Autor Tema: VG parenje  (Pročitano 13336 puta)

Na mreži milutko1

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 697
  • -Receive: 1677
  • Ugled: +2830/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: VG parenje
« Odgovor #30 poslato: Novembar 15, 2015, 22:59:11 »
  • Publish
  • sad provociras da sidjem u podrum da slikam bure ...

...sa kiselim kupusom za uz rakijicu i pivce

Van mreže DangerousB

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +6/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #31 poslato: Novembar 15, 2015, 23:40:02 »
  • Publish
  • sad provociras da sidjem u podrum da slikam bure ...

...sa kiselim kupusom za uz rakijicu i pivce

ahahahaha ovo me nasmijalo da valja svaka cast! haahhaah

Van mreže opushteno

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 191
    • -Receive: 204
    • Ugled: +490/-3
    « Odgovor #32 poslato: Novembar 16, 2015, 00:39:00 »
  • Publish
  • i mene....  hahahahahahahha :thumbsup:

Van mreže Toni

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 41
    • -Receive: 76
    • Ugled: +76/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #33 poslato: Januar 09, 2017, 19:44:11 »
  • Publish
  • Evo malo da ozivim ovu temu.
    Kada sam poceo da parim koristio sam gotove tecnosti koje su uglavnom bile 50/50 do 70/30 pg/vg. Uglavnom sam bio zadovoljan (u pitanju su bile Dekang tecnosti). Jedina stvar koja mi je smetala bila je slatkoca koja se osecala, narocito kod duvanskih aroma. Kada sam poceo sam da pravim tecnosti i baze koje sam kupovao su uglavnom bile u tom odnosu pg/vg. I tu se javljao problem slatkoce bez obzira na aromu koju sam koristio. Kada sam presao na d2l nacin parenja onda sam presao na vecinski vg a jedno vreme i cist vg. Jednostavno veliki % pg-a mi nije odgovarao za ovakav nacin parenja ( prejak th, rezanje i grebanje a ponekad i peckanje grla ).
    Trenutno koristim bazu 10/90 pg/vg gde je sam vg razredjen sa 8% demi vode. Aromu dodajem direktno u bazu mereci kapaljkom zavisno od arome.
    Vecinski vg je jako slab nosilac same arome (pg i nikotin odlicno nose aromu) ali ja licno nemam problem sa time. Arome doziram normalno, uglavnom po preporuci samog proizvodjaca) a prelaskom na ovakve mixeve smanjio sam i udeo nikotina na 1mgml.
    U ovakvim bazama aroma je, naravno, veoma slaba zbog nedostatka dva glavna nosioca iste u samom mixu ali samo ako je, po mom misljenju, u pitanju m2l nacin parenja.
    Kompenzacija ovog nedostatka je u promeni nacina parenja. D2l nacin parenja sa malo duzim povlacenjima (6-7sekundi) jako lepo izvlaci aromu i iz mixeva koji se prave na ovakvoj bazi.
    Sa ovakvim nacinom parenja presao sam i na subomske grejace (0.5-0.8ohma) sto opet sa sobom povlaci i vece snage. Ali licno mislim da direktnog uticaja na povecanje snage nema bas puno sama kolicina vg-a u mixevima. I sa subomskim grejacima ne idem u neke extreme. Ne prelazim 20w i nekih 4v.
    Ovakvi mixevi su bez ikakvog prisustva slatkoce (sem kod aroma kod kojih i ocekujem da budu slatke ) tako da daju bitnu razliku izmedju pojedinih aroma koje su mi kao gotove kupovne tecnosti bile veoma slicne.
    I naravno kolicina pare. Velika kilicina pare koja je vlazna, gusta gotovo kao tecnost koja ostavlja slican osecaj poput putera ili slaga (kada bi bili bez ukusa) u ustima. Ovo naravno zavisi i od opreme koja se koristi.
    Po meni, bitna stvar u celoj ovoj prici je da se gustina same baze moze lako regulisati sa kolicinom vode sa kojom razredjujem vg (naravno sa kolicinom vode ne treba preterivati).
    Ovde vidim i resenje problema kod rezredjivanja tecnosti u letnjem periodu usled visokih temperarura i suprotno ovome zgusnjavanju iste zimi usled niskih temparatura.

