Autor Tema: Koja zica je dobra u smislu kvaliteta?  (Pročitano 612 puta)

Van mreže Milanez

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 429
  • -Receive: 205
  • Ugled: +205/-0
  • elektronske cigarete
Koja zica je dobra u smislu kvaliteta?
« poslato: Oktobar 27, 2018, 21:03:20 »
  • Publish
  • kako da znam koja zica je dobra u smislu kvaliteta?
    nestalo na FT ud ss316l 30 ga koju sam koristio
    imala je dobre ocene i brojne
    Pirmin Curbrigen
    Rock on neo rockers, rock on

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11198
    • -Receive: 10696
    • Ugled: +22448/-0
    Odg: Koja zica je dobra u smislu kvaliteta?
    « Odgovor #1 poslato: Oktobar 27, 2018, 21:17:21 »
  • Publish
  • Za VW je svaka dobra koja te pri motanju ne lupi po nosu i koja odgovara navedenim specifikacijama. Za TC je retko koja dobra i tu vec moras da pratis komentare, ili da odgovori neko ko aktivno korsti TC ako ti je to potrebno. U principu meni i za TC skoro svaka dobra, ali eto ljudi zanovetaju ;D

Van mreže Milanez

• Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: Oktobar 27, 2018, 21:25:35 »
  • Publish
  • imam jedan neotvoren kotur i cekam jos 2 narucena(sa aliexpresa,na ft nema vise 30ga od ud)  .ud 316l 30 ga koristim ,laka je za rad(mislim ta debljiina) ... od youge ud koristim i muji . jos da nabavim i njihov dres pa... salim se
    na ft pomenuta zica ima oko 80-90 pozitivnih ocena ,a ostale po jednu ,dve (mislim na brendove)  :wave:
    Pirmin Curbrigen

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5098
    • -Receive: 7755
    • Ugled: +8581/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #3 poslato: Oktobar 27, 2018, 22:23:30 »
  • Publish
  • Zato sto je bila najjeftinija  ;D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Oktobar 27, 2018, 22:49:30 »
  • Publish
  • Bas to. Mi iz dosade ili iz jbm li ga kojih razloga pravimo nuklearnu fiziku od stvari koje to ne zasluzuju. Zica-zica. Vata-vata. Voleo bih ako neko ima neko parce lose zice ili parce lose vate da mi posalje da vidim kako to izgleda, posto to jos nisam video. Naravno mislim na zicu koja po hemijskom sastavu odgovara specifikacijama i na vatu od cistog pamuka. Ali kako bi neko kupio 100 kila vate u lokalnoj parfimeriji, prepakovao je u bombasticno pakovanje i dao joj neko napucano ime i namlatio pare da nije nas pacijenata?

Van mreže Milutin

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 39
    • -Receive: 70
    • Ugled: +70/-0
    « Odgovor #5 poslato: Oktobar 28, 2018, 01:16:35 »
  • Publish
  • Auuu, odkud takva generalizacija?
    Sve vate iste, svi automobili isti...svi ljudi isti, svi atomizeri isti????

Daleko od toga.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9170
    • -Receive: 11484
    • Ugled: +13919/-0
    « Odgovor #6 poslato: Oktobar 28, 2018, 11:38:27 »
  • Publish
  • Ja nemam tako prefinjeno culo ukusa da osetim razne primese metala , pored standardne ponude probao i vatu sa stapica za usi , zicu iz pokvarenog fena za kosu , pcelinju zicu , razne opruge i...skoro nikakve razlike po meni  ;D
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5098
    • -Receive: 7755
    • Ugled: +8581/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #7 poslato: Oktobar 28, 2018, 12:20:10 »
  • Publish
  • Ljudi definitivno nisu isti - ima i "originala" a ima i takvih kakve ni najgori kineski kloner ne bi napravio  ;D

Kod zica ni ja nisam primetio neku razliku a kod vate se razlika uglavnom svodi na lakocu rukovanja.Neko preteruje sa kolicinom pa mu vise lezi rayon,neko stedi pa pamuk bolje popuni,neko vise voli da "cupka" iz gomile,neko da secka trakice ili da ima gotove komade itd ali jednom kad se postavi to je to.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Oktobar 28, 2018, 12:24:53 »
  • Publish
  • Auuu Milutine al' si ti pomesao babe i zabe ;D  Poredimo automobile i ljude sa obicnim parcetom vate ili zice. Vata je samo pamuk koji moze biti beljen ili onako grubo obradjen kao japanske, i eventualno moze biti razlika u cesljanju vlakana. Razlike su toliko minimalne, da ih vredi komentarisati koliko i razliku izmedju morske soli i one druge iz rudnika. Ili secer. Zuti, od repe, od trske... Jel neko primetio konkretnu razliku? Kod zice, bar kad je VW u pitanju, samo je bitno da nije neki opruzni celik pa da ne mozes da je namotas, a i to se resi grejanjem upaljacem.

Opet pozivam, ako je neko nasao neku losu vatu ili zicu, da mi posalje jedno malo parcence da vidim i to cudo. Ili da bar objasni konkretnu razliku ali bez onih nebuloznih recenzija gde testiraju kapilarnost.

