Autor Tema: DRAM III Style MTL / DL RTA  (Pročitano 837 puta)

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5306
  • -Receive: 8269
  • Ugled: +9095/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
DRAM III Style MTL / DL RTA
« poslato: Mart 11, 2020, 16:09:49 »
  • Publish
  • The Vapeasy D.R.A.M III DRAM III Style MTL / DL RTA Rebuildable Tank Vape Atomizer is constructed from 316 Stainless Steel (body) and Glass (tank tube) in 22mm Diameter. The deck of this RTA is used as a single coil. It also offers an ultra-reduced atomization chamber to maximize the flavors as well as a rotary adjustment for the supply of E-liquid on cotton. The tank is made of Pyrex Glass and offers a capacity of 2ml in normal version and 4ml with extension. Moreover,the RTA has 3 reducers are available and an airflow ring allows it to be used in MTL or Restrictive DL, and comes with top filling system.

Diameter: 22mm
    Height: 34mm
    Material: 316 Stainless Steel (body) + Glass (tank tube)
    Single Coil Build Deck
    3 Reducers are available
    Supports MTL or Restrictive DL Vaping

18.99$ ovde: https://www.3fvape.com/rta/43339-vapeasy-dram-iii-dram-iii-style-mtl-dl-rta-rebuildable-tank-atomizer-silver-316-stainless-steel-glass-2ml-22mm-dia.html

a za 19.99$ ima i crni: https://www.3fvape.com/rta/43340-vapeasy-dram-iii-dram-iii-style-mtl-dl-rta-rebuildable-tank-atomizer-black-316-stainless-steel-glass-2ml-22mm-dia.html

Sta znam,moglo bi biti i zanimljivo ukoliko ide u paketu (ili moze da se nabavi posebno) i ekstenzija...

Na mreži Guru

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 121
    • -Receive: 622
    • Ugled: +623/-0
    • Never looked back!
      • www.axe.rs
    Odg: DRAM III Style MTL / DL RTA
    « Odgovor #1 poslato: Mart 11, 2020, 17:36:34 »
  • Publish
  • @bobpp

Koji si insert koristio na IIci?

Ona dva mala skoto isto izgledaju, najsiri mi lepo legao...

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: Mart 11, 2020, 19:35:56 »
  • Publish
  • Nisam koristio nijedan,dobio si potpuno nov i neotpakovan atomizer  ;D .Nemam pojma ni kako radi,nisam probao...

Inace,3-ka mi je zanimljivija zbog ekstenzije na 4ml a i vise volim obicno ravno staklo nego namenske tankove.

Na mreži Guru

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 121
    • -Receive: 622
    • Ugled: +623/-0
    • Never looked back!
      • www.axe.rs
    « Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2020, 17:36:01 »
  • Publish
  • Bogami, pogrešio si opasno 😁

Tek sam sinoć provalio druga tri reducira 🙊

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #4 poslato: Mart 30, 2020, 22:19:13 »
  • Publish

• Izgleda da stize sa ekstenzijom za 4ml ... ali ne i sa staklom za 4ml  ;D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: Maj 20, 2020, 00:56:36 »
  • Publish
  • Bez obzira sto su Kinezi izbacili veliki broj MTL atomizera u zadnjih godinu-dve(i to sasvim solidnih atomizera) ipak mi nekako vise leze ovi "zapadni" modeli.Da li je to zbog kretanja vazduha,neke unutrasnje geometrije ili mi jednostavno lezi "logika" koja je iza njih vec ne bih znao ali je tako.Zato me je zainteresovao i ovaj pa sam ga narucio a sudeci po prvim utiscima o radu i kvalitetu izrade definitivno mislim da nisam pogresio.

Malo o samom atomizeru:
    DRAM II sam imao prilike da vidim ali me nikada nije posebno zainteresovao.Nije mi se svidelo sto koristi namenski plasticni tank,nije mi se svidela mala zapremina...Daleko od toga da mislim kako je los atomizer ali jednostavno nije bio moj tip.Sad kad razmislim, jedino sto mi se kod njega zaista dopalo bio je drip tip  ;D . DRAM III nema nikakve veze sa svojim starijim bratom sem sto dele ime.Ovo je sasvim drugaciji atomizer od DRAM II i vecina stvari je ovde resena drugacije (ja bih rekao i bolje mada je verovatno samo vise po mom ukusu).Prvo,ovaj atomizer ne koristi namenske plasticne tankove vec ravno staklo sto se moze pokazati korisnim u slucaju da dodje do havarije kasnije kada proizvodjac vise ne nudi rezervne.Drugo,osnovna zapremina je 2ml ali se moze povecati na 4ml ekstenzijom i duzim staklom (obe stvari dolaze u paketu).Trece,adapteri za vazduh se sada mogu menjati bez skidanja setapa.Cetrvrto,deck je kompletno izmenjen i modernizovan tako da je postavljanje i zice i vate znacajno olaksano.Peto...pa skoro sve je izmenjeno  ;D

Sad bih ja verovatno ovde trebao slikati delove pojedinacno i prikazivati postavljanje setapa ili zamenu adaptera ali kako to sve vec ima na netu mislim da nema svrhe.Radije cu nabacati par zapazanja o atomizeru generalno i o samom klonu ,tj. primerku koji sam dobio a ako nekog zanima jos nesto slobodno neka pita.

