Autor Tema: Preporuka atomizera za rDL  (Pročitano 3522 puta)

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 349
  • -Receive: 248
  • Ugled: +248/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Preporuka atomizera za rDL
« Odgovor #15 poslato: Jun 05, 2019, 19:18:08 »
  • Publish
  • U bre pa nisam znao da postoji tako nesto, jel ima nekih mana sem sto doda na dimenzijama?

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1835
    • -Receive: 1650
    • Ugled: +1943/-0
    « Odgovor #16 poslato: Jun 05, 2019, 19:33:23 »
  • Publish
  • Nema ako uzmeš dobar čelični.
    Dobar = podešavajući pin sa obe strane.
    Citat
    Adjustable copper 510 center pin/screw

https://m.fasttech.com/p/2404002

Ili sa ' air cut ' zbog Protank :)

https://m.fasttech.com/p/3538505

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #17 poslato: Jun 05, 2019, 19:45:19 »
  • Publish
  • Hahaha ma pusti me sa pro tank, ne mogu ja na to, pokusavao sam pre par dana ponovo ocu da umrem, ne vredi nije za mene MTL, jednostavno nije, znam da je bolje, evo i juce sam ceo dan testirao sa ego one al drip tip od protanka... ne vredi, ne svidja mi se ukus, znam zvuci bizarno al skroz mi je meh.
    Znaci uzmem taj celicni i bez frke zakacim bilo koji atomizer? to zvuci sjajno.
    Puno hvala za savet!

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5117
    • -Receive: 7799
    • Ugled: +8625/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #18 poslato: Jun 05, 2019, 19:55:43 »
  • Publish
  • Pa imas gomilu dobrih 22mm atomizera i ovih novih a i starijih.Nekad je 22mm bio standard...

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #19 poslato: Jun 05, 2019, 20:10:57 »
  • Publish
  • Ja ne znam sta je dobro iskreno, tj znam da su Kaja i dvarw dobri i za Siren 2 sam cuo dobre stvari, ali eto cak i Siren 2 za 4ml verziju trazi 24mm.
    Dok sa odklanjanjem te restrikcije na samo 22mm ima pregrst atija koje sam cuo da su super.

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #20 poslato: Jun 05, 2019, 20:21:11 »
  • Publish
  • Zato sto gledas samo ove novije a ovde novije ne znaci nuzno i bolje.Koliko samo ima V2,V3...koji su korak ili dva unazad u odnosu na izvorni model.
    Ukupno gledano 22mm atomizera ima 2-3x veci izbor ali zbog kapaciteta i 2xxxx baterija sad se dosta pojavljuju siri modeli.
    Evo ovde mozes pogledati atomizere prema precniku u jednoj popularnoj prodavnici  https://fastte.ch/

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9214
    • -Receive: 11519
    • Ugled: +13954/-0
    « Odgovor #21 poslato: Jun 05, 2019, 20:27:41 »
  • Publish
  • Stiletto dokle ces bre da spamujes ceo forum ? http://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=10786.msg93408#msg93408  :098:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže banema

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 224
    • -Receive: 124
    • Ugled: +124/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #22 poslato: Jun 05, 2019, 21:07:33 »
  • Publish
  • Slažem se, previše pitanja koja se ponavljaju, ljudi ovde strpljivo odgovaraju na svako, pa i ono “cepidlačko” i imaginarno , a sa druge strane malo činidejstvovanja sa tvoje strane ... ne znam šta bih rekao, ali brate mili probaj konkretno nešto, nađi nekog u blizini sa više vejp opreme ako nemaš love da naručuješ.Mislim da ovo tvoje fantamozgarenje ne vodi nigde.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #23 poslato: Jun 06, 2019, 01:58:58 »
  • Publish
  • Ivanneko kako spamujem ceo forum ako pisem u jednoj temi povodom iste stvari? ti odvajas teme kad odu u nekom drugom pravcu i zao mi je zbog toga. Uvek prvo trazim na search ako uopste znam sta trazim, redovno citam tone tema na forumu i nisam znao da postoji gore pomenuti adapter, ili da mi je uopste to palo na pamet... Ranije mi je receno da ako uzmem Pico X cu biti limitiran na 22mm atomizere. Djiva mi je lepo skrenuo paznju da postoji resenje, zahvalio sam se i pitao da li usput postoje neke mane toga, ne kapiram sta sad ja spamujem ceo forum.

