 »
Ovo je poznato od ranije ali ne nadjoh temu pa eto razloga da je otvorim..
Imao sam prilike da prosle godine rasklopim svoj neispravan monitor i mogu potvrditi da sam naisao na nenormalnu kolicinu masnog-lepljivog kondenzata unutar njega..

Evo i jedan primer kako to izgleda unutar laptopa..

Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5781
  • -Receive: 9386
  • Ugled: +10212/-0
  • elektronske cigarete
Odg: Los uticaj pare na ostalu tehnicku opremu
« Odgovor #1 poslato: April 23, 2020, 14:05:06 »
Priznajem da mi je jos uvek pomalo nejasno u kojim tacno uslovima se ovo desava...Nisam monitor otvarao ali PC povremeno cistim (koji je isto tu pored ) i ne vidim nista slicno unutra.Takodje sam i TV nedavno otvarao kad je zeznuo boje i nista unutra sem standardne prasine a i on je na manje od pola metra bocno od mene (deficitarni smo sa prostorom pa je supruga nagurala i mene i tv i komp u jedan cosak,kao i rutere,pojacivace razne,strujne adaptere,antene... kaze da je tako najbolje i prostorno i ekonomski i da ce se svo to stiskanje isplatiti na racunima za struju kad pocnem da svetlim u mraku  ;D ).

Mozda ima uticaja i odnos PG/VG,kolicina pare ili pravac izduvavanja?Kod mene inace nema nista masno ni na prozorima u kuci a nesto znacajno ne primecujem ni u kolima sem uobicajenog maglenja pre nego grejanje pocne da radi kako treba.Moze li razlog biti to sto koristim vecinski PG i ne proizvodim neku pomena vrednu kolicinu pare?

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #2 poslato: April 23, 2020, 15:46:09 »
Pa ovako , pravac izduvavanja mozda jer je monitor tacno bio ispred mene , odnos PG-VG odgovoricu takodje mozda jer koristim vecinski VG odnosno PG u tragovima a sto se tice kolicine pare ona nije velika u momentu jer parim na malim snagama ali kao relevantni podatak cu izneti da poparim 6-8ml tecnosti na dnevnom nivou...
Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže BobanNB

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 13
  • -Receive: 116
  • Ugled: +116/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #3 poslato: April 23, 2020, 15:53:58 »
Није ми јасно, који то услови и количина паре треба да буде, да до овога дође....ово је неки екстрем или шта?

Послато са Mi 9T помоћу палца

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #4 poslato: April 23, 2020, 16:08:52 »
Kod mene tu ima malo i promaje iako sam u uglu jer je tu jedan otvor,tj bivsa vrata, koja se ne upotrebljavaju ali su ostala od proslog renoviranja.Mozda i to ima uticaja jer se para ne zadrzava dugo.Mislim,na isijas i reumu sigurno ima pa mozda i na ovo  ;D .
Hocu da kazem da verovatno na to (kao i na sve u zivotu) utice vise stvari i da,iako generalno smeta opremi,nije isto ako neko duva 100%VG na 100W u laptop na krilu i neko ko koristi klir sa 80%PG na 6W sedeci na terasi i gledajuci TV na suprotnom zidu.Ali ne bi bilo lose proveriti pre neke havarije i ukoliko je potrebno postaviti bar neki mali usb ventilator ili nesto slicno tek toliko da pokrene vazduh i ne dozvoli da se para zadrzava na skupim uredjajima.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11909
  • -Receive: 11147
  • Ugled: +22899/-0
« Odgovor #5 poslato: April 23, 2020, 16:24:21 »
Sad ste me tako isprepadali da razmisljam zbog radi preventive da razapnem sator u dvoristu i preselim se u njega ;D

Van mreže Vapeomnia

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 62
  • -Receive: 64
  • Ugled: +64/-0
  • Pol: Žena
  • elektronske cigarete
« Odgovor #6 poslato: April 23, 2020, 20:44:44 »
@bobpp hahaha lepo te spakovala, ne moras ni da setas, sve ti blizu.
Nego imas tu i da dremnes?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #7 poslato: April 23, 2020, 21:03:39 »
Sad se setih jednoh bisera. Kad smo bili klinci, drugarica bila na moru, potrosile se pare, i zove kevu: kevo, salji neku kintu inace cu da demkra po plazi. A keva ce: Sta da dremkas po plazi, dodji kuci pa spavaj ko covek

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #8 poslato: April 23, 2020, 21:20:35 »
Nije cilj otvaranja teme bio zastrasivanje vec ono da budete u toku sa mogucim desavanjima u nasoj okolini  :00000003:

Na mreži Điva

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 2531
  • -Receive: 2004
  • Ugled: +2297/-0
Odg: Uticaj pare na ostalu tehnicku opremu
« Odgovor #9 poslato: April 23, 2020, 23:05:57 »
Stvarno, gde je nestala stara tema?

