Autor Tema: Pocetnicke nedoumice..  (Pročitano 138 puta)

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 308
  • -Receive: 206
  • Ugled: +206/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Pocetnicke nedoumice..
« Odgovor #30 poslato: April 23, 2019, 06:22:09 »
  • Publish
  • A znas kako Pukane, i dobar i los tajming u isto vreme, 19godina sam pusac koji je zadnje ~3god pricao kako ce da predje na elektronsku. Trenutak selidbe, nov stan, cisti "neukaljani" zidovi, cinjenica da cu uskoro poceti da zivim sa devojkom koja ima osetljiva pluca jer je u proslosti imala svakave dijagnoze na plucima.. Tako da na neki nacin odlican timing da presecem i predjem na E cigaru. Sa druge strane, upravo to, stres, od oktobra meseca sam pod najvecim stresom za moje 33god zivota, vidi se kraj, ali treba izdrzati, predugo traje, pucam po savovima. Sto sam reko devojci pre pocetka 2019, ovo ce biti najteza godina za nas do sada, moramo to da preguramo i izdrzimo, ja bih najradje fast forward jedno ~4meseca, ili idealno od proslog oktobra do tipa avgusta...

Zao mi je ako sam sinoc bio previse drzak il prenosio los vibe, kazem dosta stresa, mada to nije izgovor.. Ja se nadam da nisam nikoga nicime uvredio? Tesko mi je da procenim iz svog subjektivnog ugla. Tacnije nisam siguran nasta mislis sa kacenjem slika uz pitanja, razumem sta pricas ali nisam siguran nasta se odnosi? na to sto nisam siguran da mi se grejac zove CLR? Nema problema samo recite kako treba i ja cu tako, volim konstruktivnu kritiku.

Sto se tice opreme, to sto imam, imam zahvaljuci ekipi sa foruma! Veoma sam zahvalan na tome! To za dodatni atomizer sam sinoc pitao, nazalost na "Edit" tako da verovatno niko nije video jer ja malo kasnim nekad sa dodatnim stavkama i pitanjima. Upravo to sto si ti spomenuo Pukan-e, da imam dva, da mogu da kombinujem 2 tecnosti bez praznjenja tenka, menjanje grejaca + ako na jednom nesto odkaze, nikad se ne zna.

Sto se tice kafice, hvala na ponudi, sjajni ljudi su ovde, vec dosta njih se ponudilo da mi pomogne na slican nacin. Moze cim mi prodje ovaj period, mozda i nas vise da se okupi pa sednemo negde na pice il do vape bara?  :dance:

Posto sam se juce solidno iznervirao oko gluposti sa izgorelim grejacem, te sto nisam mogao da odvrnem automizer, cinjenica da sam bio zeljan da povucem a nemam odakle itd.. resio sam da odmah uzmem te zamenske delove, samo ako neko moze da me savetuje, ako pitam previse uredu je, znam da sam dosadan vise.

- Da li da uzimam isti automizer kao trenutni (Ego one V2 Mega) ili nesto drugo?- Zice gde kupiti najbolje, koju duzinu i dimenzije za moje potrebe?
    - Nesto za improvizaciju namotavanja grejaca, neka sipkica il srafciger (koje dimenzije?)
    - Rece Ivanneko da uzmem "cik cak" vatu, ali zapravo sta meni treba? bilo koja cist pamuk 100% sterilana vata?.
    - Jos jedno 2 CLR Grejaca koje je Ivanneko vec linkovao (Hvala Ivanneko),
    - Neke makazice/kljesta za secenje zice, da posluze na duze staze.
    Ja mislim da je to sve za pocetak, sad sam ustao valjda sam se svega setio.

