Autor Tema: Molim za savet  (Pročitano 1501 puta)

Na mreži Milanez

• Sr. Member
  • Thank You
  • -Given: 252
  • -Receive: 117
  • Ugled: +117/-0
  • elektronske cigarete
Odg: Molim za svet
« Odgovor #15 poslato: April 13, 2019, 19:43:30 »
  • Publish
  • samo sam izneo sumnju tj mogucnost da neko onako iz zezanja pita a neko izgine da pomogne
    ja sam kao i vi ,losiji majstor al dobra volja i drug
    nisam spamovao,rekao sam ,ego one v2 i mod po izboru (jer se slazem sa pisanim)kolko ja znam ,a ne znam previse
    Pirmin Curbrigen

Van mreže Nedeljko

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 349
    • -Receive: 1002
    • Ugled: +1002/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #16 poslato: April 13, 2019, 19:48:36 »
  • Publish
  • LiberPrint izgleda da se nismo razumeli. Za slučaj da je tako pokušaću da pojasnim.
    Moj komentar se odnosio na to da se pokretač teme ne opterećuje isuviše sa izborom opreme. U smislu da će dobiti savete šta da kupi i većina toga će mu raditi posao. Kasnije će sve da dodje na svoje, za početak je bitno početi.

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10662
    • -Receive: 10206
    • Ugled: +21958/-0
    « Odgovor #17 poslato: April 13, 2019, 19:51:47 »
  • Publish
  • Pa nebitno. Cak i da je pitao onako iz zezanja, verovatno postoji mnogo njih koji traze odgovore na pitanja koja je on postavio. Ja mozda zbog njega jednog ne bi ni pisao toliko, ili bih mu trazio broj telefona, pozvao ga i sve mu detaljno objasnio. Ovako, njegovo pitanje i odgovore ce verovatno procitati hiljade drugih pocetnika i nekome ce pomoci.

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #18 poslato: April 13, 2019, 19:59:32 »
  • Publish
  • LiberPrint izgleda da se nismo razumeli. Za slučaj da je tako pokušaću da pojasnim.
    Moj komentar se odnosio na to da se pokretač teme ne opterećuje isuviše sa izborom opreme. U smislu da će dobiti savete šta da kupi i većina toga će mu raditi posao. Kasnije će sve da dodje na svoje, za početak je bitno početi.

Razumeli smo se sad. Savete je dobio, a on dalje moze po svojoj savesti a nasa mirna. Ali kao sto rekoh, savetovati coveka da kupi bilo sta... Mozda tako niste mislili ali to ste napisali ;D  Zna se sta dobijes od prodavca kad trazis bilo sta. I zapravo, dobio je preporuku samo za jedan tank i bilo koji mod uz par smernica. Sve ostalo su bili odgovori na njegova prilicno opsirna pitanja.

Van mreže Nedeljko

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #19 poslato: April 13, 2019, 20:10:20 »
  • Publish

• Mozda tako niste mislili ali to ste napisali ;D
    To si ti tako shvatio, nije do Kinkelovog i mog komentara, jer to ne piše u njima. Ako smem da dozvolim pretpostavku meni izgleda da te je napisano na neki način dotaklo, a stvarno nije bilo potrebe za tim :)

Na mreži kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 876
    • -Receive: 927
    • Ugled: +927/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #20 poslato: April 13, 2019, 20:15:21 »
  • Publish
  • kratko .. kada sam kupovao prvi set .. pitali me mtl ili dl? a ja ko roberto benini u monstrumu kad polaze kineski pa ga pitaju za ime na kineskom, on ... A!?
    .. ma brate, rekoh, daj taj evic mini i cubis (svideo mi se izgled) .. posle kopao po forumima, pa nesto ukapirao. Bitno je da covek ima volju i da uzme neki prosek u vajpu i da pocne.. nista lose nisam mislio.

Van mreže Nedeljko

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #21 poslato: April 13, 2019, 20:22:43 »
  • Publish
  • Evo iStick Pico X kao predlog za mod, nije preskup (jeftiniji je dosta u Kini naravno) ali zato ima dvogodišnju garanciju budući da je kupljen u prodavnici. Dovoljno pouzdan, nije glomazan ni težak a sa LG HG2 baterijom će imati odličnu autonomiju. Ili bilo koji drugi regulisan mod tog ranga, za mtl i male snage praktično svaki će raditi posao.
    https://umbrellashop.rs/istick-pico-x-75w