Drugo mnoge teme koje postoje drasticno vise mogu da pomognu MTL korisnicima, na moju zalost ja sam jedan od retkih ovde koji koriste rDTL, mislis da nisam procitao 2x celu temu o Dvarwu? o Kayfoon? itd itd, ali gde tu mogu da saznam zasigurno da li bi oni mozda mogli da prodju i za mene? Da znam da nisu originalno namenjeni za moje potrebe, ali upravo zato zelim da znam da li imaju dovoljno veliku rupu kod grejaca, airflow, i kakve bi eventualne mane mogle da se dese pri koriscenju na nacin koji ja vapujem? da li ce da se desi curenje? prenatapanje? podpritisak? ja to ne mogu da znam jer svi utisci koji su iznoseni su od strane MTL korisnika. Nazalost ni na vecini reviews na utube se ne spominje tacno kolike su te rupe ili kakve mane bi imao kao rDTL atomizer jer se obraca MTL korisnicima i objasnjava da ce im zasigurno zadovoljiti potrebe, ali da li to vazi za mene?

Iskreno mislim da sam 3/4 vremena na forumu ustvari proveo kopajuci po veoma zastarelim i nevazecim temama, ima ih tone ali bukvalno tone tema koje danas vise nisu tacne, zastarele i ako ista mogu da urade to je da nekoga zbune.
    Zatim prodavnice sto domace sto strane 90% napusteno pre 5god i jace, toliko sam tema otvarao samo da bih video da je zadnji datum pisanja 2012-2013, iskreno moje skromno misljenje je da to sve treba da se arhivira pa ko zeli da se priseti "dobrih starih dana" a ovako, evo iz ugla nekoga kome je ovaj forum namenjen, te teme mogu samo da smetaju i ucine sve drasticno nepreglednijim. Bila su mi veceras tu 2 ortaka, kad su culi koliko sam i sta sve radio da bih "SAMO" dosao do toga da mogu da koristim uredjaj i vapujem su rekli da sam lud i da nikad nebi imali zivaca za to.. A ja licno smatram da sam tek zagazio u testiranja i oprobavanja svih mogucih stavki koje dolaze uz vaping.

Pricam to jer kolko znam ovaj forum je izmedjuostalog tu da pomogne potencijalnim novim vaperima. Vecina vas je u ovome jako jako dugo, zajedno ste napredovali i ucili, pa neki od vas koji su sad da kazem eksperti slobdno, vidjao sam njihova skromna pocetnicka pitanja od pre XX godina..
    Morate da razumete da za prosecnog coveka ovo je veoma neocekivano komplikovano, tesko je uopste i objasniti nekome sa strane kolko parametara i stavki ovde mogu da uticu na to da li mu se nesto svidja ili ne, upravo sam to pokusavao danas da objasnim ortacima, nema sanse da se to recima docara, ja se idalje secam svog prvog posta ovde "PLUG AND PLAY" u stilu odem odma kupim sve, sipam cepam i NE MISLIM vise o tome nikada, bas kao sto vecina stvari u danasnjem svetu gleda da bude prakticno i jednostavno za krajnjeg korisnika, jer u suprotnom taj korisnik ni nece biti korisnik ili ce ih biti mizeran procenat.

