Autor Tema: Najcesci problemi sa eGo-C atomizerom i kako ih resiti  (Pročitano 4627 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11241
  • -Receive: 10723
  • Ugled: +22475/-0
Najcesci problemi sa eGo-C atomizerom i kako ih resiti
« poslato: Novembar 03, 2012, 23:00:12 »
  • Publish

• Koristim ego-c prilicno vremena i jako sam zadovoljan, tako da nemam nameru u skorije vreme da menjam svoj prioritetni atomizer. Ali, ne mogu da kazem da je od samog pocetka bilo tako. Bilo je potrebno da prodje neko vreme da ga dobro upoznam da bih u potpunosti bio zadovoljan, pa zelim da podelim svoja iskustva sa ostalim korisnicima, a nadam se da ce i ostali korisnici ovog atomizera imati nesto da dodaju, kako bi dopunili ovu temu i novim korisnicima olaksali koriscenje.

Ego-c pre svega ne trpi prejako povlacenje. Ako se previse jako vuce, velika je verovatnoca da ce procureti, jer je princip rada atomizera takav da vazduh prima kroz konektor, gde je otvoren put za eventualno curenje ako nisu ispunjeni svi uslovi za normalan rad. Ova putanja vazduha je ovakva, kako bi atomizer imao savrsene performanse u skladu sa svojom namenom. Postoji jos nekoliko razloga za curenje kod ovog atomizera. Kada je tank previse star, otvor se nanjemu moze previse prosiriti pa tecnost prolazi pored igle, zato je potrebno povremeno iz preventivnih razloga promeniti tank. Ispravnost tanka se moze proveriti i tako sto ce se navuci na skinutu glavu atomizera i okrenuti u krug, kako bi smo videli da igla previse lako ne ulazi u otvor na tanku. Takodje, razlog za curenje moze biti i istrosen ili jako zaprljan fitilj koji propusta previse tecnosti. Slaba baterija ili los kontakt atomizera sa njom je jos jedan od potencijalnih uzroka curenja. Ako je baterija previse slaba, moze doci do toga da grejac ne sagori svu tecnost, pa ce visak verovatno morati da iscuri. U ovom slucaju obicno dolazi do toga da se pre curenja javi jako tesko povlacenje i izostanak performansi. Takodje, obicno kod rucno pravljenih fitilja ako je fitilj u kucistu grejaca previse dugacak, moze se desiti da fitilj zatvori dovod vazduha sto ce usloviti jako tesko povlacenje, pri cemu ce se u telu atomizera stvoriti podpritisak koji ce povuci preveliku kolicinu tecnosti koja ce posle nekog vremena naci putanju za curenje. U ovom slucaju performanse u glavnom nece izostati ili ce TH biti jaci nego obicno a propusnost vazduha veoma slaba uz slabiju paru. U ovom slucaju je potebno vrlo malo skratit fitilj, ali ne previse kako bi on i dalje dodirivao grejac, inace u protivnom ce se pojaviti zagoreo ukus.

Zagoreo ukus je jos jedna cesta pojava koja remeti zadovoljstvo koriscenja elektronskih cigareta, desava se na gotovo svim atomizerima, pa ni ego-c nije postedjen. Ako naucimo kako da prepoznamo kada ce se ona desiti i kako da je uklonimo, zadovoljstvo ce biti mnogo vece jer je ova pojava jako neprijatna. Ja licno imam strasnu averziju prema njoj, pa sam u pocetku zbog nje dolazio na ideju da se vratim analognim cigarama . Srecom, uspeo sam ovu pojavu da svedem na minimum, tako da je proslo nekoliko meseci od kad sam je zadnji put osetio u nekoj vecoj meri. Osnovni razlog za pojavljivanje zagorog ukusa je kada grejac ostane bez dovoljno tecnosti, odnosno kada postoji neki problem sa dovodom tecnosti od tanka do grejaca. Tecnost odrzava potrebnu temperaturu grejaca i ne dozvoljava mu da se usijava i sagoreva je. Ako grejac odrzavamo cistim, ova pojava i ako dodje do nje ce biti manje izrazena i manje neprijatna. Najcesci uzrok za ovu pojavu je neadekvatan fitilj, ili previse kratak pa ne dohvata grejac ili ne dodiruje u dovoljnoj meri kako bi na njega preneo dovoljno tecnosti, ili previse debeo pa kroz njega ne prolazi dovoljno tecnosti, ili loseg kvaliteta odnosno kapilarnosti. Fitilj se usled ciscenja spaljivanjem vremenom pohaba i skrati, pa je ciscenje ovom metodom najbolje koristiti kada druge metode ne pomazu. Kada se fitilj previse skrati, vek mu mozemo produziti tako sto cemo ga gurnuti kroz iglu sa gornje strane prema grejacu, ali kad dodje do toga potrebno je vec razmisljati o zameni fitilja ili cele glave atomizera. Druga dva pomenuta slucaja pojave zagorelog ukusa se najcesce desavaju kod pravljenih fitilja. Ako je fitilj previse debeo ili mu je slaba kapilarnost, nece dovoditi dovoljno tecnosti do grejaca. Takodje, problem mogu praviti i mrezice koje koristimo za izradu fitilja ako su nedovolje kapilarnosti. Prilikom izrade fitilja potrebno je fitilj pre stavljanja u glavu natopiti tecnoscu i upaliti upaljacem i ponovo natopiti tecnoscu pre sklapanja glave atomizera. Takodje treba voditi racuna da fitilj ne bude previse kratak sa strane sa koje naleze na grejac, ali ni previse dugacak, vec od prilike u ravni sa stopicama koje ulaze u glavu i mozda za 1/2 mm duzi. Ako ovakav fitilj daje zagoreo ukus, moze se izvuci nekoliko vlakana ili fitilj vertikalno probusiti veoma tankom iglom. Treba voditi racuna da se ne izvuce previse vlakana, jer ce doci do curenja. Kod pravljenih fitilja je potrebno neko vreme da se fitilj "razradi" i da pocne da daje maksimum. Pre toga je moguce da povremeno dodje do zagorevanja, ali ovo su uopbicajene propraten pojave. Ovaj problem se moze resiti povremenim povlacenjem bez pritiskanja grejaca, cime ce se tecnost usled podpritiska nastalog u kucistu grejaca, spustiti na grejac "prinudno".Dobro resenje su gotovi imist fitilji, koji imaju jako dobru kapilarnost, jako dobru mrezicu, samo ih je potrebno malo skratit. Sa njima nema mnogo iznenadjenja, samo se moze desiti da se previse skrate.

