Autor Tema: Molim za savet  (Pročitano 1502 puta)

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8413
  • -Receive: 10929
  • Ugled: +13364/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Molim za savet
« Odgovor #30 poslato: April 14, 2019, 02:45:46 »
  • Publish
  • Jedna od mogucnosti :

MOD https://eliquid.rs/baterije/baterijski-modovi/eleaf-istick-30W-2200 x1 (slican koristim i dan danas kao rezervu , prednosti-poseduje integrisanu bateriju te ne zahteva dodatni trosak za istu kao i dodatni punjac ,kada se isprazni moze se koristiti dok se puni ,male dimenzije)
    ATOMIZER https://umbrellashop.rs/e-cigarete/delovi/atomizer-ego-one-v2-mega x1 (cesta preporuka nekolicine clanova)
    ZAMENSKA GLAVA-GREJAC https://umbrellashop.rs/e-cigarete/delovi/grejac-ego-one-cl-1-0-ohm x3 (trebalo bi biti dovoljno za prvih mesec dana)
    TECNOST https://umbrellashop.rs/e-cigarete/tecnosti/flavour_art-9mg-duvanski x5 (duvanske jacina 9mg/ml kolicina i ukus po izboru ) *

Cena za sve navedeno je oko 10000 RSD

* 10ml bocica racunaj da ti nece trajati duze od 3 dana te je moja licna preporuka da se zainteresujes i sto pre krenes sa pravljenjem svojih licnih tkz DIY tecnosti (sve potrebne informacije kao i podrsku imas na forumu)

Zanimljive teme u vezi poslednjeg pitanja:
    Koliko e-tečnosti koristite na dan ( 24h )?
    Koristite li "fabricke" tecnosti?
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Na mreži Stiletto

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 105
    • -Receive: 69
    • Ugled: +69/-0
    « Odgovor #31 poslato: April 14, 2019, 03:25:23 »
  • Publish
  • Hvala, za pocetak i to je ok, jer trenutno bacam 340 dinara dnevno za cigare, kolko vidim ovde su vecina bocica 10ml 430 dinara, ako bi mi posle pocetnog privikavanja trajale ~3 dana to je vec nekih 50-60% ustede u odnosu na sad, a kasnije cu lako kad se sve slegne i smiri u zivotu da se bacim da vidim kako to muckate sami, za pocetak mi je to previse.

Na mreži Drako

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 602
    • -Receive: 1300
    • Ugled: +1499/-0
    • Mea culpa
    « Odgovor #32 poslato: April 14, 2019, 08:50:54 »
  • Publish
  • Napisah ti u postu, u inhalici ti je ikuu i 80 oko 5600-5700 din,  ego one V2 oko 2100 din, ne znam koliko je pakovanje zamenskih grejaca.
    Oddyjev predlog takodje nije los, ali licno mislim da je ova kombinacija fleksibilnija za kasnije prosirivanje vidika u svetu elektronske cigarete.
    Za potrosnju tecnosti ti niko nista ne moze sa sigurnoscu reci, ali bi u pocetku, bocica od 10 ml trebala da traje minimum 2 dana.
    Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

Na mreži Stiletto

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    « Odgovor #33 poslato: April 15, 2019, 18:30:49 »
  • Publish
  • Evo mene, nisam juce stigao da ponovo sve procitam, sada jesam, krecem polako za usce sc da pogledam prvo u Ambreli i Elifu sta ima, pa onda najverovatnije za tc Piramidu.
    Za sada je ovo plan:

Sistem MLT
    Aromatizer EGO one (V2 - 2100) (MEGA)
    Rezervni CLR grejaci od 1om x3
    Mod Eleaf ikuu i80
    pakovanje zamenskih glava

Ako ne uspem da nadjem te stavke ili iz nekog razloga bude preveliko kabasto il sta ja znam, onda cu razmotriti varijantu:
    Joyetech Exceed D19 kit sa 1.500mAh + rezervna baterija.

