Autor Tema: Trebamo li ohrabrivati rekreativno parenje ?  (Pročitano 572 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9072
  • -Receive: 11403
  • Ugled: +13838/-0
  • Pol: Muškarac
Trebamo li ohrabrivati rekreativno parenje ?
« poslato: Jul 30, 2019, 10:29:14 »
  • Publish
  • Prvi put cujem za izraz rekreativno parenje ;D Mogu navesti samo primer koji sam iskusio na svojoj kozi . Cerka je pocela koristiti cigarete , ne znam jel rekreativno ili jednostavno jer joj se moze , kada sam saznao pokusao sam je prevesti na paru ali bezuspesno , razlog vise jer nisam zeleo vrsiti na nju pritisak...Da sam se ja pitao (a nisam) pre bih joj savetovao ako vec mora nesto bolje da krene sa parenjem , rekreativnim ili kako god i da pruzio bih joj svoju maksimalnu podrsku da se na parenju i zadrzi...samo iz tog razloga sam misljenja da osobu koja zeli da pari ne treba odvracati od toga i da joj treba pruziti podrsku bez obzira na cinjenicu je li ili nije koristila smrduse pre toga :winksmile:
    Kako vi ostali gledate na to ?
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1010
    • -Receive: 1003
    • Ugled: +1003/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: Trebamo li ohrabrivati rekreativno parenje ?
    « Odgovor #1 poslato: Jul 30, 2019, 11:04:53 »
  • Publish
  • .. nema tu mnogo pameti, bunt protiv roditelja, polozaj u drustvu, prvi korak ka "zreloj" licnosti, radoznalost, biti razlicit, itd sve su to razlozi zasto neko pocinje da pusi (a moze komotno i u kategoriju narkomanija). Sumnjam da neko pocinje da pusi jer uziva. Ja sam poceo zato sto me je u 3 godini srednje skole ortakova keva ubedila da uz kafu ide cigara (pre toga nisam ni dim povukao), budala. I tako, nazad nisam mogao jer bi bio sisa, a i istini za volju nisam pusio ni 10 cigareta dnevno prvih 3-5godina, posle krece prava zavisnost. Da se vratimo na danasnje vreme. Nece tu mnogo pomoci prica o zdravijoj alternativi, o tome se pocne misliti posle odredjenog staza. Mladi ljudi puni snage .. koje probleme mogu imati u prvih 2-3 godine? Tek tada mozemo da govorimo o iskusnim i strastvenim pusacima, ali oni nisu tema. Dakle, one retke koji pocinju da pare, da kazemo rekreativci (znaci dovoljno su inteligentni da ne pomisljaju o cigaretama), jer zele neku od gore pomenutih promena, ovo vazi iskljucivo za mlade ljude, podrzavam (naravno ako je 0mg nikotina u pitanju), ali ima caka. Koja je benefit od vajpa ako te ne pukne nikotin, pa po toj logici .. nagadjam .. veoma brzo ce sipati i neku tecnost sa nikotinom, a dalje je izbor neogranicen :) .. Matori koji nisu pusaci, a pocinju da pare su budale .. na njih necu trositi reci.
    Tako da bih ja ovu temu okarakterisao kao "Tesko, ali moguce" .. bolje ih uputiti da pametnije iskoriste svoje zivote.

Van mreže rankosuns

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 53
    • -Receive: 127
    • Ugled: +127/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: Jul 30, 2019, 15:11:11 »
  • Publish
  • hvala hvala Kinkel.

Realno svi smo mi budale. Jer se trujemo. Ja parim, pijem pivo svakodnevno, ne pazim šta jedem. Znači radim šta mi se sviđa a ne šta je zdravo.
    sličnu filozofiju imaju svi pušači, svi parioci.
    Čini mi se da sam ovde ispričao ali ukratko ću ponoviti. Prestao sam da pušim 2004. godine a prošle sam počeo da parim iz zezanja rekao bi. Ja sam samo cevčio pivo a drugari dimili parili. I zainteresovalo me i rekoh kad ću ako ne sad. I počeh.
    To mi je postala zanimacija koja mi ulepšava svakodnevnicu. Dao sam puno para ali sam se godinu dana zanimao kupovao pario istraživao. Dao sam brdo para ali nije mi žao. Ima se može se.
    Brinulo me da li ću da odem na onaj svet zbog parenja. merim pritisak u redu je, pluća u redu, niko od mojih drugova parioca se ne žali. Niko nije dobio neku boleštinu. neki pare i sedam godina.
    E sad brinulo me da li sam postao zavisnik. Da bi proverio prošle godine sam otišo na more bez vejpa. I ništa. Ove godine sam otišao u SAD tri nedelje bez vejpa i - ništa.
    Sad idem u Grčku i odlučio da ne nosim vejp. I biće ništa.
    Ali hobi mi je zanimljiv, zanimam se uživam, trošim na to. I ne kajem se. Za sad.
    Sad šta će biti za par godina, videćemo.
    Ali ja lično ne razumem osobe koje nemaju nikakav greh, ne piju ne puše ne idu u kafanu. U stvari sa njima se i ne družim. Dosadni su.
    Ako hoćeš da naučiš da plivaš moraš skočiti u vodu

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11110
    • -Receive: 10635
    • Ugled: +22387/-0
    « Odgovor #3 poslato: Jul 30, 2019, 21:16:25 »
  • Publish
  • Nemam sta narocito pametno da kazem. Mislim da svako ko moze da se otkaci od bilo koje zavisnosti, to treba da uradi. Sa druge strane, ako ce prestanak pusenja izazvati stres, onda je ovo najbolja poznata alternativa. Ne podrzavam ni te klince koji bljuju oblake i igraju se sa ''vejpovima'', ali ko sam ja da bilo kome solim pamet? Svako nek radi sa svojim zdravljem sta misli da je pametno, a ja sam ovde i stojim na raspolaganju svakome kome mogu da pomognem.