Van mreže Toni

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #34 poslato: Januar 09, 2017, 19:52:24 »
  • Publish
  • Zaboravih da dodam. Nisam primetio da vecinski vg nesto bitnije prlja sam grejac. Mada ja licno od prvog dana parenja vatu menjam i radim db na kliru svako vece (ako ga koristim svaki dan) a na aromizeru to radim na svaki treci dan bez obzira na zaprljanost grejaca i vate.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11120
    • -Receive: 10646
    • Ugled: +22398/-0
    « Odgovor #35 poslato: Januar 09, 2017, 20:13:09 »
  • Publish
  • Ta slatkoca (ja bih pre rekao bljutavost) koju po nekad osecam kod M2L nacina konzumiranja, nije posledica ni PG-a ni VG-a vec preteranog konzumiranja. I ja je po nekad osetim kad preteram, onda malo iskuliram i odmorim receptore, i posle je sve ok. D2L nacinom preskacemo jezik, pa zbog toga ne osecamo tu bljutavost, i onda se opusteno gruvamo blago toksicnim hemikalijama u ogromnim kolicinama. Mnogi smanje procenat nikotina a visestruko povecaju potrosnju, i misle da su nesto korisno postigli. Da, postigli su. Istu kolicinu nikotina i mnogo vecu kolicinu svega ostalog, ukljucujuci mozda i najveceg zlocu u tecnostima - aromu. Mi smo zavisnici od nikotina i od svega sto unosimo u sebe on nam je jedini neophodan, a ujedno, verovatno i najmanje stetan u nekim varijantama. Ta bljutavost se javlja zbog nase potrebe da unesemo dovoljnu kolicinu nikotina, zbog cega nekontrolisano vucemo. Mislim da je bolje povecati kolicinu nikotina, cime mozemo smanjiti ucestalost povlacenja, neko prelaziti na D2L i velike snage. Razgovarao sam sa mnogima koji su zbog navedenog razloga presli na D2L, ali su se posle nekog vremena zbog gomile problema vratili umerenijem vejpu. Bilp je tu curenja iz nosa, iskasljavanja ogromne kolicine slajma, masnog lica i kose, raznih problema sa plucima, aritmija... Ovo sve pisem na osnovu onoga sto sam cuo, bez licnih iskustava sa D2L, a znam da ovde ima onih koji su sve ovo ili nesto od toga iskusili na svojoj kozi. Opet, D2L ume da bude umeren, sa kratkim povlacenjima, ali plasim se da je malo onih koji to uspevaju :017:

Van mreže Toni

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #36 poslato: Januar 09, 2017, 20:53:56 »
  • Publish
  • Bas sam govorio o slatkoci poput secera ili meda. Jesam d2l parioc ali nisam fanatik. Svaki dan u toku dana jedan period koristim i pt2 klir m2l. To mi je ostalo od pocetka parenja da koristim i pomenuti klir. I na njemu sam isprobao ovo po pitanju slatkoce odredjenih gotovih kupovnih tecnosti i baza sa vecim procentom pg-a. A potrosnju nisam nesto drasticno povecao promenom nacina parenja i prelaska na manji udeo nikotina i vecinski vg. Mozda za nekih 2ml recimo. Bas sam nedavno merio i dnevna potrosnja mi je oko 12ml dnevno dok je na pocetku bila 8-10 a nekada i 12ml ali sa mnogo vecim udelom nikotina (24 pa 18mdml).

