Autor Tema: Molim za savet  (Pročitano 1491 puta)

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8408
  • -Receive: 10925
  • Ugled: +13360/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Molim za savet
« Odgovor #60 poslato: April 16, 2019, 05:35:21 »
  • Publish
  • Nemoj citirati post neposredno iznad svog..Jacina nikotina se meri u mg/ml (miligram/mililitar) i kaze se atomizer a ne aromatizer..
    Kao sto vidis imas previse pitanja sto je i normalno pa je savet da citas sto vise to bolje za tebe i lepo si krenuo u VW modu sa 9W i drzi se toga na sve ostalo za sada zaboravi...bateriju punis kao i na mobilnom telefonu nema razlike..

Sto se tice problema ne moras ponavljati jednostavno se ceka da se javi neko ko poseduje taj mod da ne bi mi ostali nagadjali mada sumnjam da ce izmisliti toplu vodu i ako se ja pitam trebas ga pod hitno reklamirati...
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1333
    • -Receive: 1334
    • Ugled: +1627/-0
    « Odgovor #61 poslato: April 16, 2019, 05:50:31 »
  • Publish
  • Moguće da je grejač previše ušrafljen/zategnut, pa je izgurao konekciju(ili sve ovo, ali suprotno ☞ nije dovoljno jako ušrafljen).

Pokušaj sa glavom/grejačem prvo da se poigraš :)

Sony Xperia ZR

Van mreže Nedeljko

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 349
    • -Receive: 1002
    • Ugled: +1002/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #62 poslato: April 16, 2019, 06:34:00 »
  • Publish
  • Mod nemoj koristiti za vape dok se puni baterija, a i bateriju puniti u samom modu je ne toliko dobra praksa ali za sada će poslužiti. Narednih dana ili kad se poklope kockice pazari ovaj eksterni punjač i ovu bateriju. Za punjač koristi napajanje od 1A (nemoj jače), a može i od pola ampera ako ti ne smeta što će se baterija od 3000mah puniti 4+ sata.
    Na taj način ćeš uvek imati spremnu punu bateriju, a bezbednije je i bolje rešenje po dugovečnost moda i baterija.
    https://eliquid.rs/nitecore-um10
    https://eliquid.rs/index.php?_route_=lg-18650-hg2-3000

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10659
    • -Receive: 10205
    • Ugled: +21957/-0
    « Odgovor #63 poslato: April 16, 2019, 09:45:55 »
  • Publish
  • Vecina stavki u podesavanjima su namenjena podesavanju kontrole temperature, sa kojom ces mozda jednog dana da se zanimas, a mozda i ne. TCR je recomo za neke egzoticne vrste zica za koje ne postoje predefinisana podesavanja u modu. Ti, Ni, SS su vrste zice koje se najcesce koriste za kontrolu temperature. Zakljucavanje grejaca se koristi za zakljucavanje otpora kad je grejac hladan, jer to je osnova za kalkulaciju temperature na grejacu. Stealth mod je da ti se za vreme koriscenja ne pali displej. Malo ustedi bateriju. Za preheat ces sam proceniti da li ti treba. Ja ga ne koristim, ali sam razvio naviku da uvek malo ranije aktiviram grejac pre nego sto povucem. To mu je i uloga - da ti malo podgreje tecnost na grejacu da ne bi bilo hladnih talasa na pocetku. Voltaza je jedna od stavki koja ne treba da te zanima uopste. Samo podesis vate, a mod sam podesava napon prema otporu.

Ovo sto je Nedeljko napisao je ok. Ni jedan uredjaj ne bi trebao da se koristi dok se puni, jer baterija trpi opterecenje i zbog punjenja i zbog praznjenja. Utoliko pre sto je tvoj mod novije generacije i ima prilicno brzo punjenje. Ipak, pri tvojoj snazi praznjenje nije neko opterecenje, pa nece nista da fali ako povuces neki put dok je na punjacu. Svakako bolje nego da zapalis cigaru.

Sto se punjenja baterije tice, svakako je najkomfornija varijanta ako imas dve baterije i eksterni punjac. Ovo u smislu da ti je mod uvek dostupan i baterije samo rotiras. Ali ako ti to ne smeta i ako ti je baterija dovoljna do pred spavanje, slobodno mozes puniti bateriju u modu. Ta prica o nebezbednom punjenju baterija u modu vuce korene od modova sa vise baterija, gde usled nejednakog punjenja i praznjenja dolazi do neravnomerne napunjenosti. O tome se dosta pricalo, pa se to nekako prenelo i na modove sa jednom baterijom, a u stvari ne vazi.

Tvoj mod je neispravan, odnosno kupljen sa greskom, i svaka prica u vezi popravke za nesto sto je juce kupljeno je suvisna. Mozes da probas da dotegnes glavu, ali to je sve. Ne bi smeli da prave pitanje oko toga i morali bi odmah da ti zamene.

