Autor Tema: Sigelei telescope Z-MAX V3  (Pročitano 11715 puta)

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +79/-4
Sigelei telescope Z-MAX V3
« poslato: Mart 25, 2013, 03:01:26 »
  • Publish

• Nije proslo ni 10 dana kako je Busardovu postavio recenziju za Z-MAX V2 a vec je doslo vreme za V3. :clap:

Vizuelno mi je prelep posto volim modove jednostavnog a elegantnog dizajna. Posebno mi se dopada sto je teleskop, pa se eliminise potreba za nosenjem dodatnih tuba ili extension cap-ova.

Ukratko: Flat Top, eGo Threading, Brushed SS Finish

V3 ima OLED displej za razliku od predjasnjeg LED displeja, displej je jasan i vidljiv (nema vidljivog 888 na displeju), meni ima 8 stavki, mod je RMS/MEAN (izbor izmedju root mean square ili mean value), umesto 510 ima eGo navoj i umesto 5 klikova funkcija paljenja i gasenja se vrsi preko displeja.

Specifikacije lako mogu biti i samo mrtvo slovo na papiru, stoga treba sacekati i uveriti se licno u navedeno.

Moj primerak je na putu pa se nadam da cu moci uskoro da napisem nesto vise o modu iz prve ruke.  :thumbsup:
    « Poslednja izmena: Decembar 13, 2015, 03:10:34 ivanneko »

Van mreže Beco

• Full Member
    • Thank You
    • Ugled: +59/-0
    Odg: Sigelei telescope Z-MAX V3
    « Odgovor #1 poslato: Mart 25, 2013, 16:31:43 »
  • Publish
  • I model bez teleskopa ima oled displey
    To nije Zmax nego Sigelei

Uglavnom odličan, najbolje što se može kupiti od VV-VW modova dok ne dođe Semovar

Gdje si ga kupio i koja je cijena?

Van mreže Bet

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 338
    • -Receive: 3297
    • Ugled: +4304/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #2 poslato: Mart 25, 2013, 16:46:44 »
  • Publish
  • Mozda najlepse, ali ne i najbolje od VW modova.
    Kao je bolja elektronika u darwin-u. Ali je zato ruzan za sve one pare koje kosta pa na kvadrat. :D

Van mreže bibi74

• Full Member
    • Thank You
    • -Receive: 1
    • Ugled: +75/-0
    « Odgovor #3 poslato: Mart 25, 2013, 17:14:06 »
  • Publish
  • eeee,ovo je za mene....Stalno menjam konfiguracije na Vamo i sad ne mogu da nadjem onu cevku u sredini,tako da posedujem unikatni "Vamo 18350 only " model.... :evilmad: :-[

Van mreže Beco

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Mart 25, 2013, 17:59:28 »
  • Publish
  • Mozda najlepse, ali ne i najbolje od VW modova.
    Kao je bolja elektronika u darwin-u. Ali je zato ruzan za sve one pare koje kosta pa na kvadrat. :D

OK Darwin ali na šta to liči.

Npr. Provari mu nije ni do koljena o Evicu da ne pričamo

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #5 poslato: Mart 25, 2013, 19:14:03 »
  • Publish
  • I model bez teleskopa ima oled displey
    To nije Zmax nego Sigelei

Uglavnom odličan, najbolje što se može kupiti od VV-VW modova dok ne dođe Semovar

Gdje si ga kupio i koja je cijena?
    Ima ga na stormys vaprt cellar http://stormysvaporcellar.com/oc_1/index.php?route=product/product&product_id=583 za 89.99$ + nekih 14$ postarine.
    p.s. jeste Zmax samo Sigeli a ne Smoktech Zmax

Van mreže tabby

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 12
    • -Receive: 183
    • Ugled: +480/-0
    « Odgovor #6 poslato: Mart 26, 2013, 01:06:03 »
  • Publish
  • Ja razmisljam o nekom  WV mod-u pa bih zamolio,ako nije problem,da mi se objasni malo ko tu kome nije do kolena i na sta da obratim paznju?