Inace Benama "cepidlacim" jer nisam siguran koji atomizer bih trebao da kupim? zar nebi bilo pametno pre investiranja kesa u nesto saznati sta mozes o tom proizvodu? kao najosnovnije stvari koje sam pitao, ili mozda treba da uzmem i bacim jedno 300e na sto i kupim svaki iako velika vecina tih atomizera nema osnovne funkcije koje moj vaping stil zahteva? Ja sam evo spreman da mi ti sve to kupis pa da ja na miru testiram kako te nebih vise nervirao sa "imaginarnim pitanjima" i kako te nebih vise davio sa "fantamozgarenjem"

Na koji nacin je pogresno i lose pitati sta imaju da kazu iskusniji korisnici i oni koji vec godinama poseduju date atomizere? ja sam siguran da od atomizera koje cu sada navesti, barem par njih ce iskusnim clanovima foruma biti smesni, bezveze i potpuni promasaj, pa upravo zato ja zelim da pitam da saznam sta je i kako od onih koji to vec znaju...
    Kayfun lite 2019, Dvarw v1 v2 v3, Siren 2, Serpent mini, Serpent SMM, troll v3, Zeus, obs engine nano.. je samo pocetak brega raznih atija o kojima sam citao/gledao dobre utiske, da li je to istina? ja ne znam nisam imao prilike da ih probam, mogu samo da pokusam da na osnovu tudjih iskustva i saveta suzim izbor i pokusam da odaberem sta je zaista najbolje za mene bez da kupujem 50 atomizera, jer za mene licno ovo nije ni sport ni hobi nego potreba, i ne planiram da u kuci imam 20 aparata okacenih u vitrini, uredu je ko to moze i zeli, ja ne, zelim da moja sledeca kupovina atomizera bude po mogucnosti nesto sto ce mi se zaista svideti i sluziti barem par godina kao primarni i jedini atomizer.

Takodje mi nije jasno zasto ljudima smeta obican virtualni topic na forumu? narusava vam mir? dobijate neke notifikacije kad neko pise? Ne kapiram stvarno, ja danima otvaram forum i sem "razno" selekcije ne vidim da se igde ista pise, zelim da procitam nesto novo i korisno, ne kazem da zanimljive slike, naslovi, sta se slusa nije korisno, volim i to da vidim, ali iskreno ja ne vidim da ima nekog motiona na forumu povodom samog vapinga. Jel ovo zatvoren krug ljudi koji vec znaju sve pa iz navike otvaraju forum i koriste iskljucivo sekcije foruma koje su offtopic ili sta?
    Ja sam vec vise puta pomenuo, kome smetaju moja pitanja, a zasto jednostavno ne ignorise taj topic ceo? smeta narandzasto da svetli? ako je protiv pravila, ako ocete da odem, recite brate mili nemojte da me razapinjete svaki cas zato sto sam radoznao da saznam. Volim ovaj forum jer je rad da pomogne, ali iskreno kao korisnik velikog broja foruma nesto vam mnogo smeta ako neko pise, zar nije jednostavno samo ignorisati dati topik il korisnika koji vam ide na onu stvar?

Iskreno da ne postoji nista sem ovog foruma, do sada bi me ubedili da sam lud... Jeste istina da mnogo pitam, oduvek sam bio veoma detaljan i zeleo da znam svaki detalj svega sto me zanima, ubite me zato sto nisam nezainteresovan prosecan gradjanin..

Mozda da napravimo pool ko je za to da Stiletto ode sa foruma, jbg ako smetam ljudima boze moj, ne zelim ni da smetam niti zelim da se osecam nepozeljno negde..

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #24 poslato: Jun 06, 2019, 02:58:10 »
  • Publish
  • Razumem ja tebe ali...  ;D

