Autor Tema: Sigelei telescope Z-MAX V3  (Pročitano 11714 puta)

Van mreže oki01

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +63/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Sigelei telescope Z-MAX V3
« Odgovor #15 poslato: Mart 26, 2013, 19:40:36 »
  • Publish
  • U zadnje vrijeme koristim samo smoktech zmax mini i mogu reči da nisam osijetio nikakav pad performansi sa pražnjenjem baterija, normalno mislim na aw imr 18350. Po samoj potrošnji me je stvarno iznenadio. Po slobodnoj procjeni troši oko 1/3 manje struje od vama ako ne i više. Npr. ujutro na poslu od negdje 4 ujutro pa do 13 popodne na vamu u 18350 kombinaciji su mi trebale barem 4 18350 baterije dok na zmaxu mini samo 2 (nekada se na kraju zalomi i treča ;D ). Po meni odličan mod.

Van mreže Beco

• Full Member
    • Thank You
    • Ugled: +59/-0
    « Odgovor #16 poslato: Mart 26, 2013, 19:47:44 »
  • Publish
  • U zadnje vrijeme koristim samo smoktech zmax mini i mogu reči da nisam osijetio nikakav pad performansi sa pražnjenjem baterija, normalno mislim na aw imr 18350. Po samoj potrošnji me je stvarno iznenadio. Po slobodnoj procjeni troši oko 1/3 manje struje od vama ako ne i više. Npr. ujutro na poslu od negdje 4 ujutro pa do 13 popodne na vamu u 18350 kombinaciji su mi trebale barem 4 18350 baterije dok na zmaxu mini samo 2 (nekada se na kraju zalomi i treča ;D ). Po meni odličan mod.

Pošto Zmax, Vamo i Sigelei imaju istu elektroniku sigurno je razlog u nekom unutarnjem otporu samog moda koji troši bateriju više nego je potrebno

Van mreže oki01

• Full Member
    • Thank You
    • Ugled: +63/-0
    « Odgovor #17 poslato: Mart 26, 2013, 19:51:22 »
  • Publish

Pošto Zmax, Vamo i Sigelei imaju istu elektroniku sigurno je razlog u nekom unutarnjem otporu samog moda koji troši bateriju više nego je potrebno

Vjerovatno, to je i meni bilo jako čudno ali nije ni bitno. Bitno da zmax mini perfektno odrađuje svoj posao :hooray:

Van mreže tabby

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 12
    • -Receive: 183
    • Ugled: +480/-0
    « Odgovor #18 poslato: Mart 26, 2013, 19:55:33 »
  • Publish
  • Jako cudno,zadnjih nekoliko postova potpuno razlicita misljenja o istoj opremi,ja sam prosto zbunjen sada  :Scratch-Head:   

@Beco kada smo se vec ovako raspisali,jel imas neku preporuku sta bih mogao da probam od rebuildable atomizera,da li neki klon za pocetak ili odmah da pucam na original i sta pre da odaberem,mrezicu ili fiber ili mozda i jedno i drugo,kakva su tvoja iskustva?

Ostavio sam alkohol. Sokove i vodu sam pobacao.

Van mreže Beco

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #19 poslato: Mart 26, 2013, 20:33:11 »
  • Publish
  • Pa kako različita mišljenja, i on i ja smo rekli da zmax rastura, jedino Sigelei ima bolji ekran

Što se tiče tvog drugog pitanja, mislim da nemaš više što probavati
    Genesisi su svi isti a ti si ih probao dosta, kod fibera si isto probao Ody klon i Kayfun mini, ne postoji ništa bolje što se tiče fibera

Van mreže tabby

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #20 poslato: Mart 26, 2013, 20:43:45 »
  • Publish

• Razlicita tako sto je Bibi napisao da se oseca pad performansi kada se koristi jedna 18350 baterija a ti tvrdis da se ne oseca...

