Autor Tema: Molim za savet  (Pročitano 1493 puta)

Van mreže Stiletto

• Jr. Member
  • **
  • Thank You
  • -Given: 102
  • -Receive: 67
  • Ugled: +67/-0
  • Pol: Muškarac
Molim za savet
« poslato: April 13, 2019, 11:57:17 »
  • Publish
  • Zdravo svima! Znam da bih u principu trebalo da odvojim vremena i pretrazim detaljno sam forum jer sve sto mi treba je negde vec napisano, nazalost nemam mogucnost trenutno za detaljna pretrazivanja, iako sam preferiram da prvo sve detaljno istrazim.
    -
    Imam dosta tezak period u zivotu, a trenutno sam i u teskom haosu sa vremenom, selim se i veoma sam kratak sa vremenom, ali sam odlucio da u novi stan ne ulazim sa cigaretama koje pusim nekih 19 mozda i 20godina. Mislim da je idealan trenutak da ostavim to djubre, mada opet pod tolikim sam stresom da zadnjih meseci duvanim kao lokomotiva..
    -
    Zato bih zamolio ako bi neko od clanova dao par saveta za nekoga ko je odlucio da predje na E cigaru vec u ponedeljak (za 2 dana).
    -
    Da ne davim mnogo, ranije sam imao ideju da lagano ispitam sve, istrazim, isprobam ako je moguce tecnosti itd, sada nemam taj luksuz jer sam resio da u ponedeljak odem i kupim E cigaru i tecnosti. Znajuci sebe pricanje uskoro me je vec ~3god drzalo na tome USKORO. Sada kada sam zacrtao datum i to je to.
    -

Znaci ako bi neko mogao da mi preporuci kvalitetnu elektronsku cigaru, apsolutno se ne razumem u razlike u kvalitetu ali znam da ima od mozda vec 1500rsd do verovatno 15000, zelim odma da uzmem nesto sto bi bilo to to, jer nazad na cigarete ne idem nikako. Znaci ne treba mi neka "pocetnicka" e cigareta nego nesto ozbiljnije za duze staze.
    -
    Sto se tecnosti tice, takodje ne znam skoro nista, imao sam prilike jednom da probam sa ukusom duvana ne znam koju marku i bilo mi je ok SEM sto je jacina bila ako sad ne lupim 21 cega vec? i posle 2-3 povlacenja bi mi bilo muka, kasnije sam saznao da je taj drug uzeo najjacu tecnost kako bi "sto lakse pregurao period tranzicije", ja smatram da je to losa logika, i da nama pusacima treba slabija tecnost kako bi sto vise mogli da vucemo u pocetku, ako gresim neka me neko ispravi. Jednom prilikom mi je majka kupila neku kinesku tecnost u piramidi koju sam odma bacio jer je imala ukus koji bih opisao kao mesavina przenog secera i kukuruza, da znam zvuci ludo al takav je meni ukus bio.
    -
    Zanima me iskljucivo "aroma" duvana, po mogucnosti ako neko zna nasta mislim, ja vec nekih ~4godina pusim duvan a ne cigarete, prvo sam ~2god bio na tamno plavom DRUM-u a zadnjih ~2god na zutom Pueblo-u.Kad uzmem obicnu cigaru, nebitno da li je to malboro, winston itd meni se one vise ne svidjaju, ali to je samo stvar navike. Ovo sto trenutno pusim bih mozda opisao kao mesavina virdzinije i dark kentakija. Inace pusim oko 20-23 kingsize cigare dnevno.
    -
    Zanima me kolko kosta od prilike na mesecnom nivou prosecno ta tecnost, kada se neko vec "uhoda" sa e cigarom? znam da se u pocetku vise "vuce"

-
    Eto ako bih mogao da svedem pitanja na koju e cigaru kupiti za do nekih 10 hiljada rsd.-
    Koje kvalitetne, ne kineske tecnosti kupiti? spreman sam da odmah kupim 2-3 razlicite u slucaju da mi neka bas ne pase itd, jer predpostavljam da nigde ne mogu da "testiram" ukuse?-
    Takodje gde naci prodavnice u Beogradu koje bi imale to sto mi treba?