Vidi ovako...malo preko reda ali ne smeta...
    Sto se pisanja i tema na forumu tice - 2009 se elektronska cigareta sastojala od baterije,od parceta zice i vate (tj fibera tada) i od rezervoara u koji se sipala tecnost...Tecnost za elektronsku cigaretu se sastojala od PG,VG,arome i nikotina...Postojalo je jedno dugme koje se pritisne i jedna rupa koja se stavi u usta i vuce para...Primecujes neke slicnosti sa elektronskim cigaretama iz 2019 godine? Ako primecujes to je zato sto je to sve jedno te isto i zato se ne pise jer je sve vec napisano    ;D
    Dobro,ima tu nekih detalja (posebno kod modova),bolje reseno ovo ili ono na novijim modelima (mada cesto ima slucajeva i da je unazadjeno) ali sustina je ista. Kao sto za voznju kola nema novih uputstava  jer jos uvek,kao i pre 50 godina, kola idu levo ako volan okrenes levo a desno ako vrtis desno ... tako se i osnove parenja nisu znacajno promenile.Ima novih dugmica,ima CD i MP3,klima i tempomat ali ono sto je bitno za voznju je isto.
    I kad kupis najnoviji atomizer koji je izasao ove godine on ce raditi na 100% istom principu kao onaj iz 2012.Mozda je punjenje,izgled,nacin podesavanja vazduha ili postavljanja vate drugacije ali to su samo "dugmici". Ono sto je napisano 2012 vazi i za njega.
    A iz svega toga sledi da to sto je atomizer izasao ove godine znaci da ce raditi bolje nego onaj iz 2012 ili 2015.
    E sad,sto se preglednosti foruma tice tu se slazem,mozda bi i trebalo nesto uraditi ali to je veliki posao i pomalo...sklon greskama pa se uglavnom izbegava.Najcesce se pusta da stare teme same padnu u pozadinu.

Za MTL si isto u pravu,ovi aktivniji clanovi jesu mahom MTL korisnici  ali to opet nista ne znaci.Sustina rada i MTL i DTL je ista,samo su "dimenzije" u pitanju a sve i da su svi ovde rDTL opet ti ne bi mogli tacno reci sta bi TEBI najbolje odgovaralo jer su ukusi i potrebe veoma razliciti.Da nisu ne bi ni bilo na stotine i hiljade raznih atomizera vec bi postojala samo dva ili tri...

I na kraju,nikom zapravo ne smeta topic kao takav vec to sto na pojedina tvoja pitanja nije moguce dati odgovor.Neke stvari covek jednostavno mora sam otkriti - koji dezodorans mu se dopada,kakvu kuhinju voli,koje zene su najlepse...pa i kakav atomizer mu odgovara.To niko ne moze da ti kaze.Tek kad kazes da volis tamnopute sa malo oblina ("kao ova na slici") mozes dobiti uslovnu preporuku da pogledas u Brazilu...Do tada ces cuti uglavnom ono "sve zene su lepe na svoj nacin..." ;D

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #25 poslato: Jun 06, 2019, 03:37:01 »
  • Publish
  • Bobpp slazem se uglavnom, ne zelim da sad nitpickujem i pokrecem dodatnu raspravu, ali malko si generalizovao, kazem iz iskustva da sam mnoge teme citao da bih cak i stvorio misljenje da je nesto tako i posle saznao da nije i da to vise ne vazi.

Znam da u principu vukao MTL DTL ili na nos, manje vise radis isto jel? ali upravo zbog mog nacina vapovanja vecinu problema koje sam imao sa ego one je upravo zbog rDTL dok nismo shvatili da je to problem. Secate se konstantnog prenatapanja? curenja? prskanja itd.. sve to zato sto sam vukao plucima a ne ustima, ne kao nasilnik, ja cak smatram da jaci i nagli cim moze da se izvede ustima nego rDTL ali iako ja licno nisam osecao problem da vucem ~5.5sec polako to je pravilo problem.

Ne zelim da se zeznem da kupim (lupicu ime) Siren 2 za koji sam cuo da je aroma mnogo dobra, i saznam da kod njega ako vuces rDTL ima da curi po dzepovima il da se gusi ili sta god sve moze da se dogodi. Iz tog razloga nisam odmah skocio na Dvarw, nisam siguran da je ta rupa od 2.5mm meni dovoljna, mozda veoma gresim, ne znam jer nisam probao, meni moja 3.5mm jedino sto znam da radi. Ako nisam pomesao brojke obicna CLR glava za moj ati je 1.8mm, do 2.5mm nije "ogromna razlika" ko do 3.5mm, nemam vise ni finansijske mogucnosti da se igram, da pucam i masim. Ostao sam bez para manje vise, imam toliko da iskesiram za jedan proper Ati ali ne i da se bacim na bilo koji pa redom svaki...

