Autor Tema: Oslabila aroma ?  (Pročitano 1543 puta)

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 347
  • -Receive: 246
  • Ugled: +246/-0
  • Pol: Muškarac
Oslabila aroma ?
« poslato: Jun 09, 2019, 21:01:24 »
  • Publish
  • Ne znam sto je tema za razna pitanja zakljucana pa cu pitati ovde, vec 3-4 dana se patim sa vapingom u smislu da ne mogu da postignem arome, svega mi osecam mozda 40% onoga sto inace osecam, nemoguce da sam toliko oguglao na sve tecnosti koje imam.
    Ja mislim da nije slujanost i da je problem do zice ili vate jel se nekako potrefilo da u isto vreme ostanem bez stare zice i vate, trebalo bi da zica koju sada koristim ista kao stara tj kanthal 0.32 mada nisam siguran iako mi debljina deluje ista, a vata je Muji ona pakovana svaki listic zasebno.

Prvo sam bio ubedjen da je do vate, testirao sam gustine provlacenja vate, gusce, redje itd i nije do toga, ili vata nije ni za krivi ili je nesto drugo u pitanju. Probao sam i da motam grejac blago spaced/ solidno spaced/ mikro dobijam slicne rezultate.
    Ono sto sam primetio je da ponovo mogu da guram na 11.5-12.5w (do sada sam koristio 12.5-13w) mada ponovo ne mogu da zakljucim da li je to zbog nove zice ili vate. Odpor je isti sa malim variracijama zavisnosti od namotaja (~1ohm).

Problem je sto nemam drugu zicu a ni vatu.

Doduse iskreno ne znam sta ocekujem da mi neko kaze kad realno nema sta, pogotovo ovako na slepo... al aj kao, jel ima neko mozda neku ideju sta bi moglo da bude problem? :victory:

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5062
    • -Receive: 7614
    • Ugled: +8440/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: Oslabila aroma ?
    « Odgovor #1 poslato: Jun 09, 2019, 21:10:04 »
  • Publish
  • Da nije do vrucine? Velika rasprava se vodila svojevremeno o razlici izmedju arome leti i zimi.Neki su osecali,neki malo manje...

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Jun 09, 2019, 21:18:17 »
  • Publish
  • Hmmm MOZDA, znam da sam se neki dan kad je bila vrucincina zapitao zasto je para koju vucem nekako drugcija, neutralnija, secam se da sam pomislio boze da li je ovo do vrucine? ali mozda sam istripovao gadno.
    Kazem malo je nesrecno a i neiskusno od mene to sto sam u istom trenutku namotao 2 nova grejaca sa vatom koju nikad pre nisam probao, i novom zicom za koju nisam 100% siguran da je Kanthal 0.32 dobio sam je na poklon od Libera, ako se dobro secam na kesici je pisalo Kanthal 0.32 D dok zica koju sam ja koristio je bila Kanthal A1 0.32. Nisam hteo da odma kukam ovde, mada ne kuka mi se ni sad nego me nervira sto sam namotao jedno 12 grejaca i potrosih skoro ceo list vate bezuspesno pokusavajuci da dobijem arome. Nervira me sto ne mogu da skapiram gde je problem, posto samo arome fali, sve radi ovako, niti curi, niti zapusava, sve se ponasa prirodno sem sto izostaje aroma bez obzira na jacinu, testirao sam sve od 9.5w do 14.5w, razlika u aromi je minimalna sem toplote koja se stvori, cak ni pare nema nesto vise sto mi nema logike.

Doduse ne znam kazem sta uopste ocekujem kad realno gledano moracu to sam nekako da resim, drugo ponovo pravim spam... Jel zbog mene zakljucana tema razna pitanja?  :shutup:

Edit: mada imam spreman Dvarw koji mi je Liber poslao pa aj da probam to, sve kao odlazem da nadjem prvo resenje za EGO nekako da imam mira itd... jbs ga idem na Dvarw

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11103
    • -Receive: 10635
    • Ugled: +22387/-0
    « Odgovor #3 poslato: Jun 09, 2019, 21:29:13 »
  • Publish

• Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5062
    • -Receive: 7614
    • Ugled: +8440/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #4 poslato: Jun 09, 2019, 21:35:55 »
  • Publish
  • Ne bi trebalo da ima razlike izmedju A1 i D za ovu nasu upotrebu.To vise oznacava neke tehnicke karakteristike bitne za industrijsku primenu,tipa max temperatura i sl.

A neki gubitak arome sam i ja primetio pre dan-dva medjutim se sada stvari polako vracaju u normalu pa se pitam jel mi se pricinilo ili se ja privikavam...

