Autor Tema: Ataman V2  (Pročitano 744 puta)

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5138
  • -Receive: 7840
  • Ugled: +8666/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Ataman V2
« poslato: Jun 17, 2019, 19:41:06 »
  • Publish
  • Znate za ono,desava se to u zivotu,kad mlad covek nesto zeli - obicno automobil i sl. ali u tom trenutku,iz ovog ili onog razloga (a najcesce finansijskog) nema mogucnosti da ga poseduje.Onda prolaze godine,prioriteti se menjaju i ta zelja bude potisnuta u pozadinu ali nikad zaista ne nestaje.I u jednom trenutku...da skratim pricu,na kraju imamo skvrcenog i sedog dedu kome se svi smeju dok pokusava cetvoronoske da udje ili izadje iz svog novog Porsche-a  ;D

Otprilike slicna stvar je i sa mnom i Atamanom.

Kada sam taj atomizer prvi put video tamo mislim 2014 (nemojte zameriti ako omasim koju godinu,pisem napamet) odmah mi se slika urezala,pre svega zbog specificnog profila,tj tog dugackog drip tipa a onda i zbog karakteristika koje nisu bile lose za to vreme - top fill,kontrola tecnosti itd.Medjutim,nije bilo klona a original nije dolazio u obzir.Yeahsmo 2015 izbacuje svoj klon u titanijumu ali ga opet nije moguce nabaviti sem na par mesta u Italiji (po pravilu skupo i bez opcija za slanje) ili preko nekih grupnih porudzbina direktno od proizvodjaca.Sto se,na kraju,pokazalo i kao dobro,sudeci po komentarima o (ne)kvalitetu.Kada je YFTK 2018 izbacio svoju verziju u SS i Ti dugo sam odolevao jer,realno,model nije najsveziji i vremenom su se pojavila bolja resenja ali ta bubica pozadi,to secanje na prvi pogled...i u 2019-toj eto ga kod mene.

Na samu izradu (uzeo sam SS verziju) nemam nikakvih zamerki.Citajuci komentare ocekivao sam jedan od losijih YFTK modela ali zaista je sve uradjeno besprekorno.Navoji su odlicni,obrada je odlicna,stigao je cist...Jedino sto se eventualno moze prigovoriti su gumice koje bi (za moj ukus) mogle biti malo manjih dimenzija,odnosno tanje.Daleko od toga da je sa originalnim neupotrebljiv (kao sto su neki pisali) ali licno volim kad se to sve lakse okrece i pomera.
    Uz atomizer stize garnitura rezervnih gumica i dva srafa.

Ono na sta donekle imam zamerku je izbor modela koji su klonirali.Originalni Ataman V2 (i Yeahsmo klon takodje) iz 2014 je imao centralnu rupu od 1,5-1,6 mm dok je revizijom iz 2016 godine ta rupa prosirena na 1,8 mm.Nije strasno,vecina Kayfun-a ima toliko i ljudi ih sa zadovoljstvom koriste ali licno mislim da je tih 0,2mm ovde visak.Sa druge strane,YFTK je smanjio rupe na prstenu za vazduh sa originalnih 1.6 - 1.8 - 2.5 mm na 1.1 - 1.5 - 2.0 mm tako da,iako nisam pristalica regulacije vazduha spolja,mogucnost da se protok vazduha smanji postoji.Sem toga nabavio sam i neke adaptere na 1,4mm ali u ovom momentu jos ne osecam potrebu za njima.

Druga zamerka je sama konstrukcija prstena za vazduh.On nema gumicu vec ga na mestu drzi pritezanje tanka.To funkcionise ok jednom kada se namesti ali samo namestanje je donekle problematicno jer se pomera sa rupe.Neki granicnik,zub ili sta vec bi puno znacio ovde.Za cudo,fals vazduha nema uopste iako prsten deluje veoma labavo dok se ne stegne i atomizer je veoma tih (sto u odredjenoj meri zavisi i od jacine povlacenja,naravno)

Ono sto je pozitivno je da se ceo atomizer ukljucujuci i bazu se veoma lako rastavlja pa pranje nije problem a plus je i sto koristi zamenske tankove od kayfun-a.

Punjenje je ono...ok.Video sam bolje sisteme u smislu udobnosti ali sasvim pristojno radi i ovo.Kontrola tecnosti takodje.Nema curenja,grgoljenja i slicno.
    Postavljanje grejaca veoma lako,vate takodje i tu nema puno mesta za gresku.Otvor za vazduh je veoma visoko postavljen a bocne rupe obezbedjuju dobro natapanje pa atomizer radi i sa malo vise i sa malo manje vate bez problema.

Sam rad je ...donekle specifican.Verovatno najvise zbog dugog drip tipa a i same cevcice za vazduh ceo atomizer se ponasa kao tunel.Ne mogu bolje da objasnim ali definitivno drugacije nego atomizeri sa kracim putem pare ( i to ne u smislu kraci i duzi tank kao kod kayfun-a vec pre mislim na atomizere sa adapterima - Dvarw npr).TH veoma solidan,jedan od jacih.