Inače nema ni kod mene vidljive kondenzacije

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #10 poslato: Jul 23, 2020, 12:23:11 »
Ovo sto prikazuje ovaj cika iz prvog klipa, upravo sam osetio na svojoj kozi. Crko foto aparat, u garantnom roku, ne podleze garanciji jer je bio izlozen nepoznatoj masnoj i lepljivoj tecnosti. Cena popravke - 32000 dinara. Ocekujem da krene i ostalo da crkava - lap top, stabilni racunar, tv, monitor... i taman to sto sam ustedeo na cigarama ode na popravke/zamene. A po nekad se pitam, znajuci koliko smo marljivi i koliko nedostaje realnih istrazivanja, koliko je i steta po zdravlje manja :017:  Ozbiljno razmisljam o prestanku konzumiranja...

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #11 poslato: Jul 23, 2020, 16:51:50 »
Jbg,ovo je bas velika steta...

Ne znam sta da kazem...Gledao sam na netu i izgleda da postoje grupe sa dva potpuno suprotna iskustva.Jedni kojima se nesto pokvarilo i koji su nakon otvaranja nalazili velike kolicine kondenzovanih materija i drugi kojima ne da se nije pokvarilo vec je i sve potpuno suvo.Sto me navodi na zakljucak da se tu ne radi samo o pari kao pari (koja,naravno,moze do ovoga da dovede) vec da postoje i neke druge okolnosti.Ne znam sta bi to bilo,niko ne ulazi u detalje niti opisuje okruzenje pa je moguce da gubimo neki bitan detalj.

Evo kod mene je ovako - slucajno sam bas jutros otvorio PC da ga ocistim i sem prasine nista drugo nisam nasao.A bio sam prilicno detaljan - skidao ventilatore i resetke pa cistio svaku elisu odn. lopaticu posebno,otkacinjao kablove,kartice i sve te ostale lako dostupne delove.Prasine je bilo na izvoz ali sve je suvo,nikakvog traga od bilo kakvog filma,masnoce ili vlage.Jos moj PC (i TV i sve ostalo) stoji na manje od 2m od sporeta gde se kuvaju sarme,pasulji i sl. i metar od elektricne susilice za ves koja nemam odvod vec isparava direkt u sobu i na pola metra od vrata kupatila tako da je tu povremeno vlaga kao u dzungli,bukvalno se sliva sa prozora,metalne kvake su mokre kad se uhvate u ruku itd. (mali stan pa dnevna/kuhinja/trpezarija sve u jednom).

Ono sto mi pada na pamet i mozda cini razliku je sledece - kod mene se PC (i TV,monitor...) ne gase ceo dan i temperatura u njima je uvek bar 10+C ako ne i vise veca nego u sobi.Mozda je potrebno da uredjaj bude hladan,ono da se koristi sporadicno,da bi se para znacajnije zadrzavala?Ovo je samo ideja,ne mora da ima veze ali ako bi jos neko napisao kako koristi i gde stoje "problematicni" uredjaji mogli bi imati neku polaznu osnovu za dalje analize.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #12 poslato: Jul 23, 2020, 18:21:25 »
Do jutros sam i ja bio u prvoj grupi - onoj kojoj nista ne crkava :D Inace, sad sam i ja zavirio u PC, i tamo sve suvo i prasnjavo. Moguce da PC ima dobru ventilaciju ;D  Inace, aparat je mazen i pazen, nikad pokisao, nikad poliven... I serviser se zacudio da spolja tako dobro izgleda, a unutra katastrofa. Moguce je da ima veze sa promenom temperature i tim sto ne radi stalno, a i nema kuler. Verujem da je problem nasatao u kolima gde je velika koncentracija pare. A cak i da para nije izazvala kvar, ako je prisutna niko nece priznati garanciju.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #13 poslato: Jul 23, 2020, 18:44:25 »
Da,to bi mogla biti jedna od teorija.Napolju si,vreme nekad bude i hladnije pa je i aparat hladan.A kad sednes u kola prvo nadoknadis ono sto nisi pario...Veca koncentracija pare u malom prostoru,verovatno i grejanje radi a para se prvo lepi na ono sto je hladno...Mada mi je i dalje cudno da se toliko zavuce unutra,nije to zavesa ili prozor.To bi znacilo da se i sva ostala vlaga iz vazduha isto tako uvlaci i kondenzuje samo sto ona vremenom potpuno nestane za razliku od ovog pa ne pravi toliku stetu.

edit: ako se para tako lako zavlaci da nije to i sa modovima slucaj? Ljudi kazu da im nikad nista nije curilo a opet budu puni tecnosti...Zima,hladan mod napolju + chainvape (kad obicno duvaju preko moda) ...Dobro,ovo je sad vec razvuceno,veca je sansa da je curnulo ali sta znam...

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #14 poslato: Jul 23, 2020, 19:02:35 »
Pa ima i to logike za modove, jer su kao i aparat nesto sto se nosi tamo-vamo. Sad sam malo zavirivao i u TV, i tamo sve suvo i prasnjavo.