Mozda je bitno da ima SS konektor ako planiram da koristim rebuildable atomizere koji imaju SS konektor,vidim svasta se o tome pise ovih dana pa bih bio veoma zahvalan da me neko onako prosvetli  :17:

Ostavio sam alkohol. Sokove i vodu sam pobacao.

Van mreže bibi74

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Mart 26, 2013, 11:32:35 »
  • Publish

•  Svrbi te novcanik bez veze...Ako imas provari ne vidim zasto bi uzimao vw mod????
    Prica da je vw "set it and forget it" ne stoji,jer covek opet mora da menja snagu ako koristi razlicite mizere...Npr. 10 w na genesisu nije isto sto i na fiberu,ili npr. Boge kartovi su na 9 w veoma ukusni,dok su kangeri prevruci i ne parljivi...Za klirove je vecinu bar,10 wati previse,tako da u principu nije sweet spot nikome jedna snaga,vec su razliciti za razlicite mizere...
     Druga stvar,Vecina jeftinih kineskih modova koji imaju taj 33,3 hz chip tipa Vamo,Zmax ,Segaili  daju trnsparentnu snagu samo kad koristis dve 18350 baterije...Sa jednom im performanse padaju lagano tokom baterijskog ciklusa...Ako koristis dve male baterije nastaju ,bar meni licno problemi kod koriscenja npr. genesisa jer bez obzira sto je frekvencija mala u rms modu,ipak pulsira struja koja ima napon od 8,4 kad su sveze baterije i ne daj boze da dobijes mali dry hit kad je npr,nov coil ili ostane malo tecnosti u tanku i dobije se malo zarenje nekog namotaja,tako jaka struja cesto ume da probije izolaciju na meshu i ili zabrlja setup ili cak pukne kantal...
     Sto se konektora tice,moj bell ima ss konektor i na Vamo modu za sada ne pravi mnogo problema mada moram priznati da ga puno i ne odvijam sa njega tako da  mislim da bi ipak bilo pametno uzeti nesto sa ss konektorom mada iskreno nisam siguran da ss verzije Vama,Zmaxa imaju i konektor u ss...Mozda gresim

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    • Ugled: +79/-4
    Re: Sigelei telescope Z-MAX V3
    « Odgovor #8 poslato: Mart 26, 2013, 12:40:21 »
  • Publish
  • Sto se tice konkretno ovog ZMaxa iz naslova, postoje dve opcije, brass i SS konektor.

I slazem se, pored Provarija uopste nije potreban VW osim kao back up mod. Ja sam ovaj narucio samo zato sto mi se svidja kako izgleda. Cackajuci eVika a i gledajuci recenziju za npr. Inokin SVD shvatio sam koliko je Provari savrsen u svojoj jednostavnosti. Jedan taster, sva stelovanja cas posla, nema gomile nepotrebnih gluposti, menija sa 1000 stavki, skrolovanja, kombinacije kliktanja, brojaca, bakraca...

Sent from my LG-P700 using Tapatalk 2

Van mreže Beco

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Mart 26, 2013, 16:07:33 »
  • Publish
  • Sigelei radi puno bolje od Evica s jednom i s dvije baterije

Meni radi puno bolje i od Provarija, a kvaliteta ekrana je izvanredna

Van mreže tabby

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 12
    • -Receive: 183
    • Ugled: +480/-0
    « Odgovor #10 poslato: Mart 26, 2013, 16:26:37 »
  • Publish
  • Hm.. cudno,malo sam istrazivao  medjuvremenu i videh da na e vic-u moze da se vrsi podesavanje i u watima i u voltima ali mi malo cudno kada ti kao iskusan korisnik napises da postoji ogromna razlika izmedju ta 2 uredjaja,cak neki recenzenti tvrde suprotno pa onda ne znam kome verovati,mozda je u pitanju neki marketinski trik,ipak ni ti recenzenti nisu toliko merodavni i ne mogu oceniti neki uredjaj na osnovu par sati koriscenja,potrebno je vreme i praksa a kapiram da je ti imas

Kada je u pitanju poredjenje sa Provarijem,negde jos procitah da na svim kineskim uredjajima koji imaju 33.3 hz chip malo padaju performanse pri praznjenju baterije,a sa druge strane,u nekoliko recenzija,cak i je i vise korisnika pisalo o tome da na Provariju nema pada tih performansi,onda me malo ova tvoja prica zbunjuje,da li bi bio ljubazan da mi to malo sire objasnis? Hvala unapred!