Razlog zagorelog ukusa moze biti i neadekvatna baterija ili neadekvatno podesen napon kod baterija sa promenljivom voltazom. Ako je napon preveliki, grejac proizvodi vecu temperaturu i sagoreva vise tecnosti nego sto fitilj moze da dopremi do njega, pa se javlja zagoreo ukus. Pojedine baterije nemaju adekvatnu regulaciju napona, pa po skidanju sa punjaca proizvode prevelik napon i sagorevaju previse tecnosti, a kako se prazne napon opada, pa pri kraju ne uspevaju da sagore svu tecnost koja dodje do grejaca, pa moze doci i do curenja. Zato je pozeljno koristiti kvalitetne baterije sa kvalitetnom regulacijom napona. Ovaj problem moze nastati i kod mehanickih modova bez ikakve elektronike, pa oni nisu najpogodnije resenje u kombinaciji sa ego-c atomizerom.

Vrlo cesto se desava da nove glave po vadjenju iz pakovanja ne rade dobro, odnosno da ne daju dobre performanse, vrlo retko i zagoreo ukus. Glave su u pakovanju natopljene nekom vrstom prajmera koji u pocetku moze poremetiti ukus tecnosti. Takodje je povremeno pozeljno povlacenje bez pritiskanja prekidaca dok se glave ne razrade. Vrlo retko se desava da se pomenuti prajmer stvrdne i formira vakum koji sprecava dovod tecnosti. Ovo se po nekad resava pomenutim povlacenjem bez aktiviranja baterije a ako ni to ne pomogne, potrebno je razdvojiti glavu i oprati je alkoholom ili upaliti upaljacem kako bi prajmer izgoreo i oslobodio put tecnosti.

Van mreže meaculpa

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +110/-1
    • Pol: Muškarac
    Odg: Najcesci problemi sa eGo-C atomizerom i kako ih resiti
    « Odgovor #1 poslato: Novembar 04, 2012, 11:59:59 »
  • Publish
  • Za probu liquida iskljucivo koristim ego c glavu, pa ako prodje test, tek onda nesto ozbiljnije.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #2 poslato: Novembar 04, 2012, 12:55:10 »
  • Publish
  • Ovo je toliko dobro napisano da sam ostao PAF. :You_Rock_Emoticon:

Jedina zamjerka je što još uvijek koristiš egoca.  ;D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #3 poslato: Novembar 04, 2012, 13:09:55 »
  • Publish
  • Navika je cudo. Ne znam zasto, sta god da probam jedva cekam da se vratim na egoc. Svestan sam da ima mnogo sprava sa mnogo boljim performansama i vecinu sam imao prilike da probam, ali on je jedino sto mi je ono bas lelglo.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #4 poslato: Novembar 04, 2012, 13:12:30 »
  • Publish
  • Onda je to to. Da li si probao modifikovati glave?

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Novembar 04, 2012, 13:13:34 »
  • Publish
  • Jesam, izbacicu sad jedan detaljan tutorijal.

Van mreže vlaves2000

• Drug član
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1370
    • -Receive: 2209
    • Ugled: +3460/-0
    « Odgovor #6 poslato: Novembar 04, 2012, 17:17:14 »
  • Publish
  • za mene je ego-c  i daljke na prvom mestu i svida ide samnom sve ostalo je na drugom mestu :13:

Van mreže mazda323

• Full Member
    • Thank You
    • Ugled: +12/-24
    « Odgovor #7 poslato: Januar 10, 2013, 21:27:44 »
  • Publish
  •       i extra plus za pomenuti premaz koji ne samo da pokvari ukus i protok nego i dan ako se zapocne sa istim.

Van mreže vitaminb

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • Ugled: +4/-0
    « Odgovor #8 poslato: Januar 18, 2013, 08:45:28 »
  • Publish
  • Pridružujem se hvalospevima  :smart:  Probao sam razne ...mizere, ali eGo-C kontam kao jedinu sigurnu luku  :pirate:  Što se tiče one "ljige" u kojoj su glave zapakovane, nisam siguran koliko je to pametno - ja uvek dobro očistim i operem od toga, ostavim da se osuši, uradim kratak (primarni) dry burn, pa tek onda  :pimp:

Van mreže prasnjava pecurka

• Jr. Member
    • **
    • Thank You
    • Ugled: +94/-0
    « Odgovor #9 poslato: Februar 08, 2013, 21:45:51 »
  • Publish
  • Takodje do pojave zagorelog ukusa na ego-c  dolazi i zbog same tecnosti koju koristimo (ako recimo pravimo sami tecnost) tecnost na vg bazi koja je gusta meni je pravila problem sa zagorelim ukusom...