Autor Tema: Ljubav u doba kolere ili kako da bezbedno parite u doba korone?  (Pročitano 736 puta)

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1032
  • -Receive: 1033
  • Ugled: +1033/-0
  • elektronske cigarete
Dakle, ja moram da radim i u ovo doba izolacije. Dok sam na otvorenom izbegavam da parim, a mod i ati su mi u futroli. U kancelariji parim, a imam i par rezervnih dt. Ponekad naspricam i aerosol pa obrisem. Ne ostavljam mod na otvorenom, jer ko zna ko moze da naidje...
Kada idem bilo gde, prodavnica i sl. nikako vajp. Imate li vi neku specijalnu meru u ovim danima.

.. sprecite zatazu, ostanite kuci ..

Van mreže Vapeomnia

• Newbie
  • *
  • Thank You
  • -Given: 9
  • -Receive: 21
  • Ugled: +21/-0
  • Pol: Žena
  • elektronske cigarete
Odg: Ljubav u doba kolere ili kako da bezbedno parite u doba korone?
« Odgovor #1 poslato: Mart 21, 2020, 12:49:14 »
  • Publish
  • Pa ko bi dirao moj mod na mom stolu?
    Niti to bas tako leti u vazduhu, jer bi u protivnom svi bili 100% bolesni od apsolutno svega. Normalno parim napolju. Ako se bas za nesto hvatam, ovih dana, prebrisati kuci asepsolom, alkoholom.. Ruke oprati.

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: Mart 21, 2020, 13:07:33 »
  • Publish
  • .. pa niko nece dirati, al ako neko prica ko mi udje u kancelariju ili kine itd .. moze to da doleti i sa 5m udaljenosti, narocito ako cirkulise vazduh.. samo kazem

Van mreže Vapeomnia

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #3 poslato: Mart 21, 2020, 13:11:57 »
  • Publish
  • Mislim.. To znaci da ti cim otvoris oci stavis masku, kad si na poslu sterilises casu za vodu, rukavicama hvatas cesmu, i kad si u toaletu prebrises sve domestosom pre...
    Nosis iskkjucivo hiruske maske i menjas na par sati itd...
    Sve razumem, preventiva.. Ali teorija ako neko kine.. Onda-zakkjucati se u kuci 101% i to je to.

Ps. Ja i jesam kuci sem ako moram do prodavnice /poste

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11394
    • -Receive: 10777
    • Ugled: +22529/-0
    « Odgovor #4 poslato: Mart 21, 2020, 13:48:57 »
  • Publish
  • Ja sam ovih dana u izolaciji, ali ne samo od ljudi vec i od medija, soc. mreza... I to ne zbog korone, vec zbog epidemije patetike i paranoje. Malo ljudi vidjam ovih dana, ne zato sti ih izbegavam, vec zato sto oni izbegavaju kontakte, a meni odgovara jer sam postedjen nebuloza kojima su svi u zadnje vreme skloni. Tako mi nekako zastita od virusa dodje gratis, pa ne preduzimam nikakve mere osim onih propisanih ;D

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: Mart 21, 2020, 13:55:15 »
  • Publish
  • Pa ti jesi kod kuce, a ja sam u kontaktu sa 5-6 ljudi na poslu .. sta rade popodne .. pojma nemam .. jeste, bitno mi je da se svi zastitimo.. jer ako donesem kuci .. eto 5 obolelih.. zato vodim racuna i o vape opremi, jer tu bi virus dospeo odmah u pluca, a to vec nije sala.

Van mreže Vapeomnia

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #6 poslato: Mart 21, 2020, 13:58:53 »
  • Publish
  • Ali ja izlazim u radnju, postu, to mi je deo posla. Moze neko kinuti bilo gde, ali ja ne perem jaknu i komplet gsrderobu cim udjem kuci.
    Ali ok.. Svako nadje sebi meru
    Svako dobro svima

