Autor Tema: Pocetnicke nedoumice..  (Pročitano 86 puta)

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 308
  • -Receive: 206
  • Ugled: +206/-0
  • Pol: Muškarac
Pocetnicke nedoumice..
« poslato: April 19, 2019, 01:16:45 »
  • Publish
  • Posto sam danas posle samo 4 dana od kad sam presao na ecig, imao priliku da osetim sta znaci ostati bez funkcionalnog dela il slicno, hteo bih da pitam sta sem rezervnih grejaca, tecnosti, baterije treba da imam rezervno za svaki slucaj? nebih da mi se ovo ponovo kada nebudem pusio analogne 6 meseci il nedaj boze duze i da mogu samo da se uhvatim za usi i igram.
    Da li mozda treba kupiti ako to uopste ima rezervne gumice za diht atomizera? one male silikonske? ili nesto tako sto oce da ode vremenom iz cista mira, ne mislim na sam mod, to se stvarno nadam da ce proci godine da me sluzi a do tada cu verovatno imati dodatne modove itd, mislim vise ovako te male sitne stvari koje mogu i oce da izdaju?

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5013
    • -Receive: 7480
    • Ugled: +8306/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: Pocetnicke nedoumice..
    « Odgovor #1 poslato: April 19, 2019, 01:53:20 »
  • Publish
  • Sve hoce da otkaze...Kad imas gumice onda pukne staklo na atomizeru,ako imas i staklo proklizaju srafovi..ili otkaze mod ;D

Salim se malo,nije tako strasno.Posebno ako si pazljiv i cuvas opremu.

Verovatno bi najbolje bilo da imas jos jedan ceo komplet pomocu kojeg bi mogao da premostis bar dan-dva dok se ne snadjes za deo koji je otkazao.To ne mora biti nista ekstra ni skupo,moze biti i polovno samo da radi.Sigurno bi mogao i ovde na forumu da nabavis neki jeftin ili polovan atomizer i mod/bateriju za par stotina dinara ukupno  koji ti mozda i nece najbolje odgovarati po performansama ali ce pomoci da ne upadnes u krizu i vratis se cigarama.A kasnije,vremenom,nabavi se tu sve i svasta.Rezervnih gumica,tankova,srafova...raznih stvari koje najcesce nikad i ne zatrebaju  ;D ali volimo da ih imamo jer nam pruzaju sigurnost.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: April 19, 2019, 02:29:21 »
  • Publish
  • Znaci u principu te gumice i sitnice srafovi itd nisu nesto sto je klasicna stvar da ode relativno cesto? Mislim necu da paranoisem ali ne da bih popizdeo da mi se desi da posle god dana ne pusenja ostanem bez funkcionalne e cigare nego bi izludeo. Volim da imam uvek sve spremno za "nedaj boze" itd...
    Svakako kad dodje vreme cu uzeti rezervni ili novi set ceo, vidim da vecina ovde ima vise, al mislim da to nije bas ono sad za mene koji sam pocetnik. Vise sam mislio eto ko sto treba da imam rezervni grejac il uvek spremnu tecnost. Nesto tako ako ima jos da oce tako da ode...

Mislim znam da zvuci sad malo ko neki ludak, ali npr ja jako mrzim kad imam zapusen nos, razbolim se il dobijem "kijavicu" jednom u 2-3godine, ali pored toga UVEK ali UVEK imam u sobi (samo za mene) spremne kapi za nos, sprej tantum verde. Jednostavno ne zelim da kad se desi da se zapusi u sred noci moram da ustajem sa temperaturom i idem u tri lepe do dezurne apoteke kad mogu uvek da imam to kuci u steku, iako u 70% slucajevima to posluzi mojima, znaju da imam stek pa onda me cimaju da im dam, sto naravno uradim al pod uslovom da mi pod hitno kupe zamenu.

Tako sam i za duvan, od kad nisam na cigarama, nego na duvanu, uvek imam barem 1 rezervnu paklicu ustekanu, rezervnu masinicu za punjenje, rezervnu dozu praznih tubica, benzin, rezervni upaljac itd.

Nije to paranoja, to je samo nabavljanje onoga sto ce ti kad tad zafaliti na vreme i imati spremno kad se to desi umesto da se cimam u zlo doba itd...

Secam se kad je bilo vreme prepaida na telefonima, kad imas kredit nikad ti nije frka, kad ga nemas e tad ti najvise zafali. Ili baterija, kad je imas sve cool, kad ti najvise treba ona riknjava... Mada to je vise to sto mi tad primetimo to tako i shodno reagujemo.

