Autor Tema: Koji mtl rta?  (Pročitano 2596 puta)

Van mreže DangerousB

• Newbie
  • *
  • Thank You
  • -Given: 3
  • -Receive: 0
  • Ugled: +6/-0
  • elektronske cigarete
Koji mtl rta?
« poslato: Februar 02, 2020, 11:20:40 »
  • Publish
  • Pozdrav drustvo! Koji mtl bi mogli preporuciti? Malo gledam stanje i stvarno previse atomizera ima na trzistu.. gledao sam Vandy Vape BSKR 1.5v ili Advken Manta V2.. Pa ako moze neko jos neki rta mtl preporuciti?

Van mreže Milanez

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 777
    • -Receive: 418
    • Ugled: +418/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: Koji mtl rta?
    « Odgovor #1 poslato: Februar 02, 2020, 12:16:48 »
  • Publish
  • tu ti je bitno volis li tesniji vazduh il veci protok vazduha
    pa da vidimo dalje

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 724
    • -Receive: 1773
    • Ugled: +2926/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #2 poslato: Februar 02, 2020, 12:25:19 »
  • Publish
  • rece covek mtl ne rdtl ili dtl
    hastur,dwarv v1,lite 2019, uglavnom onih dobrih nema po oglasima  ;D
    imas ovde https://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=9023.msg106741#new dobar pregled i atomizera i protoka vazduha za mtl

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5645
    • -Receive: 9141
    • Ugled: +9967/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #3 poslato: Februar 02, 2020, 12:39:16 »
  • Publish
  • Mozda bi pomoglo i ako napises sta trazis kod atomizera,koju funkciju...Recimo ako zelis top fill i volis cesto da se igras podesavanjem vazduha onda da se ne preporucuje npr. Kayfun 2019 ili Ruzgar.Takodje,ako trazis pre svega mali atomizer a dobijas preporuke za  ...sta znam, Penodat rta  ;D

Ili,za pocetak, da kazes zasto konkretno Berserker ili Manta pa se mozda neko seti jos neceg slicnog ili cak boljeg.

edit:

Sustina je da (bar po mom misljenju) svi atomizeri koji pripadaju jednoj grupi rade prilicno slicno i da je najveca razlika u samom izgledu,baratanju i lakoci upotrebe.Hocu da kazem da ce losa tecnost u svakom atomizeru biti losa a ako izuzetak i postoji ne vredi ga kupovati samo zbog jedne ili dve koje mu "leze".Naravno da postoje neke razlike radu ali one su relativno male i mnogo zavise od samog naseg ukusa i tecnosti koje koristimo pa to i ne mozemo preporucivati bilo kome drugom sem samom sebi.Primer - Hastur mini i Dvarw meni rade prilicno slicno ali Hastur cu kupiti ako zelim mali atomizer sa funkcionalnim top fill-om i staklenim tankom a Dvarw ako zelim solidnu zapreminu u relativnom malom pakovanju uz plasticni tank i bottom fill. Ni od jednog ni od drugog ne ocekujem (a necu ni dobiti) drasticnu promenu ukusa ili generalno osecaja parenja.Drugim recima,"sveti gral" u parenju jos ne postoji  ;D

Ono sto cini vecu razliku (a Milanez i milutko su gore pomenuli) je vazduh i na to treba obratiti posebnu paznju.Ako atomizer mozda i "izvlaci" ovu ili onu notu kako se u recenzijama cesto pominje to se lako regulise promenom tecnosti ali pogresan vazduh ( i sama geometrija atomizera) se mnogo teze resava.Mozda zaista ne bi bilo lose ici na nesto sa adapterima,tu je u startu mogucnost greske manja.

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11811
    • -Receive: 11049
    • Ugled: +22801/-0
    « Odgovor #4 poslato: Februar 02, 2020, 12:42:07 »
  • Publish
  • Dvarw pre svega ;D  Ako pocinjes sa njim ces najlakse naci rupu za vazduh koja ti odgovara. Mali je, lak za punjenje i rukovanje i lako se proda ako ti ne lezi.

Van mreže DangerousB

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: Februar 02, 2020, 14:01:22 »
  • Publish
  • ma manji neki zbog toga sam mislio na adveken manta v2  gledao sam malo recenzije za njega! I naravno najbolje da je top fill... sto se vazduha tice na to ne obracam toliko paznju samo da je leak proof i da se osjeti aroma dobro! 2015 godine sam poceo sa vapeom i tako 6 mjeseci i onda se vratio opet na cigare! Prosle godine pokusao sa nikotinskim solima ali to sam mjesec dana furao i opet na cigare! Do sad sam najvise koristio DL atomizere! Ali eto sad hocu da probam i sa mtl-om :D mozda mi to pomogne da bacim opet cigare

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #6 poslato: Februar 02, 2020, 14:17:06 »
  • Publish
  • Pa ne znam onda...Berserker 1.5 i nisu nesto nahvalili po pitanju arome mada je to vise stvar ukusa ali mislim da je on relativno tesan po pitanju vazduha pa treba obratiti paznju i na to.Manta V2 mi deluje otvorenije ovako na prvi pogled mada je nisam probao.

Ja bih zaista isao na nesto sa adapterima za vazduh (ili pinovima ili kako je vec ko resio to).Onda moze i tesno i otvorenije i rDTL...mozda cak i DTL kod nekih,zavisno kolika je rupa pa sta ti bude odgovaralo.