Sto se tice tecnosti, nadam se da cu moci da isprobam neke na licu mesta, ako ne kupicu par razlicitih sa umerenom kolicinom duvana pa sta bude.

Javljam se ovih dana sa prvim utiscima! Jos jednom hvala do neba svima na pomoci u skidanju sa djubreta!

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10662
    • -Receive: 10206
    • Ugled: +21958/-0
    « Odgovor #34 poslato: April 15, 2019, 19:00:25 »
  • Publish
  • Sto se exceed tice, i ja htedoh da ga pomenem, ali sam odustao. A evo i zasto. Meni se jako svideo taj atomizer, imam ga jos uvek i povremeno ga koristim. Volim ukus sa tih vertikalnih grejaca, a ovo je jedan od najboljih. Ali kad sam, ubedjen da se radi o odlicnom kitu, narucio malo vecu kolicinu, pojedinim vlasnicima se nije svideo. Nekima je zagorevao, a nije mi jasno kako. Prvo sam mislio da slabo prajmuju grejac, pa sam nekima licno dobro nakvasio, ali im je opet navodno zagorevao. Verovatno ima neke veze sa nacinom povlacenja :017:  Drugi su imali malo gluplji problem, odvijao im se gornji deo pri punjenju pa im se raspadao atomizer. Valjda zategnu previse poklopac, pa kad odvrcu zapinju, pa gde pre popusti. Baterijica iz ovog kita je mala i simpaticna, ali nema bas nikakvu regulaciju pa je pad napona primetan.

Ako se resis za ovaj kit, prvo dobro natopi grejac i nemoj zatezati poklopac previse ;D  Ima gumicu koja dobro dihtuje, pa cim osetis da zapinje to je to.

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1333
    • -Receive: 1335
    • Ugled: +1628/-0
    « Odgovor #35 poslato: April 15, 2019, 19:20:28 »
  • Publish
  • Ako slučajno uzimaš posebno samo Joyetech Exceed atomizer, imaš verziju D 22 i Air, koje su veće zapremine, nema ni one plastike, usnik može da se menja.
    Znači D 19 samo ako kupuješ komplet sa baterijom (1500 mAh) zajedno.

Za svaki Exceed atomizer se koristi grejač EX 1.2 Ohm za imitiranje analogne cigarete.

[   Exceed NC atomizer je skroz druga priča, to je za direktno na pluća povlačenje (kao nargila), totalno ignoriši taj model]

Sony Xperia ZR

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 4906
    • -Receive: 7089
    • Ugled: +7915/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #36 poslato: April 15, 2019, 19:23:15 »
  • Publish
  • Meni licno bi tu smetalo i sto nema RBA glava za taj model (bar mislim da nema...).Znam da covek nece u startu namotavati ali lepo bi bilo da ipak ima opciju ako se jednom odluci.Nisam ni ja nameravao kad sam pocinjao pa na kraju ispalo da sam potrosio samo 2-3 "fabricka" grejaca za Evod...

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #37 poslato: April 15, 2019, 19:30:17 »
  • Publish
  • +1 inače za:
    Eleaf ikuu i 80 baterijski mod
    Joyetech Ego One Mega(ili V2) sa 1 Ohm CL/CLC/CLR grejačima

Ps: samo sam napisao još neke opcije i detalje u prethodnom postu

Sony Xperia ZR

Van mreže Oddy

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 14
    • -Receive: 37
    • Ugled: +37/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #38 poslato: April 15, 2019, 19:46:50 »
  • Publish
  • Sto se exceed tice...Baterijica iz ovog kita je mala i simpaticna, ali nema bas nikakvu regulaciju pa je pad napona primetan.