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11103
    • -Receive: 10635
    • Ugled: +22387/-0
    « Odgovor #5 poslato: Jun 09, 2019, 21:53:46 »
  • Publish
  • Meni ovih dana auto stoji na suncu, i cim sednem, pa dok se ne ohladi, aroma katastrofa.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Jun 10, 2019, 07:46:27 »
  • Publish
  • Pocinjem da uzimam u obzir teoriju da mozda samom sebi radim kontru, tacnije ja sam zbog cele price sa otupljivanjem receptora itd poceo sve cesce da menjam tecnosti, u zadnjih ~2 nedelje menjam 2x dnevno tecnost, ali vrtim 5 razlcitih u krug, pocinjem da sumnjam da jednostavno preterujem sa ucestalosti menjanja tecnosti posto sve kraci period osecam arome kad zamenim na novu tecnost. Mozda je u igri i to sto su sve tecnosti ja bih rekao jace arome kao hazel, italian relax, cuban, maxx.. Danas ce da mi stigne nova tura u kojoj sam dodao RY 4 zbog relativno slabe arome i 7 leaves da probam, a kolko sam shvatio i on je blaza aroma, mozda pomogne.
    Kapiram da sad pokusam da guram ponovo po jedan ceo dan jednu tecnost, jer mozda jednostavno sokiram receptore sa ucestaloscu.

Van mreže Bolle

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10038
    • -Receive: 3302
    • Ugled: +3815/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #7 poslato: Jun 10, 2019, 10:54:45 »
  • Publish
  • A možda ne bi bilo loše ni da pustiš malo da danu dušom, dotični receptori, nakon 19 do 20 godina pušenja...  :00000003: Takoreći, ne diraj ništa, javiće se već oni, samo se opusti i uživaj...

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Jun 10, 2019, 21:55:27 »
  • Publish
  • Pa to i radim, samo sto kako sam poceo da vapujem iz nekog razloga od prvih dana kada sam vukao Maxx 24/7 ko lud 5 dana sve bolje i bolje sam ga osecao, dozivljavao orgazme receptora  :bala: ... preko progresivno sve slabije, do sada kad osecam tecnost zavisi od jacine arome od 1-2h do 5-6h posle toga ono..

Danas sam stavio Hazel i solidno je, osecam ga pola dana sasvim korektno ali na Ego one, iz nekog razloga na Dvarwu 2 arome koje sam probao obe imaju ukus, ali vapovanje je tako "suvo" nije da fali tecnosti na vati niti da fali oblaka koje izbacujem, jednostavno nekako je suvo, ne znam bolje da objasnim.. Testirao sam snagu u koracima od 0.3w ceo opseg od 8.5w do 14w

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Jun 12, 2019, 07:15:06 »
  • Publish
  • Dosta sam juce citao i gledao klipove vezano za takozvani vapers tongue. Probao sam neke stvari u koje se ljudi kunu da im resetuju paletu receptora kao npr njuskanje sveze kafe, konzumiranje kriske limuna itd. Meni iskreno te stvari nista nisu ucinile.
    Mislim da su mi trenutno receptori u prilicnom haosu zbog previse cesto menjanih tecnosti, fakticki vec par nedelja vrtih 5 tecnosti potpuno razlicitih a i prilicno jakih aroma 2x dnevno, tako da mislim da sam ustvari sam sebe zajebao pokusavajuci upravo suprotno tj da mi tecnosti uvek budu full arome.
    Imam jednu mozda neosnovanu sumnju a to je da ja vecinu pare izbacujem kroz nos, to mi cini da bolje osetim arome ali mozda to smeta nosnim receptorima, doduse koliko sam citao kada dodje do prezasicenja ukusom ljudi imaju problem sa receptorima na jeziku ne nosem.
    Plan mi je da sad par dana bez prekida furam jednu tecnost koja je prilicno drugcijeg ukusa od mojih standardnih da vidim da li ce to da pomogne, ako rezultati budu pozitivni pokusacu da generalno duze koristim istu tecnost, izgleda da ovo 2x dnevno menjanje tecnosti u krug 5 razlicitih je preterano.

Ali postoji jos jedan problem koji ne kapiram posto nisam primetio da se neko zali na to...

Svako jutro meni tecnosti nisu vise ni za krivi.. nije do hidriranosti niti icega slicnog, radi se o grejacu/vati, ili kombinaciji. Svako vece kada ostavim aparat ujutru bez obzira da li je stajao polozen il uspravan, automacki moram da dizem snagu za barem 1w, npr recimo ta tecnost mi inace super na 11.5w, sutradan moram da dizem snagu na 12.5w kako bih barem na nesto licila. Znam da je problem u grejacu/vati jer cim odem i zamenim vatu i dry burnujem grejac sve je ponovo sjajno ceo dan dok aparat ponovo neostavim nocu tj ne koristim duzi period.
    Nije mi jasno zato sto sam probao sve moguce kombinacije namota grejaca, zato sto sam probao razlicite vate u svim mogucim gustinama provlacenja.. Sta god uradio dan posle stavljanja sveze vate i ciscenja grejaca tecnosti nece biti full ukusa..
    Imam privremen fix tj menjanje vate i dry burnovanje grejaca kao idiot svako jutro, ali to definitivno nije resenje...

