Autor Tema: Stigao ProTank 2, problemi sa povlacenjem...  (Pročitano 647 puta)

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 349
  • -Receive: 247
  • Ugled: +247/-0
  • Pol: Muškarac
Stigao ProTank 2, problemi sa povlacenjem...
« poslato: Maj 02, 2019, 11:46:22 »
  • Publish
  • Ljudi, stigao mi je pro tank 2, uputstvo je ocajno ali ja mislim da sam ga namestio kako treba. Nije mi samo jasno odakle njemu dolazi vazduh? rupica od grejaca kako sam ga ja sklopio dolazi direktno na kontakt od moda, sto znaci da bi odatle pokusavao da dovucem vazduh? povukao sam na prazno, bez da dajem kontakt par puta i zamaglio mi se ekran na modu, sto znaci da sam bukvalno provlacio vazduh kroz ceo mod  :533:
    Nema mi nikakve logike da tako ide..

Inace mod mi je pokazivao tipa 2.5oma, a voltaza na 12.5w je bila tipa 5.5, nisam se usudio da pritisnem fire button, spustao sam mod do nekih 3v da bude al opet nisam smeo da probam.

Gledao sam npr klipove kao ovaj:
    Sve mi je tako sklopljeno ali meni idalje nije jasno gde je tu airflow deo?

Ako neko moze da mi objasni kuda dobija airflow? jel to moj mod nije pravljen za ovakve atomizere koji nemaju svoj airflow deo? bukvalno mi rupica od grejaca dole dodiruje kontakt za stuju od moda, ako krene da curi il da pravi kondez moze da mi unisti mod?

Takodje ako neko samo moze da mi potvrdi da je ovo uredu, razredio sam Liqua Cuban 12mg za ~30% sa bazom koja sadrzi 40%vg (od umbrele gotova baza) jer mi je ukus (aroma) i kolicina nikotina bila prejaka, promuckao sam onako umereno, da li je to sada spremno za koriscenje? Da li sme da stoji normalno ili posle mesanja mora da se potrosi u nekom relativno kratkom roku?

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11159
    • -Receive: 10678
    • Ugled: +22430/-0
    Odg: Stigao ProTank 2, problemi sa povlacenjem...
    « Odgovor #1 poslato: Maj 02, 2019, 12:59:26 »
  • Publish
  • Pa da, istick pico x nema kanale na konektoru, tako da je otezan protok vazduha za PT. Na mestu gde se navoj konektora spaja sa bazom, na samom kraju navoja, nalaze se rupice kroz koje dolazi vazduh. Moraces da probas malo da odvrnes atomizer ;D  I nemoj na 12W. 5-6 eventualno &, jer je tu dosta tanja zica, a i fiber koji dosta slabije natapa. Neko je pomenuo, tu prvo sto moras da uradis je da izvadis fiber i provuces vatu.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Maj 02, 2019, 13:21:22 »
  • Publish
  • Pa jel sigurno to po mod? kad sam vukao na prazno ekran od moda se zamaglio ceo, sto znaci da dok sam vukao kroz pro tank ja sam bukvalno vukao kroz ceo svoj mod a vazduh je ulazio dole gde se kaci punjac, malo mi to zvuci bizarno, kakva je opasnost da se nesto ne desi modu? Mislim meni na Ego one v2 mega dole onaj deo namenjen za airflow ima svoj "bazencic" za kondenzaciju i verovatno slucajno curenje? i uvek je mokar i to poprilicno, plasim se sta ako se isto bude desavalo na pro tank 2? nemam bazence imam direktno spojen grejac na konektore od moda sta ako procuri, ili samo krene kondez? Stvarno nebih da rizikujem da ostetim mod  :confused:
    Jel to znaci da je pro tank 2 namenjen za modove koji imaju svoj airflow deo?

Evo kako izgleda Pico X

Evo i atomizera kako sam ga sklopio:

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5086
    • -Receive: 7696
    • Ugled: +8522/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #3 poslato: Maj 02, 2019, 13:35:17 »
  • Publish
  • Aj ti lepo kupi malo zice i vate i potrazi neki RDTA.Ima sigurno i po oglasima neki za 500-1000 din.Jer ce sve ovo biti muka...
    Protank ima sasvim odgovarajuce resen vazduha za ono sta je namenjen.Postoji i baza za njega koja je imala sistem sa prstenom (koji ces je tesko naci sada) ali vecini u vreme kad se pojavio nije ni trebala - prvom meni.Tvom povlacenju ocigledno ne odgovara i opet ne vidim nista drugo nego neki sistem sa grejacem gore.
    Ali,mozda i gresim...