Ima dva načina rada, "direct output" što znači da snaga koju baterija isporučuje direktno zavisi od napunjenosti baterije. Druga opcija je "constant voltage output" i po specifikaciji bi trebalo da bude 3.8V. Dakle, nebitno da li je baterija puna ili skoro prazna, isporučivaće 3.8V. U relanosti, prilikom korišćenja, rekao bih da je pre u pitanju 3.7V ili 3.75V dok se pad performansi primeti kada baterija padne negde ispod 20% i, odokativno, tada isporučuje 3.6V do 3.65V.
    Odabir jedne ili druge opcije se dobija sa klikovima na okidač dugme.
    5 brzih klikova se pali ili gasi baterijski mod. Kada je ugašen, sa dužim pritiskom na dugme se menja između "direct output" i "constant voltage output" opcije. Indikator promene je led sijalica na vrhu baterijskog moda oko 510 konektora. Plavo beličasta boja je "direct output", dok je žuto narandžasta "constant voltage output".

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #39 poslato: April 15, 2019, 19:55:05 »
  • Publish
  • Hteo sam i ovo reći, ali pošto je tema za početnike, da ne komplikujemo.
    Inače bi trebalo da je fiksni izlaz 3.8, ali je u stvari 3.6/3.5 Volt.
    Plus čudno to radi nešto, @Ivanneko pomozi :D
    (neki su javili da im je jači vejp u konstantnom režimu, naravno kad je baterija napunjena)
    Sony Xperia ZR

Van mreže Mad AG

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 18
    • -Receive: 27
    • Ugled: +27/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #40 poslato: April 15, 2019, 20:09:01 »
  • Publish
  • Unimax baterija takođe radi na isti princip.Samo što tih 3,8V koje ja koristim u konstant režimu su nekako tanki u praksi.Realno mislim da ne daje tačno toliku voltažu.Kada atomizer sa 1 ohm stavim na Unimax on bi trebalo da daje oko 15W,ali kada stavim na box mod i podesim tih 3,8V dosta jače i bolje deluje na modu.

AG no1

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10662
    • -Receive: 10206
    • Ugled: +21958/-0
    « Odgovor #41 poslato: April 15, 2019, 20:25:42 »
  • Publish
  • Da, joyetech na svim baterijama, jos od ego-c ima ta dva rezima, koji u praksi bas ne funkcionisu najbolje. Jedina razlika cini mi se, sto se ''opadajuci'' lako moze izmeriti, a onaj ''konstantni'' verovatno ima kao neki PWM kome je jedina uloga da onemoguci merenje ;D  Verujem da ta elektronika datira jos iz prvobitnih ego-c baterija, samo je boja lampice zamenjena. Nekad je konstantni bio beli a sad narandzasti. Ego one mega, mini, 19, exceed, unimax... Sve imaju istu elektroniku i kod svih se oseca pad napona. Ja bih cak rekao da je onaj neregulisani stabilniji. Patim za tim cevkama, i na kraju sam kupio Exceed NC jer mi je prelepa, i sve se nadao da su tu nesto unapredili, ali opet isto.

Na mreži Stiletto

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    « Odgovor #42 poslato: April 15, 2019, 20:27:15 »
  • Publish
  • Ljudi hitno,
    Nalazim se u uscu, kupio sam sve sem moda.
    Nema iq80, a u piramidi vise ne rade. U ambreli mi nude eleaf istick pico x, sa baterijom (dodatnom) od 2600mah, baterija mora posebno da se kupi. Mod je 6000 din a baterija je 3000. Da li je ovo ok?  Hitno mi treba odgovor, u uscu sam, cakam.

Van mreže Mad AG

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 18
    • -Receive: 27
    • Ugled: +27/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #43 poslato: April 15, 2019, 20:31:29 »
  • Publish
  • Baterija je baš skupa ako je 3000 din ili možda 2 komada za tu cenu?

AG no1

Van mreže Oddy

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 14
    • -Receive: 37
    • Ugled: +37/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #44 poslato: April 15, 2019, 20:33:39 »
  • Publish
  • Baterija 3.000 din!?!?! :-X
    Meni je taj pico ok izbor, ako ti se sviđa izgled. Obrati pažnju na to da ćeš maksimalno atomizer 22mm širine moći da zavrneš na njega.