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 958
    • -Receive: 971
    • Ugled: +971/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #31 poslato: April 23, 2019, 08:16:50 »
  • Publish
  • .. obavezno nabavi neki aty koj ces moci sam setovati. Ja bih krenuo od samog pocetka (ok, preskacemo doba dinosaurusa) i nabavio neki kayfun lite plus (mozda neki kolega ima visak za prodaju .. a moderne mtl atomizere bih preskocio u ovoj fazi, mogu da te dovedu do zablude, ali mozes i njh, mada mislim da je pravilniji put za pocetnika kfl plus, eventualno prajm) .. zicu mozes nabaviti u nekoj vajperskoj radnji. Poceo bih od klasike kantal 0.32 takodje i kantal 0.25 .. ostale zice probaj tek kada se malo izvezbas. Vata, to takodje ima u pomenutim radnjama .. kupis 1 pakovanje, koje god (pitas sta vecina uzima .. pa uzi i ti).. i naravno prvo pogledaj yt klipove sa pravljenje setapa za tvoj aty, pa malo kalkulator za zicu da vidis kako se to sve menja .. namotaj gore, dole i snaga, volti .. itd. Ako imas onaj set malih sravcigera, nadji dva .. sa precnikom 2mm i 2.5mm .. naoruzaj se strpljenjem .. i pocni. Nije komplikovano nista.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #32 poslato: April 23, 2019, 11:37:07 »
  • Publish
  • Jel ima ovako neki handy tool da se nabavi kod nas za normalne pare? Vidim da se to u normalnim zemljama deli besplatno, bas mi cudno da kod nas nema, a tako je jednostavna spravica

Kod nas jedino za istu svrhu sam nasao ovo http://www.vapebar.rs/product/coil-tool/ i to apsolutno ne kapiram princip kako radi + zveknuli su mu cenu kao da samo usisava po kuci
    Ili jos gore ovo, pa ovo realno vredi 100 dindzi http://www.vapebar.rs/product/coiling-jig/

Nasao sam kod kineza na Ali express, kosta po 1-1.5$, al ima da se nacekam 2 meseca da stigne

Van mreže BobanNB

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 97
    • Ugled: +97/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #33 poslato: April 23, 2019, 11:43:43 »
  • Publish
  • Ма узмеш бургију промера који ти треба и решио си проблем.....можеш и половне од неког ко има уколико ти немаш.....нове код кинеза комад 20 динара.

Послато са IQ1019N уз помоћ палца

Van mreže Bolle

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9845
    • -Receive: 3256
    • Ugled: +3769/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #34 poslato: April 23, 2019, 11:44:36 »
  • Publish
  • Da li si preselio/uselio ovo?

Prečnik ti je tu oko 2mm, što će ti biti u startu sasvim ok... Samo opušteno...  :00000003:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10969
    • -Receive: 10539
    • Ugled: +22291/-0
    « Odgovor #35 poslato: April 23, 2019, 12:05:56 »
  • Publish
  • Jos od svog prvo ego-c pre prilicno godina uglavnom sam pravim grejace. Nikad nisam imao ni jednu alatku namensku za to, vec koristim iskljucivo ono sto vec imam. Srafcigeri, cackalice, burgije, grickalica, makazice... Apsolutno nema potrebe za tim namenskim alatkama.

I jedan drugarski savet - ne zuri sa kupovinom dodatne opreme. Za sad samo neku CLR glavu i puna kapa. Dobar je ego one, nesto najbolje za pocetnika sto se moze naci na nasim prostorima i jedini koji ima i fabricke i DIY glave a da je upotrebljiv. Ali realno, ima i gomilu mana. Meke glavice koje se lako krive, tank lako puca a nema rezervni, navoji su mesingani i lako se ostete... Ali moze da potraje dok se lepo ne sredis i nadjes vremena da se malo posvetis. Ipak sve ovo trazi malo truda i koncentracije kako bi se sve kockice slozile.

