Autor Tema: Uwell Caliburn  (Pročitano 175 puta)

Van mreže vlaves2000

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1342
  • -Receive: 2174
  • Ugled: +3425/-0
  • Pol: Muškarac
Uwell Caliburn
« poslato: Jun 10, 2019, 13:31:31 »

Dosta vremena se prica o pod sistemima, resih da nabavim neki da vidm kako rade, nesto nisam zainteresovan za nic salt tecnosti pa sam gledao da uzmem neki pod koji ce lepo da radi i sa klasicnim tecnostima, jedan od izbora i koji sam takodje porucio je pao na Smok Infinix ali o njemu cu kasnije napisati svoja zapazanja i iskustva, zatim sam se nagledao gomilu recenzija za Uwell Caliburn, i svi do jednog su tvrdili da je do sada najbolji pod na trzistu. Narucih i njega, stigao probao i zaista me odusevio. Pa da pocnem, dimenzije su 110mm x 21.2mm x 11.6mm, tezina kompleta je 33.5g, sama baterija bez poda je 25.3g, pod je tezak 8.1g napunjen, baterija kapaciteta 520 mAh, skroz ispraznjena baterija napuni se za 45 minuta pritom ne koristiti punjac jaci od 1A, baterija moze da izgura jedan tank i da se zapocne drugi. Pod poseduje i led indikator napunjenosti baterije, zeleni do 60%, plavi 60-30%i crveni rezim od 30%-0%

Tank je kapaciteta 2ml, a grejac je 1.4 ohm, izlazna snaga je 11w, ja koristim duvansku 9mg, konkretno Parliament i th je zadovoljavajuc.

Punjenje je veoma jednostavno, tj pod se dopunjava odozgo dve rupe sa strane, sto se kondenza tice njega skoro i da nema. Pare ima vise nego dovoljno, aroma vau, na aromi koju daje Caliburn pozavidice mnogi proizvodjaci atomizera, sobzirom da je ovo pod sa integrisanim tj neizmenjivim fabrickim grejacem aroma je fenomenalna, do sada sam potrosio nekih 30 ml, grejac jos lepo radi. Toliko sam se odusevio da sam narucio jos jedan. Izuzetno prakticna spravica, za nosenje u ovim letnjim danima, za voznju kolima, biciklom kako god i gde god krenete nece vam biti teret. Na samom podu ima usb konektor sa donje strane, pod pored automatskog prekidaca koji reaguje prilikom povlacenja ima i prekidac ali sto se povlacenja tice za njim nema potrebe, protok vazdua je tako dobro podesen da automatski prekidac nece prekidati pri povlacenju sta reci klasican MTL.

Pod je obezbedjen sa magnetima plus dodatni klik da obezbedi da pod ne ispadne iz baterije.
Ako neko zeli da proba pod sistem mislim da bi ovo bio odlican izbor.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10946
  • -Receive: 10511
  • Ugled: +22263/-0
Odg: Uwell Caliburn
« Odgovor #1 poslato: Jun 10, 2019, 13:52:05 »
E Vlav kad ga napise, on ga napise. Samo nisi izmerio silu pritiska potrebnu za aktiviranje tastera ;D

Nego, ako neko moze da mi objasni, posto se to cesto pominje: zasto za uredjaje sa strujom punjenja 1A nije preporucljivo punjenje jacim punjacima?

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8850
  • -Receive: 11300
  • Ugled: +13735/-0
« Odgovor #2 poslato: Jun 10, 2019, 15:51:00 »
Cip za kontrolu punjenja u samom uredjaju je malih dimenzija i kako nema uslova za dodatno hladjenje pri struji punjenja od 1A se poprilicno zagreva te da bi se smanjila temperatura cipa pozeljno je da adapter bude cak i manje izlazne struje primera radi 500mA ,u tom slucaju ce se vise grejati adapter od uredjaja  pa rizikujemo da on pre strada ali je njegova cena manja te je rizik isplativ  ;D

Malo neozbiljno sroceno sa moje strane ali verujem da u tome ima dosta istine jer ne znam kako drugacije objasniti navode u uputstvu da se ne koristi jaci adapter od 1A ... verujem da proizvodjac takodje igra na tu kartu da ukoliko se koristi strujni adapter jacine do max 1A on u vecini slucajeva ima nesto manju snagu od deklarisane te ce uredjaj svakako manje trpeti nego da radi u full-u i to mi je jedino logicno objasnjenje posto je opste poznato da cip za punjenje od 1A maksimalno moze povuci toliko bez obzira na prisutnost jaceg adaptera...
Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10946
  • -Receive: 10511
  • Ugled: +22263/-0
« Odgovor #3 poslato: Jun 10, 2019, 16:40:30 »
Da, tu jedino ima neke logike. Mi smo ugradili cip od 1A, ali vi ga nemojte puniti na toliko jer ce uredjaj eksplodirati ;D  Krajnje glupo i neozbiljno, a sve radi razmetanja performansama. U tom slucaju, bolje da su ugradili cip sa bezbednih 700mA, i izostavili to glupo upozorenje koje svakom sa malo znanja vredja inteligenciju, a sve ostale dovodi u zabludu.

Van mreže vlaves2000

• Drug član
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1342
  • -Receive: 2174
  • Ugled: +3425/-0
« Odgovor #4 poslato: Jun 10, 2019, 19:10:01 »