- Zavrsna obrada,tj. poliranje (posto Vapeasy nema u ponudi brusenu verziju) je fenomenalno i bez ijedne greske.Original ne moze biti nista bolji po tom pitanju jer jednostavno nema prostora.Navoji su ok,gumice takodje,tolerancija odlicna...Kinezi su mnogo napredovali u odnosu na situaciju od pre par godina i ovo sto sada (uz malo srece) dobijamo su perfekni primerci a ne vise poluproizvodi koji se eventualno mogu dovesti u radno stanje.

- Uz atomizer dolazi ekstenzija za 4ml,jedno vece staklo,gomila rezervnih gumica,srafovi,srafciger kao i dodatni drip tip u kombinaciji metal-plastika.

- Originalni SS drip tip se mozda vizuelno uklapa u celinu ali je meni veoma neudoban.Srecom u pakovanju je dodatni koji je mnogo bolji (i ima nesto manju rupu ako nekom znaci).

- Adapteri za vazduh su precnika 1.0mm (zapravo blize 0,9 po merenju), 1,5mm i 2,0mm... sto bi bila i osnovna zamerka ovde.Mislim da ne bi bilo lose da ima i neki izmedju 1,0 i 1,5mmm (vidim da postoje u ponudi kod originala i 1,2mm kao i 1,4mm) ali sta je tu je,moze i ovako.Mislim da bi meni kao i na Tripod-u 1.2mm bio idealno ali bez problema koristim i ovaj od 1mm.
    Adapteri se postavljaju sa donje strane tako sto se deck odvrne od baze sto moze biti i dobro i lose - sa jedne strane ne mora se dirati setap a sa druge je malo...pa mozda je moglo i jednostavnije.Opet,to kad se jednom postavi nema potrebe cesto dirati pa nije neki problem.Prsten za vazduh (sa granicnikom) ima jedan veliki ovalni otvor i tri okrugla razlicitih velicina.Mislim da se radi o 1,0-1,5-2,0mm ali nisam merio jer mi nije bitno - posto vazduh regulise adapter ispod grejaca prsten sam postavio na najveci otvor.

- Punjenje je sa gornje strane i uz kontrolu tecnosti radi sasvim dobro.Na kapi su dva mala otvora sa bocne strane koji sluze kao odusak i sluze svrsi mada mi se cini da malo kvare izgled.Hvat bi takodje mogao biti bolji (kapa je polirana,glatka i nema nikakvih neravnina za koje bi se uhvatili) ali nisam primetio da je to znacajniji problem.

- Kontrola tecnosti se vrsi odvrtanjem i zavrtanjem celog tanka,slicno Kayfun Prime.Treba obratiti paznju da taj navoj izmedju baze i tanka bude najslabije zavrnut (ili da ostali budu jace stegnuti),tj. da tu bude gumica prave velicine, da se ne bi odvrnulo nesto sto ne treba.Zvuci problematicno ali,kao i kod KP, u praksi funkcionise kako treba.

- Dimnjak veoma uzan.Nisam merio ni njega ali tu oko 3mm.

- Aroma je prilicno intenzivna i rekao bih prilicno dobra,bar kad su duvani u pitanju.Vocke i kremove ne koristim pa nisam siguran kako bi se tu ponasao mada cujem da je prvenstveno za duvane i predvidjen.Naravno,ovaj deo je veoma subjektivan i tu ne vredi mnogo pisati.

I to bi bilo to.Verovatno sam mogao meriti razmak izmedju postova ili velicinu srafova i slicne stvari ,slikati iz raznih uglova ili opisivati ocigledno ali sumnjam da to interesantno sirokim narodnim masama (koga zanima uvek moze pitati).Sem toga vecina tih detalja se ionako moze videti u raznim recenzijama na YT ili slikama po netu.

Neki moj generalni zakljucak bi bio da je ovo jedan odlican atomizer i da je Vapeasy napravio veoma dobar klon.Nekom se mozda nece dopasti ovo ili ono,bice mu komplikovan ili mu se nece svideti kao radi/izgleda ali nema tu nekih pravih gresaka,bilo idejnih bilo u izradi, na koje bi trebalo posebno ukazati.On radi onako kako je zamisljen,kompletan je u smislu da ima sve potrebne funkcije i nema nekih posebnih mana.Ostaje samo taj subjektivni deo sa "svidjanjem" koji mora svako da rascisti sam sa sobom.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    Odg: DRAM III Style MTL / rDL RTA
    « Odgovor #6 poslato: Maj 21, 2020, 16:17:26 »
  • Publish
  • Mislim da ovde treba isparaviti jedan detalj - napisao sam da je ovo MTL/DL atomizer kad sam postavljao temu je je tako pisalo kod prodavca a ja nisam posebno obracao paznju na detalje.Medjutim,mislim da je ovo prvenstveno MTL atomizer i da ovde od DL nema nista .U najboljem slucaju neki rDL mozda da se izvuce,vise od toga tesko.Jeste da moze da se koristi i bez adaptera ali sve ostalo (komora,dimnjak...) nije prilagodjeno vecem protoku vazduha.