Autor Tema: Razvuceni ili zbijeni namotaji ,sta je bolje ?  (Pročitano 873 puta)

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 349
  • -Receive: 247
  • Ugled: +247/-0
  • Pol: Muškarac
Razvuceni ili zbijeni namotaji ,sta je bolje ?
« poslato: Maj 22, 2019, 09:41:31 »
  • Publish
  • Kad smo kod cackanja mecke... ili radoznalosti.. Jel probao neko da namota grejac vise kao feder? u smislu da rebra/navoji ne budu spojeni nego vise razmaknuti, pitam cisto sam radoznao kakav bi to efekat donelo? Mora da je neko bio radozao i probao ;D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11159
    • -Receive: 10678
    • Ugled: +22430/-0
    Odg: Razvuceni ili zbijeni namotaji ,sta je bolje ?
    « Odgovor #1 poslato: Maj 22, 2019, 09:57:08 »
  • Publish
  • Mnogi su probali. Mnogi to i koristimo ;D  Zapravo, fabricki grejaci pretezno tako zbijeni a vecina pravimo svoje grejace razmaknute. To se zove spaced coil. Ja pretezno koristim takav grejac, jer mi zbog opruznog svojstva kantala sam ispadne takav, a posle me mrzi da ga sabijam. Ovi profesionalci koji imaju specijalni alat za motanje, nemaju taj problem. Mada meni i nije neki problem, jer se razmaknuti grejac manje prlja. Bilo je i rasprava koji grejac bolje radi, ali necu o tome da se ne bi oteglo ;D  Problem moze da nastane ako ti prostor za smestanje grejaca ne dozvoljava predugacku spiralu i onda moras da motas sabijene namotaje.

Van mreže Nedeljko

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 461
    • -Receive: 1772
    • Ugled: +1772/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: Maj 22, 2019, 10:37:17 »
  • Publish
  • Stiletto ako/kada jednog dana predješ na temperature control spaced coil je obavezan deo priče, a i do tada je praktičniji zbog manjeg prljanja kao što je već spomenuo LiberPrint.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Maj 22, 2019, 10:39:58 »
  • Publish
  • Joj a ja se mucio sa 0.4 kantalom da ga oko cackalice navijem super spojeno, uspeo iz tipa 5 pokusaja i 5 upropascenih zica... Pa dobro jel moze da se povuce neka paralela sta donosi feder style a sta spojen? meni je slucajno to sad palo na pamet kada sam pokusavao da izbrojim koliko namotaja sam radio (malo tesko izbrojati kada su skroz sabijeni) reko a sta bi mu falilo da je razmaknut mozda tecnost izmedju moze efikasnije da isparava, doduse onda opet predpostavljam da samo grejno telo sporije postize temp jer nisu spojena rebra, bas sam sad mislio da idem da zamenim grejac posto sam hteo 6 namotaja na 0.4 ali eto greskom sam namotao cak 7 i iskreno mnogo je, barem meni licno, preslabo se greje.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Maj 22, 2019, 10:52:18 »
  • Publish
  • Nema paralele. Kao i mnogo toga u ovom sportu, donosi ti ono sto istripujes ;D  Nema nauke koja se bavi gustinom namotaja grejaca, tako da nema cvrstih dokaza za bilo koji trip. Moj je da mi sveukupno bolje radi razmaknuti, ali mozda je to moj nacin da opravdam lenjost i skrtost da kupim motalicu ;D  Realno, nema bitne razlike. Ja silom prilika koristim i jedan i drugi, jer mi se i razmaknuti posle nekoliko dry burn-ova i provlacenja vate skroz sabije. Ne primecujem znacajnu razliku osim da se spojeni brze prlja, a to je delimicno zbog toga sto je tad kad je spojen vec prilicno star i povrsina mu je gruba, pa se prljavstina lakse lepi.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Maj 22, 2019, 10:57:11 »
  • Publish
  • E ako mi stignu one 4 motalice dobices 2! od mene da nemas izgovor hahaha salim se svakako su visak a eto da i ja budem od neke koristi.
    Inace kad smo kod istripovanosti, juce u busu od jednom osecam one shot onu aromu... i to kao kad je povlacis... sta koj djavo da li sam normalan.. gledam ono devojka koja sedi ispred mene parfem.. zasto ali zasto je moj mozak to tako jasno detektovao kao onu aromu, da li su to neke mirisne halucinacije ili parfem stvarno mirise tako verodostojno ne znam. Ali da to ko kako "istripuje" sta, idem odma da motam 6 laganih feder stil

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Maj 22, 2019, 11:08:28 »
  • Publish
  • Necu motalice :yikes:  Meni se gomila loma do skoro vukla po kuci i na kraju zavrsila u kanti, a glupo bi bilo da bacam poklon.

