Autor Tema: VG parenje  (Pročitano 12805 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 10949
  • -Receive: 10517
  • Ugled: +22269/-0
VG parenje
« poslato: Mart 22, 2013, 00:56:54 »
  • Publish
  • Nemam previse iskustva u koriscenju tecnosti sa vecinskim VG sastavom, ali sam poslednjih dana bio primoran da se bavim njima jer mi supruga povremeno ima problema sa iritacijom grla zbog tecnosti sa vecinskim PG sastavom, pa cu ovom prilikom preneti neka moja zapazanja, a zamolio bih iskusnije u ovoj oblasti da e isprave ako negde gresim, kako bi imali realnu sliku. Verujem da ima korisnika koji imaju problema sa PG om, ali su sa VG-om takodje imali isvesnih poteskoca kao ja, pa ova tema moze posluziti za razmenu iskustava. Ovde necu ulaziti u to sta je od ova dva sastojka bolje, bezbednije... samo cu se drzati teme upotrebljivosti u praksi.

Opste prihvacena pretpostavka da VG tecnostima daje slatkost, mislim da je apsolutno netacna. U svojoj jednogodisnjoj vaperskoj karijeri najvise sam koristio tecnosti sa oko 60-70% PG-a, i sve su imale tu dozu slatkosti. Tecnosti istog sastava , odnosno sa istim procentom arome, na vecinskoj VG bazi ni malo nisu slatke, cak naprotiv. Arome od kojih se ocekuje slatkost, odnosno koje su mi inace bile prenaglaseno sladunjave, na 80% VG bazi nisu ni malo ili skoro ni malo. Definitivno sam siguran da slatkost tecnostima daje PG, i ako mi je po nekad smetala, za vreme koriscenja VG tecnosti sam je se uzeleo.

VG tecnosti drasticno vise prljaju grejac, pa ko ima potrebu ili zelju da ih intenzivno koristi mora dosta cesce da odrzava rasprsivac. Za vreme intenzivnog koriscenja fabrickih tecnosti sa oko 70% PG-a najcesce joyetech i dekang, atomizer sam cistio na svakih 4-5 dana, bez neke preke potrebe cisto preventivno. Za vreme nekoliko dana koriscenja tecnosti sa vecinskim VG sastavom, ciscenje je gotovo neophodno na svakih 24h intenzivnog koriscenja. I ako grejac nebi bio previse prljav, razlika u ukusu bi bila veoma primetna. Koristio sam: kayfun mini 2.1, kanger cubica(identicna glava kao kod 2.4CC), EVOD i joye eCab, sa originalnim iw bazama i VG-om od meilab-a (parfimerija stelina), i rezultati su bili isti a mislim da su eventualne varijacije bile samo zbog kolicine vode. Definitivno sam siguran da VG tecnosti vise prljaju rasprsivac, a kakva je situacija sa nasim plucima - ne znam.

VG tecnosti traze dosta jacu struju nego PG. Na kanger cubica cigareti cija baterija nema bas najbolje regulisan napon, baterija je na pola skoro neupotrebljiva a tecnost postaje bljutava i neprijatna za koriscenje. Nesto malo bolja situacija je sa joyetech ego baterijama, ali i njih je nemoguce potrositi do kraja. Jednostavno kada struja padne, tecnosti drasticno menjaju aromu i pocinje previse da se oseca baza. Verovatno da VG ima vecu temperaturu isparavanja. Kada koristim tecnosti sa vecinskim PG sastavom na ego bateriji i kayfunu mini, obicno ne osetim kada je baterija pri kraju, ili jedva osetim ali mi ne smeta. Najbolje rezultate sam postigao sa robust VV modom. Kada je baterija 4.2 do 3.8 VG tecnosti su upotrebljive na 3,4-3,5V, kada napon baterije padne ispod 3.8, morao sam da pojacam na 3.8-4.0V.

VG baza jednostavno "jede" aromu. Aroma u VG tecnostima je dosta slabija, sa pojedinim aromama pomaze povecanje doze arome a kod pojedinih ni to. Neke arome jednostavno ne mogu doci do izrazaja u VG bazama. Bolje rezultate sam dobio ako aromu prvo dodam u PG pa posle dodam VG, ili se bar meni rako cini. Sa VG bazama najbolje su mi se pokazele HG koncentrovane tecnosti na PG bazi u koje sam dodavao 2/3 VG-a, pa verujem da bi aroma "odlezala" u PG-u i kasnije pomesana sa VG-om dala dobre rezultate.