-
    Hvala u napred, i izvinjavam se na da kazem ovako lenjom pristupu. Nadam se da ce neko moci da mi resi dileme i da odgovore.

-
    Izvinjavam se za ove crtice, iz nekog razloga ne mogu da formatiram tekst da bude pregledniji, kako odvojim pasuse i okacim poruku, tako forum sve spoji u jedan zid teksta, apsolutno ne razumem zasto se to desava.
    « Poslednja izmena: April 13, 2019, 23:43:37 ivanneko »

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 4906
    • -Receive: 7087
    • Ugled: +7913/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: Molim za svet
    « Odgovor #1 poslato: April 13, 2019, 13:04:38 »
  • Publish
  • Uff...Vidi,sva tvoja pitanja su sasvim ok ali je problem sto ni na jedno ne postoji definitivan odgovor.
    Odnosno,ono sto meni ili nekom drugom super "radi" tebi moze biti potpuno neupotrebljivo,pocevsi od atomizera,grejaca pa preko tecnosti i dalje.Da imamo rok dve godine nesto bi mozda i izboksali ali za 2 dana... ;D

Evo pisao ja nesto ovde http://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=10226.0

jeste malo starije ali mozda pomogne da se suzi izbor.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10659
    • -Receive: 10205
    • Ugled: +21957/-0
    « Odgovor #2 poslato: April 13, 2019, 13:24:08 »
  • Publish
  • Sto se modela elektronske cigarete tice, tesko ces naci nesto sto je dobro a da se moze kupiti kao kit. Nekako kinezima ni posle toliko godina nikako ne ide da dobar atomizer i dobru bateriju sklope u jednu celinu. Ako ipak insistiras na kompletu, onda jedino sto bih mogao da preporucim je Joyetech eGo One bilo koja varijanta. Imas manje precnika 19mm i mega precnika 22mm, negde se mozda moze naci i V1 ili novija vareijanta V2. Nema bitne funkcionalne razlike izmedju njih, osim sto je V1 bolje oklopljen u slucaju padova, a V2 ima veliku staklenu povrsinu kroz koju se bolje vidi koliko ima tecnosti.

Nedostatak ovog kompleta je baterija, koja nema bas tako konstantan napon, pa ce u toku ciklusa baterije biti primetan pad performansi. Ipak, ovo je najbolja baterija koja se moze naci na nasem trzistu, pa ako insistiras na relativno malim dimenzijama, mislim da nema drugog upotrebljivog izbora.

Bolja varijanta je sastaviti svoj kit. Znaci kupiti posebo atomizer i mod(bateriju). U ovom slucaju, sto se tice atomizera, jedino sto iskreno mogu da preporucim je neka od ego one varijanti. Znaci bilo koji ego one atomizer. Svi koriste iste glave, razlika je samo u precniku i kapacitetu. Pored toga sto i fabricke glave odlicno rade, za njega postoji i CLR glava kod koje sam mozes praviti grejac i menjati vatu, tako da grejac traje prakticno neograniceno. Ovo je stariji model i ima svoje nedostatke, ali je svakako i danas najbolji u toj klasi i nema alternativu. Naravno, najbolja varijanta je neki od RBA atomizera gde sam pravis grejac, ali pretpostavljam da te to u ovom momentu ne zanima. Ali je pomenuti ego one odlicna odskocna daska ka njima, i ujedno odlicno resenje sa fabrickim grejacima.

Sto se baterija(modova) tice, tu je izbor vec daleko ozbiljniji, ali moras da se pomiris sa nesto vecim dimenzijama. Zauzvrat dobijas konstantan napon i mogucnost podesavanja snage, sto znaci da nece biti apsolutno nikakvog pada performansi. Bilo koji mod da izaberes neces mnogo pogresiti, ali ja bih preporucio nesto od proverenih Joyetech ili eleaf modela. Pre svega eleaf istick pico i joyetech primo. Takodje bih za izbegavanje preporucio bilo koji vaporesso mod, jer su se pokazali jako lose. Ovo su modovi sa izmenljivom baterijom, pa ce ti uz njih trebati i 18650 baterija. Povoljnija varijanta su modovi sa integrisanom baterijom, koji za ovim ne zaostaju ni malo po pitanju upotrebljivosti, osim sto kad crkne baterija ne mozes je tako lako zameniti. Takodje su i manjih dimenzija. Dobar izbor koji se kod nas moze naci je recimo eleaf ikuu i80 ili aspire zelos.