Van mreže Milanez

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 252
    • -Receive: 117
    • Ugled: +117/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #64 poslato: April 16, 2019, 17:44:12 »
  • Publish
  • liberto hvalas ti
    koristio sam preheat pre pa odustao ali sad si me ...podsetio,inspirisao i ponovo ga koristim
    btw rokam na 10 w ,preheat 12w 0,2sec
    Pirmin Curbrigen

Van mreže milutko1

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 683
    • -Receive: 1660
    • Ugled: +2813/-0
    « Odgovor #65 poslato: April 16, 2019, 18:34:56 »
  • Publish
  • setih se da ima fa shade koja je duvanska tecnost koja je velikom broju korisnika odgovarala pa ide preporuka za probu

Van mreže Stiletto

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 102
    • -Receive: 67
    • Ugled: +67/-0
    « Odgovor #66 poslato: April 16, 2019, 18:52:44 »
  • Publish
  • Hvala na objasnjenjima, jasno mi je sada, mada sam skapirao sinoc kad sam stavio na temp modove osurio sam se, al za malo.. Onda sam skapirao da ustvari dizanje W je i toplina, na ovih 9w ja ne osecam toplotu al kapiram tako je i zdravije?

Mod je potpuno ispravan, kao sto sam i predpostavio radnica iz ambrele koja je montirala nije dobro zavrnula grejac, jutros me kopkalo jer mi je to imalo najvise logike da nije dobro zavrnut, skinuo sam tank, uzeo tolet papir i zavrnuo grejac oko 1/6 kruga dodatno, od tad sve radi kako treba.
    Eto za sad sam na 9w imam 245 "puffova" od juce, 1 cigaru sam popusio juce posle obroka, ne znam zasto me tada najvise vuce prava cigara, danas sam odoleo i cak mi ni nes koji inace rokam ceo dan vise nesto ne ide..Ma prezadovoljan sam!

Vidim ovo za punjenje baterije sta ste pisali, dok ne uzmem eksterni punjac, il ako mi mozda nije ni potreban ako baterija moze da mi izdrzi ceo dan? da li sme da se ostavi nocu ko telefon? ili to bas i nije preporucljivo? cisto da znam kako da pristupim toj navici punjenja.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 4906
    • -Receive: 7087
    • Ugled: +7913/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #67 poslato: April 16, 2019, 18:54:43 »
  • Publish
  • Setih se sad - moja prva ecig je bila ona Mini-T sto je Efeel valjao po apotekama.I kupim ja jednu pa odlucim da je isprobam pre nego sto nabavim ostalo.Znam ja da tu ide i neka tecnost ali mislim mozda je to za dopunu a sama ecig vec napunjena za pocetak...Uputstvo ne citam,naravno ;D .
    I povucem ja,onako 2-3 puta "na suvo" i krene tu nesto kao i da izlazi... Secam se da sam  pomislio "jbt,nije to ni lose...pogodise,skoro ko prava".A ono gori ulje od obrade i prljavstina na grejacu i fiberu... ;D Posle kad sam pogledao upustvo i nasuo tecnost (Dekang neki) prva asocijacija mi bila "crknuta macka".Eto sta je ukus prosecnog pusaca... ;D

Hteo sam da kazem da sem sto treba isprobati vise tecnosti takodje im treba dati i malo vremena...Ovo mi je sad neuporedivo lepse i ukusnije od pusenja ali necu da kazem da je tako bilo i na prvom povlacenju.

EDIT:Mozes da punis i u modu mada je po meni eksterni punjac uvek bolje resenje.Bolja je ventilacija,preglednost,ako dodje do havarije nece ti stradati mod od 5k...a i nisi vezan gajtanom za adapter.Naravno,to ne znaci da treba odmah da potrosis jos 10k da bi nabavio sve sto postoji oko ecig tako da slobodno puni za pocetak tako.Jedino ja ne bih ostavljao bas preko noci jer nikad ne znas sta se moze desiti-ipak su to kineski proizvodi od nekoliko dolara...Ili mozda u neki lonac da ubacis,znam da su tako neki radili...
    Ne znam jel si upucen,cela rasprava oko punjenja je zato sto,za razliku od NiMH koje uglavnom samo "iscure", LI-ion baterije umeju veoma burno da reaguju na preterano punjenje,praznjenje,kratak spoj ...

Van mreže rankosuns

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 22
    • -Receive: 41
    • Ugled: +41/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #68 poslato: April 16, 2019, 19:27:38 »
  • Publish
  • dodao bi još samo da ako pariš u temperatu modu da temperatura ne ide iznad 350 farenhajta ili 180 celzijusova jer smo ovde valjda zaključili da se iznad 180°C oslobađaju neki otrovi (to drugovi zanju bolje)
    Ako hoćeš da naučiš da plivaš moraš skočiti u vodu

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 4906
    • -Receive: 7087
    • Ugled: +7913/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #69 poslato: April 16, 2019, 19:39:10 »
  • Publish
  • Ako se ne varam on je uzeo one CL grejace (sa crnom gumicom)  od 1ohm-a a oni nisu za TC posto je u pitanju kanthal.Ne znam kako se konkretno Pico ponasa u tom slucaju ali verovatno bi ga izbacio iz TC rezima ako pokusa da koristi tako.

