Autor Tema: Razvuceni ili zbijeni namotaji ,sta je bolje ?  (Pročitano 1178 puta)

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5107
  • -Receive: 7781
  • Ugled: +8607/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Odg: Razvuceni ili zbijeni namotaji ,sta je bolje ?
« Odgovor #15 poslato: Maj 22, 2019, 12:27:25 »
  • Publish
  • Eto kad pocnes da paris u 2019 pa propustis mnoge zanimljive stvari  ;D
    Uvek sam  smatrao da je spaced (taj razmaknuti,"feder" sto ga zoves) ustvari osnovni tip grejaca a posle idu razne manje ili vise egzotike - contact,twisted,clapton...Od onih prvih klireva sa fabrickim glavama pa preko raznih (uglavnom neupotrebljivih) grejaca sto su stizali uz kineske klonove svi su bili "feder" style  ;D .Tek u zadnje vreme,mozda godinu ili dve,ubacuju uz rba neke sa spojenim namotajima ali sam mislio da je to pre svega zbog masinskog motanja i da se u transportu ne pokvare a na korisniku ostaje da ih kasnije razvuce po svojoj zelji.
    Inace znacajne razlike nema a jedino sto neko eventualno moze primetiti (pa zato preferira jedne ili druge) je to sto postoji mogucnost,bar u teoriji, da deo tecnosti ostane duze zarobljen ispod namotaja (jer nema gde da izadje sem na samim krajevima grejaca)  gde se zagreva do vece temperature kao i to sto se mozda (opet u teoriji) zbog blizine namotaja ceo grejac brze zagreva.
    To u teoriji a sta se desava u praksi niko jos ne zna  ;D

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 349
    • -Receive: 247
    • Ugled: +247/-0
    Odg: Razvuceni ili zbijeni namotaji ,sta je bolje ?
    « Odgovor #16 poslato: Jun 02, 2019, 16:23:00 »
  • Publish
  • Ljudi mislim da je vreme da probam i tanju zicu, predpostavljam 0.25mm? sad sam na 0.32 kanthal, jer neko zna gde kod nas ima da se nadje, ja nisam nasao nista tako tanko sem 0.22

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9189
    • -Receive: 11502
    • Ugled: +13937/-0
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D