Ja verujem da bilo koji od atomizera koje sam pomenuo gore je bolji od mog, samo da ima dovoljan protok vazduha i da nije sklon curenju. U principu to je nesto sto sam ja i pokusao da saznam, dve osnovne stavke, da li odredjeni atomizer ima poznate mane i da li ima dovoljan protok vazduha za moje potrebe.

Znam da je mozda vredjajuce da iako mi iskusni clanovi kao sto su LiberPrint, Bobpp i Djiva savetuju Dvarw da ja dalje tupim, nije mi namera to, mada znam iz licnog iskustva da kada ti u ovom slucaju 3 iskusna clana kazu da je nesto OK izbor a ja pitam za dodatne moze da deluje nezahvalno i to je moj "defekt" nije da ja ne verujem sta neko od vas troje ima da kaze, nego urodjeni defekt.... uvek se razmisljam da li ima jos nesto sto ako bih pomenuo mozda ispadne bolji izbor itd... izvinjavam se zbog toga i mogu samo da kazem da pomenute a i druge clanove koji su iskusni postujem i postujem njihove savete.

Stvarno ne mislim lose generalno, nisam ovde da jbm nekog u zdrav mozak, da tacno je da se lako nadjem prozvan jer iz mog ugla "prijatna" konverzacija i caskanje i onda bam neko ti kaze da si ovo il ono, ja to licno ne kapiram, tu otvorenost da nekome koga ni ne znas sasujes svasta nesto al bas to me i trigeruje da onda ja budem bad guy. Jbg malko sam trigger finger tj malo vise, pokusao sam to da resim i sa strucnjacima ali nije bas pomoglo.

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9214
    • -Receive: 11519
    • Ugled: +13954/-0
    « Odgovor #26 poslato: Jun 06, 2019, 03:54:45 »
  • Publish
  • Stiletto ja sam se vise nasalio na kontu toga sto si brdo tema prelistao koje su zastarele i nevazece kako ti kazes , takodje si pregledao xy snimaka stranih recenzenata koji dobijaju besplatno opremu u svrhu promovisanja ,medjutim ...djaba ti sve kad nisi zapazio jedan obican heatsink koji bi tebi mogao biti od koristi....samo to je u pitanju ,daleko od toga da meni smetaju tvoja pitanja ,pisanje i sl  :00000003:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #27 poslato: Jun 06, 2019, 04:17:42 »
  • Publish
  • Ivanneko znam da se ti salis cim opalis  :098: .
    Vise sam reagovao na bananem-a i "thank you" po tvom i njegovom postu. Ne znam da li ja pogresno tumacim "thank you" dugme, ali ja ga dozivljavam ili kao bukvalno to, hvala za odgovor itd, ili od osoba koje nisu ukljucene u diskusiju da se slazu i podrzavaju taj post ili izjavu. Doduse ponavljam, trebao bih, nazalost to nikako da sprovedem u "UVEK" da prvo sacekam, razmislim, pre nego sto pocnem da me izvinete kenjam ko foka.  :axe:
    Pa nisam video za adapter ako se tako zove jer cak i da sam video temu verovatno je nebih otvorio jer nisam znao sta je to, a naslov teme tipa "adapter" mi nije nesto privlacan niti mi zvuci bitan za vaping, samo bih listao dalje.