Ne znam zasto imas neodoljivu potrebu da komentarises nesto o cemu pojma nemas,nije mi zbog mene,vec se svakodnevno siri forum a moze doci neki novi clan koji ce poverovati u ono sto pises. Znas i sam da neke svoje izjave ne mozes da pokrijes sa naucnim dokazima jer pola od onoga za sta pises nisi koristio vec si citao iskustva drugih,kada smo kod Provarija koji ti "imas" u pitanju je V1 a na njemu je bio dosta manji limit struje i imao je ogranicenje da ne pokrece atomizere ispod 1.2 oma,zato su Ameri lepo napravili V2 u kome su otklonjeni svi nedostatci a koji je na trzistu skoro 2 godine,pre par meseci su se setili da bi mogli da ubace neke inovacije i shvatili da tu ne treba nista dirati pa su samo malo poradili na izgledu tube,sto dalje inplicira da kinezi treba jos da jedu kacamaka pa naprave nesto sto ce raditi kao Provari i sa jednom baterijom.

Sada smo dosli i do otkrica da i sigelei ne radi na otporima manjim od 1.2 oma,ako se dobro secam,ti si mi licno dao informaciju da kod jednog tvog kolege Provari V1 ne radi na otporu ispod 1.2 oma pa onda polako pocinjem da sumljam i u ovo sto sam napisao u prosloj recenici,mozda si se ti nesto posvadjao sa otporom 1.2 oma :)

Dalje,jesi mozda nasao negde da neko nije bio zadovoljan sa Provarijem? Ja znam par ljudi i svi su clanovi foruma na kome si najaktivniji,sta su sa time hteli da dokazu stvarno nemam ideju,ali isto tako ima i onih koji su prodali Provari,kupili gorepomenuti Z Max,ali se ipak vratili na Provari i nemoj cena da te opterecuje,ko zeli da uziva pre ce kupiti jedan pravi uredjaj nego 2 skoro isto dobra,ali ipak samo skoro ;)

Kada smo kod poredjenja Darwin vs. Provari,misljenja sam da cu ja pre da promenim voltazu i bateriju na Provariju nego sto se Darwin napuni,ako uzmemo u obzir izgled,Darwinu na konektor moze da se okaci kesa sa jabukama kada pazarnim danom krenes sa pijace,ali to je nedovoljna prednost da bih ga ja posedovao ;)

Sto se atomizera tice,tu smo imali dosta rasprava i ne bih da se dalje sire jer ti nemas svoje licno misljenje u vezi toga,cak mi nisi odgovorio na post pre neki dan,a pitanje je bilo vrlo jednostavno.

Van mreže Beco

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #21 poslato: Mart 26, 2013, 22:24:41 »
  • Publish
  • Nije mi jasan smisao tvog posta

U Siglei ide jedna 18650 baterija ili dvije 18350 baterije.
    Objektivno bi trebao bolje raditi s dvije 18350 baterije, ja subjektivno ne osjećam razliku

Što se tiče Provarija imam v2 i više koristim Sigelei nego njega jer mi je ekran bolji i zato jer ima VW mod

Koje je to pitanje na koje ti nisam dao odgovor, podsjeti me

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #22 poslato: Mart 26, 2013, 22:28:40 »
  • Publish
  • Mojih5¢
    Da imam 260 eura viska uzeo bih Provari bez razmisljanja.

Van mreže tabby

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #23 poslato: Mart 26, 2013, 22:33:46 »
  • Publish
  • @Che nije Provari 260 evra,vec 160 dolara,ali jbg,postarina,baterije,carina... i tu smo negde oko 250 eura

@Beco ne znam kako me ne razumes,non-stop pokusavas da nametnes neku teoriju koja uopste ne postoji,ne shvatam zasto imas potrebu da pljujes po Provariju i genesisu kada svi manje vise znaju kako rade,ja da sam hteo Z Max ustedeo bih nekih 150 evra,znas kako se kaze,svi auti su dobri,ali Mecka je Mecka ;)

