Autor Tema: sklapanje pc konfiguracije  (Pročitano 4554 puta)

Na mreži Milanez

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1060
  • -Receive: 572
  • Ugled: +572/-0
  • elektronske cigarete
Odg: sklapanje pc konfiguracije
« Odgovor #30 poslato: Jun 02, 2021, 01:39:37 »
ako tema postoji /premesti/te

fali mi ovaj drajver  ...

edit
reseno/resio
Jose-Manuel Thomas Arthur Chao

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 2895
  • -Receive: 2249
  • Ugled: +2542/-0
  • Pol: Muškarac
« Odgovor #31 poslato: Jun 06, 2021, 06:25:51 »

Čisto da javim da sam probao sve verzije, naučio sam dosta, na kraju sam instalirao KDE Plasma na slab hardver (CPU 1600 MHz, integrisana grafika 256 MB, 1.5 GB RAM) Radi veoma dobro, ima i novosti, inovacija.

Preporuka za Manjaro distribuciju, možete oživiti stare računare ;)

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1240
  • -Receive: 1328
  • Ugled: +1328/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #32 poslato: Jun 06, 2021, 13:43:57 »
https://wiki.ameliorated.info/doku.php?id=start

.. i ovo nije lose za stare kompove .. w10 je u pitanju .. mozda nekom zatreba.

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #33 poslato: Oktobar 04, 2021, 18:45:14 »
Uspeo sam sa KDE Plasma posle mnogo godina da završim da imam četri sistema na jednom , ugradio sam mini DVD Blu-ray, kupio sam pet Hitachi Microdrive od 6 GB za igre/kartridže (3600 RPM) direct media access, brdo blu-ray Mini diska 25 GB (standard i RW), etc..

Android 10, MacOS El Capitan, Win 7 32/64 , Manjaro KDE Plasma. Boot može na dugme(trenutno daljinski upravljač sa kablovima) od OS, ili softverski. Ne može u isto vreme dva OS, ali bilo kad može da se menja veoma brzo.
To je onaj metalni Philips TV 32 koju sam ja sastavio da ima svoj zvuk dobar i 2K, Intel NUC i3 ugrađen.

Koristiću svoj jedinstven sistem i svoje cartridge -e, sve se čita sa Microdrive HDD (bez instalacije), ali može bilo šta bilo kako :) do kraja života sam miran sa multimedia/net..
Vrhunski digitalni Hi-fi isto završen: ekstremno je 2.2.+x2 (font 1+pojačalo, front 2+pojačalo 2, woofer1 60 W sa dva zvučnika + pojačalo 3, woofer2 grubi 100w Pioneer + pojačalo 4, center može biti ugrađeni od iMac stereo, ugrađeni od Philips TV stereo, oba), wireless surround.
Baš sam zadovoljan.

Raw

[leva strana]Apple iMac 2009 24inch(1920*1200) je dobio maksimum RAM memorije, umesto HDD sata SSD ugrađen, hard na fireWire 800. DVD Superdrive menjao sam na Blu-ray rezač, kompatibilan sa BD XL Sony 128 GB - prvi put imam u životu, nisam još ni video veći od 100 GB :o :)
Vrh kako radi ponovo :) Posle 12 godina zadnji upgrade. Ovo je originalan iMac, najbolja aluminijum konfiguracija sa dodacima - sound card extra(custom packet kad se kupi nov)..
, koristim za svakodnevne gluposti, sve osim posla.

Imam jedan višak SO-DIMM 2GB Samsung pc2 5300s 555 RAM, ako treba nekome od starijih korisnika (@Ivanneko, @Bobpp, @LiberPrint, #Milanez ćemo glasati ako slučajno ...:D)
Besplatno dajem. @Pukan, @Bolle, @Kinkel, @Milutko1,  ili ako nekom treba, može da se javi na PP

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10791
  • -Receive: 12828
  • Ugled: +15263/-0
« Odgovor #34 poslato: Oktobar 04, 2021, 18:59:27 »
Hvala ali ja sam presao na ddr3 konfiguraciju  :00000003:
Umesto da se lepo prilagodimo i pevamo hvalospeve svakom govnetu, mi samo nesto kritikujemo :D

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #35 poslato: Oktobar 05, 2021, 22:32:02 »
Taman kad sredim sobu za blejanje, stiže mi Raspberry pi 400, i nabavio sam 30 inch 16:9 CRT TV monitor 1080i sa kratkim cevima (odavno sam želeo). Sad prvo treba da napravim sobu broj dva  :D o brate

Van mreže JockobG

• Jr. Member
  • **
  • Thank You
  • -Given: 76
  • -Receive: 15
  • Ugled: +15/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #36 poslato: Oktobar 07, 2021, 02:33:17 »
Uspeo sam sa KDE Plasma posle mnogo godina da završim da imam četri sistema na jednom , ugradio sam mini DVD Blu-ray, kupio sam pet Hitachi Microdrive od 6 GB za igre/kartridže (3600 RPM) direct media access, brdo blu-ray Mini diska 25 GB (standard i RW), etc..