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #22 poslato: April 13, 2019, 20:44:10 »
  • Publish
  • @kinkel. Ti si ti. Imao si zelju i volju i bio si odlucan u nameri da se odreknes duvana. Ali ti si jedan od 1000, mozda i vise. Vecina kupuje elektronsku cigaretu sa predubedjenjem da je ona sranje, pa da proba i to sebi potvrdi. Da ne bude da nije probao, ali zbog najmanje sitnice koja mu ne odgovara odustaje od nje. Kod pusaca je slab karakter i bilo kakva neugodnost uglavnom znaci povratak duvanu. Uostalom, svi mi verovatno mnogo vise onih koji su probali i vratli se nego onih koji su se zadrzali. Kod mene je recimo rezultat otprilike: 100 probali, 5 se zadrzali, 1 batalio sve i 94 se vratili duvanu. Ovih 5 su iskljucivo oni koji su se odrekli minijatura i prihavtili cinjenicu da je elektronska cigareta kompleksan uredjaj koji ne moze da bude mali. A nama je valjda cilj da nas bude sto vise, ako vec niko ne moze da prestane sa svim? I zato pocetniku treba preporuciti sto bolju opremu, kako bi imao sto manje izgovora.

@Nedeljko. Da totaklo me je, i to si jedino u pravu. Pogadja me kad neko zatrazi pomoc, da dobije polovicne odgovore, ili odgovore koji i nisu odgovor na njegovo pitanje. Dakle, ti si napisao:

Citat
    Možda jeste najbolji pristup upravo taj, bilo koji nov ili polovan regulisan mod sa 18650 baterijom i bilo koji od solidnih mtl tankova sa izmenjivim fabričkim grejačima.
    Mod nije sporan i to smo vec zakljucili da su svi relativno ok. Ali da li si ti na osnovu Stilettovih pitanja zakljucio da on zna sta su uopste MTL tankovi, a kamo li koji su dobri? Sve i da zna, koliko to dobrih MTL tankova ima u ponudi u domacim prodavnicama?

a Kinkel je napisao:
    Citat
    regulisani mod sa nekim atijem koji ima fabricke grejace .. i polako .. sve ce doci na svoje ..

tako da ovo bas i ne pije vodu:
    Citat
    To si ti tako shvatio, nije do Kinkelovog i mog komentara, jer to ne piše u njima.

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #23 poslato: April 13, 2019, 20:48:16 »
  • Publish
  • Evo iStick Pico X kao predlog za mod, nije preskup (jeftiniji je dosta u Kini naravno) ali zato ima dvogodišnju garanciju budući da je kupljen u prodavnici. Dovoljno pouzdan, nije glomazan ni težak a sa LG HG2 baterijom će imati odličnu autonomiju. Ili bilo koji drugi regulisan mod tog ranga, za mtl i male snage praktično svaki će raditi posao.
    https://umbrellashop.rs/istick-pico-x-75w

E to je vec dobar predlog i bolji od svih ostalih po pitanju moda. Nisam ni znao da ga imaju na stanju, a i cena je manja nego praistorijski pico. Verovatno imaju istu elektroniku, ali je ovaj bar plastican i nece liciti na smece posle 6 meseci upotrebe.

Van mreže Nedeljko

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #24 poslato: April 13, 2019, 20:53:50 »
  • Publish

• Boldovani deo se odnosi na tvoje pitanje.

Moj komentar se odnosio na to da se pokretač teme ne opterećuje isuviše sa izborom opreme. U smislu da će dobiti savete šta da kupi i većina toga će mu raditi posao.

Van mreže mejden

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 45
    • -Receive: 30
    • Ugled: +30/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #25 poslato: April 13, 2019, 21:00:49 »
  • Publish
  • Evo, ja se izvinjavam što upadam, ali i ja sam još jedan od 1000 i više, rešio tog dana, roko sam gotovo je sa cigaretama, taj dan ispušio dvajes komata, otišao u treću isto srubio dvajes komata, i još u toku dan pre treće sam rešio da odem u prvu radnju i da pazarim elektroniku, i ujutru čim sam izašao iz treće, odma sam otišao do radnje i iskupovao razna s****, i naravno bio uporan, i istrajao, nije bilo lako ali ako nešto čovek reši, tako ima i da bude, barem kod mene, i evo sada je mnogo lakše i lepše, mnogo lepše, al još uvek ponekad sanjam cigarete i naravno dodje mi u nekim situacijama da se polakomim, ali tu sad već igra karakter, i nedamo se... Tako da sve može, kad se oće!