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Maj 02, 2019, 13:58:07 »
  • Publish
  • Pa cekajte ljudi ja sam ovo kupio jel mi je savetovano da probam, nisam ga ni probao, sta sada da uzmem da ga bacim? Samo mi treba da znam da li je sigurno da se koristi uz moj mod ili ne

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Maj 02, 2019, 14:09:57 »
  • Publish
  • PT je iz ove perspektive malo praistorijski. Ima mu verovatno 5-6 godina, i od tad se uglavnom ne prave atomizeri sa dovodom vazduha kroz 510 navoj, pa vise ni modovi nemaju zljebove na konektoru. Raniji modovi su imali ovakve konetore, i kroz te zljebove je dolazio vazduh:

Verovatno se smetnuo s uma taj detalj :017:  Ti si verovatno i malo jace zategao, pa bas nije bilo vazduha. Ako malo odvrnes atomizer, mozes i da postavis nesto tanko izmedju atomizera i moda sto ce posluziti kao odbojnik, mozes slobodno da ga koristis. E sad, da li je bezbedno... Ni za jedan mod i atomizer ti niko ne moze garantovati da je bezbedno. I za PT i za sve ostale vazi isto: bezbedno je ako ne dozvolis da ti procuri. A to direktno zavisi od tebe, odnosno da li ces da odreagujes ako do toga dodje.

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5086
    • -Receive: 7696
    • Ugled: +8522/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #6 poslato: Maj 02, 2019, 14:16:05 »
  • Publish
  • Pazi stvarno,nema Pico zljebove...Mada sam ja uvek mislio da su kod Protanka oni prorezi ispod baze namenjeni vazduhu... Stvarno,cemu sluze ako nije za dovod vazduha u ovakvim situacijama?

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Maj 02, 2019, 14:29:21 »
  • Publish
  • Ne moj mod nema nikakav deo za airflow, zato sam i okacio slike da se vidi, kazem niti sam vukao jako nit ista, nisam cak ni fire button opalio jer nisam bio siguran da sam spojio sve kako treba, vukao sam na prazno par puta blago i zamaglio se display od moda... Da mogao bih da odvrnem atomizer samo ne znam kako ce mu to pomoci sa dolazenjem vazduha jer grejac je idalje zasrafljen za kontakt moda, drugo vise me brine da ne krene da stvara tecnost dole i unisti mi mod koji nisam jeftino platio.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Maj 02, 2019, 14:29:33 »
  • Publish

• Pazi stvarno,nema Pico zljebove...Mada sam ja uvek mislio da su kod Protanka oni prorezi ispod baze namenjeni vazduhu... Stvarno,cemu sluze ako nije za dovod vazduha u ovakvim situacijama?
    Da bre, on ima i zljebove! Na to sam zaboravio. Onda jedino ako navoj zatvara rupice :017:  Nekad je zbog toga uvek pri vrhu rupa bila malo sira, ali moguce da to vise ne praktikuju jer kontaju da nema potrebe.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Maj 02, 2019, 14:31:01 »
  • Publish
  • Inace i sam atomizer je izgleda kopija, na njemu pise umbrella.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Maj 02, 2019, 14:38:52 »
  • Publish
  • Da mogao bih da odvrnem atomizer samo ne znam kako ce mu to pomoci sa dolazenjem vazduha jer grejac je idalje zasrafljen za kontakt moda, drugo vise me brine da ne krene da stvara tecnost dole i unisti mi mod koji nisam jeftino platio.

O kakav covek :-[  Odvrni, probaj, pa posle komentarisi ;D  Pomoci ce mu tako sto rupe za dovod vazduha nece vise biti u navoju i nece vuci vazduh kroz navoj iz moda. Mod ima plivajuci pin, pa ako malo odvrnes trebalo bi i dalje da ima kontakt. Te rupice se mogu i prosiriti vrlo lako. Izvadis glavu pa gurnes nesto siljato, meko je pa moze i vrh noza, makaza... i malo provrtis.

Da stvara tecnost ni iz cega sigurno nece. Mod na konektoru ima dihtung, tako da i ako malo curne verovatno mu nece nista faliti. Meni su godinama sa kajfunima konektori stalno bili vlazni, pa mi nikad nista nije crklo. Ali molim te uzmi sve sa rezervom, jer meni deluje da trazis potvrdu, kako bi imao krivca za sve sto se desi naopako ;D  Ovo ste mi preporucili a ne radi kako ja hocu, ono ste mi preporucili...