Sto se tecnosti tice (ovo sam mozda trebao na pocetku da se ne mucis da citas ostalo) ako insistiras na bas pravom ukusu duvana, to neces naci nikad. To je nesto o cemu se prica, ali u praksi ne postoji. Postoje ukusi koji nekog asiciraju na neku vrstu duvana, ali ne i nekog drugog. Sad... da l' iz silne zelje da nas asocira pronadjemo neku komparaciju, ili je nesto drugo u pitanju... mislim da je to pitanje za psihoanaliticare. Ono sto nazivamo duvanskim ukusima su u stvari ukusi slicni onima na koje mirise paklica kad se otvori, odnosno aditivima u duvanu. To su uglavnom blage arome vanile, karamele, orasastih plodova, meda, zapecenog secera... Toliko blage da se tesko raspoznaju, pa ih mi onda svrstamo u duvanske ukuse. Razlog zasto je to tako je vrlo jednostavan - duvan i nema ukus. Da bi nesto imalo ukus duvana, mora da gori. Duvan je zapaljena biljka ciji dim mi udisemo i ne moze se oponasati aromom. Svakako, mi nismo zavisni od ukusa te smrdljive paljevine, vec iskljucivo od nikotina kojeg u e-tecnostima cesto ima sasvim dovoljno, i po zelji. Jednom kad nadjes odgovarajuce ukuse, videces da je zadovoljstvo koriscenja cak i vece, i bez propratnih tegoba kod preterivanja, osim ako se ne pretera sa nikotinom.

Sto se preporuke za tecnosti tice, tu ti niko ne moze pomoci. Izbor je ogroman i sve su toliko razlicite, a svi ih totalno razlicito dozivljavamo. Ono sto je za mene vrhunska duvanska aroma, za tebe moze biti miris smrdljivih carapa. Zato je svaka preporuka nezahvalna i nerealna. Najbolji nacin je probati licno, a kad dodjes do toga da sam pravis tecnosti, onda to i nije tako skupo. Za pocetak, mozda nije lose otici do ambrele, jer oni imaju testere, pa probati na licu mesta. Mada je tesko oceniti na osnovu nekoliko povlacenja. Naravno ambrelu izbegavati po pitanju opreme, ali za tecnosti i arome mogu biti ok. Za opremu, mozda je najbolji izbor eliquid.

Kupovne tecnosti su skupe. Cak bih rekao i preskupe, ako se uzme u obzir da diy varijanta 10ml tecnosti kosta izmedju 30 i 70 dinara, u zavisnosti od arome i kolicine nikotina. Samostalno miksanje nije nista teze od kuvanja kafe ili pasulja, osim sto je potrebna doza opreza kod rada sa nikotinskom bazom. Ipak, DIY komponente su malo veca investicija u pocetku. Istina da dobijes veliku kolicinu, ali svako ko pocienje nije siguran da ce se zadrzati.

Za pocetak, ja bih ti ponudio nekoliko bocica po 10ml raznih popularnih duvanskih ukusa razlicitih proizvodjaca na poklon. Mislim da ce ti biti dobra osnova da procenis sta ti se svidja.

edit: ja zvacem pola sata a Bob je vec ranije sve to objasnio ;D

Van mreže Stiletto

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • -Given: 102
    • -Receive: 67
    • Ugled: +67/-0
    « Odgovor #3 poslato: April 13, 2019, 13:59:48 »
  • Publish
  • Uh zamisljao sam ovo malo jednostavnijim procesom.

To da sastavim svoj kit, kako to funkcionise? gde ja to odem kupim jel praznu e cigaru bez baterije? a onda negde nadjem bateriju koja pase u to "kuciste" sad me sramota kolko ne znam o ovome.