Kad jednom kupis normalan RBA, zavrsio si posao. Tankovi dostupni i jeftini, ceo od nerdjajuceg celika, svaki delic za par dolara, lako rukovanje... Ali toga nema u radnjama. Samo po oglasima ili narucivanje iz kine. Kinkel je predlozio kajfun lite i to je dobar izbor ako nadjes na oglasima za neke nevelike pare. Problem je sto se radi o modelu starom vec prilicno godina i gotovo je nemoguce naci tankove. Ja bih ipak prelozio nesto novijeg datuma, i to pre svega: Dvarw, Kajfun Prime, Kajfun V3 mini i Kajfun Lite 2019. Sto se mene tice, tu se prica zavrsava i nista van ovoga nije vredno paznje.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #36 poslato: April 23, 2019, 12:23:04 »
  • Publish
  • Pa slazem se LiberPrint, ja sam vise hteo rezervni radi lakseg menjanja sa tecnosti na tecnost, trenutno moram da ispraznim tank od jedne, da zamenim grejac, ocistim tank itd, dok sa dva bih mogao da cepam dve tecnosti stalno.

Inace sto se namotavanja tice, ja razumem da moze svasta nesto da posluzi, nazalost ja drvenu olovku pogotovo od 2mm?! precnika nisam video od osnovne skole, burgije nemam u kuci, niti srafcigere tih dimenzija. Narucio sam 4 (2x 2mm, 2x 2.5mm) komada sa aliexpress i to me izaslo 2.3e ( iskoristio sam kupon za prvu kupovinu sasekli su 3 dolara). kada stignu ko bude zeleo poklonicu 2 komada da se ne bakce sa olovkama, uzeo sam visak samo da bi kupon bio validan.

Sad sam bacio pogled jel ono cackalica? lol, na prvi pogled mi izgledalo kao drvena olovka.

Van mreže Milanez

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 356
    • -Receive: 158
    • Ugled: +158/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #37 poslato: April 23, 2019, 12:25:40 »
  • Publish
  • imas burgijice u prodavnicama za alate i slicno...
    Pirmin Curbrigen
    Rock on neo rockers, rock on

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #38 poslato: April 23, 2019, 12:41:49 »
  • Publish
  • Da, a imas i kod nasih kineza i jeftinije su verovatno nego na aliju. Ne treba ti kvalitetna burgija, vec samo precnika 2-2.5mm.

Drugi tank ti nece mnogo znaciti kod isprobavanja tecnosti. Sta kad se oba zaprljaju, na cemu probati trecu? I za svaku tecnost ces novu glavu? Skup sport :Scratch-Head:  Ja bih na tvom mestu radije oprao tank vodom, a to iz glave svakako izadje posle 10-15 povlacenja, osim ako je neka bas jaka aroma.

Ja za isprobavanje koristim atomizer koji i inace koristim - dvarw. Ne sipam u tank, vec samo dobro navlazim vatu. Dovoljno da se povuce 10-15 puta. Posle samo zamenim vatu, operem tank i odradim dry burn. Isto mozes i sa glavom od ego one, samo sto neces moci da povuces 15 puta, nego 5-6. Posle ponovo nakvasis vatu i u krug. Kad hoces da promenis tecnost, spalis grejac, operes vodom i promenis vatu.

Van mreže Bolle

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9845
    • -Receive: 3256
    • Ugled: +3769/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #39 poslato: April 23, 2019, 12:45:26 »
  • Publish
  • Sad sam bacio pogled jel ono cackalica? lol, na prvi pogled mi izgledalo kao drvena olovka.
    Ma jašta...  ;D Štapić za uši ako kreneš u brže vode sa malo jačnim prečnikom i slično (po Kineskim radnjama imaš setiće malih šrafcigera sa kojekakvim prečnicima za nekih 100-tinak dinara), nemoj da se preterano opterećuješ u startu... Svakako ćeš posle od obesti već nabaviti sve moguće i nemoguće spravice za ecigicu, hteo ti to ili ne... Samo uživaj... ;D

