Autor Tema: kayfun mini 2.1 - moguci problemi i kako ih resiti  (Pročitano 2330 puta)

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11120
  • -Receive: 10646
  • Ugled: +22398/-0
kayfun mini 2.1 - moguci problemi i kako ih resiti
« poslato: Mart 26, 2013, 20:45:25 »
  • Publish
  • I ako jako lepo radi i po mom skromnom misljenju jedan je od najboljih atomizera ikad napravljenih, ni kajfun mini 2.1 nije savrsen pa se mogu desiti izvesni problemi u njegovom radu. Iskusni korisnici ih najcesce lako primete i otklone, ali onima koji se prvi put srecu sa pravljenjem setapa mogu doci u nezavidnu situaciju pa im se moze desiti da steknu pogresan utisak o ovom atomizeru. Pokusacu u ovom postu da skrenem paznju na neke probleme koje mogu dovesti do nepravilnog rada atomizera, a ako negde pogresim tu su: para, oki, tabby i milutko da me isprave.

Curenje i neprijatni zvuci su jedan od najneprijatnijih momenata u zivotu svakog vapera. Poznato je da kod bottom coil resenja jako povlacenje nije pozeljno i da pri povecanju potpritska moze doci do curenja i brbotanja. Jednosmerni ventil koji sluzi za punjenje, ujedno sluzi i da kompenzuje potpritisak pri prejakom povlacenju jer u smeru u kom propusta tecnost propusta i vazduh, pa je ova pojava kod kaje manje izrazena, ali se ne moze reci da nije prisutna. Znaci i ovde vazi pravilo koje vazi kod svih bottom coila - izbegavati prejako povlacenje. Ako ovo nije razlog curenja i neprijatnih zvukova, samo jedan razlog postoji, a to je da tank negde nije lepo zadihtovan ili je naprsla plasticna tuba. Ako se radi o naprsnucu ili jednoj od dve gumice na tubi, verovatno ce na mestu gde prolazi vazduh doci do vlazenja pa je lako pronaci krivca. Veci problem moze napraviti dihtung u poklopcu jer curenje nece biti vidljivo, pa ako kaja curi  na otvor za vazduh ili ventil za punjenje a nema drugih vidljivih tragova vlazenja, treba zameniti gumicu u poklopcu. Ventil za punjenje je tako konstruisan da nebi trebalo da dodje do curenja na njega usled mehanickog ostecenja, ali se moze desiti da se u njemu napravi vakum ili popreci neki sitan trun koji moze napraviti putanju tecnosti napolje. Ako do ovoga dodje, resenje je da se atomizer rasklopi, bocica za punjenje napuni toplom vodom ili alkoholom, i jednostavno kroz ventil za punjenje "protera" 20ak ml. Ostali moguci razlozi curenja su: preslaba baterija ili neuskladjen napon sa otporom grejaca, ali ovo nebi smelo da se desi iole iskusnim korisnicima.

Zagoreo ukus i slaba aroma su jako retke pojave kod ovog atomizera, i jedoni razlog moze biti nepravlan setap. Setap prema potrebama korisnika moze biti sa 1-2-3-4 struka 1-2mm fibera i sa vecim ili manjim otporom i sto je fiber deblji bice bolje natapanje i bogatija para, pa i veca potrosnja i jaci TH, i to je na korisniku da pronadje svoj idealan setap. Postoje neka univerzalna pravila koja treba ispostovati, i ona vaze za sve debljine fibera. Pre svega kantal treba motati ka sebi, odnosno ako se fiber drzi izmedju palca i kaziprsta u levoj ruci, kantal treba da bude do kaziprsta a ne do palca. Ovim se postize to da kada drzite atomizer u ruci, leva strana setapa treba da bude sa kontra strane od srafa a desna do vas, ukoso preko otvora za dovod vazduha. Razlog ovakvog setapa je da bi se krajevi fitilja savijali u smeru navoja kada se zavija tuba dimjaka, cime se izbegava krzanje i cupanje vlakana iz fitilja i posle lakse postavljanje krajeva fitilja u svoje leziste. Kada se ovako postavi fitilj on gotovo sam legne na svoje mesto. Veoma je vazno da se pre sklapanja fitilj nekoliko puta natopi tecnoscu isusi zagrevanjem, kako bi se fiber razradio i izbegao neprijatan ukus fibera na pocetku, a pozeljno je posle potrosenog jednog tanka oprati fitilj i odraditi dry burn. Takodje je jako bitno da grejac gazi tacno po sredini rupe dijagonalno, jer svako pomeranje od centra rupe uzrokuje nepravilnu putanju vazduha i moze biti odgovorno za losu aromu. Grejac treba izdignuti iznad srafova i voditi racuna da neki od namotaja ne dodiruje sraf, jer ce mesto dodira smanjiti otpor grejaca i uzrokovati varijacije u otporu. Ako je setap previse nisko odnosno bukvalno lezi na otvoru za dovod vazduha, dva ili tri namotaja u sredini ce se pod direktnim dejstvom vazduha vise zavrevati, sto moze uzrokovati neprijatnu aromu i stvaranje garezi na tim namotajima. Ostala pravila su univerzalna i vaze za sve setapove sa fiberom: voditi racuna da namotaji budu sto pravilnije namotani, da se ne dodiruju i preklapaju i da svi pravilno nalezu na fiber. Na ovo poslednje narocito treba obratiti paznju ako se za pravljenje setapa koristi igla kao pomocno sretstvo jer ona ume da napravi ispupcenje na mestu gde je bila postavljena, pa je pozeljno ako je moguce provuci je kroz sredinu fibera.

Moj idealni setap je jedan struk 2mm fibera, 6 namotaja 0.18 kantala namotanog bez koriscenja igle -2 ~ 2.1 oma.