Sto se tecnosti tice, ja eto prvu koju sam probao od ortaka koji je ostavio tu tecnost u cigari na duze od godinu dana, dao meni da probam da vidim kako ce da mi odgovara, ja sam to pusio tako i nije mi smetao ukus, da nije isto ko cigara ali bio sam prijatno iznenadjen, zadovoljavalo je apetit za nikotinom ALI ne i za povlacenjem, jer posle samo 2-3 povlacenja bi mi bilo muka kao da sam zapalio 5 cigara od jednom.
    On je koristio neku tecnost, ne znam koje marke, imalo je pa po meni solidnu aromu cigare, nisam primecivao nikakve secere niti kukuruze itd. Jacina je bila 21mg, ja mislim da je to bio problem jer nije me zadovoljavalo da povucem 2-3x i onda da narednih pola sata imam mucninu od pomisli na cigaru a ujedno imam potrebu da vucem. Tako da sam mislio nesto dosta slabije kako bih mogao da upraznjavam naviku "pusanja" pa makar u pocetku pusio vise dok se ne naviknem.

Ako ima kao sto kazes mesto gde moze da se testiraju tecnosti, to bi mi super leglo jer meni sve sto treba je upravo to, da znam sta kupujem u smislu da li mi aroma tj tecnost odgovara. Mozda posle u odnosu na sta mi se svidelo mogu da dobijem preporuke za nesto sto je na slicnu foru al kvalitetnije il bolje, kad vec postoji toliko aroma.

E sad sto se cene tice, ja trenutno bacam dnevno 340dinara za cigare, toliko kosta "pakla" duvana koji je namenjen da se mota a ne puni u prazne cigare, stvar sa praznim cigarama je sto se stekaju na duzini filtera, a na to ja ne pusim cigaru bas do filtera, tako da od filtera na dole mi ode ~5mm i jos jedno ~7mm gore kad ugasim cigaru, to je sve natrpano duvanom, znaci efektivno bacam oko 1/5 duvana kog kupim. Meni motanje u rizle nekako sta znam... los utisak.. preferirao sam to da punim cigare koje izgledaju kao i one kupovne.

Zanima me kolko te kvalitetnije kupovne tecnosti kostaju? kolko bi nekoga ko pusi ~20 jacih cigara ispalo ili prenelo u koriscenje tecnosti? Po nekoj mojoj logici svakako bih trebao DRASTICNO da ustedim sa prelaskom na vaping jer kolko ja znam akcize i duvanski dinar se ne cepaju na tecnost, a kod cigara trenutno akciza je kolko nekih 120-150dinara i duvanski dinar 60-70, sama pakla kosta 60-70dinara. Doduse nisam neko vreme proveravao te cene kolko je akciza/duvanski dinar itd, al znam da veliku vecinu platis drzavi za markicu i slicne gluposti. Secam se da zadnji put kada sam to prooveravao paklica kamela je kostala 210din a kad se oduzme drzavna naklapanja paklica je izlazila 60dinara. Po toj logici mislim da bi tecnost za dnevnu potrebu trebala da bude barem 50% manja nego sto trenutno pucam.
    Takodje se nadam da taj aparat mogu da pazarim za do 10k dinara, mislim racunao sam ima svakakvih tih predpostavljam teskih krseva za 1.5k pa valjda 10k dovoljno da sklopim aparat?

Nisam ja tolko zahtevan tip, od nekoga ko je iskusan da mi eto ko vi preporuci direktno odredjene modele, taj npr ego one atomizer + koju bateriju da jurim, meni je dosta da drzi jedan dan, moze i krace, mada ako je to nedostizno u "malom" pakovanju koje bi nosio u dzepu ko olovkicu, nemam neki problem da to bude i vece. Mislim bitno je da se skinem sa ovog djubreta od cigareta, to je prioritet, za te sitne kompromise da li je aprat veci il manji i slicno prezivecu.

