Autor Tema: Koja je "mera" za aromu?  (Pročitano 1265 puta)

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5062
  • -Receive: 7614
  • Ugled: +8440/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Koja je "mera" za aromu?
« poslato: April 27, 2019, 18:46:00 »
  • Publish
  • Dakle,veoma cesta tvrdnja/pitanje,mozda i najcesca na forumima i recenzijama - atomizer X daje bolju aromu od atomizera Y...
    Kako se to odredjuje?
    Mislim,u opisima aroma ne mozemo da se slozimo ni jel neka jagoda lici na jagodu ili smrdljive carape ali to izgleda nije smetnja da se kategoricki tvrdi ono iz prve recenice.Jel to nesto univerzalno,nesto sto vazi i na grejacu od 2mm i onom od 4mm,na 10W i na 30W,na 70/30 i na 30/70 i dozirano od 3% do 30%?Kako taj neko zna jel ja vise volim da dominira npr. duvanska ili orasasta nota?Kako zna kakav cu grejac staviti i koliko otvoriti vazduh?

Bez sale,imam problema da razumem stvari koje nemaju neki broj u blizini i nikako mi ne uspeva ovo da shvatim.Jel to ima veze sa oblikom komore,visinom grejaca,putanjom pare ili sta?Nesto sto moze da se izmeri?

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11103
    • -Receive: 10635
    • Ugled: +22387/-0
    Odg: Koja je "mera" za aromu?
    « Odgovor #1 poslato: April 27, 2019, 19:32:49 »
  • Publish
  • Ja bih rekao (to sam vise puta i rekao) da mi malo vise tupimo ;D  Atomizere ne delim na one koji imaju dobru aromu i one koji ne, mada ima izuzetaka koji imaju konstrukcijski problem pa jednostavno ne rade dobro. Od atomizera vise ocekujem da mi se vizuelno svidja, ne bude preveliki, ima lepo resno punjenje, da bude pouzdan... Mada mi ne bi bio problem da bilo koji atomizer sa odgovarajucim dovodom vazduha prilagodim svojim potrebama po pitanju arome. Ono sto mi nije leglo su uglavnom neki uvrnuti eksperimenti. Cuboid sa lose resnom putanjom vazduha, prime sa elipsastom rupom, siren sa onim slivnikom... Ako je rupa normalna (okrugla), komora odgovarajucih dimenzija... Sta je drugo atomizer osim parceta grejaca okacenog iznad rupe kroz koji je provucena vata sa krajevima umocenim u tecnost? Natapanje moze imati utica, i tu je na nama da postavimo vatu na odgovarajuci nacin. Bitna stavka je duzina atomizera, ali onda je nezahvalno pricati o razlici izmedju dva atomizera kad za pojedine postoje tankovi razlicite duzine.

Precnik grejaca je vec nesto o cemu ima smisla pricati. Mnogi grejac motaju oko onoga sto im je pri ruci, neki slusajuci cesto neadekvatne savete sa youtube ili od poznanika... A ovo je jako bitna stavka koja ne utice samo na aromu, vec potencijalno moze biti i stetno. Preveliki grejac iznad male rupe moze znaciti koncentraciju vazduha na jednoj tacki, zbog cega tu moze doci do prevelike temperature. Ovo ce naravno deformisati i aromu. Prevelika blizina rupi takodje. Sa druge strane, ako je grejac premali ili previse udaljen, vazduh ce masiti rupu i aroma ce biti slaba. Na zalost, ovde ne postoje nikakve mere, vec se sve svodi na odokativnu procenu i subjektivni osecaj.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5062
    • -Receive: 7614
    • Ugled: +8440/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: April 27, 2019, 20:18:09 »
  • Publish
  • Pa naravno da tupimo...Mislim,imamo parce gvozdja sa malo vate unutra - sta tu ima puno da se kaze?  ;D
    Nego,na stranu sto to stalno nalazim po forumima, gledam nedavno jednog "poznatog" recenzenta i sad pola sata on prica i pokazuje pakovanje,srafove,pravi i kao neki grejac.. i na kraju,kao zakljucak celog snimka ,kaze " A sad najvaznije pitanje - kakva je aroma?"  I ja tu stanem i ne mogu da se povezem....Mislim,kako ce mi on sa 0,50 zicom na 30W i 80%VG krem jagodom reci da je bolja aroma npr na Berserkeru nego na True rta ili obrnuto i sta to meni znaci ako ja parim neki PG duvan na 8W sa 0,25 zicom...
    Ok,druga je stvar ako atomizer ima neki konstrukcijski nedostatak (ili bar specificnost) sto drasticno utice na rad pa da se pomene ali najcesce se porede veoma slicni atomizeri.I onda naletim na forumu na isto pitanje..."kakva je aroma?"...I posle ovoliko godina i desetina atomizera ja jos uvek ne znam sta to znaci...Zato pitam...  ;D