E sad,top fill i leak proof zajedno... ;D .Mislim moze ali onda treba traziti nesto sa kontrolom tecnosti koja se moze potpuno zatvoriti prilikom punjenja.U svakom drugom slucaju postoji rizik da malo curne ili zagrgolji.Sa druge strane,jednom kad se napuni ni jedan ne bi trebalo da curi ako je ispravan i dobro konstruisan atomizer i dobro postavljen setap..

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Februar 02, 2020, 14:52:52 »
  • Publish
  • I meni se Manta V2 svidja, narocito zato sto se moze puniti i odozdo ako se top fil ne pokaze dobro. Samo me brine koliko dobro dihtuje u tom B rezimu :017:  Ako volis vise vazduha, svakako ti nece smetati.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #8 poslato: Februar 02, 2020, 15:00:25 »
  • Publish
  • Meni bi verovatno bilo previse vazduha kod nje ali to je sve stvar ukusa.Jednom kad covek zna tacno sta mu odgovara onda je lako,problem je kad isporobavas nesto novo... tada moras biti spreman i da se zeznes  ;D

Ne rece jos jednu bitnu stvar - kupujes u lokalu ili narucujes iz Kine? U prvom slucaju (prodavnice i oglasi) izbor je prilicno ogranicen mada moze i tu nesto da se probere.

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Februar 02, 2020, 15:03:38 »
  • Publish
  • Zato sam i predlozio dvarw kad je pomenuo mantu. Po konstrukciji je jako slican, a ima mnogo vise mogucnosti prilagodjavanja vazduha. A ima i top fill tankova za njega.

Van mreže DangerousB

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #10 poslato: Februar 02, 2020, 15:05:01 »
  • Publish
  • Meni bi verovatno bilo previse vazduha kod nje ali to je sve stvar ukusa.Jednom kad covek zna tacno sta mu odgovara onda je lako,problem je kad isporobavas nesto novo... tada moras biti spreman i da se zeznes  ;D

Ne rece jos jednu bitnu stvar - kupujes u lokalu ili narucujes iz Kine? U prvom slucaju (prodavnice i oglasi) izbor je prilicno ogranicen mada moze i tu nesto da se probere.
    narucio bih iz kine :D morao bih pogledati jel ima gdje u Sarajevu da neko prodaje i ako sumnjam! haha

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #11 poslato: Februar 02, 2020, 15:34:44 »
  • Publish
  • E kad je tako onda...i dalje ne znam sta da preporucim  ;D

Ako insistiras na top fill-u mozes pogledati nesto sto ima kontrolu tecnosti ili bar kapu koja pri zavrtanju ne nabija pritisak u tank (pogledaj neka od resenja kod Hastur,Hussar V1,Sine,CloudOne,Ares...).Takodje i uzdignut deck moze donekle pomoci. Ne znaci da ces bez toga obavezno imati problem,negde je dovoljno okrenuti atomizer i sl. ali veci je rizik.
    Sto se vazduha tice,ako nisi siguran koji ti okvir tacno odgovara (a neces da za par dana postavljas oglas) onda preporuka za nesto sa adapterima i dalje stoji.
    Sem toga ima tu jos nekih stvari koje uticu na rad ali su mnogo podloznije licnim afinitetima pa ne vredi mnogo raspravljati vec se mora probati.

Naravno,sve to nije mnogo vazno ako ti je atomizer vizuelno i po dimenzijama odbojan.Ne vredi mu ni lep rad ni odsustvo problema ako ti je muka svaki put kad ga pogledas  ;D .

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10177
    • -Receive: 12294
    • Ugled: +14729/-0
    « Odgovor #12 poslato: Februar 02, 2020, 17:07:04 »
  • Publish
  • 2015 godine sam poceo sa vapeom i tako 6 mjeseci i onda se vratio opet na cigare! Prosle godine pokusao sa nikotinskim solima ali to sam mjesec dana furao i opet na cigare! Do sad sam najvise koristio DL atomizere! Ali eto sad hocu da probam i sa mtl-om :D mozda mi to pomogne da bacim opet cigare

Kratkorocno da ih opet bacis ili na duze staze ? Zasto mislis da je problem bio bas u atomizeru ?
    Mozes li da nam pojasnis svoje razloge dosadasnjeg odustajanja i muku koja te vracala na smrduse  :Scratch-Head:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže DangerousB

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #13 poslato: Februar 02, 2020, 17:10:36 »
  • Publish
  • 2015 godine sam poceo sa vapeom i tako 6 mjeseci i onda se vratio opet na cigare! Prosle godine pokusao sa nikotinskim solima ali to sam mjesec dana furao i opet na cigare! Do sad sam najvise koristio DL atomizere! Ali eto sad hocu da probam i sa mtl-om :D mozda mi to pomogne da bacim opet cigare

Kratkorocno da ih opet bacis ili na duze staze ? Zasto mislis da je problem bio bas u atomizeru ?
    Mozes li da nam pojasnis svoje razloge dosadasnjeg odustajanja i muku koja te vracala na smrduse  :Scratch-Head:
    nikako nisam mogao da se naviknem na DL falio mi je taj cug cigare tako receno... nasao par tecnosti koje su super ali mi se nakon par dana zgadi zbog tanka... kupovao razne tanke zadnji kupio sam kupio bio je zeus

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10177
    • -Receive: 12294
    • Ugled: +14729/-0
    « Odgovor #14 poslato: Februar 02, 2020, 17:27:33 »
  • Publish
  • A taj period sa nikotinskim solima ,tu pretpostavljam nije bio problem cug ?

EDIT:I dalje mi nije jasno svesno forsiranje DL 6 meseci znajuci da ti neodgovara ali ok to je mozda za neku drugu temu...
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D