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #40 poslato: April 23, 2019, 13:10:15 »
  • Publish
  • Imam problem... Jutros se to vec desilo, al sam obrisao grejac, vratio i kao sve cool. Krece da mi prska tecnost, natapa se previse? vidim dole ispod isto ima da li od kondezacije tecnost/voda. Pomislio sam da je vata otisla i uzeo da je zamenim, koristio sam vatu od tufera, provukao sam je bas kao na onom snimku i sasekao sa strane, ma izgledalo je kao original. Inace grejac sam dry burn 6-7x dok nije prestao da smrdi i da ima jasno vidljive naslage. Vatu sam natopio kapanjem kolko je samo upijalo po stranama vate (ne odozgo), zasrafio i sacekao par min da stoji, povukao ukus cudan, doduse nisam imao prilike da povucem vise od 3-4x pre nego sto se opet javilo buckanje il kako vec da opisem kao da odskace i prska tecnost sa grejaca na sve strane.
    Gledam sam grejac, sve gumice su na mestu, sve sam ponovo pritegao, ne kapiram u cemu je problem? :17:

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8882
    • -Receive: 11314
    • Ugled: +13749/-0
    « Odgovor #41 poslato: April 23, 2019, 13:19:41 »
  • Publish
  • Kad je Pukan napisao da postavljas fotke cini mi se da je mislio i na ovakve situacije...Ovde bi dobro dosla fotka reparirane glave  :yes:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #42 poslato: April 23, 2019, 13:21:10 »
  • Publish
  • Za prskanje probaj da se poigras sa podesavanjem vazduha na prsetnu i nacinom povlacenja. Moze da bude i zbog premale kolicine vate, ali sve se svodi na odnos vazduha, tecnosti i snage povlacenja. Moze da bude i zbog previse retke tecnosti, ali opet bi trebalo da se koriguje vazduhom.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #43 poslato: April 23, 2019, 13:27:38 »
  • Publish
  • Ne vredi slika glave kada sam izvukao vatu kako bi ponovo stavljao novu, drugo desavalo se pre menjanja vate, od jutros, samo je krenuo da prska kao nenormalan, otvorim tank ono gore dimnjak sav mokar i solidno tecnosti tu..
    Stavio sam drugi grejac, onaj obican i sve radi, pa tako je problem i krenuo, kada sam jutros skidao "obican" grejac i vracao CLR grejac, uzeo je da brljavi, skinuo ocistio ga, ocistio dole ispod njega prostor gde ulazi vazduh, ocistio tank, sve gumice na mestu sve top, i radio je jedno sigurno 100-150 puffova do malopre. Pomislio sam da je vata otisla i zamenio je, al kad je krenuo opet da balavi, skinuo sam je, eno ga stoji rasturen, vratio sam obican grejac i nema prskanja.
    Sto se dotoka vazduha tice drzim od kad sam poceo na istom, skoro pa zatvoren.
    Ako treba slikacu ja sve, svaki deo nije problem.

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1588
    • -Receive: 1544
    • Ugled: +1837/-0
    « Odgovor #44 poslato: April 23, 2019, 13:38:12 »
  • Publish
  • Ne treba slika, mislim da znam šta je problem.
    Stvarno si isekao iz tufera?
    Previše je tvrd, nit vlakna su na random, etc.
    Uzmi normalnu vatu, ili ono što su preporučili već.
    Gledaj da dosta jako uvučeš vatu, ali da ne rasturiš žicu.
    [vata toliko treba zategnuto da bude, da ako uhvatiš jedan kraj , treba da podigneš polako ceo mod sa baterijom a da ne isklizne]

Vata:

Pretpostavljam da si pogledao recenzije kako se stavlja u grejač, crvić prvo od pamuka, pa polako vrtiš dok vučeš, posle izčešljati krajeve, izravnati
    (?)
    Sony Xperia ZR