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9065
    • -Receive: 11400
    • Ugled: +13835/-0
    « Odgovor #3 poslato: April 27, 2019, 20:41:13 »
  • Publish
  • Eh da je samo to..a kakvu paru daje ,vrucu ili ladnu !? Jel dobar za duvan ili kremice !? Jel curi !? Kakav TH daje !? Ima li fals vazduha !?
    Dobro ,jedino na ovo poslednje se moze dati precizan odgovor koji u principu i ne mora znaciti nista  :098:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: April 27, 2019, 20:57:27 »
  • Publish
  • A i flas vazduh na prstenu, koji je najcesce sporan, ima jedinu ulogu da spreci curenje pri punjenju kod lose konstruisanih atomizera.

Van mreže MacVap

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 157
    • -Receive: 154
    • Ugled: +154/-0
    • Macedonian Vaping
    « Odgovor #5 poslato: April 28, 2019, 10:38:35 »
  • Publish
  • Ja se uvek najezim kada cujem "visoke i niske note". Mislim, ko je to odredio koje ce da budu visoke, a koje niske. Znam, video sam da imaju objasnjenja, ali ona su mi tako smesna da ne znam... Meni su to samo price za malu decu.

Pa onda "sound stage", pa atomizeri koji sire zvucnu sliku... Boze sacuvaj.

Van mreže Guru

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 113
    • -Receive: 571
    • Ugled: +572/-0
    • Never looked back!
      • www.axe.rs
    « Odgovor #6 poslato: April 30, 2019, 09:26:21 »
  • Publish
  • Masna, gusta vs šuplja para
    Ugodna vs vruća

Toliko sam MTL atomizera probao da jednostavno znam koji je bolji meni, kakav mi vazduh odgovara, kakva aroma...

Svaki, ama baš svaki "novi" atomizer testiram uporedo sa onim koji svakodnevno koristim, ista aroma, ista žica, 2.5mm prečnik.
    Tako znam šta mi više odgovara i to je to.

Da li je lep, hmm, pa moze da bude a i ne mora.
    Hastur mini mi lep al ne svidja mi se vejp ka na Dvarw koji je ružnjikav.
    Eto samo 2 MTL atomizera a DL je priča za sebe.
    Tu se tek oseti razlika kod nekih modela, od momenta puna usta arome, masne, šuplje, vruće, hladne pare...

Kucam sa telefona pa me mrzi da pišem nešto više ali evo klasičan primer.

Berserker 24mm, Prime i Dvarw.

Na prvom sem duvana, sve je nerealno loše, mislim na aromu, sam ukus.

Na drugom je pak sve dobro ali pomalo prigušeno što mi nekada odgovara.

Na Dvarw-u je svaki tip tečnosti odličan, bez obzira da li je duvan, voćka, krema, piće...

Kako znam, pa imam sva tri, pa natočim u svaki isto, u svaki kantal 0.35 oko 2.5mm I vozi.