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #7 poslato: Mart 21, 2020, 14:06:54 »
  • Publish
  • Paa, ok .. videćemo za koji dan gde smo u odnosu na svet.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Mart 21, 2020, 14:54:01 »
  • Publish
  • Ja se nadam da cemo i u ovom slucaju da ostanemo na dnu. Na to smo valjda navikli ;D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5247
    • -Receive: 8045
    • Ugled: +8871/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #9 poslato: Mart 21, 2020, 15:10:23 »
  • Publish
  • Uglavnom sedim kuci jer i nemam posebno gde da idem.Vape opremu mi niko ni sada ne dira kao sto niko nije hteo ni pre da je pipne a i ako se zateknem na javnom mestu ne vadim je da ne bi doslo do panike vece nego zbog virusa  ;D .
    I nekako primecujem da vise uzivam troskareci u miru zalihe baze,aroma i opreme koju sam ranije spremio nego da,kao neki drugi,vicem "kuku pomagaj,nestalo"

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Mart 30, 2020, 11:56:34 »
  • Publish
  • Ja o ovoj situaciji vezanoj za koronu nemam svoje misljenje. Samo posmatram, i u velikoj meri se pridrzavam pravila. Doduse, socijalno distanciranje je kod mene odavno na snazi. Mnogo pre nego sto je neko iz laboratorije pustio virus, ili pre nego sto je neki slepi mis resio da ga prenese na coveka, ili pre nego sto je neko resio da laznom histerijom zarazi ceo svet. Koja od ove tri verzije je tacna, ne znam, a i ne zanima me narocito jer u ovom momentu nema nikakav uticaj na moj zivot, a nije mi ni zanimljivo. Ono sto sam primetio, i sto mi je jako interesantno, je to da je ovih dana svima nesto kriv predsednik. Bez obzira koju teriju podrzavali, ono sto u ovom momentu celu Srbiju ujedinjuje, jeste zajednicki krivac.

Jednima je Vucic kriv zbog uskracivanja slobode kretanja, i izazivanja panike vestima o nekom nepostojecem virusu. Predsednik je kriv za unistavanje ekonomije jedne i onako krhke privrede, i sirenje straha, pa samim tim izazivanja bolesti kod ljudi koji su skloni panicnim reakcijama, a uz to i neobavesteni.

Drugima je kriv zbog zakasnelih primena mera i nedovoljno snazne reakcije na jedan opaki virus koji hara zemljom. Za svakog postojeceg, novog i buduceg zarazenog, kriv je iskljucivo predsednik.

Treci, koji ne nalaze manu u primeni mera i smatraju da su blagovremene i primerene situaciji, tvrde da je ovo sve sto radi vlast, samo zbog izbora. Da su izbori odrzani u januaru i da se predsednik ustolicio na vlasti za naredne 4 godine, sad bi ga bolelo uvo za narod pa bi situacija bila gora nego u italiji. I njima je Vucic kriv zbog onoga sto bi bilo da su izbori bili ranije.

Takodje je kriv zbog pustanja gastarbajtera u zemlju, koji su nam doneli virus, kao i zbog zabrane ulaska u zemlju nasim drzavljanima koji rade u inostranstvu, cime im je uskratio pravo ustavom zagarantovano. Kriv je i za jos mnogo toga.

Ali ni predsednik nije glup. Zna on dobro koliko je narodu kratka pamet. Najavljena pomoc drzave u iznosu od 100 evra svakom gradjaninu, moze biti jak argumenat u odbrani ovog opstenarodnog krivca. Naravno, zdrav razum i struka ce stopirati podelu ovog novca pre zavrsetka epidemije, kako bi se sprecilo masovno skupljanje pred salterima i eventualno sirenje epidemije. Sto mu nekako dodje bas pred izbore.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9396
    • -Receive: 11700
    • Ugled: +14135/-0
    « Odgovor #12 poslato: Mart 30, 2020, 13:42:16 »
  • Publish
  • Ostanite kod kuce i parite bezbedno  :098:

#parite kod kucama

Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #13 poslato: Mart 30, 2020, 14:09:22 »
  • Publish
  • .. ja sam se cuo sa jednim nasim kolegom, nisam imao pojma da je fasovao c19...

Ukratko: njega je odvalio, stvarno je jezivo opisao 10 dana pakla.

Jos ozbiljnije sam shvatio mere zastite.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9396
    • -Receive: 11700
    • Ugled: +14135/-0
    « Odgovor #14 poslato: Mart 30, 2020, 15:13:39 »
  • Publish
  • Jos bolje bi bilo kada bi taj kolega preneo svima nama svoje iskustvo jer mi je muka vise kada procitam kako je virus bezopasan i da se mere bezbednosti uvode bespotrebno zarad necijeg velicanja i sl...
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D