Android 10, MacOS El Capitan, Win 7 32/64 , Manjaro KDE Plasma. Boot može na dugme(trenutno daljinski upravljač sa kablovima) od OS, ili softverski. Ne može u isto vreme dva OS, ali bilo kad može da se menja veoma brzo.
To je onaj metalni Philips TV 32 koju sam ja sastavio da ima svoj zvuk dobar i 2K, Intel NUC i3 ugrađen.

Koristiću svoj jedinstven sistem i svoje cartridge -e, sve se čita sa Microdrive HDD (bez instalacije), ali može bilo šta bilo kako :) do kraja života sam miran sa multimedia/net..
Vrhunski digitalni Hi-fi isto završen: ekstremno je 2.2.+x2 (font 1+pojačalo, front 2+pojačalo 2, woofer1 60 W sa dva zvučnika + pojačalo 3, woofer2 grubi 100w Pioneer + pojačalo 4, center može biti ugrađeni od iMac stereo, ugrađeni od Philips TV stereo, oba), wireless surround.
Baš sam zadovoljan.

Raw

[leva strana]Apple iMac 2009 24inch(1920*1200) je dobio maksimum RAM memorije, umesto HDD sata SSD ugrađen, hard na fireWire 800. DVD Superdrive menjao sam na Blu-ray rezač, kompatibilan sa BD XL Sony 128 GB - prvi put imam u životu, nisam još ni video veći od 100 GB :o :)
Vrh kako radi ponovo :) Posle 12 godina zadnji upgrade. Ovo je originalan iMac, najbolja aluminijum konfiguracija sa dodacima - sound card extra(custom packet kad se kupi nov)..

Imam jedan višak SO-DIMM 2GB Samsung pc2 5300s 555 RAM, ako treba nekome od starijih korisnika (@Ivanneko, @Bobpp, @LiberPrint, #Milanez ćemo glasati ako slučajno ...:D)
Besplatno dajem. @Pukan, @Bolle, @Kinkel, @Milutko1,  ili ako nekom treba, može da se javi na PP

Điva meni treba ta memorija imaš msg u inbox.
Izbrojao sam ovaj pin deo manji i na tvojoj memoriji i na mojoj ima 20 pina.

Evo slika: http://imgur.com/a/MSCktCe
http://imgur.com/a/nT6Ww1D

Van mreže JockobG

• Jr. Member
  • **
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #37 poslato: Oktobar 07, 2021, 02:49:29 »

Čisto da javim da sam probao sve verzije, naučio sam dosta, na kraju sam instalirao KDE Plasma na slab hardver (CPU 1600 MHz, integrisana grafika 256 MB, 1.5 GB RAM) Radi veoma dobro, ima i novosti, inovacija.

Preporuka za Manjaro distribuciju, možete oživiti stare računare ;)

Jel otvara normalno instalacione (*.exe) fajlove.
Do skoro sam imao novu verziju ubuntu linux pa je moralo kroz neki launcher da se instalira aplikacija što kazu sada msm exe fajl. Ali ne smara, taj ununtu moze lepo da radi. organizujes fajlove. Chrome radi. Sa win 10 sam se smorio
Stalno vraća setovanja. Elem toliko sam znao. Treba jedan program da bi se bootovao na flesku ubuntu. Ali bih se ponovo vratio na ubuntu u budućnosti. Da postoji win black edition on je za low ram kompijutere.

Van mreže JockobG

• Jr. Member
  • **
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #38 poslato: Oktobar 07, 2021, 15:38:53 »

Baš sam zadovoljan.

Raw

Điva meni treba ta memorija imaš msg u inbox.
Izbrojao sam ovaj pin deo manji i na tvojoj memoriji i na mojoj ima 20 pina.

Evo slika: http://imgur.com/a/MSCktCe
http://imgur.com/a/nT6Ww1D
Poštovani hoćeš da menjamo tu memoriju. Pozdrav .

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #39 poslato: Oktobar 07, 2021, 18:54:25 »
Ne, hvala, ne bih da menjam.
Napiši u koju mašinu ti treba ovakva memorija, pa ćemo se dogovoriti, ili ne (provereno nije kompatibilan sa onim gde si hteo staviti)

Van mreže JockobG

• Jr. Member
  • **
  • Thank You
  • elektronske cigarete
« Odgovor #40 poslato: Oktobar 10, 2021, 16:31:11 »
Điva dobro ako nećeš da menjaš.
Već si našao do koliko gb podržava.
Hvala na odgovoru.

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #41 poslato: Oktobar 10, 2021, 17:00:52 »
Nema na čemu.
Nije kompatibilan uopšte, u tvoj ide DDR 1, maksimalan RAM je 1 GB.
Powerbank mi ne treba, imam TOMO M2 Smart.

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
« Odgovor #42 poslato: Novembar 04, 2021, 08:47:17 »
Citat
Imam jedan višak SO-DIMM 2GB Samsung pc2 5300s 555 RAM, ako treba nekome…
Nije više aktuelno