Autor Tema: Oslabila aroma ?  (Pročitano 1992 puta)

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 349
  • -Receive: 247
  • Ugled: +247/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Oslabila aroma ?
« Odgovor #15 poslato: Jun 12, 2019, 11:24:52 »
  • Publish
  • Duvam sa odredjene daljine snagom kao da gasim sumski pozar, tako da dole sine dimiiiiiiii para za sve pare, ne znam jel sam spomenuo to kada sam pokusavao sam dizao snagu na ~15w il slicno, ne mogu na jace oce da izgori vata, znam dokle mi trpi a kad pocinje da zagoreva. Kazem avantura dunu i srusicu ti kucu nije pomogla, e sad rece mi tj demonstrirao KinkoMI kako on uzme i stavi drip usta i dune dole samo na kratko naglo, probao sam to ali na Dvarwu, sve sto sam dobio je malo slinica po majci :lol:

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #16 poslato: Jul 10, 2019, 14:41:48 »
  • Publish
  • Zadnjih ~20 dana mi sve moje tecnosti sem Liqua Cuban na samu pomisao izazivaju zelju da povratim.. Probao sam vise puta sve i ne mogu da izdrzim da ih vapujem, da li je do toplote napolju ili su mi se mozda pokvarile tecnosti jer su sedele u sobama dok je napolju bilo 30+ ne znam ali evo danas posle jedno 2 nedelje bez prekida vapovanja samo Cuban opet sam dao sansu drugim tecnostima, prvo sam ih njusnuo, na cvetne arome reagujem najgore, znaci svoj omiljeni Maxx blend na miris ocu da povratim, Italian relax takodje, najmanje mi je odbojan Hazel i njega sam uspeo da izvapujem 1 tank al sam ubrzo pozeleo nazad na Cuban.
    Eto neko moje trenutno iskustvo, ne znam zasto je to tako, niti se iskreno preterano opterecujem, procice valjda vremenom, od sad zalihe tecnosti drzim u frizideru i vadim samo u 10ml flasice i to ne pune kad zelim da to vapujem.
    Inace zaboravih da spomenem da su sve tecnosti koje me odbijaju trenutno od FA, ali nemam mogucnosti sada da isprobavam neke druge, vapujem cuban pa sta bude..

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11159
    • -Receive: 10676
    • Ugled: +22428/-0
    « Odgovor #17 poslato: Jul 10, 2019, 14:56:58 »
  • Publish
  • Meni se to desilo pre ili kasnije sa svakom jakom aromom. Zato ih i izbegavam. Nrocito sa tim u kojim dominiraju vanile, keksevi, kolaci, pudinzi... Manje intenzivne arome mi dosade, ali im se posle nekog vremena vratim, dok te jake i slatke, kad mi se smuce, to bude trajno. Mada i cuban spada u intenzivnije ukuse, ali mi taj fazon ne smeta.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #18 poslato: Jul 10, 2019, 15:10:02 »
  • Publish
  • Toga sam se plasio, mada iskreno mislim da nije to slucaj, cudi me da relativno razlicite arome u isto vreme da mi se smuce i to 4 razlicite, ok 7 leaves je slicna Maxx blendu, ali hazel nema veze sa njima, takodje Italian Relax je specifican, mozda mi se smucilo slatko, ali kako mi onda bas Hazel koji je najsladji i najjaci od tih tecnosti najmanje smeta. Videcemo, nadam se iskreno da nije doslo do takve vrste zasicenja niti da ce doci.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5085
    • -Receive: 7696
    • Ugled: +8522/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #19 poslato: Jul 10, 2019, 15:35:04 »
  • Publish
  • Mozda da probas da rotiras nekoliko totalno razlicitih ukusa (i to posebno one "neutralnije") ili da ubacis jos nekog proizvodjaca?I kad su razlicite arome ako je isti proizvodjac desi se da vuku istu osnovu jer ih,jednostavno, ista grupa ljudi pravi.Mozda to i ne osecas svesno ali negde nesvesno receptori vide to kao jedno te isto.
    Kod mene je vec godinama uvek (bar) jedan atomizer sa nekom "neutralnom" tecnoscu (to je ono nit smrdi nit mirise i da te neko pita ne bi mogao reci sta ima unutra  ;D ) a  u drugom je intenzivnija,sladja... koja sluzi da se presece,u trenutcima kada je potreban malo jaci ukus,posle rucka ako zena nije pravila kolace itd.  ;D

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #20 poslato: Jul 10, 2019, 16:01:00 »
  • Publish
  • Hm ima logike to sve su od FA, pa nista necu opste da ih koristim cepam cuban pa kad budem mogao da nadjem nesto sto je drugcije. Hvala na savetima!