Zato ja vise volim da budem osiguran.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8850
    • -Receive: 11300
    • Ugled: +13735/-0
    « Odgovor #3 poslato: April 19, 2019, 10:07:05 »
  • Publish
  • To sto unapred razmisljas da se obezbedis nezeljenog scenarija je normalno , tako i treba ...Ja sam takodje neko ko ne voli "iznenadjenja" i gledam recimo kad idem na posao da ponesem rezerve svega i svacega za ne daj boze ali djavo nikad ne spava...iako sam imao sve duplo u torbici desi mi se da otkazu poslusnost oba moda koja sam poneo...naravno odmah sam nekako otrcao do kuce po treci i od tada bez duple rezerve retko gde odem...isto je bilo i dok sam pusio cigarete, znao sam obavezno poneti dve kutije cigareta iako mi realno druga cesto nije ni trebala ali da se nadje za svaki slucaj  :098:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1570
    • -Receive: 1537
    • Ugled: +1830/-0
    « Odgovor #4 poslato: April 19, 2019, 11:49:08 »
  • Publish
  • @Stiletto
    Još koji atomizer :)
    Nemaju Ego One modeli nešto puno rezervnih delova.
    Uzmi vremenom recimo neki sa istim grejačima :)(naravno ako ti se sviđa i dalje)
    Na primer :
    Dvarw E tank
    Ovo je profi atomizer sa izuzetno velikom izborom Airflow kontrola, nerđajući čelik, etcetera
    https://www.khwmods.com/index.php/product/dvarw-e-tank-5ml/

Wismec Amor

[Wismec je Joyetech -ova firma (kao i Eleaf)]

Kod nas nećeš naći, odmah da kažem.
    Mora narudžbina preko net
    Sony Xperia ZR

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: April 19, 2019, 12:29:17 »
  • Publish
  • Joj sto voli da poklopi Gonzales  ;D
    @Điva Hvala na savetu, deluje lepo, nadam se da ima u crnoj boji da mi pase uz mod  :great:

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: April 19, 2019, 12:30:06 »
  • Publish
  • Nema crne boje na žalost :(
    Ova dva modela samo silver čelik

Sony Xperia ZR

Na mreži kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 948
    • -Receive: 960
    • Ugled: +960/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #7 poslato: April 19, 2019, 14:29:20 »
  • Publish
  • mozes i pico
    https://www.fasttech.com/products/0/10018591/4004804-pico-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer
    plus on moze i rta tj da sam pocnes da motas grejace, tek da vidis kako ide .. meni je bas bio zanimljiv :) (imao sam ih oko 4-5 kom) ..

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: April 19, 2019, 15:13:29 »
  • Publish
  • Ima ih dosta :)

Wismec Venti Tank: 30mm 5.8ml (excellent capacity)

VaporFi Rebel 3 Tank: 30ml 5.8ml (basically an exact copy of the Venti tank)

Wismec Amor tank: 22mm 2.5ml

Joyetech eGo ONE Clearomizer: 19mm 1.8ml

Joyetech eGo ONE Clearomizer: 19mm 2.5ml

Joyetech eGo ONE Mega Clearomizer: 22mm 4ml (leaks sometimes through air hole)

Joyetech TRON-S Clearomizer: 22mm 4ml (leaks sometimes through air hole)

Joyetech TRON-T Clearomizer: 22mm 4ml (leaks sometimes through air hole)

Joyetech eGo ONE Mega V2 Atomizer: 22mm 4ml (fantastic tank that never leaks)

Pico RTA Rebuildable Tank Atomizer: 22mm 3.5ml (requires clr adapter) (great tank with amazing flavour)

Pico-S RTA Rebuildable Tank Atomizer: 22mm 3.5ml (requires clr adapter) (great tank with amazing flavour)

Odyssey CLL Tank: 22mm 4ml

Tornado II Sub Mega VT Tank: 22mm 4ml (copy of eGo ONe Clearomizer)

Tornado II Sub Tank: 19mm 2.5ml (copy of eGo ONe Clearomizer)

Tornado II Slim Tank: 16mm 1.8ml

Tempest Tank: 14mm 1.3ml

Kangside Vamo One Clearomizer: 19mm 2ml

G3 Styled Tank Clearomizer: 19mm 1.8ml

NME DAMAS Sub Ohm Tank: 22mm 4ml

Ola X Fire Sub Ohm Tank Clearomizer: 19mm 1.8ml

Riven Tank BCC Bottom Coil Clearomizer: 19mm 2.5ml

Majesty eGo Supreme Sub Ohm Tank: 19mm 2.5ml

Thumb Styled Sub Ohm Tank: 22mm 2ml

Sony Xperia ZR

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10946
    • -Receive: 10511
    • Ugled: +22263/-0
    « Odgovor #9 poslato: April 19, 2019, 19:00:19 »
  • Publish

• Zar i sony :yikes:

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: April 19, 2019, 19:25:48 »
  • Publish
  • Ne diraj mi telefon iz 2013, vrhunski je i dalje :)
    Ima dve baterije od 5000 mAh + deblji poklopac, dve standardne 3200 mAh i 2350 mAh, dock station…da ne nastavim

Kod 'nas' na Tapatalk -u izgleda ovako:

Da nema TT,  ne znam da li bih mogao pola sata da budem na forumu za vikend

Malo kontre:

Šta ti znači tačno ' yikes '?