Pojedini rasprsivaci jednostavno nikako ne trpe VG baze. Ne bih mogao da ih nabrojim mnogo, ali konkretno ego-c/eCab jednotavno ne trpe VG. Granica izmedju previse guste tecnosti i previse razredjene da bi doslo do momentalnog curenja je veoma mala i ja nisam uspeo da je pronadjem. Koliko god da je razredjena, VG baza jednostavno ne pronalazi tako lako put do grejaca kao PG, ili projuri. Bottom coil atomizeri se jako slabo snalaze sa VG bazom. Za sve vazi ono sto sam malopre napisao da je granica izmedju idealne gustine i curenja veoma mala, pa je potrebno ili dosta iskustva ili dosta vezbanja kako bi se postigli optimalni rezultati. Top coil klirovi poput vivi nove, CC-a, CEX-a, V3... bez problema gutaju sve sto se u njih sipa pod uslovom da fitilj nije previse pohaban, pa su mnogo pogodniji za koriscenje u kombinaciji sa VG tecnostima.  Kayfun mini 2.1 se odlicno snasao sa VG tecnostima i ako spada u bottom coil-e, ali je cesto ciscenje bilo neophodno jer veoma brzo promeni aromu.

Kada se ispune svi potrebni uslovi, VG tecnosti mogu biti veoma prijatne za koriscenje. Uz malo vise arome i malo cesce ciscenje, tecnosti na VG bazi daju osecaj slicniji koriscenju duvanskih cigareta, pre svega zbog obilja pare i izostanka slatkosti. I ako je TH vidno slabiji, ja nisam imao nikavih problema u koriscenju jer daju neki pun osecaj u grlu a gusta para se gotovo fizicki oseca kao dim cigarete. Moja supruga koja i inace ima vec nekoliko godina problema sa grlom, za vreme koriscenja VG tecnosti prestala je da oseca tegobe koje je imala od PG-a. Meni je posle nekoliko dana poceo da nesdostaje PG-TH pa sam veceras nasuo malo joye tobacco, ali verovatno da ga nisam imao pri ruci ne bih imao preku potrebu. Vazno je da napomenem da koristim tecnosti sa jako malim procentom nikotina, 4-6mg/ml, i da mi u princilu za vreme koriscenja VG tecnosti nista narocito nije nedostajalo.

Van mreže DangerousB

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +6/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: VG parenje
    « Odgovor #1 poslato: Novembar 15, 2015, 18:58:52 »
  • Publish
  • Parim vec 3 mjeseca skoro u vecini slucajeva su tekucine 70pg 30vg i veceras kupio 100%vg ubacio u liquideo tekucinu da probam i pare je bilo wuhuuu bas zanimljivo :D Eh sad me interesuje jel opasno ako ima vise vg nego pg? Sam vg se ne moze pariti ili tu grijesim? hvala

Van mreže dragan

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 147
    • -Receive: 167
    • Ugled: +344/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: Novembar 15, 2015, 19:15:46 »
  • Publish
  • 100 procenta vg moze da se pari bez opasnosti dobijes vise pare a 100 posto vg je za rda  pozdrav

Van mreže DangerousB

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #3 poslato: Novembar 15, 2015, 19:21:43 »
  • Publish
  • 100 procenta vg moze da se pari bez opasnosti dobijes vise pare a 100 posto vg je za dba  pozdrav

da znam da je za paru vg :) ali evo parim i imam puno dry hitova na kanger subtank miniu sa rba glavom

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 693
    • -Receive: 1676
    • Ugled: +2829/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #4 poslato: Novembar 15, 2015, 19:22:48 »
  • Publish
  • koji vg?
    ako je fabricki on treba da se razredi vodom zato hoce da zagoreva

Van mreže dragan

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: Novembar 15, 2015, 19:26:17 »
  • Publish
  • za kanger subtank miniu preporucujem 60 vg 40pg ili 50pg 50 vg da nebih imao zagoreni ukus sa tim tankom

Van mreže DangerousB

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #6 poslato: Novembar 15, 2015, 19:28:29 »
  • Publish
  • koji vg?
    ako je fabricki on treba da se razredi vodom zato hoce da zagoreva
    evo ova je tecnost dobio od prijatelja mislim on mi je nasuo 20ml u praznu bocicu :)

Van mreže DangerousB

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #7 poslato: Novembar 15, 2015, 19:30:03 »
  • Publish
  • za kanger subtank miniu preporucujem 60 vg 40pg ili 50pg 50 vg da nebih imao zagoreni ukus sa tim tankom

ispraznio sam tank i ubacio novu tekucinu 50pg 50vg i sad nema dry burna vise... vjerovatno previse gusto ako je samo vg pa onda ne dolazi tako brzo tekucina do grijaca i sl..