Za aromu ne mogu reci nista,to mnogo zavisi i od same tecnosti i od coveka koji je koristi ali mislim da je ovaj atomizer pre za duvane i to one "suvlje" i "jednostavnije" nego za neke kompleksne tecnosti.

Verovatno se tu jos puno moze reci u smislu detalja (da su srafovi ravni umesto krstastih kao na originalu i da lepo "hvataju" zicu,da kontrola tecnosti ima vidljivo obelezen granicnik...) ali to su sve sitnice dok ono sto je bitno (rad i aroma) nije moguce recima opisati vec treba probati.

Van mreže banema

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 224
    • -Receive: 124
    • Ugled: +124/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: Ataman V2
    « Odgovor #1 poslato: Jun 17, 2019, 20:01:39 »
  • Publish
  • Po principu rada sličan je kao Byka V6 .... ali taj drip-tip, odmah mi minareti preleću pred očima he, he
    Vidim postoji i neki V4, isto izgleda interesantno.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: Jun 17, 2019, 20:31:55 »
  • Publish
  • Pa drip tip je tu glavni... ;D
    Da,deluje da su to atomizeri iz iste "porodice",verovatno imaju i neke zajednicke karakteristike u radu.By-Ka je verovatno i bolji,tj bolje reseno i podesavanje vazduha i oni adapteri ali ovde je presudio drip tip ;D .Drip tip,22mm i sto koristi tankove od kayfuna.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #3 poslato: Jun 18, 2019, 21:17:03 »
  • Publish
  • Posle malo igranja moram priznati da sam zadovoljan.Prilicno specifican atomizer.

(Pre)naglasena aroma (ali ne u celom spektru) dodatno pojacana snaznim TH (ili je mozda obrnuto?) cini atomizer dovoljno razlicitim da opravda kupovinu.Znam da sam rekao da o aromama i dozivljajem istih ne vredi raspravljati ali ovde je to toliko primetno da mislim da treba pomenuti.

Priznajem da jos uvek nisam nasao onu "pravu" aromu,onu koja ce mu savrseno odgovarati - imam okvirnu ideju sta bi to moglo biti i kako bi trebalo da izgleda ali vecini ovih koje trenutno koristim vise odgovara sputavanje u svakom smislu nego pojacavanje.
    Slatke i "zemljaste" note mu ne leze,JF tip nikako,njihov karakteristican ukus ovde je pojacan do otuznosti dok Desert Ship jos i prolazi tu i tamo...

Kayfuni u raznim izdanjima,Hussar,Ruzgar,Spica,Hastur,Doggy,Berserker...meni svi rade dovoljno slicno da ih ne mogu povezati sa posebnom aromom gde bi bili bolji (ili losiji) jedan od drugog.Neke manje razlike ima kod Heron-a ili K.Loud-a gde drugaciji put vazduha ili tecnosti menjaju utisak ali ovde je to jos vise naglaseno.Naravno,isto "prokletstvo" kao kod ruze je i ovde na delu - ako atomizer moze da "zablista" sa nekim tecnostima to najcesce znaci da se sa vecinom nece snalaziti najbolje.Prednost je sto ovaj,za razliku od ruze, ima (bar meni) bolji tok vazduha i sto mu verovatno leze tecnosti koje i inace radije koristim.

Ali opet ponavljam,svaku pricu o aromama i dozivljaju istih treba uzeti sa velikom rezervom jer je to licni dozivljaj razlicit kod svakoga od nas pa ono sto ja osecam moze biti dijametralno suprotno dozivljaju nekog drugog ko ovo cita.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #4 poslato: Novembar 17, 2019, 03:56:48 »
  • Publish
  • Mislim da sam nasao jednu aromu koja mi savrseno odgovara na ovom atomizeru. Ataman je tako lepo uoblicio USA Mix od Elde u smislu da je malo deformisao onaj duvanski deo (ali na pravi nacin) i malo istakao suvu sljivu da bih mogao da je koristim danima bez da mi dosadi.Na vecini atomizera mi je kod ove arome duvan bio napred a sljiva tek u naznakama (posebno posle malo duze upotrebe bi se gubila) dok se sa Atamanom to nekako ujednacilo i formiralo tako da nista ne dominira vec nadopunjuje jedno drugo.To ne znaci da je ta aroma na drugim atomizerim losa vec samo da ovde deluje kompleksnije,komplikovanije..."skuplje"  ;D .

Znaci za pocetak arome kod kojih duvan dominira a dodatni ukus je u pozadini,da ih izbalansira.Najbolje jednostavnije,dve komponente jer sa kompleksnijim se ne snalazi.I da nisu slatke,to prenaglasi.
    Posto bas takve najvise i volim (cist duvan mi brzo dosadi a sa kompleksnijim nikad nisam imao srece) ja zadovoljan,atomizer za mene  ;D