Moje iskustvo, mogao bih u detalje ali mislim da je ovo dovoljno.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: April 30, 2019, 10:03:31 »
  • Publish
  • Meni je na berserkeru i dvarwu skoro potpuno identican vejp kad na prvom ne naguram vatu u kanale. Problem je sto to mora da ne bi cureo pri punjenju.

Van mreže Guru

• Hero Member
    • Thank You
    • Never looked back!
      • www.axe.rs
    « Odgovor #8 poslato: April 30, 2019, 11:02:11 »
  • Publish
  • Meni nebo zemlja razlika, tako da sve sam probam, review ne gledam, ne verujem nikome.
    Bet I ja smo se složili da sve što se njemu svidja, meni ne I obrnuto, eto, jedan primer.
    On Berserker skoro svaki dan koristi, ja jednom u 7 dana.
    Jako subjektivno je sve, zato sam generalno i prestao da dajem preporuke sem ličnim poznanicima jer je nezahvalno a umeju ljudi i da preteraju pa kažu Guru ga na hvalio, majmun jedan, ovo ne valja.
    Pa meni valja, jbg, šta sad :)
    Jesam majmun, šta ja ima kome da preporučujem

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: April 30, 2019, 11:26:11 »
  • Publish
  • Meni nije problem da nesto preporucim, ali su moje preporuke prilicno ogranicene ;D Samo dvarw i neki kayfun, izuzev K4 i uz napomenu da prime zbog rupe daje malo cudnu aromu.

Van mreže Guru

• Hero Member
    • Thank You
    • Never looked back!
      • www.axe.rs
    « Odgovor #10 poslato: April 30, 2019, 11:28:07 »
  • Publish
  • Tako nekako :)

Van mreže banema

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 224
    • -Receive: 124
    • Ugled: +124/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #11 poslato: April 30, 2019, 11:41:14 »
  • Publish
  • Gusta, masna para, koja pada dole od težine kad je izduvam i valja se po stolu u kombinaciji sa atomizerom što jednostavnije konstrukcije, koji me estetski zadovoljava i ne curi stalno.
    Eto npr Spica pro ... šta mi vredi što daje solidnu do odličnu paru kad ne mogu da promenim drip-tip, troši tečnost ko Fap i svaki put kad dolivam, mora da radi maramica ...
    Čitam vaše hvaljenje Dwarva, ali nažalost imam utisak da je previše tesan za mene a nemam priliku da ga isprobam kod nekog u blizini.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: April 30, 2019, 11:48:04 »
  • Publish
  • Pa za njega bar imas izmenljive pinove, pa cak i komore sa razlicitim velicinama otvora.

Van mreže banema

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 224
    • -Receive: 124
    • Ugled: +124/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #13 poslato: April 30, 2019, 11:55:45 »
  • Publish
  • Nisam baš "dublje" zalazio u dodatke za Dwarva.Pročitao sam da je izuzetno tesan i da mu je rupa za usis vazduha nepromnjiva ... i tu sam stao.
    Što se tiče pinova, meni odgovara nešto oko 2-2.5mm, naravno uz adekvatni donji prečnik rupe ... jel postoji takva kombinacija?

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: April 30, 2019, 12:05:37 »
  • Publish
  • Rupa na ulazu je nepromenljiva (nema AFC), kockasta i dosta velika, i zahvaljujuci njoj izuzetno tiho radi i uvek ima dovoljno vazduha za rupu ispod grejaca. Ono sto je bitno, pinovi sa rupama ispod grejaca su izmenljivi i ima ih od 0,6 do 2,5. Dakle, moze biti i izuzetno tesan i izuzetno komotan, a mislim da ima neke verzije i sa vecim rupama, mada nisam zalazio ;D  Imas i poveliki izbor tankova, od 2 do 5ml, s tim sto ni sa 5ml nije preveliki.