Na mreži Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1574
    • -Receive: 1541
    • Ugled: +1834/-0
    « Odgovor #8 poslato: Novembar 15, 2015, 19:31:01 »
  • Publish
  • Nije to tako jednostavno,čist VG uništi grejač jako brzo, i ubija aromu.
    Treba dodati bar malo PG -a, i destilovanu vodu..
    Hajde, sigurno će neko lepo napisati/objasniti :-)

Sony Xperia ZR

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #9 poslato: Novembar 15, 2015, 19:32:23 »
  • Publish
  • a kome smeta pg kako on da koristi subtank,dragane?

e jbg,vg je gust i dodaje se odredjeni procenat vode (ima na fa sajtu lepo objasnjene njihove baze)i time se dobija vg baza koja se koristi dalje za pravljenje tecnosti ,naravno poneki aty trazi vise vode to jest da baza bude redja da bi imao dobro natapanje i izbegao dry hitove

najbolje je da proveris sa tim prijateljem koji ti je dao vg da li je dodao i vodu ili ne kao i da provris koji je tacno vg u pitanju nisu svi bas za koriscenje u ovim nasim napravama

Van mreže dragan

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #10 poslato: Novembar 15, 2015, 19:46:07 »
  • Publish
  • a kome smeta pg kako on da koristi subtank,dragane? da odgovorim na ovo pitanje onda koristis ag sro znaci vg pomesan destilisanom vodom  ja pravim svoju tecnost vec vise godina govorim iz iskustva  po meni ima vg pg  I ag ako se u vg doda voda onda vise nije vg vec postane ag govorili smo o vg ako ne gresim  a vg postoji industriski ili farmaceuski da li gresim

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Novembar 15, 2015, 20:01:01 »
  • Publish
  • mozda je tako kod tebe kod nas ima vg i i vg baza,vg je cist farmaceutski a vg basa je vec dodata voda kao sto se i prodaju vg baza od inawere ili od flavour arta ili bilo kojeg drugog proizvodjaca

Van mreže dragan

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #12 poslato: Novembar 15, 2015, 20:06:06 »
  • Publish
  • hvala na odgovoru ja sam pisao kako je ovde kod mene I zbog toga smo drugacije reagovali pozdrav

Na mreži Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1574
    • -Receive: 1541
    • Ugled: +1834/-0
    « Odgovor #13 poslato: Novembar 15, 2015, 20:06:39 »
  • Publish
  • O tome se radi, da je  Dangerous B početnik, očigledno mu ne smeta PG, pa bolje da se drži standarda da ne bi pokvario vejp i ceo doživljaj. 
    Postoji ' 100 % ' VG za neke preterane krajnosti, sasvim druga priča, dosta vremena učenja je potrebno pre korišćenja

Sony Xperia ZR

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10949
    • -Receive: 10517
    • Ugled: +22269/-0
    « Odgovor #14 poslato: Novembar 15, 2015, 20:07:26 »
  • Publish
  • I nema idealne preporuke za konkretan atomize. Kao i u svemu u ovom sportu, sve je subjektivno, i najbolje onako kako nama odgovara. Mozes da probas bilo koju kombinaciju od 0 do 100% VG i da se zadrzis tamo gde ti najvise godi, ali svakoj kombinaciji daj sansu neko vreme, kako bi bio siguran sta ti najvise odgovara. Ja sam u vise navrata pokusavao da povecam procenat VG-a, probao  50, 70, 90, i sve mi to u pocetku odgovara, ali na kratko. Na kraju se uvek vratim na 70PG. Naravno, ono sto je bitno je i da VG pravilno razredis, sa minimum 10% vode. Ako je na subtanku stara glava, onda i sa 15 ako je procenat VG-a preko 70, ali opet i to sve zavisi od debljine zice, povlacenja, setapa... U svakom slucaju, 15% vode je dovoljno za bilo koji setap i bilo koji atomizer.

Ima jos nekoliko detalja vezanih za VG na koje treba da obratis paznju. VG ima nesto vecu temperaturu isparavanja pa je potrebna i nesto veca snaga/temperatura, sto je procenat veci. VG je ubica arome, pa je potrebno pojacati doziranje, ali neka arome pravi ukus imaju tek na vecinskom VG-u. VG daleko vise, cak nekoliko puta vise, prlja setap nego tecnosti sa vise PG-a, pa je potrebna cesca zamena.