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9134
    • -Receive: 11461
    • Ugled: +13896/-0
    « Odgovor #11 poslato: Maj 02, 2019, 15:00:21 »
  • Publish
  • Jbg stari Pico je imao zljebove pa nisam ni razmisljao da su mozda promenili konektor kod X , dovoljno je odvrnuti ga za 1/4 kruga i dobice vazduha za probu...ako ti bude odgovarao atomizer pokusaj da nabavis AFC za njega i resices svakako problem...oduvek se dovijamo i nadjemo uvek neko resenje tako da smo pa i navikli na ovakve stvari  ;D
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Maj 02, 2019, 18:06:43 »
  • Publish
  • Istina je da ja trazim preporuku.. sto se krivca tice pa ne bas jbg, nije mi sve jedno sto bacam pare za dzaba al necu ni da krivim nekoga sto nije znao da nesto ne moze il slicno.. namera je bila na mestu i dok je god tako ne mogu uopste tako da gledam, u smislu to da krivim nekoga.
    Ali na drugu stranu sve ovo za sada kosta dosta... cisto radi racunice na E cigari sam od 15.4 znaci 18 dana, do sada sam dao ~18.300rsd, inace ja sam nezaposlen, pare koje "vadim" su iz ustedjevine koju sam skoro 2godine sakupljao za kola. Nebitno, zdravlje je bitnije od prokletih kola. Ali 18000rsd za 18 dana nisu to male pare a idalje sam daleko od finalne cifre i za pocetak atomizera koji ce da radi uz mene, tako da da nije mi sve jedno kad bukvalno bacim pare, ali svestan sam da moram da nadjem sta mi odgovara i da budem uporan. Jednako toliko ne zelim da rizikujem da ostetim ili unistim mod koji me je kostao 6000rsd da bih samo isprobao kako radi Protank 2, da je bilo drugcije da sam mogao da vucem to nedelju dana pa donesem neki sud, ovako nista necu zakljuciti osim da mi se svidja "odpor" koji dobijam dok vucem na prazno pomenuti.

Edit:Inace jasno mi je da nebi trebalo da curi, ali nebi trebao ni ego one v2 pa mi curi, da znam da je do mene, bas zato me brine da se ne desi isto i skrsim mod.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Maj 02, 2019, 18:43:41 »
  • Publish
  • Rizik sa protankom je isti kao sa gotovo bilo kojim drugim atomizerom. Jednostavno - protiv fizike se ne moze. Kada jako vuces, podpritisak je taj koji isteruje tecnost napolje, bilo to kroz konektor ili kroz rupu sa strane, i u oba slucaja ako se ne vodi racuna ona moze da zavrsi u modu. Mislim da si u strartu bio upozoren da cesto nije sve tako jednostavno. Nekome bukvalno svaki atomizer legne, a nekome skoro ni jedan. Verujem da jako vuces i da tu lezi sav problem. Ne postoji drugo objasnjenje a da nije neka magija. U tom slucaju, resenje je neki genezis, top coil atomizer, driper ili squonker. Ali to su sve RBA varijante, a ti ne zelis to da probas. Tu je i Joyetech cuboid koji je sa izmenljivim glavama, ali on ima cudnu putanju vazduha i arome prakticno i nema. Drugo resenje je da vezbas slabije povlacenje. Takodje, mislim da se nisi dovoljno potrudio i uneo u sve ovo, ocekujuci da sve to moze da radi tako sto samo sipas i teras. Za nekog moze, za tebe ocigledno ne. U ovoj temi je vise puta pomenuto da PT radi na malim snagama, da ima fiber koji je potrebno zameniti vatom... Ali ti si to ocigledno preskocio.

I, kad si potrosio vec toliko vremena, mogao si da prodjes mnogo jeftinije. Mod 5000-6000, RBA atomizer i materijal maksimalno 2000... Tecnosti za pocetak bi dobio na poklon a za dalje komponente za miksanje za jos 3-4000 bi ti trajale nekoliko meseci... Kao sto vidis, ovde niko ne koristi atomizere sa izmenljivim glavama, i sve teme o njima su puste. Vecina nas je prosecne inteligencije, i s obzirom da uglavnom visimo pored komjutera, malo ko od nas ima dodira sa nekom radionicom i nekom specijalnom opremom. Pa eto, svi uspesno sami motamo grejace i miksamo tecnosti. Da li mislis da smo svi tolike stipse i zao nam je 200-300 dinara za jednu glavicu? Ne! Razlog je to sto ovo jednostavno daleko bolje radi i ima mnogo vise mogucnosti prilagodjavanja. Prema svojim potrebama napravis grejac, izaberes rupu za dovod vazduha, kolicinom vate regulises natapanje... Doduse, treba se malo posvetiti, ali ti si vec potrosio toliko dana postavljajuci pitanja, za to vreme bi procitao sve sto ti je bitno. A i nema neke potrebe za narocitim citanjem. U svom okruzenju imam dosta ljudi koji koriste RBA atomizere, a internet prakticno ne koriste ili bar ne van fejsbuka. Mnogima sam pokazao jednom, eventualno dvaput, proveo daleko manje vremena nego sto sam pisao u ovoj temi... A ima tu i intelektualaca i majstora, a i domacica i penzionerki.

I iskreno, zao mi je vremena provedenog na ovoj temi, jer se nikakav rezultat ne vidi. A ne vidi se, jer neko nije ulozio dovoljno truda, naspram svojih potreba. Jedino se nadam da ce mozda neko u buducnosti iz necega odavde izvuci neku pouku.

Van mreže KlinkoMi

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 123
    • -Receive: 118
    • Ugled: +118/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #14 poslato: Maj 02, 2019, 18:49:34 »
  • Publish
  • Amin

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Danas je juce bilo sutra kao sto ce danas sutra biti juce