Van mreže Nedeljko

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 461
    • -Receive: 1740
    • Ugled: +1740/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #4 poslato: Jul 31, 2019, 09:25:19 »
  • Publish
  • Ko želi pariće, i sa te strane je uzaludno diskutovati za ili protiv. Ostalo sam napisao u drugoj temi pa da se ne ponavljam.

Van mreže Bolle

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10044
    • -Receive: 3302
    • Ugled: +3815/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: Jul 31, 2019, 09:39:39 »
  • Publish
  • Ja sam poznat kao strog...  :spank:
    Tako da bih ja po starom dobrom Drakonovom zakonu, tim rekreativcima stavio rotkvicu ili živu ribu u anus ili eventualno ih čupao za kosu pred okupljenim građanima...  :yes:

Nego me jedino muči pitanje, zašto sam i ja počeo da pušim (da pravim kolutove spžio sam kutiju sa 19 godina), a imao sam iole neki IQ tada, možda i veći nego danas... I sećam se baš kako mi je prijala ta prva, kao i ostalih par prvih kutija...
    Cenim dalje, da samim tim što je neko ovde, na nekom drugom forumu ili u tematici vezanoj za elektronske na društvenim mrežama, znači da postoji svest iliti interesovanje ili želja ili već nebitno kako ćemo nazvati to nešto da se upozna sa istim i da sazna nešto više o tome što bi trebalo da je za pohvalu...
    Shodno tome da je ova tema proistekla iz toga što je ovde neki dečkonja iz meni nepoznatog razloga napisao da je "napaljeni rekreativac-klinac na vejp oblake", a da nije napisao da je neki sredovečni molekularni biolog i da mu vejp oblaci trebaju pri fisiji i fuziji ili da je akademski građanin pri scenskoj katedri u pozorištu za dimne zavese +47, ne umanjuje njegovu potrebu za "pomoć".
    Elem, zar nije ljudski i pomoći pa i na taj način što ne odgovorimo nekome ko nam se virtualno ne dopada, bitno je da ne odmognemo bez obzira kada je ko počeo sa pušenjem i iz ko zna kojih znanih i neznanih razloga...
    Halo ljudi, šta vam je...  :wave:

Na mreži Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1692
    • -Receive: 1581
    • Ugled: +1874/-0
    « Odgovor #6 poslato: Jul 31, 2019, 13:39:18 »
  • Publish
  • Čovek nije došao zbog preporuke za vejp, nego da proda: ' Non electric vaporizer '
    To je vrlo verovatno ' dry herb vaporizer '

Sent from my S60 using Tapatalk

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Jul 31, 2019, 15:59:11 »
  • Publish
  • Kako sam ja razumeo koristi e-cigaretu .. Mozemo li onda reci da je promasio forum i da je nepozeljan ? Mislim da ne..
    Pored toga mozda poseduje i nargilu koje se zeli otarasiti ? Ni u tome ne vidim neki narociti problem  :winksmile:

Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Na mreži Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1692
    • -Receive: 1581
    • Ugled: +1874/-0
    « Odgovor #8 poslato: Avgust 02, 2019, 16:39:22 »
  • Publish
  • Naravno da nema nikakvih problema :)
    Meni čovek ne smeta, čak me sad već zanima kakav je taj vaporizer

Jedini problem može biti samo to što sam izjavio:
    Citat
    …ja ti sigurno neću pomoći ni u čemu.
    To se ne menja, jer kontam da:
    nepušač - vejper, ' cloud chasing ' i slične scene su loši primerci za opštu vejpersku zajednicu.

Sent from my S60 using Tapatalk

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Avgust 02, 2019, 20:06:58 »
  • Publish
  • Nije samo zbog njega otvorena tema  ,ispadi su postojali i ranije a po svemu sudeci bice ih i u buducnosti na nama je da posavetujemo eto kad si naveo primer da se ne privlaci paznja na javnim mestima i sl.. a pomoci ces Điva ako zatreba savetom jer ukoliko se zapali vejper ne daj boze i izadje u novine ,nema losije scene za opštu vejpersku zajednicu priznaces  :winksmile:

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11110
    • -Receive: 10635
    • Ugled: +22387/-0
    « Odgovor #10 poslato: Avgust 02, 2019, 20:17:13 »
  • Publish
  • To je bas super ako se neko zapali. Guzva u prodavnici, pufnes dva puta i svi se razbeze. Isto u busu, na salteru... ;D

Van mreže Guru

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 113
    • -Receive: 571
    • Ugled: +572/-0
    • Never looked back!
      • www.axe.rs
    « Odgovor #11 poslato: Avgust 09, 2019, 21:52:42 »
  • Publish
  • Adolescenti su skloni porocima, to je de facto i tu nema neke pomoći previše.
    Možda prestane a mozda nastavi, javno ili krišom, društvo je čudo.

Ako nastavi sa pljugama, neka prodje vreme, možda kasnije shvati šta je para i sa nekog drugog aspekta, kada recimo cigare krenu da koštaju 10.000 mesečno.

Dosta je faktora a naše je da budemo fleksibilni roditelji i spremni na razne gluposti.
    Sve dok su cigare i poneko piće, neka, zivi smo ljudi svi - već za nešto gore (droga) ne bih imao milosti.