Autor Tema: Ne mogu da prelomim, pomoc..  (Pročitano 62 puta)

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 308
  • -Receive: 206
  • Ugled: +206/-0
  • Pol: Muškarac
Ne mogu da prelomim, pomoc..
« poslato: Maj 09, 2019, 08:19:37 »
  • Publish
  • Malo se nakupilo pitanja... Zadnjih dana bez prekida testiram mtl, dtl, rdl, 0.5ohm, 1ohm... MTL I DTL sam odpisao, rDL mi odgovara ali nikako da prelomim izmedju vece i manje rupe na grejacu, a evo i zasto:

Kod 1om i manjom rupom imam drasticno jaci ukus arome ali posle rupe od 0.5ohm grejaca jednostavno kapiram da to nije za mene, ja vucem plucima rDL i uz to ona malecka rupica koja dolazi uz clr glavu za ego v2 mega je smesna, treba zauske da dobijem kako bih povukao, zato sam i vukao po 5.5sec i pravio podpritisak.

Sa 0.5ohm grejacem nemam taj problem ali arome su mi jako slabe i nisam siguran kako to da podesim jer cim povucem par puta pocne da mi bude lose jer jedine tecnosti koje imam su 9mg, sem cuban od lique koji sam razblazio do zla boga i njega nemam problem da vapujem na 0.5ohm sa velikom rupom, ali njemu sam ubio aromu sa bazom tako da opet ne mogu da procenim. Na 0.5ohm pokusavam da testiram od 13 do 16w, mada ne znam koliko to moze da se zove testiranjem kada vec posle 2-3 povlacenja mi se vrti u glavi i bude muka narednih pola sata.
    Jako me zanima da li postoji efikasan nacin kako da pojacam aromu na rupi od 0.5oha, da li mi treba deblja zica pa veca snaga ili siri namotaj, vise krugova?

Nisam siguran ni koju jacinu nikotina za 0.5ohm, kapiram da krenem od nekih ~6mg bi bilo ok ako sada guram 9mg koji mi savrseno leze na 1om grejacu sa manjom rupom na 11w

Inace jurim da narucim zicu, znam da mi je receno kanthal, SS ili nichrome od 0.32 ili 0.25mm, e sad toliko tih zica razlicith ima, nemam pojma sta je od toga najbolje za mene trenutno, takodje vidim da neke zice iste debljine npr 0.32 imaju drasticno razlicit otpor na 1 metar, npr 17ohm vs 8.5ohm.
    Evo gledam ovde jedno 20 razlicitih zica, mnoge se podudaraju sa predlozenim, ali sta je najbolje od toga? http://e-feel.net/oprema-171
    Ima i ova kod amrbrele (posto tamo vec radim porudzbinu) https://umbrellashop.rs/ss316l-zica-za-grejace-0-32mm

Posto nemam u cemu da drzim tecnosti koje izmiksam trebaju mi neke bocice, jel moze neko da mi objasni razliku izmedju HDPE i LDPE materijala? Jel su to ok materijali za drzanje tecnosti? Mislio sam da uzmem pakovanje od 5 komada tih bocica od 50ml i da tu trpam tecnosti.

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1574
    • -Receive: 1541
    • Ugled: +1834/-0
    Odg: Ne mogu da prelomim, pomoc..
    « Odgovor #1 poslato: Maj 09, 2019, 11:24:19 »
  • Publish
  • 0.32 mm kantal uzmi za početak (7 - 9 namotaja oko 2.5)

Što se tiče CL/CLR grejača i rupa, postoji pin nešto između, zlatni ~2.5 mm, nalazi se na Joyetech CL Ni200 0.25 Ohm glavi :)

Sony Xperia ZR

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Maj 09, 2019, 11:45:16 »
  • Publish
  • Ok porucio zicu, nego zar te CL glave mogu da se namotavaju?

Jos jedno pitanje, vidim da mnogi korisnici imaju staklene flasice ko stvorene za vaping, gde nabavljate ta cudesa? ja sve sto sam nasao su plasticne?