:)

Sony Xperia ZR

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: April 19, 2019, 20:32:43 »
  • Publish
  • Inače sam se iznenadio koliko kompatibilnih atomizera ima :o
    Baš mi treba jedan crni 19 mm, moguće da sam našao :)
    https://m.fasttech.com/p/3669500
    [drip tip smeće]

By the way ;
    Ako neko vidi negde crni 19 mm Joyetech Ego One od 1.8 ili 2.5 ml, zamolio bih da mi javi :)
    Sony Xperia ZR

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: April 19, 2019, 20:53:18 »
  • Publish
  • Dobro se pokazale te glavice pa su svi redom stanovali kucista za njih.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: April 21, 2019, 06:37:55 »
  • Publish
  • Boze jesam pocetnik pa to ti je.. Juce sam prvi put uopste pomislio na cinjenicu odakle dolazi vazduh koji vucem? znam... debil... lezao sam u krevetu nije mi bio "aparat" pri ruci. Razmisljam ok znaci video sam kako stoji grejac i njegovu poziciju, znam da se atomizer srafi na 2 mesta, jedan deo je tank, drugi drzi grejac, ok sigurno je negde ispod mesto gde uvlaci vazduh.. Kasnije kada sam ustao pogledam i skapiram da je meni svo vreme, ovih ~6 dana protok vazduha stajao na minimumu, fakticki zavrnut protok.

Odmah isprobao sa full otvorenim, i moram reci uopste mi se ne svidja, podseca me na zesce izbusenu cigaru gde vise ladnog "obicnog" vazduha sa strane dolazi nego dim (u ovom slucaju vape)
    Malo sam testirao sa jacim W, posto drzim na 9.7W, digao na 13W da vidim kako to izgleda. Solidan hit kad povucem, oseca se i toplota, jacina i ne mogu da vucem ~4-5sec, ali mi aroma nekako izgubi cistocu.
    Pokusavao sam razne varijacije otvorenosti al meni ipak skoro blindirano najlepse.
    Tako sam na kraju vratio na skoro pa zatvoren, tacnije usisnici se ni ne vide al eto ipak prodje vazduh.( ako ima hod 1.5cm, drzim za mozda 2mm od minimum protoka.)

Ono sto sam hteo da pitam... Da li je to ok? jel to sve do kako kome odgovara, ili mozda nije dobro da vucem i po 5sec? Mislim jes malo osecaj kao da cu da dobijem "zauske" ali nekako mi je aroma najlepsa a sto se nikotina tice radi mi posao cim nemam potrebu za analognom.

Barem mi je jasno zasto ne osecam isusenost grla i slicno, ovo kako ja drzim na 9.7W sa skoro pa "hermeticki zatvorenim" usisnicima je smesno vs npr 13W sa otvorenim, jacina, hit, toplota... Ma ne moze da se poredi.

Btw, dok sam testirao otvorenosti, posto sam tek ustao a tad sam malo slogiran, uspeo je da mi ispadne ceo aparat sa visine grudi pravo na plocice u kupatilu... Sad imam jedan oziljak na atomizeru, skinula mu se boja, boze moj.. funny mi je jer ja sam poznat kao neko kome nikad nista ne ispada, da ne ureknem, recimo zadnjih 20god sam ispstio telefon 3 il 4x od kojih je 2x bila situacija gde mi je telefon izbacen iz ruke a ne ispao.. Nikad nemam ogrebotine niti bilo kakva ostecenja na telefonima, zippo i slicne stvari koje se vucaju po rukama.. 6 dana sa ovime i vec je pao... :banghead: barem mod nije popio oziljak :lol:

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: April 21, 2019, 09:06:17 »
  • Publish
  • Vazduh podesis kako ti odgovara, nema pravila. Povlacenje 4-5. sekundi je sasvim normalno. Rupa za dovod vazduha na ego one je malo povelika, ali to je slucaj kod svih tankova sa izmenljivim glavama. Kinezi ne znaju za sredinu. Prvibitni atomizeri su imali minijaturne rupice ispod 1mm, a zatim su odmah presli na 2+. A za MTL je idealno negde izmedju. Jednog dana ako predjes na RTA atomizere, bice ti lakse jer je veci izbor.