Ostavio sam alkohol. Sokove i vodu sam pobacao.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #11 poslato: Mart 26, 2013, 18:04:24 »
  • Publish
  • Samovar će sve objasniti.  ;D

Van mreže bibi74

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Mart 26, 2013, 18:53:40 »
  • Publish
  • 33,3 hz radi sve kao provari,ako ne i bolje(uslovno receno,jer ima veci limit amperaze,tj u zadatim opsezima snage i napona,on nema limit amperaze),ali samo u konfiguraciji sa dve 18350 baterije,kada mu ne padaju performanse izmedju ciklusa baterije,jer pad napona "pegla" povecanjem frekvencije pulsiranja...Doduse meni je tu najveci problem velicina tj.visina tih uredjaja.Toliko su visoki da je degutantno...Valjda sam zato podsvesno izgubio onaj srednji metalni dodatak na Vamo. ;D
     Kad je u pitanju mod koji koristi samo jednu bateriju ,na trzistu trenutno konstantnu voltazu drzi samo provari,a za Nivel chip u Samovaru nisam siguran,moguce i on...

Van mreže Beco

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Mart 26, 2013, 19:06:56 »
  • Publish
  • Hm.. cudno,malo sam istrazivao  medjuvremenu i videh da na e vic-u moze da se vrsi podesavanje i u watima i u voltima ali mi malo cudno kada ti kao iskusan korisnik napises da postoji ogromna razlika izmedju ta 2 uredjaja,cak neki recenzenti tvrde suprotno pa onda ne znam kome verovati,mozda je u pitanju neki marketinski trik,ipak ni ti recenzenti nisu toliko merodavni i ne mogu oceniti neki uredjaj na osnovu par sati koriscenja,potrebno je vreme i praksa a kapiram da je ti imas

Kada je u pitanju poredjenje sa Provarijem,negde jos procitah da na svim kineskim uredjajima koji imaju 33.3 hz chip malo padaju performanse pri praznjenju baterije,a sa druge strane,u nekoliko recenzija,cak i je i vise korisnika pisalo o tome da na Provariju nema pada tih performansi,onda me malo ova tvoja prica zbunjuje,da li bi bio ljubazan da mi to malo sire objasnis? Hvala unapred!

Evic radi identično kao Lavatube v1 osjetno se osjeti pad performansi kad baterija padne ispod 3,9V
    Sigelei Zmax rastura prema Evicu, radi konstantno od početka do kraja trajanja baterije čak bolje nego Provari
    Nisam ni primjetio neku razliku između jedne18650 baterije ili dvije 18350 sa svakom kombinacijom prži ko blesav

Provari više ne koristim a prodati ga ne mogu jer pušim na cijeni, iskreno da ga nemam nebih ga nikad kupio sad kad sam probao Sigelei jer je po mojem mišljenju u odnosu na cijenu na njemu sve bolje nego na Provariju od ekrana, do izrade pa do elektronike
    To je moje mišljenje a ti Tabby kupi taj teleskop Sigelei, pa kad ga probaš vidjeti ćeš da ćeš htjeti prodati Provari i kupiti još jedan Zmax Sigelei

Van mreže Beco

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Mart 26, 2013, 19:26:32 »
  • Publish
  • Jedina mana kod Sigelei zmaxa je ta da baca grešku kod otpora manjeg od 1,2 ohma ali meni to ne smeta jer VW modovi nisu ni napravljeni za takve otpore odnosno nije potrebno raditi takav otpor