Sto se tice npr cotton bacona, ja tako malo znam "zasigurno" 50 dana mi je juce bilo od kad sam "vaper" manje vise sve sto znam je zasnovano na procitao/pogledao. Moj generalni utisak je bio da je ta vata jedna od najboljih i najproverenijih, zapitao sam se koliko je isplatljivo nabaviti je na onaj nacin posto je kod nas nema, barem ne da sam je ja nasao. Doduse meni se stvarno vise svidja nego cik cak, nije placebo, nema tog smeka hemije prvih ~15 povlacenja, lako se koristi, lako se odvoji samo onoliko potrebno za grejac itd.. doduse odoh u offtopic.  :lol:

Van mreže banema

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 224
    • -Receive: 124
    • Ugled: +124/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #28 poslato: Jun 06, 2019, 05:35:42 »
  • Publish
  • Ma Ok, možda sam ja malo prenaglio jer me je u trenutku iznerviralo to “neatpikovanje” kako si se sam izrazio.
    @bobbp je upakovao to što i ja mislim u jednu finiji celinu, međutim stoji to da oživljavaš stare teme i da si zdravo radoznao, što je za pohvalu pa možda meni i još nekom sa dužim stažom izgleda, moram se opet izraziti cepidlački.
    Pri tome stojim iza toga da bi trebao da poradis na praksi u smislu da nađeš nekog u blizini sa različitom ili bar nekom drugačijom opremom i isprobaš atomizer ili mod na licu mesta.
    Ovo me podseća na situacije od pre nekoliko godina kada je opreme bilo veoma malo ali smo se snalazili preko foruma, upoznavali i što je najbitnije - probali drugačiju opremu od kolega, od  kojih su mi mnogi ostali i veoma bliski prijatelji.Pravili smo vejp skupove, parili toliko da nas izbace iz kafane jer se napravila prava magla, bilo je tu i fizičkih obračuna između članova ali sam eto bar ja j takvim okupljanjima uspeo da vidim prvi Kajfun lajt uživo, kao i da ga probam, provalio kako radi kick za cevasti mod, probam prvi driper u životu, isprobam toliko aroma da mi receptori otupe na nedelju dana ....
    Eto u znak dobre volje želim da ti poklonim Lemo 2 koji je malo otvoreniji atomizer pa može i da radi i Dtl, ima kajfunski dek pa možeš da isprobaš i taj build i možda iz njega izvučeš neke zaključke za kasnije.
    Staviću i nekih različitih vrsta žica pa se oprobaj i u kontroli temperature.Sa vatom sam kratak jer trošim još uvek ostatke Muji vate koju sam platio čitavih 1.8$ ceo paket i koji mi traje sve ove godine.
    Pošalji mi tvoje podatke u privatnoj poruci i ja ću čim dođem do kuće-sad sam malo u vanrednoj situaciji ovde na Dunavu, očekujem da mi voda uđe u kuću u narednih 24h, pa čim mi se to stanje stabilizuje, šaljem ti ove stvarčice.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #29 poslato: Jun 06, 2019, 06:53:10 »
  • Publish
  • Izvini tebi sto se ja nalazim tako lako prozvanim..
    Na prvom citanju sam osetio tu neku iziritiranost i samo sam to video, kada sam posle ponovo procitao video sam da generalno ne mislis nista lose. Prebrzo reagujem u losem smislu.

Hvala na ponudi veoma cenim to al stvarno mi je neprijatno vise da mi se poklanjaju stvari jer ne znam kako da se oduzim za to. LiberPrint po ko zna koji put zeli da mi pomogne sa dwarvom da isprobam i vidim da li je to za mene a covek nikad nece nista da prihvati za uzvrat. Pokusao sam da mu uvalim motalice pre par nedelja kad se zalio nesto na tu temu, kad sam mu spomenuo motalice jedva sam ga zaustavio da sam sebe ne banuje sa foruma, covek dobio napad panike   ;D
    Juce pokusah da mu uvalim kvalitetni kineski 32 u 1 srafciger i to je uspeo da izbegne haha.
    I kinkel se nudio kad sam imao probleme sa ego da mi da da se ucim i koristim kaju, bilo je tu jos veoma velikodusnih clanova. Tako da hvala svima stvarno.