Znaci ako bih zeleo da u ponedeljak odem i kupim taj ego one atomizer, bateriju, da isprobam tecnosti u ambreli? ja sam zavrsio posao za pocetak? ili mi treba jos nesto? neka oprema za odrzavanje? Gde mogu naci te tri stavke u Beogradu iz jednog naleta, da sve to zavrsim u ponedeljak i bacim cigare, zapeo sam za tad jer vec sam dogovorio sa prijateljem koji bi issao samnom da me vozi itd, drugo znam sebe, uzasno sam onaj tip "uskoro" i to se otegne, moram to da resim sad ili cu opet da odlazem do pitaj boga kada.

Hvala na odgovorima i pomoci, cenim to!

Van mreže Morgana

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 2949
    • -Receive: 7213
    • Ugled: +9091/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #4 poslato: April 13, 2019, 14:19:38 »
  • Publish
  • fuuuuuuuuuuuuuu...

definitivno je tesko odgovoriti... kao sto rece bobpp svi se mi razlikujemo... i imamo drugacije potrebe po pitanju opreme ...

bilo bi naj bolje da imas nekog vapera u blizini ... komsiluku... gde bi mogao da probas sta drugi koriste... tesko je pricati ovako napamet...

kao prvo ... sta TI podrazumevas pod pocetnickom opremom ... sta ocekujes od ecig... bez odgovora na to niko se nece ni usuditi da ti bilo sta predlozi...

POCETNICKA OPREMA ... pod tim se podrazumeva elektronska cigareta koja ce ti pomoci da ostavis analogne...

nije bitna cena... mozes kupiti skuplju i kvalitetniju a da ti i dalje ne odgovara... samo ces baciti pare... takodje pocetnicima se preporucuje MTL... kada vuces paru ide po principu u usta pa u pluca... s obzirim da je princip povlacenja slican obicnoj  cigari... lakse se naviknes na elektronsku... svaki MTL daje manju kolicinu pare... ako samo spomenes prodavcima da hoces puno pare uvalice ti nesto sto ti kao pocetnik sigurno neces moci da koristis...

bitno je prvo da shvatis da se ne kaze pocetnicka oprema zato sto je to nesto nizeg ranga... vec je samo oprema koja odgovara osobama koje tek ostavljaju analogne...

kapiram da hoces da kupis nesto sto ce ti duze trajati u smislu da ce zadovoljiti tvoje potrebe za duzi period... ali i to je individualno.... neko se zadrzi na toj opremi... neko trazi nesto vise...

dalje... vrlo bitna stvar... koliko si voljan da ulozis VREMENA u tu cigaru... postoji oprema gde se mora uloziti odredjeno vreme za njeno odrzavanje ... a da bi to radio treba ti vremena da stosta naucis...
    primer... kada se gornji deo u koji se sipa tecnost isprlja... u zavisnosti od samog dela... on se moze ceo zameniti... ili zameniti samo grejac koji je vec fabricki gotov... ili se grejac pravi...
    naj jeftinija varijanta koju uglavnom svi iskusniji vaperi koriste je napraviti grejac... ali za nekoga ko tek ulazi u pricu to moze delovati komplikovano... plus pitanje je da li i koliko imas vremena volje itd.
    neki ljudi jednostavno ne zele da se bakcu s tim...

zato kazem da bi bilo dobro da imas nekog u blizini da ti pokaze ... objasni da vidis sve to probas... ako bas nemas... pokusaj da izvuces iz texta info koje ce ti pomoci da shvatis sta ustvari zelis jer ce drugima biti lakse da ti nesto preporuce...

daje ta aroma... prvo nije isto tecnost za ecig i aroma.... aroma je deo tecnosti... aromu kupuju oni koji sami prave tecnosti... ona ne moze samostalno da se koristi... ako u bilo kojoj radnji zatrazis aromu dobices nesto sto je kao takvo neupotrebljivo... da li me razumes...

tebi treba gotova tecnost.... sipas u cigaru i koristis odmah...

sto se tice ukusa da... definitivno ti treba duvanska... svi pocetnici krecu od duvanske... logicno... jer treba da ti zameni obicnu cigaru...

