Autor Tema: Ukus zagoretine sta da radim ?  (Pročitano 57 puta)

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 308
  • -Receive: 206
  • Ugled: +206/-0
  • Pol: Muškarac
Ukus zagoretine sta da radim ?
« poslato: Maj 11, 2019, 15:39:03 »
  • Publish
  • Zanimljivo, tecnosti koje sam do sada gurao u grejac kome sam vatu pre ~2 dana zamenio, sada na 15w richy liqua american blend 50/50 VG/PG pocinje da se oseca kako zagoreva, znaci vata se ne natapa dovoljno, sta mogu da uradim sa vatom ako provucem novu da bolje upija? mislim 15w je stvarno malo da vata pocinje da gori na 0.5ohm grejacu.. na 14W miris zagorelog prestaje.

Edit:
    Sad i na 13w pocinje da zagoreva, ne kapiram zasto kad je vata sveza od pre 2 dana a radila je savrseno do sipanja ove tecnosti pre 2h.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8850
    • -Receive: 11300
    • Ugled: +13735/-0
    Odg: Ukus zagoretine sta da radim ?
    « Odgovor #1 poslato: Maj 11, 2019, 15:48:46 »
  • Publish
  • Probaj sa manjom kolicinom vate da ne bude tvrdo nabijena kroz grejac da bi tecnost lakse cirkulisala kroz nju...

EDIT: Zasto jedna tecnost slabije natapa od druge ? Verovatno zato sto je gusca (logicno) ..
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Maj 11, 2019, 16:30:22 »
  • Publish
  • Da logicno, ali zadnja 2 dana pusim tj vapujem Richy Liqua Cuban razredjen sa bazom od 40%vg, sam Cuban je 50/50, sa tom bazom od 40vg sam razredio za nekih 25-30% sto znaci da je gustina tecnost idalje iznad 45% VG, krajnje je smesno da za <5% razlike u VG na grejacu od 0.5ohm na samo 15w gori vata koja nije gorela i koriscena konstano zadnja 2 dana. Nema veze, zamenio sam vatu po savetu cekam da se malo dodatno natopi pa cemo da vidimo.

Inace razmisljao sam, da li bi potrosnja tecnosti bila manja/veca sa grejacem od 1ohm na 11w ili grejacem od 0.5ohm na 14-15w?

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Maj 11, 2019, 16:52:19 »
  • Publish
  • Ja moje tecnosti ne delim po gustini na tecnosti sa vecim ili manjim procentom VG-a jer su sve na cak 95% VG ALI ih mogu podeliti na redje i gusce u odnosu na procenat vode u njima ..
    Gustinu tecnosti u odnosu na VG ti mozda moze objasniti neki "strucnjak" jer ja sve moje tecnosti iako su skoro sasvim  na VG osnovi mogu da prilagodim za bilo koji atomizer ,dovoljno da napisem da koristim na protanku..
    Potrosnja tecnosti pod jednakim uslovima eksploatacije ce uvek biti manja na manjoj snazi...

EDIT: E sad , moze ista tecnost da gori na istoj temperaturi ili zato sto slabije natapa grejac ili zato sto ima vise vode pa je spustena temeratura isparavanja odnosno treba pariti na manjoj snazi  :017:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Maj 11, 2019, 17:06:46 »
  • Publish
  • Ali obe tecnosti su sa jednakom kolicinom vode u VG jer su iz iste linije produkta i marke, nije ni bitno realno zamenjena je vata po tvom savetu i valjda ce da sljaka.

Nego da li ima neki nacin da precizno racunam doziranje od mixovanja koje cu da radim, znam da ima ecig kaltukator na sajtu ali to je za pravljenje tecnosti, meni treba da sa sigurnoscu racunam prosto tipa za pocetak sa 9mg tecnoscu koristeci 0mg tecnost da dobijem npr za pocetak 7mg, ali onda tih 7mg da znam koliko ponovo treba da razredim da dobijem npr 6.5mg, pa 6mg itd a da se ne pogubim u procesu, imam spiceve da merim precizno, mislio sam da krenem sa 1 dozom tanka, znaci nekih ~3ml tecnosti da razblazim za pocetak na 7 pa da spustam dalje progresivno dok ne nadjem gde mi najvise pase a da se ne pogubim u procesu sa racunanjem.

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5013
    • -Receive: 7480
    • Ugled: +8306/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: Maj 11, 2019, 17:10:55 »
  • Publish

• Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Maj 11, 2019, 17:26:13 »
  • Publish
  • Stiletto previse koristis to ALI koje ume da zbuni ponekad...Dakle ...tecnost i baza su iz  iste linije produkta i marke te sigurno imaju isti procenat vode u sebi ... Jel pricamo o Liqua tecnosti i Umbrella bazi ? Tebi je to ista linija ?

