Autor Tema: Reparacija grejaca na eGo-C atomizeru  (Pročitano 4515 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11119
  • -Receive: 10646
  • Ugled: +22398/-0
Reparacija grejaca na eGo-C atomizeru
« poslato: Novembar 04, 2012, 13:26:06 »
  • Publish

• Ego-c atomizer, poznat po dobrim performansama i visokom kvalitetu izrade, uz malo vezbe se moze dugo koristiti bez potrebe za zamenom glave. Svi korisnici ovog atomizera su naucili kako da ociste fitilj i rade to na jedan od preporucenih nacina onako kako smatraju da je najbolje. Vecina su naucili kako da naprave novi fitilj kada stari dotraje. Mnogi koriste postojece fitilje od drugih atomizera. Ali sta raditi kad grejac dotraje? Korisnici ovog atomizera su verovatno primetili pad performansi posle dugog koriscenja jedne iste glave atomizera. Razloga za to je vise, izmedju ostalog jedan od razloga je sto sama zica (kantal) usled dugog koriscenja gubi svojstva, uostalom kao i svaki drugi grejac. Jedan od razloga je sto je fabricki grejac obmotan oko jako tankog fibera, koji se usled dugog koriscenja i suvog paljenja radi odrzavanja totalno osteti i ugljenise, grejac ostane bez sredstva koje u njegovoj neposrednoj blizini apsorbuje tecnost i rasporedjuje po celoj grejnoj zici, pa izostane onaj pucketavi zvuk prilikom sagorevanja karakteristican za nove glave i naravno, izostanu performanse. Do skoro sam bio u zabludi da kod ego-c grejac nije namotan oko fibera, jer uvek kada sam pokidao zicu, nije bilo nicega.

Zamena grejaca kod ovog atomizera je vrlo jednostavna. Odavno sam obecao da cu napisati uputsktvo, ali sam bio sprecen zbog jako teske i neizlecive bolesti-lenjosti. Izvinjavam se zbog toga. Sada cu pokusati da ispravim gresku, pa cu u nekoliko navrata opisati nekoliko nacina. Pocecu od naj jednostavnijeg nacina za koji je potrebno samo stari atomizer, malo kantala i parce fitilja. Ja sam koristio kantal 0.22 i fiber od 2mm. Ova kombinacija mi se pokazala idealnom jer je ovog kantala potrebno namotati dosta namotaja, pa se dobija ravnomerna rasporedjenost toplote duz celog fitilja. Problem moze predstavljati potrosnja baterije, pa je pozeljno obezbediti bolje napajanje.

Prvo je potrebno rasturiti staru glavu u sastavne delove, izgurati keramicku oblogu iz metalnog cilindra i od keramike odvojiti silikonsko dno sa mesinganim kontaktom. Zatim treba pokidati zicu koja spaja + kontakt sa jednim krajem grejaca, izvaditi mali limcic koji je zaboden sa jedne strane keramike i koji ostvaruje kontakt drugog kraja grejaca sa metalnim cilindrom i daje - kontakt. Tankom iglom izgurati ostatke zicica na koje je bio povezan grejac iz keramike, cime cete dobiti dve rupice na dnu, kao na slici. Ovako pripremljena glava atomizera se posle moze neograniceno puta koristiti za reparaciju.

Oko fibera namotati kantal, koristiti kao pomocno sredstvo iglu i provuci kroz rupice koje smo predhodno oslobodili.

od prilike ovako:

Uhvaliti za zice sa donje strane i povuci, tako da nas novonapravljeni grejac legne na svoje mesto u keramicku kadicu

a zatim makazama skratiti krajeve fitilja da to izgleda ovako:

jedan kraj zice saviti na gore i skratiti kako bi se on naslanjao na metalnu tubu, kao sto je na fotografiji obelezeno strelicom:

Vrattiti keramiku sa novim grejacem nazad u tubu. Sa silikonskog dna skinuti mesingani kontakt, pa kroz jednu od rupa na silikonu provuci drugi kraj grejaca. Silikonsko dno vratiti nazad u metalnu tubu, pa zatim vratiti kontakt na svoje mesto. On ce dodirivati + pol grejaca, ali za svaki slucaj, pozeljno je namotati jedan krug kao na fotografiji:

Odseci visak kantala i nova glava je spremna za upotrebu. To bi na kraju trebalo da izgleda ovako sa obe strane:

Ostaje jos da se vrati nazad igla sa fitiljom i to je to. Ovako repariran grejac radi isto kao fabricki, ako uspete da otpor prilagodite svojim potrebama to moze biti i bolje. Setap koji sam ja koristio je 7 namotaja kantala 0.22 oko fibera od 2mm i dobio sam otpor 2.2 oma. Nadam se da je dosta jasno, ali ako su potrebna dodatna objasnjenja pitajte slobodno. Ovako se moze neograniceni broj puta reparirati glava ego-c atomizera tako da nema potrebe za kupovinom novih glava, a mislim da nije nista teze nego napraviti setap na bilo kom drugom modu. U svakom slucaju uskoro kad prikupim sve potrebne elemente, napisacu uputstvo za jos jedan nacin koji je cak nesto jednostavniji od ovog, ali su u startu potrebne neke sitne investicije.