istu tecnost mozes kupiti sa razlicitim kolicinama nikotina... i to je individualno... nemamo svi iste potrebe... plus negde zavisi i od same opreme koliko ces ti taj nikotin osetiti... pocetnici se obicno predju pa uzmu sa vise nego im treba... a onda kaslju vrti im se u glavi itd.
    e sad... ima tu jos jedna stvar... a to je dnevna potrosnja... tj. koliko ces je koristiti u toku dana... ako manje koristis treba ti vise nikotina da nadomestis onaj iz obicnih... ako stalno vuces onda manje...

sto se tice radnji ... imas ih po bg/u ... negde je povoljnija oprema negde tecnost... u nekima mozes i da probas...
    mozda ne bi bilo lose da  obidjes par pogledas sta gde ima probas raspitas se... prosto da imas u vidu sta je to sto bi ti odgovaralo ...
    mislim lako te je poslati u odredjenu radnju ... ali treba znati sta zelis...
    ....................................................................................

hihihih al smo se svi raspisali... al generalno nije lako preporuciti nesto napamet...

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: April 13, 2019, 14:35:25 »
  • Publish
  • Mozda bi bilo lakse ako krenemo sa druge strane,da covek pogleda sta ima u ponudi pa da pita za neki konkretan model koji mu je zapao za oko?Tako bi lakse povezao na sta da obrati paznju i posebno sta da izbegne ako mu u prodavnici budu naturali...
    (bar bi meni bilo lakse,blokirao sam se... ;D )

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: April 13, 2019, 14:55:42 »
  • Publish
  • Ili jednostavno:

Atomizer: bilo sta sto se zove ego one. Velicina i boja po zelji, svakako nema greske, najbolje mega. Uz njega nekoliko rezervnih CLR grejaca od 1om koje menjas kad se zaprljaju, kad osetis pad performansi, kad tecnost promeni ukus... U zavisnosti od tecnosti i snage izmedju 30 i 100 potrosenih mililitara.

Mod: Eleaf ikuu i80. Veliki kapacitet, jeftin, lak za rukovanje, kvalitetan, solidnih dimenzija. Mozes i bilo koji drugi koji je povoljan ili ti se svidi, ali za svaki slucaj pitaj. Mozes i nesto polovno na oglasima. Nadjoh ovo na primer. Ceba odlicna, pitati prodavca jer bi spustio cenu da zadrzi atomizer koji je svakako samo za kantu. Izmedju prve i druge varijante u radu ne bi osetio nikakvu razliku, samo drugi ima malo manji kapacitet ali dovoljan. Svi novi modovi dobro rade i zadovoljavaju potrebe, samo je razlika u kvalitetu finisa i nekim finesama koje ti sad nisu mnogo bitne.

Ova kombinacija je dovoljna svakom normalnom bivsem pusacu. Ako krenemo da sirimo temu bice sve manje jasno.

Tecnost probas, pa sta ti se svidi za pocetak. To je igra bez granica za nekog, a nekome odgovara sve. Posaljes meni adresu na PP i dobijes 5x10ml tecnosti od kojih ce neka sigurno da ti se svidi, ali ne mogu da ti posaljem pre utorka-srede.Platis samo postarinu ;D  Mozda je jos neko raspolozen da pomogne? Skupe tecnosti cesto nisu kvalitetne. Cesto je miks koji sam napravis kvalitetniji od onoga sto kupis u prodavnici, a 10+ puta jeftiniji. Ovde ne vazi pravilo: koliko para toliko muzike. Jedino bitno je da ti odgovara, jer su uglavnom istog sastava.

Van mreže Drako

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 602
    • -Receive: 1300
    • Ugled: +1499/-0
    • Mea culpa
    « Odgovor #7 poslato: April 13, 2019, 15:15:53 »
  • Publish
  • Pretece me Liber...
    Za pocetnika, apsolutno ego one V2 - 2100, plus pakovanje zamenskih glava ako imaju i eleaf ikuu i80 sa ugradjenom baterijom  od 3000 mah, oko 5600.
    To bi trebalo, ako si zaista zagrizao, da te lagano skine sa cigareta.
    Ako uspes mesec dva da izdrzis, prvo kupis cl glave, da probas da li mozes sam da motas, a posle toga jedan mod sa izmenljivom baterijom i jos jedan rebuildable atomizer, i to je to.
    Na plasite coveka bez potrebe, gomila njih koja je cvrsto resila jos uvek koristi olovkice i zadovoljni su.
    To sto mi ovde po forumima cepamo dlaku na 3 dela, ne znaci da bas svakog interesuje svaka nota iz simfonije koju tecnost svira.
    I ego one v2 mega i ikuu i 80 imas u inhalici.
    Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