Inace to se desava na Ego one, ali isto sam doziveo i sa Dvarw style klonom, doduse za njega nisam 100% siguran da nije bilo previse/premalo vate, delovalo je dobro, nije cureo i ukus je bio ok sve do spavanja tj ostavljanja uredjaja duze vremena bez koriscenja, vec sutra iskustvo vapovanja je bilo bezveze..

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1009
    • -Receive: 1003
    • Ugled: +1003/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #10 poslato: Jun 12, 2019, 07:37:27 »
  • Publish
  • .. ja uvek imam dve vrste tecnosti u dnevnoj rotaciji. koristim cevke tako da je snaga .. gore, dole ista, tj totalno nebitna za moju pricu .. trenutno koristim bajku v8 i kfl 2019 sa istim grejacem .. jedan (jednu aromu) koristim na poslu oko 2-3 ml, drugi popodne 2-3 ml .. i vec godinu dana nemam problema sa ukusima i sl. uglavnom vrtim 10 aroma podeljenih u dve grupe po nedeljama . 
    .. da dodam i to da svako jutro cepam djumbir oko 20g .. kao sargarepu .. to sam uveo zbog grla, ali mi se dopalo pa sam nastavio .. evo vec 8m. .. on mi ujutru resetuje sve zivo, a mozda je i on razlog zasto nemam taj problem sa aromama.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Jun 12, 2019, 08:38:27 »
  • Publish
  • Cuo sam da Djumbir pomaze u resetovanju palete, nisam probao, nemam to u kuci, mogao bih da probam.
    Ali da generalno vidim da ljudi uglavnom nemaju takakv problem ko ja, ko mi rece skoro da od nove godine cepa istu tecnost i nema problema, ti eto rotiras ali svaki dan. Na glasanju u topicu vezanom za kolko cesto menjamo nase tecnosti navodno mnogi menjaju svakodnevno tako da nije mi jasno zasto je meni tako.

Zelim da osecam full arome, bukvalno mi je greh da vapujem aromu koju znam kakva moze da bude i kakva je u tom trenutku  na tipa 40% ukusa... Mada kazem receptori se regenerisu na 10-15 dana, tako da samo trebam da shvatim gde gresim a problem je onda veoma privremene prirode, mene vise sad zanima sta se desava sa aparatom posle sto "prenoci" zasto bude tako kako bude... Dodje mi da ga okrenem naglavacke da spava i keve mi cu to veceras i da uradim da vidim ima li vajde.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9065
    • -Receive: 11400
    • Ugled: +13835/-0
    « Odgovor #12 poslato: Jun 12, 2019, 08:56:33 »
  • Publish
  • Malo je nejasno sada da li arome generalno slabije osecas ili se to desava samo ujutru ?
    Sto se jutra tice moguce je da se tokom stajanja grejac-vata prenatopi pa treba jaca snaga da ispari visak..
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Jun 12, 2019, 09:37:05 »
  • Publish
  • Da, u pravu si nisam pojasnio. Pa arome su mi slabije tj moji receptori imaju problem sa aromama idalje znaci ono sto sam pisao na pocetku, prebrzo prestanem da osecam pun ukus aroma.

Sto se ovog drugog tice, takodje utice na arome ali nije povezano sa gorepomenutim. Cim ostavim celu noc tj dok spavam grejac/vata koji su "svezi" i radili ceo dan super, sutra vise nisu to to... da bi bilo barem pristojno moram da dignem snagu, ali na kraju ipak odem i zamenim vatu i dry burn grejac i ponovo imam aparat koji funkcionise kako treba.

Inace probao sam sa drasticno jacim snagama kako bih eventualno natopljenu vatu "iscedio" i naterao da ispari itd. Pokusavao sam da idem do 15w cimove, pokusavao sam cak i da na suvo "burnujem" tako sto drzim fire dugme a odozgo duvam da sva isparenja izlaze na airflow ulazu u nadi da ako dovoljno manijacki to budem radio isusicu vatu i radice kako treba. Pokusavam idalje svaki dan cim ustanem da posle par cimova koji naprave kodenz zbog razlike temperature, odem otvorim atomizer, obrisem grejac sa tolet papirom, kolko mogu pokupim sa vate, ocistim odzak itd. Nista od toga ne pomaze preterano niti sama vata deluje da je prenatopljena, ne curi, nema nikakvih problema sem sto jednostavno svako jutro moram da zamenim vatu i dry burn grejac ako zelim da radi "ko nov" nekad to uradim nekada ne, ako vapujem jacu aromu nekad me mrzi jer je idalje osecam ok al... cim je iskreno a i veoma neisplatljivo sto se vate tice...

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9065
    • -Receive: 11400
    • Ugled: +13835/-0
    « Odgovor #14 poslato: Jun 12, 2019, 10:09:55 »
  • Publish
  • Kada suvo "burnujes" da li drip tip stavis u usta ili duvas sa odredjene daljine u njega ?
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D