Evo ga i post da te podsetim :

Kvalitetniji atomizer je must have-to znači špaga

Ako imaš bilo kakvu iritaciju od tekućina kriv je genesis jer taj sistem spaljuje tekućinu, ne atomizira je

Npr. meni dugotrajno korištenje genesisa spali sluzokožu nosa, razlog je taj što genesis neracionalno troši i atomizira tekućinu tako da ona dospijeva u tijelo u ne sasvim parnom stanju i pošto se brže kondenzira PG izjeda sluzokožu

Te probleme nikad nisam imao s fiber atomizerima

Famozni bolji okus genesis sistema nije ništa drugo nego da tekućina dolazi u manje evaporiranom stanju u grlo, pluća i nosnice pa osjećamo intenzivniji okus arome

Pogledajte kondenzat kod genesis atomizera, u pravilu je iste boje kao tekućina dok je kod fibera bezbojan-to vam sve govori

Genesis je definitivno štetniji za zdravlje od fiber atomizera i povećavaju se štetni utjecaji i alergenost tekućina

Pitao sam da li to isto tvrdi i Imeo?

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11230
    • -Receive: 10720
    • Ugled: +22472/-0
    « Odgovor #24 poslato: Mart 26, 2013, 23:04:39 »
  • Publish
  • Dok neko ne napravi neki drugi 14500 mod, za mene ja najbolji mod robust i najbolji proizvodjac l-rider ;D

Van mreže Bet

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 338
    • -Receive: 3297
    • Ugled: +4304/-0
    « Odgovor #25 poslato: Mart 26, 2013, 23:30:02 »
  • Publish
  • A sta je problem sa 1.2 oHm limitom? To ima svaki VV, VW/VV mod...

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    • Ugled: +79/-4
    « Odgovor #26 poslato: Mart 27, 2013, 00:10:29 »
  • Publish
  • Slozio bih se da delom da je Sigelei bolji od eVika, o tome da je eVik kao neka jeftina igracka tek da ne pocinjemo. Ali da je bolji od Provarija mi je malo nerealno.

Znam da ce nekome zasmetati sto prenosim tekst na engleskom ali to vam je sto vam je. Danas sam vadio umnjak i bas nesto nisam u raspolozenju da prevodim, raumecete. :victory: 

Provari on an Oscope vs Vamo

Was discussed a bit on another thread. We know the Vamo fires at 37hz and the Provari at 800hz. Here is something I found that Ill bet not many know. Every Vamo pulse is at 6v. Each time it fires (37 times a second) this is what it does. How it achieves different voltages is how long it stays on vs how long its off. You will see in the following pictures (oscope set to 2v per square) that at 3v, the vamo fires 6v 50% of the time, at 4.5v it fires 7v 75% of the time, and at 6v it fires about 95-97% of the time. The provari fires so often that at slower time stamps, it looks like a solid line. When it fires @ 3v, its 3v. When 4.5 its 4.5 so forth and so on. The line actually goes up and down the scale with voltage instead of making an average out of 6 and 0v. I did manage to get a good look at the ProV's pulses with a little adjusting. I had it down to .2V per square making the voltage varriation only in the neighborhood of .05v. And it does this 800 times a second.

Here is the Vamo firing at 3v. 3 squares up from center is 6v and center line is 0v. Notice that is 50% on and 50% off.

Here is a firing at 4.5v Notice the time up is about 75% now.

Here is the Vamo at 6. It hardly has any down time at all.

Now the ProV at 3v.

and at 6v.

Only 5 pics per post. Here is a close up of the ProV pulse.

