Autor Tema: Preporuka atomizera za rDL  (Pročitano 3521 puta)

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 349
  • -Receive: 248
  • Ugled: +248/-0
  • Pol: Muškarac
Preporuka atomizera za rDL
« poslato: Jun 04, 2019, 23:42:25 »
  • Publish
  • Hm sta mislite vi koji me znate od pocetka da li sam spreman za RDTA atomizer? iskreno imam osecaj kao da ceo zivot menjam grejace, vate itd, mozda gresim ali eto zato pitam. Gledao sam kako se menja grejac/vata na par popularnih kao sto je Kayfun lite, ne deluje mi kao nesto sto nebih umeo da izvedem, mozda gresim iz mog ugla za kolko cesto ja menjam grejace zbog svog testiranja itd deluje mi lakse.

Svestan sam da bi morala da padnu prilagodjavanja i nova ucenja, i to mi je vec normalno i podrazumevano uz vaping.

Bitno mi je da atomizer pravi dobru aromu, da je poznat po tome da ne curi i ne prenatapa, da zapreminu koju moze da primi bude ~4ml, da nije siri od 22mm, da je dostupnost zamenskih delova ok, da je od kvalitetnih materijala SS, gumice od silikona, da nema duple zice, ne znam kako se to zove ali sam primetio da je u svetu popularno predpostavljam za klince dupli grejac.

Reda radi, vapujem rDTL na 12-13.5w od tecnosti do tecnosti, rupa na grejacu je ja mislim da Djiva rece 3.5mm, mada mozda je i 3mm, dovodi za vazduh su mi na pola otvoreni na Ego one mega, sto mu dodje jedno 1cm sigurno. Pucam oko 3.5ml tecnosti dnevno.

Eto pa ako neko ima predloge, ili smatra da mozda nisam jos za to nek pise

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11228
    • -Receive: 10720
    • Ugled: +22472/-0
    Odg: Preporuka atomizera za rDL
    « Odgovor #1 poslato: Jun 04, 2019, 23:52:41 »
  • Publish
  • Ne da si spreman, nego si to odavno trebao da odlucis. Ako na CLR glavama sam menjas grejac, na jednom savremenom RBA je sve to mnogo lakse. E sad, da li ti treba RDTA ili klasican, to je na tebi da procenis (ako nisi pogresio jer rdta je rebuildable drippping tank). Ako je potrebna i preporuka, ja mogu da preporucim samo 2: Dvarw i kajfun lite 2019. Prvi pre, jer ima reducire za vazudh, pa lakse mozes da pronadjes sta ti odgovara.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Jun 05, 2019, 00:19:07 »
  • Publish
  • Hvala Liber. Pa meni kad gledam snimke i deluje jednostavnije i pristupacnije raditi grejace na njima nego na CLR glavama (pogotovo sto idalje cekam da mi stigne potrebna oprema za rad iz kine.. secice, pinceta itd). Pa rekao sam RDTA jer iskreno nisam siguran kako se nazivaju atomizeri koji su kao ego one samo bez glave grejaca, trazio sam i znam da me kapanje tecnosti direktno na grejac svaka 4 cima apsolutno ne zanima, nije mi to funkcionalno. Znaci RBA se zove to sto ja ustvari trazim.

E sad znam da ta dva atomizera su toliko popularna da nema nigde da se kupe, a i gde ima kostaju kao da su od suvog zlata, dok opet klonovi, mozda ne znam dovoljno o tome al nekako ideja da je neko radio to sa pitaj boga kojim materijalima, gumicama itd mi malo odbojna, ponavljam mozda su samo predrasude.
    Gde ja mogu da nadjem patuljka (Dvarw)? i da li se misli na original ili klon?

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9214
    • -Receive: 11519
    • Ugled: +13954/-0
    « Odgovor #3 poslato: Jun 05, 2019, 01:04:26 »
  • Publish
  • Svi kupuju klonove pa sto ne bi i ti  :lol:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5117
    • -Receive: 7799
    • Ugled: +8625/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #4 poslato: Jun 05, 2019, 01:34:55 »
  • Publish
  • I meni se cini da je Dvarw sasvim solidan izbor u ovoj situaciji. Prvo jer ima puno tih adaptera,od 0.8 do 2.5mm,pa ces sigurno ubosti jedan koji ti odgovara a drugo - nije sklon curenju. E kad jednom vidis kakav vazduh ti odgovara onda mozes traziti druge atomizere koji su u tom okviru a mozda ti se vise svidjaju.I jos jedan plus je sto nije skup.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Jun 05, 2019, 01:55:31 »
  • Publish
  • Jel ima rupe za protok vazduha sa obe strane ili samo jedna strana sa max rupom od 2.5mm? pitam posto ja trenutno koristim 3.5mm rupu  :lol:

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #6 poslato: Jun 05, 2019, 02:04:20 »
  • Publish
  • 2.5mm je rupa ispod grejaca. Ili koji vec ulozak stavis. A rupa spolja na atomizeru bi trebalo da je dovoljno velika da zadovolji sve od mtl do bar rdtl ako ne vise. Sem toga postoji i V2 koji ima jos vecu rupu spolja.