Van mreže Morgana

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 2949
    • -Receive: 7213
    • Ugled: +9091/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #8 poslato: April 13, 2019, 15:19:33 »
  • Publish
  • ambrela je nevidjeno skupa u odnosu na istu opremu kod kineza preko... iz tog razloga ljudi bas ne vole da kupuju tamo...
    mada... realno gledano tu moze da se kupi ta neka pocetnicka oprema za manje para...
    tecnosti nisu lose... ako su u originalnom pakovanju neke firme...
    nikako one na kojima pise ambrela...

da razjasnimo nesto... ambrela NEMA svoju ni labaratoriju NI fabriku ... ma sta god tvrdili njihovi prodavci... koji ionako nemaju veze sa zivotom...

oprema na kojoj pise ambrela je iz kine... samo su odstampali svoje ime i logo... istu mozes i sam da kupis za daleko manje para... jedino sto se dugo ceka

tecnosti na kojima pise ambrela su ili prepakovane tecnosti drugih firmi ili mucko pera sa buvlje pijace... hihihihihi

dakle ambrela moze za opremu ... koje je jeftinija nego kod drugih a sa druge strane preskupa za ono sto mozes naci preko... prosto budi svestan toga...
    za tecnosti moze ako ne pise njihovo ime...
    ...........................................................................
    dalje... imas u bgu i drugih prodavnica... efil... ne znam sta imaju sad od opreme nadji sajt...

inhalika... imas je u piramidi npr. mozes probati nesto od tecnosti koje tog trenutka imaju kao testere... ali svi oni mahom sadrze dosta nikotina...
    za moj pojam previse ... verovatno ces kasljati... ali bar ces znati sta ti ne odgovara...u inhalici definitivno moras napomenuti da si pocetnik... i da ti treba MTL... imas komplete ... posebno modove posebno atomizere itd... pogledaj sta imaju na sajtu... ako nadjes nesto da ti se svidja... bolje pitaj ovde pre nego doneses odluku...
    ima prodavaca koji znaju sta prodaju... ali isto tako ima i debila ...
    tecnosti su im ok... oprema za svakog ponesto...
    ne trazi skuplje vec ono sto ti odgovara.... par puta su uvali neku skuplju opremu koju pocetnici nisi mogli da koriste...

imas vape bar beograd u dzona kenedija... prodavnica i bar... ne znam sta trenutno imaju od opreme...
    tecnosti vrh... ali nesto skuplje...
    tu ce ti definitivno objasniti sve... sednes popijes kaficu protrtljas vidis sta imaju probas...

smart vape ima podove... za pocetnike jednostavno za koriscenje... ali je ta vrsta tecnosti skuplja...
    pa iskreno ne znam koliko se isplati na duze staze...
    .......................................................................

mislim da je najbolje da obidjes vape bar inhaliku i ambrelu... vidis gde sta kako koliko i onda odlucis...

uostalom ne moras sve kupiti na istom mestu...

inace... uvek mozes kupiti i polovnu opremu... ili deo opreme  ;D  cesto to bude nova oprema koju je neko kupio preko pa preprodaje... njega ne mrzi da ceka mesec dana iz kine a tebi treba sad odmah... ili je neko kupio opremu koja mu neodgovara... ili je koristio mesec dva pa trazi bolje... svasta moze da se nadje tu...

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #9 poslato: April 13, 2019, 15:52:03 »
  • Publish
  • Mislim da je covek otrcao do pijace da kupi pola kile duvana dok kisa nije rasterala sve prodavce  ;D
    Zaista nista nismo komplikovali kao sto umemo,maksimalno je pojednostavljeno,ali ako pokusam malo da se udaljim od svega ovoga,da potisnem ono sto sam za ove godine saznao i naucio...vidim da vas nista ne bih razumeo na pocetku  ;D
    Ali nema tu pomoci...treba malo vremena pa dodje i iskustvo i onda se moze lepo,zdravo i jeftino uzivati u ovome.
    A u startu naci idealno...tesko.Bitno je samo se sto manje zeznuti.