Van mreže mejden

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 45
    • -Receive: 30
    • Ugled: +30/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #26 poslato: April 13, 2019, 21:22:58 »
  • Publish
  • I samo da dodam, neizmerno sam zahvalan Darku, na nesebičnoj pomoći, čovek mi uvek izašao u susret, nesebično, svaka mu čast.! Bilo kakve nedoumice da sam imao, on je bio tu, i bio je iskren, @liber će znati o kome je reč, lovek je car, pasionirani prioc, i da imamo više takvih, mnogo bi manje bilo pušača. Eto, ja sam sada novi čovek, u odnosu na zombiya kakav sam bio dok sam pušio. Još jednom HVALA DARKO!!!

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #27 poslato: April 13, 2019, 21:33:31 »
  • Publish
  • Ma znam tu njusku. On pomazuci pusacima da predju na paru okajava grehe zbog onih silnih riba sto su posekle vene zbog njega :D

Van mreže Oddy

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 14
    • -Receive: 37
    • Ugled: +37/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #28 poslato: April 14, 2019, 00:17:08 »
  • Publish
  • Aj da probam što kraće, pa ako pomogne, pomogne. Ako ne, imao sam dobru volju  ;D

Probaću što jednostavnije da objasnim.
    Elektronska cigareta se sastoji iz 2 glavna dela. Prvi deo je baterija, uglavnom sa pratećom elektronikom. Drugi deo je grejač koji isparava tečnost i koji u većini slučajeva ima tank u koji se sipa ta tečnost.
    Ova dva dela mogu doći kao celina u jednom telu raznih oblika i dimenzija, dok su uglavnom posebni delovi, međusobno kompatabilni.
    Potoji mnogo vrsta e-cigareta, a ono što većina korsiti su e-cigarete sastavljene od atomizera i baterijskog moda.
    Atomizeri mogu imati fabričke glave grejača, koje kada se posle nekog vremena (par nedelja) zaprljaju, kupuju nove. Odviješ staru iz atomizera i zaviješ novu glavu. Pored ovoga, ono što mi "entuzijasti" i oni koji malo dublje zalazimo u tematiku, pa e-cig shvatamo kao hobi koristimo su atomizeri otvorenog deka. Kupimo žicu određene debljine, određenog materijala, kupimo natapajući materijal (pamučna vata recimo), i onda sami napravimo grejač. Ovaj drugi način je jetiniji na duže staze i pruža mnogo veći manevarski prostor za prilagođavanje tog grejača ličnom ukusu.
    Baterijski modovi su, kako si ti rekao "kućišta" u kojem se uglavnom nalazi elektronika i mesto za izmenjivu bateriju. To je ono što najviše koristimo (bar većina nas). Postoje modovi bez elektronike (ima samo prekidač za strujno kolo), a postoje i modovi koji imaju ugrađenu bateriju koja nije predviđena da se vadi. Što se izgleda tiče, baterijski modovi koji su trenutno popularni su uglavnom kockastog oblika, dok imamo i cilindričnog.
    Kada kažem da postoji elektronika, imamo jednostavniju i komplikovaniju (pričam sa korisničke strane). Dakle, jednostavijna je sa jednom ili svega par opcija regulacije struje, nikakav displej i to je to. Komplikovanije mogu imati mnogo kojekakvih opcija koje da bi maksimalno iskoristio trebaš dublje ući u materiju. Naravno, ovi komplikovani se mogu koristiti na jednostavan način, ali postoji šansa da zalutaš u neku od opcija koje mogu imati štetne posledice (od toga da ti blago gori tečnost, grejač, natapajući materijal pa do mehaničkih kvarova i ozbiljnijih posledica).

E, ako si našao volje da pročitaš sve ovo iznad, moja topla preporuka, kao početniku je da uzmeš jednostavniji mod sa atomizerom koji ima fabričke glave grejača.
    Moja preporuka je Joyetech Exceed D19 kit sa 1.500mAh ugrađenom baterijom. Kupi kit (baterija i atomizer) i pored ovog, kupi još jednu bateriju, samo bateriju bez atomizera. Dve baterije zato da kada ti se jedna puni, imaš drugu da koristiš.
    Moja preporuka za ovaj kit je moje neko iskustvo. Ovo je čudan sport i svakom se nešto drugo sviđa, i jednostavno ne postoji nešto za čega se svi možemo složiti da je to nešto najbolje. Svaka stvar ima svoje prednosti, ali i mane, a kada u tu jednačinu uđe i lični ukus za estetiku a i za kvalitet pare, arome kao produkt, te protok i regulacija vazduha i toga ko voli kakav cug, priči nema kraja.
    Iako se neki neće složiti, po meni jako bitan faktor ima aroma koju spravica može da isporuči i u tom segmentu, kao početnički atomizer sa predefinisanim fabričkim glavama grejača, D19 je stvarno sjajan. Pravi kvalitetnu i količinski solidnu paru. Dostupnost grejača kod nas u domaćim prodavnica, ukoliko ne želiš da se cimaš sa Kinom, takođe igra veoma bitan faktor, a ponuda za D19 postoji. Mana ovog atomizera je plastična kapa, koja se otvara za dopunu tanka tečnošću. Treba da se pazi kada se zavrće da ne uhvate loše navoji jer će se pokvariti od metala za koji se zavrće. Druga mana je drip tip, to je onaj...aj da ga nazovem "usnik", koji nije izmenjiv i ne možeš drugi da staviš ako ti se ne svidi (meni je ok).
    Što se baterije tiče, sa 1500mAh sam uspevao da poparim 5ml tečnosti, dok se ne isprazni. Ima 2 režima rada, i svetlosnu led signalizaciju o trenutnoj napunjenosti baterije. Mana, iako je nisam imao, neki su se žalili da posle svega par meseci hoće prekidač da otkaže i da više neće da startuje, okida.