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Jun 05, 2019, 09:34:49 »
  • Publish
  • OK a gde je najbolje nabaviti klon i "ciji"?
    Inace jel neko ima misljenja o Wotofo Serpent Mini RTA, vidim da bi on prosao sigurno za rDTL i deluje dobro.
    Takodje me zanima da li je moguce vuci rDTL na digiflavor Siren 2 i sta o njemu mislite? :sleep:

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11228
    • -Receive: 10720
    • Ugled: +22472/-0
    « Odgovor #8 poslato: Jun 05, 2019, 09:39:51 »
  • Publish
  • Serpent je meni sasvim ok. Ako ti je prevelika rupa, lako moze da se napravi reducir, a prilicno mala komora mu dozvoljava da se koristi i kao mtl. Siren bih ti preporucio da za pocetak izbegnes, a kasnije kako hoces ;D Pre svega zbog potrebe da se kolicinom vate regulise punjenje, sto ti mozda moze u pocetku tesko biti da uskladis.

Van mreže KlinkoMi

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 123
    • -Receive: 118
    • Ugled: +118/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #9 poslato: Jun 05, 2019, 10:54:04 »
  • Publish
  • Siren v2 je odlicna za rdtl i jako je laka za setup a pritom ima odlicnu aromu za kremaste/vocne liquide....

Meni je siren v2 bio ja mislim prvi rta koji sam uzeo i odmah sam napravio ok build....jos uvek ga koristim svakodnevno

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Danas je juce bilo sutra kao sto ce danas sutra biti juce

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1835
    • -Receive: 1650
    • Ugled: +1943/-0
    « Odgovor #10 poslato: Jun 05, 2019, 11:58:08 »
  • Publish
  • +1 za Dvarw RTA klon(styled)
    Stvarno je mali, ima tri tanka (2, 3.5, 5 ml), razne rupe, jednostavan za korišćenje.
    Mislim da je Coppervape dobar klon.
    V1, V2, ima i V3 za DL/rDL ali je 24 mm širok

Topik :
    http://e-ciginfo.net/index.php?topic=11221.msg96319.msg#96319

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #11 poslato: Jun 05, 2019, 13:19:03 »
  • Publish
  • Obrni-okreni morces da probas vise stvari pre nego sto nadjes sta ti odgovara.Sve ovo je jako individualno pa ono sto nekom odlicno odgovara tebi moze biti skoro pa neupotrebljivo.Npr ja prakticno nikad ne punim aromizer "u hodu" pa mi to ne igra veliku ulogu u izboru i cesto zaboravim da pomenem ali onom ko takvu potrebu ima veoma brzo ce dosaditi lepljivi prsti.Ili ono sto je ok nekom sa 50/50 tecnostima ne mora biti ok i drugom sa 100VG.U zavisnosti od moda koji se koristi podesavanje vazduha na istom atomizeru moze biti od "super" do "muka"  ;D   Itd,itd.

Izaberes za pocetak nesto relativno popularno i bez poznatih mana pa ako ne odgovara uvek mozes prodati.Mozda malo i izgubis ali ne kao sa "egzotikama" (koje npr ja volim pa posle ne mogu dobiti ni 1/3 od onog sto sam platio  ;D ).

Van mreže KlinkoMi

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 123
    • -Receive: 118
    • Ugled: +118/-0
    • elektronske cigarete
    Preporuka atomizera za rDL
    « Odgovor #12 poslato: Jun 05, 2019, 13:19:56 »
  • Publish
  • Vecina “novijih mtl” su u stvari rdtl kao naprimer : manta mtl,fresia mtl....i skoro svi imaju bar za mene mnogo lak setup....e sad neko ne voli takve atomizere bas zbog dosta vazduha i nemogucnosti da se izvuce bas tesan protok....

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Danas je juce bilo sutra kao sto ce danas sutra biti juce

Van mreže Stiletto

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Jun 05, 2019, 17:36:35 »
  • Publish
  • Steta je sto me mod dosta limituje sa izborom atomizera, ne moze da nakaci 24mm a iskreno nisam bas planirao da ga menjam, meni on radi super i mnogo ga gotivim, mada kolko sam merodavan gledano da je to prvi i jedini mod koji sam koristio. (Eleaf iStick Pico X)
    Mnogo hvala svima na savetima!

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1835
    • -Receive: 1650
    • Ugled: +1943/-0
    « Odgovor #14 poslato: Jun 05, 2019, 18:21:22 »
  • Publish
  • Ako ti ne smetaju dodatne dimenzije, možeš staviti 'Heat Sink' adapter; može da stane ~24 mm atomizer ;)