Van mreže Beco

• Full Member
    • Thank You
    « Odgovor #27 poslato: Mart 27, 2013, 06:24:10 »
  • Publish
  • @Che nije Provari 260 evra,vec 160 dolara,ali jbg,postarina,baterije,carina... i tu smo negde oko 250 eura

@Beco ne znam kako me ne razumes,non-stop pokusavas da nametnes neku teoriju koja uopste ne postoji,ne shvatam zasto imas potrebu da pljujes po Provariju i genesisu kada svi manje vise znaju kako rade,ja da sam hteo Z Max ustedeo bih nekih 150 evra,znas kako se kaze,svi auti su dobri,ali Mecka je Mecka ;)

Evo ga i post da te podsetim :

Kvalitetniji atomizer je must have-to znači špaga

Ako imaš bilo kakvu iritaciju od tekućina kriv je genesis jer taj sistem spaljuje tekućinu, ne atomizira je

Npr. meni dugotrajno korištenje genesisa spali sluzokožu nosa, razlog je taj što genesis neracionalno troši i atomizira tekućinu tako da ona dospijeva u tijelo u ne sasvim parnom stanju i pošto se brže kondenzira PG izjeda sluzokožu

Te probleme nikad nisam imao s fiber atomizerima

Famozni bolji okus genesis sistema nije ništa drugo nego da tekućina dolazi u manje evaporiranom stanju u grlo, pluća i nosnice pa osjećamo intenzivniji okus arome

Pogledajte kondenzat kod genesis atomizera, u pravilu je iste boje kao tekućina dok je kod fibera bezbojan-to vam sve govori

Genesis je definitivno štetniji za zdravlje od fiber atomizera i povećavaju se štetni utjecaji i alergenost tekućina

Pitao sam da li to isto tvrdi i Imeo?

Nije mi jasno po čemu si razumio da pljujem po Provariju
    Rekao sam da je u omjeru performanse/cijena/izrada/ekran/elektronika Sigelei bolji od Provarija-kakvo je to pljuvanje?

I da, Kayfuni i GG atomizeri su po svemu bolji od genesisa samo je takve atomizere teško napraviti pa ih malo tko radi jer žele zaraditi na lakši način.
    Ono moj post si prenio iz teme o nadraživanju grla sa drugog foruma i dalje stojim iza rečenih tvrdnji i nigdje nisam pročitao da je Imeo rekao isto-on je nešto govorio o štetnosti oksidacije mesha

Van mreže tabby

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #28 poslato: Mart 27, 2013, 13:20:57 »
  • Publish
  • Pobedio si  :hooray:

Van mreže vlaves2000

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1370
    • -Receive: 2209
    • Ugled: +3460/-0
    « Odgovor #29 poslato: Mart 27, 2013, 13:59:17 »
  • Publish
  • ljudi moji, ova godina je tek pocela, sami ste svedoci koliko je uznapredovala vaperska tehnologija samo proslih godinu dana, ove godine se moze ocekivati sigurno mnostvo novih stvari koje ce biti sve bolje i bolje, kao sto u svemu prvo krece od makro a onda se ide ka mikro tako ce i u ovoj sveri sve doci na svoje mesto, kada su napravili prvi kompjuter on je bio velicine dvosobnog stana, sada moze da stane u dzep od kosulje a o performansama da ne pricamo, koliko je bio debeo laptop samo zbog baterije noviji laptopovi su sve tanji a baterije sve manje a drze duze nego prethodne, tako se isto moze ocekivati i u vaperskoj tehnologiji da ce modovi biti sve manji kao i baterije  a trajace mnogo duze performanse ce biti daleko bolje nego danas, treba samo pustiti vreme da ide svojim tokom, dali je nesto bolje ili losije to je sad pitanje finansijskih mogucnosti ko sta sebi moze da prijusti, za mene je najbolje ono sto trenutno koristim kada nabavim nesto novo to ce onda biti bolje od onog prethodnog, zvakog dana tehnologija napreduje mozda ce nekom ovo biti smesno ali smejali su se i raznim naucnicima kada su govorili sta ce biti u bliskoj buducnosti pa se to ipak desilo i napravilo i postala realnost sa kojom danas zivimo. treba samo da se cuvamo da budemo zdravi, da dozivimo te novitete, i da zajedno uzivamo u njima ;D