Iako se D19 vodi kao početnički e-cig, pored sve opreme koju posedujem i svega što sam probao u prethodne 3 godine, nisam imao nikakvih porblema da D19 ponesem sa sobom i koristim ga kao prvi izbor. Relativno je malih dimenzija, relativno lak, dakle veoma portabilan, ne oseća se u džepu, a ima kapacitet baterije da potraje i plus atomizer koji sa fabričkim glavama grejača daje, po meni, solidnu paru i aromu koja ne odstupa previše od ovih "naprednih" atomizera gde sami pravimo grejače.

Iz svega ovog, mislim da će ti služiti i sad u početku, a da će imati svoje mesto i jednog dana ako rešiš da se dublje upustiš u vode ovog sporta.

I za kraj, razlika između "početničkog kompleta" i naprednije opcije.

Za početnički e-cig, recimo D19 koji sam preporučio, za početak ti treba:
    -2 baterije
    -1 atomizer
    -rezervni grejači
    -spreman si, samo dolivaj tečnost, bateriju napuni kad je prazna, grejač zameni kad se zaprlja.

Za napredni komplet, recimo atomizer gde sam praviš grejač i mod sa elektronim sa više opcija i baterijom koja se menja ti treba:
    -1 baterijski mod
    -bar 2 baterije
    -punjač za baterije
    -kotur žice za grejač
    -pamučna vata
    -alat cilindričnog oblika prečnika od 1.5mm do 3.5mm (najuži izbor 2mm, 2.5mm, i jedan od 3mm) preko koga ćeš motati grejač
    -poželjno: klešta za žicu (može grickalica za nokte), oštre makaze za vatu, pinceta

Sad kad sam ovoliko napisao za opremu, ne znam jel imam mesta što se tečnosti tiče?  :dance:

Na mreži Stiletto

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 105
    • -Receive: 69
    • Ugled: +69/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Molim za savet
    « Odgovor #29 poslato: April 14, 2019, 02:07:34 »
  • Publish
  • Ljudi mnogo vam hvala za veoma detaljne savete, stvarno cenim to jer imate zelju da pomognete potpunom strancu i utrosite svoje vreme u prilicno detaljne postove.

Da, istina je, nisam ocekivao ovako detaljno niti za nekog ko je apsolutno neupucen u sve ovo prilicno komplikovano da bude.Ali necu da odustanem tek tako, apsolutno. Procitao sam sve ali toliko sam imao naporan dan i toliko sam iscrpljen da cu sigurno morati ponovo sve na miru da procitam, jer ovo za mene nije dovoljno da porocitam samo jednom.

Sve ste odgovorili, vidim tu potencijalna resenja, moracu ipak ponovo da procitam sve od pocetka sutra kada ustanem.

Jedno jedna stvar za koju nisam video odgovor, kako se krecu cene aparata, pod aparat mislim aromatizer+mod i sve sto cini tu E cigaru. I jos bitnije ako neko moze da eto odprilike proceni, koliko bi prosecno neka solidna tecnost kostala mene kao pusaca na dnevnom ili eto mesecnom nivou? Znaci trenutno pusim ~20 jacih king size cigara. Znam da se ocekuje u pocetku da vucem vise ili ne efikasno, zanemario bih taj "prelazni" period, vise mislim ovako na duze staze, jer kazem ja predstavu nemam ni koliko se prosecno trosi ml tecnosti dnevno, niti koliko kosta tecnost.

I sto je neko spomenuo, ova tema je taman korisna za mnogo drugih ljudi koji se razmisljaju, premisljaju i slicno oko ulaska u ove vode i ostavljanja onog djubreta od cigareta.