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #21 poslato: Jul 17, 2019, 11:57:25 »
  • Publish
  • Danas sam se osmelio da probam Maxx blend i za sada mi je ok, videcemo da li ce da mi se smuci do kraja dana. Inace da li je problem ako tecnost promeni boju, naime znam zasigurno da Maxx blend nije tolko taman, mada radi se o nijansama, negde sam ovde citao da je to oksidiranje nikotina ali ne mogu da se setim da li je to problem? nebih u offtopic eto cisto ako neko moze da potvrdi da li moze da se vapuje il nije bas preporuceno, ne mogu da nadjem tu temu ne secam se koja je bila..

Van mreže BobanNB

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 9
    • -Receive: 106
    • Ugled: +106/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #22 poslato: Jul 17, 2019, 12:52:12 »
  • Publish
  • Нормално је да течност тамни временом.....неке више неке мање.

Послато са IQ1019N уз помоћ палца

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11159
    • -Receive: 10676
    • Ugled: +22428/-0
    « Odgovor #23 poslato: Jul 17, 2019, 12:57:32 »
  • Publish
  • Sto je veca koncentracija nikotina, to je ta oksidacija vise primetna. Zato svi uglavnom bazu sa velikom koncentracijom razbiju na zeljenu jacinu, i ona posle ne menja boju. Nije da oksidacije vise nema, ali je manje primetna jer dominira baza bez nikotina. Na oksidaciju uticu razni faktori: vazduh, temperatura, primese... Tecnosti sa vise nikotina brze ''sazrevaju'' i boja im je tamnija. Ono sto mi nazivamo sazrevanjem, je u stvari homogenizacija, odnosno sjedinjavanje arome sa bazom, kada baza cvrsce sjedinjena sa aromom dobija boju same arome. A i intenzivniji ukus. Veca kolicina nikotina taj proces ubrzava. Neki proizvodjaci dodaju hemikalije koje ovaj proces usporavaju ili potpuno zaistavljaju, bilo u bazu ili u gotove tecnosti. Zato neke tecnosti i baze ne menjaju boju ili menjaju manje od drugih. Posto nema nikakvih pouzdanih i zvanicnih istrazivanja na ovu temu, licno sam nepoverljiv prema bilo kakvom dodavanju nepotrebne hemije, pa vise imam poverenja u tecnosti koje vremenom promene boju. Svakako, ovaj proces se moze usporiti cuvanjem u frizideru, ili istiskivanjem vazduha sabijanjem pococe i zatvaranjem cepa (pravljenjem vakuma). Ovo naravno nije moguce sa staklenim bocicama, previse tvrdim ili ako cep ne dihtuje dobro.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #24 poslato: Jul 17, 2019, 16:30:29 »
  • Publish
  • Hvala lepo, uporedio sam svoju plasticnu zalihu Maxx blenda sa onom u staklu, Maxx u staklu ima zlatnu toplu boju, dok u plastici je dobio boju rdji, mozda ne bas tolko jaku al blizu. E sad sto se ukusa tice ne znam bolji je ovaj iz stakla sad ali sam usput menjao grejac i vatu tako da tesko je reci da li je samo do toga il i do same tecnosti. Svakako hvala, za sad mi ponovo prija Maxx blend  :drool:

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5085
    • -Receive: 7696
    • Ugled: +8522/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #25 poslato: Jul 17, 2019, 17:55:59 »
  • Publish
  • Pa u plastici tecnosti brze sazrevaju...tj. oksidiraju.To sto nama ne iscuri voda kad naspemo u plasticnu flasu ne znaci da ona u potpunosti odvaja sadrzaj od okoline,poneki molekul tu i tamo ume da prodje.Istina,nisu ni sve plastike iste kao ni sve bocice pa to ne vazi uvek i treba obratiti paznju i na materijal od koje su napravljene.