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Maj 11, 2019, 18:30:36 »
  • Publish
  • Hvala lepo za kalkulator, prva doza 9ml od 7mg spremna, trenutno se testira. :drool:

ivanneko, ne znam bolje da objasnim, ali resenje je taj kalkulator gore, fakticki sad mi je za pocetak da bude tacno 7mg/ml trebalo 9ml od 9mg i 2ml od 0, za sledeci korak od koliko mi ostane tecnosti sto moze biti npr 8.4ml tecnosti od 7mg/ml da izracunam koliko mi treba tecnosti od 0mg/ml da dobijem 6.5mg/ml i tako sve dok nenadjem sta mi odgovara.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Maj 11, 2019, 19:01:07 »
  • Publish
  • Znam da mi je receno da ne ponavljam pitanja al moguce je da sam gore editovao to il slicno pa niko nije video, elem nadam se da ne zamerate, ako da nek se obrise.

Pitanje: Da li bi potrosnja tecnosti bila manja/veca sa grejacem od 1ohm na 11w ili grejacem od 0.5ohm na 13-14w?

Van mreže KlinkoMi

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 90
    • -Receive: 85
    • Ugled: +85/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #9 poslato: Maj 11, 2019, 21:22:51 »
  • Publish
  • Zavisi koliko paris....meni recimo potrosnja ista na galaxies rta sa grejacem od 1,5 ohm ista kao na ammit mtl rta sa clapton grejacem na 0,8 ohm....sve zavisi koliko parim....nekad mi 2 ml traje ceo dan i na jednom i na drugom a nekad parim i 3ml.....

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Danas je juce bilo sutra kao sto ce danas sutra biti juce

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Maj 12, 2019, 12:32:14 »
  • Publish
  • Da li uvijate u "fisak" vatu kada provlacite? imam prooblem od juce kada sam zamenio vatu stalno pucka dok vapujem, zamenio sam vatu od jutros jos dva puta, jednom gusce i deblje, drugi put malko lezernije, pogledao ponovo klipove kako se radi proper, jedino sto mi jos pada na pamet je da previse uvijam vatu kako bih je provukao kroz grejac, ima neko ideju mozda?

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5013
    • -Receive: 7480
    • Ugled: +8306/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #11 poslato: Maj 12, 2019, 23:04:05 »
  • Publish
  • Ako mislis da je previse uvijena ti je odvij jednom kada je u grejacu.Ne znam sta drugo da kazem...

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Maj 12, 2019, 23:37:19 »
  • Publish
  • ma nije do uvijanja, menjao sam jos par puta, deblje, tanje, gusce, redje, vise da ostane sa strana, manje da ostane itd nek ide vise u tri lepe + svaki put prvih ~15 povlacenja ima tako neki cudan smek od vate kao hemija neka uzas, a nakapam lepo celu vatu pre nego sto zatvorim grejac.

Inace 7mg/ml mi nije jako, cak kad potrosim jos ovo malo sto mi je ostalo pravim jacu dozu idemo na 7.5, ja sam ocekivao da ce mi se vrteti itd na 7 al uopste mi nije tako, sto mi je drago, sto jace da sto manje tecnosti trosim.

Van mreže banema

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 203
    • -Receive: 102
    • Ugled: +102/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #13 poslato: Maj 13, 2019, 10:26:23 »
  • Publish
  • Uviješ početak snopa vate i provlačiš je do onog dela gde nije više uvijena.Puckanje se dešava redovno- neki put baš eksplodira(što i mene iritira), neki put manje ... razlog je taj što se između vate i žice stvori višak tečnosti koji brzo sagori u trenutku kad aktiviraš fire-button tj. grejač počne da se zagreva.
    Rešenje je u mom slučaju da vatu naguram tesnije kroz grejač .... znači baš, baš tesno - toliko da noktom moram da pridržavam grejač dok provlačim vatu, da se ne bi pomerio sa rupe za air-flow.Gledam razne reviewere i vidim da oni mnogo labavije provlače vatu, što meni ne igra.
    A čudan ukus vate je normalna pojava i kod organskih, ne izbeljenih pamuka ... ja koristim Muji i prvih poparenih 0.5-1ml osećam taj šmek vate koji posle toga prođe.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Maj 13, 2019, 10:44:09 »
  • Publish
  • Ja sam uspeo na kraju da ne pucka, ne znam sta sam drugcije.. nista... ocigledno sreca kako je vata legla.
    A cekaj ako to puckanje dolazi od tecnosti izmedju zica grejaca, jel si probao da ih stisnes zice da budu kao jedna celina? Meni to puckanje konstatno nije normalno, i ne desava se inace, da nekad mali 'puc' al da puca sa svakim cugom mi nije normalno i znam da moze bez toga. Npr od juce kad sam namestio da valja, uopste ne pucka, niti ista fali, sve super, cak sam zamenio tecnost za drugu sa vise VG u nekom trenutku i isto je sve.