Van mreže Drako

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 605
    • -Receive: 1301
    • Ugled: +1500/-0
    • Mea culpa
    « Odgovor #9 poslato: Oktobar 28, 2018, 13:19:23 »
  • Publish
  • Uffff...
    Ako je nesto pocelo da me nervira u ovom hobiju, to je mitologija i trazenje dlake u jajetu.
    Moguce da je plucasima vata bitna, ali za obicne, umerene, dinosaurus ili kako god, korisnike neke preterane razlike nema.
    Imam i kuci 5-6 vrsta vate i stavljam u grejac onu koja mi se tad nadje podrucno. Neku veliku razliku ne primecujem, mozda nesto malo u pocetku ali ce i to pre biti autosugestija.
    Zice - probah skoro m2l klepton, 3 puta skuplji od obicnog kantala, i neku znacajnu razliku ne primetih, osim sto platih tri puta vise. Moze biti da sam vec oguglao, ili navikao na kantal 0.25, ali eno ga klepton stoji i skuplja prasinu.
    Atomizeri i automobili - nekome je auto statusni simbol, nekome maltene clan porodice a nekome sredstvo da se prebaci iz tacke a u tacku b. Sto se atomizera tice, sve vise sam naklonjen ovoj trecoj grupi ljudi: bitno je da radi zadovoljavajuce, da je lak za odrzavanje, ako solidno izgleda, to je cist bonus. Obzirom da na 8 w trosim dnevno izmedju 10-12 ml tecnosti  :weep:, negde posle 12-13 popodne mi je potpuno svejedno koji atomizer koristim, ionako gotovo nista ne osecam.
    Svestan sam da postoji veliko broj ljudi koji potpuno drugacije vidi stvari, i postujem to, ali ljudi, ne pravimo nauku od parceta vate i par namotaja zice.
    P.s. a i ta nauka je u zadnje vreme prepuna obmana, bar mi tako neko rece   :winksmile:
    Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Oktobar 28, 2018, 14:00:37 »
  • Publish
  • Moram da priznam da sam i sam po pitanju vate bio u zabludi. Verovatno sam medju zadnjima iz te grupe koja je bila aktivna u vreme fibera presao sa fibera na vatu. Jednostavno sam bio navikao na taj ukus koji daje fiber (koji mi i danas nedostaje) pa sam tripovao da mi vata smrdi... Pa: ova smrdi, ova malo manje, ova moze da prodje... A u stvari je sve bilo samo pitanje momenta i moje nenaviknutosti na taj, u to vreme novi trend. I tako sam skupljao raznorazne vate, neke koristio, neke skupljale prasinu... A u stvari sve isti K. Zapravo sam samo u vati trazio fiber koji mi je davao taj neki prijatan suv ukus, u to vreme u kombinaciji sa duvanskim tecnostima najslicniji duvanu. Posle sam sve te raznorazne vate potrosio, i kad sam prestao da tripujem vise nisam osecao razliku.

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1792
    • -Receive: 1621
    • Ugled: +1914/-0
    « Odgovor #11 poslato: Oktobar 28, 2018, 15:05:02 »
  • Publish
  • Ja još uvek koristim fiberglass za jutarnji M2L :)

Auto (Opel Frontera) sam dobio na osamnaesti rođendan, koristim samo kad jako pada sneg (led,'male sekire'…), ili je mesto pecanja udaljen 100+ km :))

Ps: ako vam je vata baš totalno svejedno; 'rez' hirurški koji je Nez Joe imao xP

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9170
    • -Receive: 11484
    • Ugled: +13919/-0
    « Odgovor #12 poslato: Oktobar 28, 2018, 15:44:26 »
  • Publish
  • Da postoje razlike u kapilarnosti vate verujem da postoje ali...isto tako postoje i razlike u atomizerima odnosno njihovim otvorima za protok tecnosti ,e sad...da je na primer neko uradio tabelu kompatibilnosti vate sa odredjenim atomizerima ja bih rekao svaka cast majstore medjutim reci samo da je ta i ta vata najbolja je neozbiljno koliko i reci za neki auto da je najbolji za koriscenje u svim uslovima eksploatacije bez obzira na potrebe vozaca...
    Dakle ne postoji najbolja vata vec postoji ona koja bolje ili losije sprovodi tecnost ...u nasem slucaju kada koristimo odredjenu vrstu u zavisnosti tipa atomizera i velicine "kanala" setupom doterujemo provodljivost u cilju dobijanja optimalnog natapanja...nema dalje
    Ukoliko bih dobio atomizer sa tecnoscu na probu mogao bih priblizno pogoditi kolicinu nikotina , odnos VG-PG , eventualno materijal za sprovodjenje tecnosti da li je mesh ,vata ili fiber i mozda..ukoliko bih znao debljinu zice grejaca , snagu ( orijentaciono ) ...vise od toga ,tesko  :smart:

Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Milutin

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 39
    • -Receive: 70
    • Ugled: +70/-0
    « Odgovor #13 poslato: Oktobar 28, 2018, 16:21:20 »
  • Publish
  • Auuu Milutine al' si ti pomesao babe i zabe ;D  Poredimo automobile i ljude sa obicnim parcetom vate ili zice.

Ne zamerite, samo pitam, nisam strucan, onako laicki.
    Kasnije je objasnjeno da je sve to isti k.... kako rece kolega.

Sad je jasnije.

Van mreže Milanez

• Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #14 poslato: Oktobar 28, 2018, 16:53:16 »
  • Publish
  • ja sam kriv ,ja sam pokrenuo ovu pricu
    nisam znao pa sam pitao
    ali ne znam da li je ista recimo ss316l zica od ovog ili onog proizvodjaca
    a voleo bi da jeste , lakse za nabaviti
    Pirmin Curbrigen