Van mreže meaculpa

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +110/-1
    • Pol: Muškarac
    Odg: Reparacija grejaca na eGo-C atomizeru
    « Odgovor #1 poslato: Novembar 04, 2012, 13:50:54 »
  • Publish
  • Ja probao i za,piiiip,bao jedan  :-[ Pokusacu ponovo kad obezbedim potreban materijal.

Van mreže vlaves2000

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1359
    • -Receive: 2206
    • Ugled: +3457/-0
    « Odgovor #2 poslato: Novembar 04, 2012, 16:51:47 »
  • Publish
  • najjeftinije je kupiti novu glavu koje su sada :beta: jeftinije i dostupnije

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #3 poslato: Novembar 04, 2012, 16:58:08 »
  • Publish
  • Da li vjeruješ, prvo što uradim kada kupim neki mizer je da mu iščupam grijač i stavim svoj.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Novembar 04, 2012, 16:59:52 »
  • Publish
  • Jeste  slazem se, ali je najsladje kad nesto uradis svojim rukama a i samo saznanje da imas spravu sa kojom si potpuno nezavisan, sto je privilegija korisnika modova. E sad, ima nas kojima sve te velike sprave daju prejake performanse, pa ipak zelimo nesto umerenije a volimo da "cackamo" nesto.

Van mreže vlaves2000

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Novembar 04, 2012, 17:15:49 »
  • Publish
  • slazem se u potpunosti sa tobom, i ja volim da sam pravim sve i svasta, ali neke stvari su mi bas smor pogotovu kada su pipave, kao sto je glava sa ego-c, uradio sam to jednom i ne bih vise. a treba ljudi i nesto da zarade :021:

Van mreže vlaves2000

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Decembar 23, 2012, 17:03:11 »
  • Publish
  • evo da demantujem samog sebe  a vezano za komentar koji sam dao u predhodnom postu uspesno sam reparirao grejac na glavi ego-c, i to iz prve, koristio sam kantal 0.20 i fiber od 1mm, sa 7 namotaja dobio sam ptpor grejaca 1,9 ohm. sve u svemu zadovoljan sam malo je komplikovanije izvaditi keramicku solju u kome stoji grejac , ali sam i za to pronasao odlican alat, nadam se da cu uskoro napraviti i video recenziju pa cu vam pokazati kako sam uradio

Van mreže mazda323

• Full Member
    • Thank You
    • Ugled: +12/-24
    « Odgovor #7 poslato: Januar 01, 2013, 16:26:29 »
  • Publish
  •       Bash bi voleo da vidim ,poshto je i meni prva kadica zavrshila u param parcad a drugu sam uspesno reparirao sa kantalom 0.22 mm  i fiberom  0,75 mm koga sam duplo stavio ! Posle 8/7 namotaja dobio sam otpor 1.9  , 2  ! Ali mi niko nije rekao da kadica pravi extra problem, zato je i zavrshila tamo gde je ! Dugo mozda mesec dana se nisam usudjivao da otvorim drugu,jer sve nashe recezije i tutorijali su taj deo preskakali ? Valjda je njima kadica lako izlazila ali ovaj put sam gulio dobrih pola sata zidove ,ako se to tako moze nazvati !
              Uglavnom radi cini mi se bolje nego dok su bile nove jer je cesce kontrolishem !

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #8 poslato: Januar 01, 2013, 16:32:46 »
  • Publish
  • Možeš li opisati konkretno koji problem imaš? Ako je problem da izguraš kadicu, to čini sa zatupljenom čačkalicom polagano gurajući krajeve kadice i to u krug i mora da ide vani. Ako je malo ukosiš on zapne i neće. Dakle ravnomjerno gurneš u sve krajeve, mora da ide vani bez problema. Probao sam nekoliko vrsta i sve su išle vani veoma lako.

Van mreže mazda323

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Januar 06, 2013, 10:42:55 »
  • Publish
  •          Koji deo , onaj deo gde treba keramicka kadica da se pomeri sa mesta na kom se 3000 puta grejala i hladila, pri tom sam morao guliti unutrashnje zidove glave ispred i iza kadice jer je postojao neki sloj nazovi lepka ili neceg drugog koji se u dobroj kolicini skinuo a kao alat sam koristio iglu od shprica tj. njen zakosheno oshtri vrh,,ostala mi je jedna kojoj nisam prekratio vrh za punjenje tanka,, i zatim sam ne cackalicom nego mesinganim izbijacem koji sam gurao sa drshkom od cekica ,,video od brace rusa na you tubu,, isto ova tema izgurao napolje ! Ostalo ste videli na postu na koji nemam zamerki !

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Januar 06, 2013, 10:52:20 »
  • Publish
  • Ili ti se zalomila neka tvrdo nabijena serija ili nas je joyetech provalio sta radimo pa poceo da ih lepi da bi kupovali nove ;D . Ja sam ih rasturio dosta i ni sa jednom nisam imao problema, ali nisam to skorije radio, tako da nije iskljuceno da se novije teze vade. Iskreno, ocekivao sam vise problema sa oslobadjanjem rupica od starih zica.

Van mreže mazda323

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Januar 06, 2013, 12:10:34 »
  • Publish
  •      To je josh dobro proshlo ,pa kazem vam da sam prvu poslao u kantu a drugu sam tek posle mesec dana razmishljanja,,gde sam pogreshio,, poceo da repariram i bilo je uspeshno!