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 2372
    • -Receive: 1338
    • Ugled: +1343/-0
    • posle 30god pusenja konacno nasao dostojnu zamenu.
    « Odgovor #37 poslato: Januar 09, 2017, 21:30:18 »
  • Publish
  • Bas sam govorio o slatkoci poput secera ili meda. Jesam d2l parioc ali nisam fanatik. Svaki dan u toku dana jedan period koristim i pt2 klir m2l. To mi je ostalo od pocetka parenja da koristim i pomenuti klir. I na njemu sam isprobao ovo po pitanju slatkoce odredjenih gotovih kupovnih tecnosti i baza sa vecim procentom pg-a. A potrosnju nisam nesto drasticno povecao promenom nacina parenja i prelaska na manji udeo nikotina i vecinski vg. Mozda za nekih 2ml recimo. Bas sam nedavno merio i dnevna potrosnja mi je oko 12ml dnevno dok je na pocetku bila 8-10 a nekada i 12ml ali sa mnogo vecim udelom nikotina (24 pa 18mdml).
    Kolega bolje poslusaj ti libera.
    On zna zasto ti to kaze!
    Da ne bude da nismo ti rekli.
    Poslusaj barem mene i batali tu debelu zicu i takav setup..
    Ni taj odnos VG nije ti to pametno.
    Iz mog iskustva znam jer sam probao bas kao i ti,ali sam se zbog tegoba na kraju resetovao i vratio 0,25zici.
    Potrosnja mi je 5-6ml za 18h dnevno,i parim ti non-stop..

Van mreže Toni

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #38 poslato: Januar 09, 2017, 21:41:18 »
  • Publish
  • Recimo da sam ja jos uvek pocetnik u ovome (a tako i mislim o sebi), a samim tim sam jos u fazi istrazivanja. Jednu stepenicu sam prekoracio i popeo se na drugu. Kako ce biti na toj drugoj stepenici treba mi jos malo vremena da istrazim. Veacanje nazad ili penjanje jos na jedan stepenik radi pralazenja cilja svega ovoga...videt cu u skorijoj buducnosti. Naravno spreman uvek da poslusam iskusne kolege u pronalazenju tog cilja. Jedan sam ostvario; ostavio cigarete. Ka drugom idem.

Послато са SM-G531F уз помоћ Тапатока

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5072
    • -Receive: 7635
    • Ugled: +8461/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #39 poslato: Januar 09, 2017, 22:34:05 »
  • Publish
  • Licno ne bih na M2l i D2l gledao bas kao na stepenice gde je jedno iznad onog drugog.Za mene su to dva ravnopravna stila i svako sebe pronadje u jednom od njih (ili kombinaciji,sto da ne).
    Razlog sto ljudi koji se tek upoznaju sa ecig po pravilu biraju M2L je navika na odredjeni otpor povlacenja koja je stecena upotrebom duvanskih cigareta i izborom opreme koja se uglavnom zasniva na vizuelnom dozivljaju iste i kao takve neupotrebljive za vece snage koje D2L zahteva.To sto ce neki od njih mozda kasnije preci na D2L nikako ne znaci da je M2L inferioran ili "pocetnicki" nacin upotrebe jer ovo nije takmicenje ko ce koristiti vise vati,potrositi vise ml ili bilo sta od toga,niti je parenje nesto sto treba redovno vezbati pa vremenom postajati bolji i izdrzljiviji.Ovo je nesto (hobi,porok...kako kome i od svega po malo) sto treba da nas drzi podalje od duvana a pri tome da se zabavimo,da se ustedi malo novca,malo i da se druzimo a pre svega i najbitnije - da manje ostecujemo zdravlje u odnosu na vreme kad smo pusili.

Ono sto se ovde,na ovom forumu, stalno potencira (a cesto se pogresno shvata kao otpor prema D2L) je umerenost i opreznost pri upotrebi jer jos uvek ipak veoma malo znamo o svemu ovome.A na koji nacin ce neko povlaciti svoju ecig je zaista najmanje bitno.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9088
    • -Receive: 11412
    • Ugled: +13847/-0
    « Odgovor #40 poslato: Januar 09, 2017, 23:23:01 »
  • Publish
  • Badja007 thanks si dobio za favorizovanje tanje zice ali sto se tice odnosa VG u tecnosti ...  kao sto rekoh PG koristim samo u onoj meri u kojoj ga ima u nikotinskoj bazi i aromi a jednom prilikom ga nisam imao ni u nikotinu i nije mi smetalo sto ga na kraju skoro pa i nije bilo u tecnosti cak sta vise prijalo mi , da probao sam recimo odnos VG/PG 70/30 i za vrlo kratko vreme mi se upali grlo ( recimo za 1 dan ) boli me , pecka kao da sam se prehladio i iz tog razloga ga licno izbegavam .
    Da li ti badja007 imas neki info da je VG stetniji od PG-a pa ga zbog toga ne savetujes u vecim kolicinama nikome ili sta ?  :017:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže badja007