+1 za neki od tih Ego One  atomizera a na mod ne bih obracao toliko paznje - nesto da je povoljno i solidno,da mi se dopada i da su ljudi mahom zadovoljni njime.

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 876
    • -Receive: 927
    • Ugled: +927/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #10 poslato: April 13, 2019, 16:24:49 »
  • Publish
  • vala bas, al ste se raspisali :) .. pocni kao ja .. regulisani mod sa nekim atijem koji ima fabricke grejace .. i polako .. sve ce doci na svoje ..

Van mreže Nedeljko

• eCiginfo prijatelj
    • Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 349
    • -Receive: 1002
    • Ugled: +1002/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #11 poslato: April 13, 2019, 18:41:18 »
  • Publish
  • Ima i u tome istine Kinkel, za početnika često bude kontraproduktivna gomila informacija. Možda jeste najbolji pristup upravo taj, bilo koji nov ili polovan regulisan mod sa 18650 baterijom i bilo koji od solidnih mtl tankova sa izmenjivim fabričkim grejačima.

Za početak mu je bitno da izabere tečnosti koje će mu se svideti ili barem mu neće biti odbojne i sa te strane je odlična gesta kolege LiberPrinta.
    Neka izabere tečnost koja ga dovoljno zadovoljava i to je više nego dovoljno za početak, to i naravno rešenost da se istraje u odluci, a ostalo će doći vremenom na svoje.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: April 13, 2019, 19:06:13 »
  • Publish
  • Ja stvarno ne razumem zadnja dva posta. Na sta konkretno vi imate primedbe? ;D Coveku je odgovoreno na sva pitanja koja je postavio. Kakav je to pristup: idi kupi bilo koji tank? Cemu onda sluzi forum ako ce da dobije takav odgovor? Zar to nisu mogli da mu preproruce i u prodavnici? Verovatno je trebao da ode i trazi ''neki tank'' i da mu uvale ono cega imaju najvise ili se najslabije prodaje, pa kao i mnogi drugi proceni da je elektronska cigareta sranje, i vrati se duvanu i zavijusama?

Van mreže Milanez

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 252
    • -Receive: 117
    • Ugled: +117/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #13 poslato: April 13, 2019, 19:15:52 »
  • Publish
  • liber tvoje zrtvovanje je za svaku pohvalu,od srca
    al mozda je neko tek onako pitao , a neko izgibe da pomogne
    eto lepo da se slozimo - ego one v2 ,ima clr ,itd
    i neki mod ,recimo pico 25 zeleno beli  :smile1:
    Pirmin Curbrigen

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: April 13, 2019, 19:32:26 »
  • Publish
  • Imenjace. Covek je postavio konkretna pitanja iz ugla jednog potencijalno bivseg pusaca koji ne poznaje ovu materiju, i dobio konkretne odgovore. Verovatno je trebalo, kao sto je to na nekim forumima obicaj, da ga uputimo da cita forum? Pa za jedno pola godine kad rascisti sta mu je bitno da cita u ovom lomu, da krene da cita konkretne teme koje se ticu njegovog pitanja... Mozda bi sledece godine u ovo vreme otisao i kupio ''pravu stvar''. Stvarno ne razumem nepotrebno spamovanje i pisanje koliko da se nesto napise? Ko je hteo da pomogne - pomogao je, ko ima nesto konstruktivno da doda dobrodosao je, ali sad vec pocinjemo da licimo na neke tamo forume. Uostalom, zar i ti nisi dobijao odgovore kad pitas nesto tek onako? Zar ovde nije svako dobio odgovor, pa makar ponovljen po 100 puta? Mislim da je bezobzirno poslati nekog sa ovakvim pitanjima da luta po forumu ko guska u magli. Svi smo prosli taj period konfuzije, ali neki smo i zaboravili ;D