Van mreže tabby

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 12
    • -Receive: 183
    • Ugled: +480/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: kayfun mini 2.1 - moguci problemi i kako ih resiti
    « Odgovor #1 poslato: Mart 26, 2013, 21:09:35 »
  • Publish
  • Manje vise si upravu,samo se meni nije desilo da zaglavi ta kuglica u ventilu za punjenje. Ono sto je uzrok curenja je onaj dihtuhd na poklopcu ispod drip tipa,ako se ne postavi dobro prilikom sklapanja onda se desi curenje,meni se to desilo 2 puta i jedva sam zakljucio sta je u pitanju,bitno je tu gumicu bas lepo namestiti da kada se skine poklopac ista ne ostane na onom "dimnjaku" kroz koji prolazi para,to je jedini problem sa curenjem koji sam ja do sada iskusio i naravno divljanje pri punjenju,punjenje mora biti lagano da tecnost ne ulazi u ona 2 mala otvora na komri gde stoji setup

Ne znam kako kod tebe dolazi vazduh na ventil za punjenje,mozda zato jer smanjujes dotok vazduha,ja koristim maltene bez onog srafa za regulaciju i ima bas mnogo vazduha,ali mi tako odgovara,kada napunim do kraja desi se da ima malo zagorelog,tada samo zacepim rupu za vazduh i povucem da uzdje malo vazduha i sve bude ok :)

Sto se setup-a tice,ja pravim 5/4 namotaja 0.18mm kantala oko 2.5mm fibera ( nema vise 3mm ) dakle motam tako da se odozgo vidi 5 namotaja a odozdo 4,kada postavim na srafove kantal dolazi tacno u smeru u kome se zavijaju oba srafa i onaj deo kantala od srafa do fibera je skroz minimalan,nisam bas obracao paznju da li ga postavljam u smeru zavrtanja baze,ali smatram da je to i ne bitno. Kada se sve lepo sredi polako srafcigerom zavucem krajeve fibera ne bas manijacki,ali onako muski i primetio sam da bolje radi kada se malo jace potisne fiber nego kada se samo ovlas ubaci,takodje ga predvostrucim,tako da od prilike u onim prorezima pores setupa napravim slovo S i to je to

Sve u svemu odlican je uredjaj,vec sam pisao da je setup "elastican" i odlicno radi na velikim i niskim voltazama,nema zagorelog ukusa sve do 12 wati

Ono na sta treba obratiti paznju,kada se napravi setup,potrebno je polako iglom odvojiti namotaje od baze jer obavezno ima kratak spoj,ja to radim sa nekim mini srafcigerom,podvucem ispod namotaja i pomerim na gore,kada se usijaju svi namotaji ne diram vise nista :)

Ciscenje kao ciscenje,moze dry burn,moze pranje u vodi pa dry burn,moze i nov setup,kako kome odgovara

Ostavio sam alkohol. Sokove i vodu sam pobacao.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #2 poslato: Mart 26, 2013, 21:36:09 »
  • Publish
  • Ja nemam ništa da dodam, osim da bi valjalo probati 3x1mm. I dalje sam prezadovoljan i ne pomišljam dalje eksperimentisati sa kupovinom novih atija dok se ne pojavi nešto ZAISTA novo.

Van mreže gibalan

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 19
    • Ugled: +6311/-1
    « Odgovor #3 poslato: Mart 26, 2013, 22:20:36 »
  • Publish
  • Bravo, sve je lepo receno...opisano, ali imam jednu zamerku, fale slike.
    Vama koji posedujete kaju, ova prica je smislena, ali oni koji treba da se
    odluce i da zagrizu u sve to, nekako je maglovito!

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11120
    • -Receive: 10646
    • Ugled: +22398/-0
    « Odgovor #4 poslato: Mart 26, 2013, 22:28:17 »
  • Publish
  • Bravo, sve je lepo receno...opisano, ali imam jednu zamerku, fale slike.
    Vama koji posedujete kaju, ova prica je smislena, ali oni koji treba da se
    odluce i da zagrizu u sve to, nekako je maglovito!

E pa bas me mrzelo da rasturam atomizer da bi uslikao ;D  Ako neko ne postavi pre, ja cu prvi put kad ga budem prao

Van mreže Beco

• Full Member
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +59/-0
    « Odgovor #5 poslato: April 12, 2013, 13:09:40 »
  • Publish
  • Jedini problem koji imam s Kayfunom je izuzetno kratko trajanje setupa-nakon cca 8 ml fiber je pun naslaga i moram ga mijenjati jer osjetim okus gareži

Još pokušavam shvatiti zašto se to dešava-npr. na Dreamu BT804 koji radi na istom principu nemam taj problem i tamo traje dva tjedna a može i više-i jednog i drugog tjeram na 9W

Sljedeći pokušaj će biti povećanje razmaka između rupe i namotaja žice iako sumnjam da je to razlog i da će nešto promjeniti
    Također umjesto nichroma probati ću s kantalom

Ajmo Liber baci par teorija zašto se to dešava-koliko vama ostalima  traje setup?

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #6 poslato: April 12, 2013, 13:17:18 »
  • Publish
  • Ako misliš na Kaju 2.1 i meni traje tu oko 8ml, dok na 3,1 traje i do 40ml. Ne znam objasniti zašto.  :Scratch-Head:

Van mreže Beco

• Full Member
    • Thank You
    • -Receive: 0
    • Ugled: +59/-0
    « Odgovor #7 poslato: April 12, 2013, 13:21:53 »
  • Publish
  • Ako misliš na Kaju 2.1 i meni traje tu oko 8ml, dok na 3,1 traje i do 40ml. Ne znam objasniti zašto.  :Scratch-Head:

Mislim na v3.1