Van mreže Bolle

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9823
    • -Receive: 3251
    • Ugled: +3764/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #3 poslato: Maj 09, 2019, 11:49:09 »
  • Publish
  • A što se tiče HDPE i LDPE...

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8856
    • -Receive: 11300
    • Ugled: +13735/-0
    « Odgovor #4 poslato: Maj 09, 2019, 11:49:28 »
  • Publish
  • Kada je rec o vrsti zice koja god da je samo da nije titanijum i ni200 jer su te vrste predvidjene za rad sa kontrolom temperature (TC)...sve ostale mogu doci u obzir za VW rezim rada i njihov otpor je nebitan jer imas mod koji sve to kompenzuje ..razliku u radu ces primetiti jedino izmedju zica razlicitih debljina jer imaju razlicitu masu i povrsinu..
    Sto se tice protoka vazduha na CLR glavi ...da li si probao pin sa glave od 0.5ohm na njoj odnosno da joj das vise vazduha ? Pinovi se menjaju izmedju tih glava a obicno se mota CLR jer je ona predvidjena za to...
    Flasice koristim kakve nadjem i vecina je od neke plastike (koje god)...
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1574
    • -Receive: 1541
    • Ugled: +1834/-0
    « Odgovor #5 poslato: Maj 09, 2019, 11:51:49 »
  • Publish
  • Ne mogu CL glave da se premotaju, taj Ni200 je strogo zabranjeno koristiti u Power (Watt) režimu.

To je samo da uzmeš zlatni 2.5 mm pin(rupu)  :)
    [ grejač 0.25 Ohm, NE 0.2 Ohm]
    Ili da probaš TC režim (kontrola temperature)

Flašice ne kontam toliko, uvek sam nabavio u inostranstvu, ili ostao od neke dobre tečnosti, nikotinske baze..

Sony Xperia ZR

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Maj 09, 2019, 12:04:53 »
  • Publish
  • Veoma korisna slika ova za plastiku, skinuo sam je nikad se ne zna kad ce da posluzi! hvala!

Ja nisam razmisljao o tome da mogu da zamenim donji deo grejaca... iako sam to vec radio kada sam menjao zicu.... znaci ja lagano mogu bilo koju rupu dole da stavim... pa to je sjajno! sad mi nije jasno sta tacno dobijam koriscenjem 1omh vs 0.5omh :Scratch-Head:

Nisam probao da zamenim pinove.

Nema nigde, ovde kao treba da ga dobiju uskoro.. https://eliquid.rs/joyetech-cl-ni-025

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Maj 09, 2019, 12:21:56 »
  • Publish
  • Bitno je da ubodes ono sto ce tebi odgovarati a ne sta je neko predvideo da ce nekom tamo prijati tako da moras isprobavati i pronaci se...naravno ukoliko CLR glavi das vise vazduha vise ce se hladiti i grejac pa ces mozda morati pojacati i snagu malo , koliko i da li ces morati ? Zavisi sta tebi prija...
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Maj 09, 2019, 12:38:35 »
  • Publish
  • Ja sam mislio da grejaci sa manjim otporom se lakse i brze zagrevaju ali takodje lakse i hlade, takodje sam mislio da su grejaci sa nizim otporom uglavnom namenjeni za DTL.. ali ja sam mozda sve shvatio pogresno...

Hteo bih ustvari da pitam, kakvu bih razliku imao izmedju 1omh vs 0.5omh ako bih koristio istu pin rupu tj otvor? sta razlikuje ta dva grejaca? Moze i link za forum topic ako ima objasnjeno negde vec  :lol:

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5020
    • -Receive: 7488
    • Ugled: +8314/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #9 poslato: Maj 09, 2019, 12:53:33 »
  • Publish

• Sto se tice informacija na forumu,to je uopste problem na svim mestima gde se pise o necemu vise godina.Misljenja i trendovi se menjaju kao i oprema i pri citanju je potrebno malo vise pratiti tok radnje i "filtrirati" ono sto se procita,odnosno razumeti i kontekst vremena u kom je pisano.Ali ne moze jednostavno da se obrise jer se jos uvek nesto od te opreme koristi,zatreba info ili,jednostvno,bude zanimljivo prisetiti se kako smo tada razmisljali.
    Mada se slazem da bi ponesto i moglo biti...pa mozda ne obrisano ali prebaceno u poseban odeljak (zatvorene prodavnice i sl.)

