Elektronske cigarete > Uopšteno o elektronskim cigaretama

"Napredni" podovi

<< < (2/4) > >>

LiberPrint:
Poredjenje je sasvim na mestu, i mislim da odgovor lezi upravo kao i kod kupaca za napredne idiote, i da su tvorci ovih naprednih podova tu negde i nasli inspiraciju. Sve se vrti oko dimenzija. Kao sto vlasnik jednog DSLR-a koji poznaje sve tajne fotografije pozeli nesto malo i kompaktno, a da opet moze manipulisati osetljivoscu senzora, ekspozicijom i otvorom blende, pa makar i po cenu manjeg senzora, tako i jedan napredni vejper pozeli malu kompaktnu duvaljku na kojoj sve parametre moze prilagoditi svojim potrebama, pa makar po cenu kapaciteta baterije ili tanka. I meni je to sasvim ok. Dobro je da postoji izbor, a meni licno najvise bode oci kvalitet svega toga.

Eto recimo, ja kad sam ceo dan kod kuce, smaknem 4-5-6ml tecnosti za dan. Uglavnom vucem iz dosade, i u takvim prilikama mi treba mod sa vecim kapacitetom baterije. Kad sam napolju, obicno sam zaokupljen drugim stvarima, i cesto preguram ceo dan sa 1-2ml. To znaci da mi je 400-500mAh dovoljno za ceo dan. Kad sam na nekim putovanjima gde sam vise dana za redom aktivan, desi mi se da mi 18650 baterija traje i po 3-4 dana. U tom slucaju, ako zanemarim vreme koje ujutru i uvece provedem u sobi, 400-500mAh i vise nego dovoljno. Nosio sam se mislju da kupim minifit, ali me odbija ne bas stabilan napon. Ne zelim da zavisim od fabrickih grejaca, niti da gledam u pasulj da li ce mi zapasti felerican kertridz. Tako da sebe vidim kao kupca jednog naprednijeg poda, sa koliko - toliko stabilnim naponom i RBA. Isto kao sto planiram nabavku jednog ozbiljnijeg idiota koji uvek mogu da ponesem sa sobom.

bobpp:
E,vidis,tu se ja slazem u nacelu ali ima i jedno ali - evo onaj Smoant Pasito je 102x38x18mm = 70cm3 volumena.Sa 1100mah to je prakticno jedna 18350 baterija i 3ml zapremine,opadajuci napon.Po cemu je sad to bolje,manje ili na bilo koji nacin u prednosti u odnosu na neki mini mod ili malu cevku + mali rta tipa Doggy ili Hastur? Minifit jeste mali ali i tu postoje neke kombinacije slicne velicine koje (bar po meni) pruzaju vise za iste pare.Ako nista drugo bar su kvalitet i materijali bolji.
U sustini sa idejom oko namene i potrebe se slazem ali takav do sada ne videh.Vidim samo neki hype oko (meni)  polovicnih resenja koja zamenjuju nesto sto vec postoji ali u malo razlicitoj formi i pakovanju.Jedino ako je stvar u izgledu - i to je ok,tada nema rasprave,svako kupuje ono sto mu se dopada.

LiberPrint:
I tu bih se uglavnom slozio. Ja zato i nisam kupio neki napredni pod, zato sto mi se jos nista nije narocito svidelo, ili sam nasao opravdanje za kupovinu po pitanju odnosa dimenzija i mogucnosti. Osim Minifit ;D  Tu se ni malo ne slazem. Sta god govorile fotografije, recenzije, dimenzije i zapremina, to mudance treba uzeti u ruku da bi se shvatilo koliko je mali i zgodan. I meni sa fotografije nije delovao toliko mali, a dimenzije su mu, bar na papiru, slicne nekoj mehanici sa 18350 i nekim mini RBA. Ali kad je Drako prvi put sa njim svratio kod mene, ja sam zinuo od cuda. Malo, lagano, tanko... ma nema ga nista ;D  A radi sasvim solidno i vrlo je upotrebljiv. Osim toga, glavica mu je nesto na foru PT, styo znaci - RBA. I da je samo malo veci, a da je ta dodatna zapremina popunjena nekom vrstom regulacije napona, ni malo se ne bih dvoumio.

bobpp:
Ok,postujem  ;D .Cini mi se da se tu vise radi o svidjanju jednog konkretnog modela  jednoj konkretnoj osobi nego o revoluciji u vape industriji kako bi se dalo zakljuciti na osnovu interesovanju po netu ali postujem.

LiberPrint:
Nije revolucija, cak daleko od toga. Samo simpaticna ideja, i jedino sto je tehnicki kod podova novo u odnosu na one prve ego varijante je brzo punjenje. Sto kod tih malih kapaciteta i nije mala stvar. Takodje, u neku ruku je dobro sto se odustalo od univerzalnosti, jer je 510/ego konektor podrazumevao okrugao oblik i standardne dimenzije, sto jeste prakticno ali ne uvek lepo i uvek monotono. Ego varijante su podrazumevale oblik stapa za pecanje, sto je bilo neprakticno za nosenje, a mnoguma se desavalo da se u dzepu pri sedanju nesto polomi. Tako da... podovi nisu revolucija, ali ne moze se reci da tu nema napretka. Najveci problem u svemu tome je sto je vecina toga lose. Za razliku od modova, koji su vec dovoljno sazreli da je gotovo svaki dobar, i za razliku od RBA aromizera kod kojih na osnovu par fotografija unutrasnjosti mozes da zakljucis da li ti odgovara, ovo moras da probas.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Idi na punu verziju