Inace, ja tu aromu osetim uvek kad svratim na benzinsku pumpu. Sama aroma meni neverovatno mirise na benzin, ali taj ukus ne osecam.

Van mreže Nedeljko

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #7 poslato: Maj 22, 2019, 11:10:43 »
  • Publish
  • Kad ti stignu motalice tada možeš imati "fabričke" namotaje, uključujući i spaced, imaš na youtube snimke kako. Ja namotam dvadesetak komada za deset minuta i miran sam godinu dana...

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Maj 22, 2019, 11:24:32 »
  • Publish
  • Ahahaha dobar si Liber! da neverovatno je kakve mirisne halucinacije mozak moze da istripuje i sa cime da poveze, meni npr uopste nema slicnost sa pumpom itd, bas juce sam prolazio pored pumpe osetio gorivo al asociralo me na.. gorivo  :smart:

Eh Nedeljko ja 20grejaca promenim za 20 dana, stalno testiram nesto.. Ali da bice jednostavnije, evo sad sam napravio SUPER FEDER STIL znaci vise mesta ima izmedju rebara nego sto je zica debela.. pa da vidimo...
    Inace sjajni primerci na slici! :great:

Van mreže Nedeljko

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #9 poslato: Maj 22, 2019, 11:30:54 »
  • Publish
  • Molim :) Mogu se i bez motalice dobiti ovakvi ali sa njom je lakše i brže. Prošao sam period eksperimentisanja i našao ono što meni radi posao pa koristim isti grejač odavno, a jedan grejač budući da parim na malim snagama i ne koristim arome koje drastično prljaju mi traje 20+ dana. Što manje komplikacija a što više uživanja  :dance:

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Maj 22, 2019, 11:42:46 »
  • Publish
  • Jedva cekam da ja stignem u taj stadijum da znam tacno sta i kako mi odgovara  ;D

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9134
    • -Receive: 11461
    • Ugled: +13896/-0
    « Odgovor #11 poslato: Maj 22, 2019, 11:45:17 »
  • Publish
  • Stiletto nesto si pobrkao , ne moze grejac da radi slabije jer kako kazes ima namotaj vise zato sto nemas fixni napon iz baterije vec regulisani mod koji ima sposobnost da sve to ispegla i u tu svrhu sluzi promena snage i iz tih razloga je i konstruisan...kod mehanickih modova da , tu se mora gadjati grejac u namotaj ali kod regulisanih je nebitno ,zapravo...ima razlike jer grejac sa vise namotaja ima i vecu grejnu povrsinu i sposoban je da proizvede vise isparene tecnosti od onog sa manje namotaja ali to je vec drugi padez  :yes:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Maj 22, 2019, 11:56:39 »
  • Publish
  • Pa mislio sam sporije se greje jer je deblja zica i vise namotaja, naravno da mogu da podignem snagu al ne za sada mi ne odgovara ni 6 namotaja feder stil, verovatno je do 0.4 zice, probacu sad 5 namotaja cisto da budem siguran da je do debljine zice feeling.

Van mreže Nedeljko

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #13 poslato: Maj 22, 2019, 11:58:36 »
  • Publish
  • @Stiletto Samo napred, rešenost imaš, želju za učenjem takodje, ostalo dolazi vremenom.

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9134
    • -Receive: 11461
    • Ugled: +13896/-0
    « Odgovor #14 poslato: Maj 22, 2019, 11:59:18 »
  • Publish
  • Naravno da je filing do debljine zice a ne broja namotaja  :00000003:

EDIT: Mnogi su isprobavali pre tebe i kako je ovo forum sve je zapisano i dostupno treba samo citati http://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=5525.msg57123#msg57123

EDIT2: Jos jedna korisna tema , obavezno procitati http://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=10137.msg89660#msg89660
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D