Van mreže Stiletto

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    « Odgovor #70 poslato: April 16, 2019, 20:08:13 »
  • Publish
  • Pa ja povukao na 200F i meni je to vruce, bas mi ovako na 9w super, uopste nije toplo, mada dodao sam sad citajuci gore post drugog clana, stavio sam da preheat na 12.5w 0.1sec, cisto eto da osetim malcice toplote.

Slazem se da se ukusi oko cigara a verujem i ovoga menjaju vremenom, i navika je cudo. Ja kada sam poceo da pusim pusio sam laki, to mi je tad bilo super, kasnije sam presao na davidof i navikao se na njega, ili bolje reci navukao, sve drugoo mi je tad bilo bezveze.Kada sam presao na duvan, iskreno odma mi se svideo, inace pricam o kupovnom u paklicama, ne onog sa pijace, meni taj sa pijace ima ukus pasulja i popisane trave, dok eto moj teca koji pusi to kad uzme moj duvan zgadi se. Ja posle 4 god pusenja duvana toliko sam navikao na njega da ni jedna cigara koje god marke mi ne odgovara i skoroz mi je bezveze.
    Secam se i druga koji je pusio drinu bez filtera, mi smo bacali peglu kad osetimo samo miris a on je obozavao, mislim da ima dosta tu veze sa navikom.
    Naravno da nisam niti cu ostati na tecnosti koji sam sada uzeo, vec za koji dan cu da prelistam sta sve ima na sajtu inhalike i uzmem par novih za testiranje.

Kapiram za 4-5 meseci dok mi se sredi malo zivot itd, da cu se bacim na to samo pravljenje tecnosti i eksperimentisanje sa istim, isto i za grejac. Meni je bitno da su meni prvi utisci dobri, jer evo dao sam caletu da proba kaze bezveze, dao bratu kaze uzas, tako da mi je drago da meni odma odgovara jer cu lakse prihvatiti sve to i navici se na sve ovo sa vapingom.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #71 poslato: April 16, 2019, 20:09:21 »
  • Publish
  • A sigurno ce da navije sat da bi preko noci skinuo mod sa punjaca ;D  Od 7+ godina staza, bar 5 godina sam koristio modove sa integiranim baterijama i baterije. Uvek par u rotaciji, i jedan bude na punjacu dok se drugi ne isprazni i dodje na red za punjenje. Po nekad to bude i 24h. Svi oni lepo prekinu punjenje kad se napune i cekaju da ih skines hladni. Kritican momenat je kad se zavrsava punjenje, a ti ne mozes da cucis pored njega i cekas 100%. Ono rizik postoji. Ali isto koliko i kod mobilnih telefona, laptopova i ostalih uredjaja koji koriste li ion i lipo baterije. Nesto se ne secam da sam cuo da neko vadi bateriju iz telefona i puni je u loncu na externom punjacu :D Trenutno koristim eksterni punjac samo zato sto mi je komotnije. Jedna baterija je uvek u punjacu a druga u modu.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #72 poslato: April 16, 2019, 20:13:08 »
  • Publish
  • Pa ja povukao na 200F i meni je to vruce

Nije to bilo 200F. To je bilo ko zna sta. 200F je malo preko 100C, sto je prilicno hladno. Ne bi mogla ni da se formira para. Ti nemas grejace za TC, tako da ne mozes da koristis kontrolu temperature. Osim toga, to se radi tako sto se sa novim grejacem prvo podesi zica, a onda se zakljuca otpor dok je grejac hladan. Tek tada mozes da imas realnu kontrolu temperature.

Van mreže Stiletto

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    « Odgovor #73 poslato: April 16, 2019, 20:13:27 »
  • Publish
  • Inace LiberPrint, nisam ti se zahvalio na velikodusnoj ponudi. Sta reci nego puno hvala, ali ne mogu da tek tako prihvatim da mi neko da te tecnosti u solidnoj vrednosti, bez obzira zahvalan sam kao da sam ih uzeo  :dance:

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1333
    • -Receive: 1334
    • Ugled: +1627/-0
    « Odgovor #74 poslato: April 16, 2019, 20:18:46 »
  • Publish
  • Slobodno možeš da teraš do 12 - 13 W CL grejač od 1 Ohm,( preheat takođe ~15 W).
    Rečeno ti je snaga otprilike, pa ti namesti sebi kako tebi prija, neko voli hladniju paru, neko topliju..
    Kreni od 8 i stani gde ti odgovara tako da ne gledaš brojke :)

I lajkuj mi ovaj post :D

http://e-ciginfo.net/index.php?topic=12578.msg102722.msg#102722

Pošto sam pogodio
     [zezam se malo]

Ps: apsolutno slobodno možeš da puniš bateriju u modu!

Ps2:

+1 za FlavourArt Shade
    Još:
    Glory ( lešnikast duvan)
    Cowboy
    RY4

Ritchey Liqua, Joyetech/ Eleaf(Usa Mix, Tobacco…)tečnosti su takođe dobri
    Sony Xperia ZR