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 2372
    • -Receive: 1338
    • Ugled: +1343/-0
    • posle 30god pusenja konacno nasao dostojnu zamenu.
    « Odgovor #41 poslato: Januar 10, 2017, 06:30:37 »
  • Publish
  • @ivanneko.Nemam neki dodatni info za VG.
    Probao sam i PG/VG u tom odnosu,a zbog gore u navedenom pomenutom postu sve mi smeta..
    Nasao sam se nekako u sredinu i cepam taj balans.
    Ne favorizujem ni tanju zicu,ni M2L,jer i sam opletem 2×025,a koristim i D2L i debelu zicu za poneki cug.
    Uvek zapalim po neki put i cigaretu kada mi se zapali,pa nisam zbog toga propusio i umreo..
    Hteo sam da kazem da treba ostati negde u sredini i negde  izmedju.
    A ova prica vazi generalno za sve,i sve sto se pretera i ide iz krajnosti u krajnost,ostavlja i posledice i smeta..

Van mreže Joe

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8998
    • -Receive: 3082
    • Ugled: +7326/-0
    • Nema nazad. Samo naprijed u sva 4 smijera.
    « Odgovor #42 poslato: Januar 10, 2017, 06:50:36 »
  • Publish
  • Razlike u navikama i potrebama su maltene za svakog vapera specifične i individualne. Kako za opremu, tako i za način spravljanja i odnosa VG:PG:aroma:voda. O tome smo toliko pričali i tu je vrlo nezahvalno davati bilo kakav savjet, osim da treba probati i pronaći odnos udjela komponenti u spravljanju tečnosti baš po svom ukusu i potrebama.

Van mreže Toni

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #43 poslato: Januar 10, 2017, 09:24:58 »
  • Publish
  • Nisam ja mislio da je d2l nesto vise od m2l parenja. Naravno nikada nisam gledao na taj nacin. To sto sam rekao da je za mene stepenik vise ne znaci odmah da sam "omalovazio" m2l nacin parenja. Stepenik vise za mene licno, jer sam prestao da trazim nesto sto ce me bar svojim oblikom podsecati na cigaretu, prelazak na napredniju opremu, steceno znanje, smnjenje udela nikotina, pronalazenje aroma nekog drugog tipa sem duvanskih...i druzenja na forumu koga ranije nije bilo. To je taj stepenik vise o kome sam govorio. A licno i sam, kao sto vec rekoh, volim u toku dana da "povucem" iz pt2 klira i naravno tu koristim m2l. Ipak je sve u ovome individualna stvar. Nekome nacin da ostavi pusenje i predje na drugu zavisnost, neko ostavi i pusenje pa posle i parenje,nekome je ovo hobi, nekome strast, a nekome cak i opsesija. Sve zavisi kako ko gleda na stvari. I svako je ,po meni,  u pravu . Tako i kod odnosa pg/vg, debljine zice, snage na kojoj pari...Svako je pronsao nesto sto njemu odgovara.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9088
    • -Receive: 11412
    • Ugled: +13847/-0
    « Odgovor #44 poslato: Januar 10, 2017, 14:19:16 »
  • Publish
  • Tako i kod odnosa pg/vg, debljine zice, snage na kojoj pari...Svako je pronsao nesto sto njemu odgovara.

I narkomani , pedofili , homoseksualci pronadju ono sto njima odgovara ali to ne mora znaciti da je njihov nacin razmisljanja ispravan i nisam za to da nam propagiraju taj neki svoj nacin jer njima tako odgovara a postoje odredjeni argumenti da je to sto rade i nezdravo i nebezbedno . Misljenja sam da smo svi ovde potrebni bas iz tog razloga da ukoliko neko pretera u necemu barem sto se tice vapinga da ga osudimo i skrenemo paznju da to sto radi nije dobro iz odredjenih razloga...lako je preci granicu a kao sto smo utvrdili odnos VG/PG nije od krucijalnog znacaja i ne bih ga stavljao u isti kos sa debljinom zice i snagom koju koristimo no o svemu ostalom... u nekoj drugoj temi  :00000003:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D