Za aromu,snagu i rupe... 9mg ti je ocigledno prejako (vecini i jeste za r/dtl) tako da treba traziti slabije.Razredjicati cistom bazom ne vredi jer ce aroma biti jos slabija vec moras u startu imati (ili napraviti) tecnost na 3,6 ili koliko vec hoces mg.Treba uzeti u obzir i da se aroma drugacije oseca na mtl a drugacije na (r)dtl i tu ti malo ko moze pomoci - moras probati i naci sta ti odgovara.Mozda su neke tecnosti fabricki aromaticnije ili jace dozirane ili...uglavnom treba naci.

Za zicu i ja bih isao na 0.32 kanthal ili ss za pocetak a onda vremenom probao i tanje i deblje pa gde se nadjes.

Skoro svaka glava moze da se premota,neka lakse a neka teze.Kod nekih je toliko komplikovano i tesko ili su rezultati nesigurni da nije vredno truda ali sve sto je jednom uradjeno moze ponovo.Ali ako vec postoje CLR glave ne vidim svrhu muciti se sa premotavanjem CL...

Za bocice...ja nabavljam ovde http://www.staklena-ambalaza.rs/sr/boce/farmaceutske-boce-24    jer mi je blizu  a vidim da ima i ovde http://etarskaibiljnaulja.rs/index.php?id_category=25&controller=category jos jeftinije.Koristim iskljucivo staklene i punim atomizer pipetom mada mislim da nije neki problem ni sa kvalitetnijim plasticnim.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Maj 09, 2019, 12:55:40 »
  • Publish
  • Stiletto umesto sto na dati predlog postavljas nova pitanja , za promenu pina je potrebno 10sec...probas pa vidis  :crazy:

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Maj 09, 2019, 12:58:30 »
  • Publish
  • E hvala bobpp!

@ivanneko, pa nije meni problem, evo stoji rasklopljena "masina" vec pola sata, pocinjem da kriziram na psihickoj bazi, znas kad nemas onda frka, nego ne znam kako treba da podesim snagu, sta da ocekujem, al i to sto kazes zamenicu im rupe pa probati.

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5020
    • -Receive: 7488
    • Ugled: +8314/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #12 poslato: Maj 09, 2019, 13:01:40 »
  • Publish
  • Kod snage je uvek pametno krenuti od sto manje pa polako podizati...

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Maj 09, 2019, 13:18:05 »
  • Publish
  • Zamenio sam, trenutno je montiran 1omh CLR grejac sa rupom od valjda 3mm? nisam siguran, pa manje me udara u overdose nego 0.5omh, vidim da ima vise pare, za sada sam na 11w.

Samo idalje ne kapiram u cemu je onda razlika izmedju tih grejaca, razumem da 1omh se sporije greje/hladi od 0.5omh.. za dalje od toga pokusavam da nadjem na forumu  :lol:

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Maj 09, 2019, 13:19:44 »
  • Publish
  • Pazi ovo , glavu od 1ohm teras na 11W...ocekivao sam da glavu od 0,5ohm teras na duplo tj 22W jer je duplo manji otpor (deblja zica) vise vazduha ...zasto nije to kako bih ja ocekivao i sto bi po nekim mojim svatanjima bilo i logicno ? Zato sto u ovom sportu nema bas uvek neke logike kao i preciznih odgovora osim nagadjanja pogotovu kada se radi o razlicitim potrebama i razlicitom nacinu koriscenja..

EDIT: 1ohm se brze greje/hladi od 0,5ohm pri istoj snazi kada je rec o istom sastavu zice (da ne bi bilo zabune 1ohm vs 0.5ohm moze biti i kod razlicitih sastava zice a iste debljine onda ne vazi napred izreceno )  :winksmile: