Autor Tema: Da li je potrebno dodavati vodu u bazu?  (Pročitano 1770 puta)

Van mreže Drako

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 603
  • -Receive: 1301
  • Ugled: +1500/-0
  • Mea culpa
Odg: Da li je potrebno dodavati vodu u bazu?
« Odgovor #75 poslato: Mart 28, 2019, 17:54:35 »
  • Publish
  • Da proste dame, ako ih ima prisutnih, i bez ikakve zelje da uvredim d2l korisnike, ipak jebo ja mater onom ko izmisli d2l.
    Kako je krenulo ludilo sa bljuvanjem oblaka, tako je krenulo mlacenje prazne slame oko vode u vg, i to uglavnom od ljudi koji koriste atomizere sa ogromnim kanalima za dotok tecnosti, sa ogromnim rupama za dovod vazduha, sto sve skupa takodje hladi grejac u odredjenoj meri a ciji "fitilj" uglavnom ima duplo kraci put natapanja od klasicnih m2l atomizera.
    I nemam ja nista protiv sto oni ne stavljaju vodu u svoje tecnosti, ali zamolio bi da probaju da tu tecnost stave u kfl npr, pa i u galaxies rta npr, i nek pare neko vreme na 10-12 w.
    I onda nek dodju da nesto pricaju.
    A da li ce bolje natapati redja ili gusca tecnost je stvarno pitanje od milion dolara.
    I posle, sto izbegavam forume...
    Eto, onako, doslo mi...
    Otišao sam da pronađem sebe. Ako dođem pre nego što se vratim, zadržite me.

Van mreže MacVap

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 156
    • -Receive: 153
    • Ugled: +153/-0
    • Pol: Muškarac
    • Macedonian Vaping
    « Odgovor #76 poslato: Mart 29, 2019, 12:24:52 »
  • Publish
  • U oba Oddyjeva linka nisu merili neke realisticne odnose, kao 45/45/10 i slicno, pa po mome misljenju rezultati su "skewed" ka ekstremima (ne mogu se setiti prave reci). U prvom, onom naucnom, uopste nisu dodavali vodu, osim ako se nasla u komercijalnim tecnostima. Bar sam tako shvatio citajuci nabrzaka.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 4987
    • -Receive: 7354
    • Ugled: +8180/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #77 poslato: Mart 29, 2019, 15:33:30 »
  • Publish
  • Ovo sa vodom se bez razloga pretvorilo u neku veliku raspravu...

Voda je (kao,uostalom, i VG,PG,nic ili aroma) samo "opcioni" sastojak tecnosti.Vi mozete praviti tecnost od cistog VG-a ili cistog PG-a ukoliko vam tako prija.Mozete dodati nikotin a i ne morate,isto kao i aromu ili aditive.Nista to nije obavezno vec je samo pitanje sta zelite da dobijete.Nijedan od tih sastojaka nije posebno dobar ili pozeljan sam po sebi vec je uglavnom "nuzno zlo" koje sluzi postizanju odredjenih ciljeva.

edit: sad vidim da je Liber ubo sustinu dva posta ranije
    ccc...ne pratim dovoljno  ;D

edit2:
    Ja licno koristim tecnost  55%PG / 40% VG / 5% H2O  i vodu dodajem iz dva razloga:
    1 - primetio sam da bez vode mod moram podesiti na nesto vecu temperaturu ako ne zelim da upadam stalno u protekciju ( na negde oko 210C za razliku od mojih standardnih 180C,sto se otprilike i uklapa u proracune).Jos uvek nista strasno ali eto...
    2 - tecnost u toj razmeri a bez vode mi ima neku podnotu "suvog kartona" koja mi se ne dopada (mada je to verovatno samo stvar navike i mozda tipa aroma koje uglavnom koristim).

Van mreže KlinkoMi

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 67
    • -Receive: 60
    • Ugled: +60/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #78 poslato: April 21, 2019, 19:11:04 »
  • Publish
  • Imam ja jedno pitanje,nadam se da nije off-topic...
    Jutros naletim na ovu temu posto sam lepo uzeo da iscitam teme po forumu....
    E sad ja vec duze vreme uzimam DIY tecnosti od istog coveka i nije mi palo na pamet da ga pitam,tj. nisam imao pojma da treba dodavati vodu...
    Danas ga nazovem i pitam da li stavlja vodu u tecnosti i naravno on mi odgovori negativno....
    posto imam oko 75ml tecnosti da li ja mogu sad da ubacim 5% vode i da izmuckam ili je sad vec gotovo posto je tecnost ''sazrela''
    ja kontam da ne bi trebalo da bude problema ali ipak da pitam iskusnije ljude....

Danas je juce bilo sutra kao sto ce danas sutra biti juce

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10840
    • -Receive: 10439
    • Ugled: +22191/-0
    « Odgovor #79 poslato: April 21, 2019, 19:33:18 »
  • Publish
  • Slobodno mozes da dodas vodu, a pametno bi bilo i da promenis snabdevaca. Mislim da je krajnje neozbiljno kad neko sebi da za pravo da prodaje nesto sto ljudi konzumiraju a ne uzme za shodno da detaljno prouci materiju. Individualno svako moze da konzumira sta god pozeli. Ali za prodaju bi trebao biti duzan da to radi po nekim pravilima, pre svega sto se tice bezbednosti, ili makar da te upozori na potencijalne rizike. A nije neka matematika ni da krenes sam da pravis tecnosti.

Van mreže KlinkoMi

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 67
    • -Receive: 60
    • Ugled: +60/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #80 poslato: April 21, 2019, 19:46:40 »
  • Publish
  • Hvala na brzom odgovoru
    Dodacu vodu,a snabdevac upravo cita ovaj forum sa nevericom...
    Nameravam da pravim tecnosti sam,jos sam u procesu proucavanja svega i trazenja onoga sto mi najvise odgovara ( mada mi skoro sve odgovara,samo kad sam bacio smrdljive cigarete...)
    Cekam sledecu platu pa u nabavku jos opreme....za sad imam jedan mod (Osub baby 80w - Smok) i jedan MTL rta (Siren v2 22mm) i 2 dtl atomizera koja i ne koristim maltene...
    Setup mi je : kanthal 0,32 , 5-6 namotaja na 2,5 mm (1,245 ohm) i parim na 10-12w zavisno od tecnosti...
    po tabelama koje sam video mislim da sam ispod 200c

Danas je juce bilo sutra kao sto ce danas sutra biti juce

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10840
    • -Receive: 10439
    • Ugled: +22191/-0
    « Odgovor #81 poslato: April 21, 2019, 20:02:19 »
  • Publish
  • Snabdevac je prvo trebao da cita malo forume, dobro prouci materiju, pa onda da se baci na biznis. Ali ovde bi svi nesto preko reda. Eto danas svratih sa zenom u etno selo Stolovo. Reklamira se na sve strane, putokazi na svakom cosku, a tamo gradiliste. Ima perspektivu, nazire se da ce tamo biti neko simpaticno mesto, ali tek u izgradnji a gosti samo spartaju. Pusta srbenda bi da postavi kamen temeljac i vec da radi punom parom. Koliko god delovalo sitno to sto neko mulja tecnosti a nista ne zna o tome, ipak je to po meni malo ozbiljnije od ovog sto dovuko gomilu suta i proglasio je etno selom. Ipak je to igranje sa necijim zdravljem. Narocito kad se radi o pocetnicima, koji cesto dry hit ne razlikuju od duvanskog dima, a spaljena tecnost moze biti stetnija od duvana.

Van mreže Guru

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 101
    • -Receive: 546
    • Ugled: +546/-0
    • Never looked back!
      • www.axe.rs
    « Odgovor #82 poslato: April 25, 2019, 15:17:16 »
  • Publish
  • Samo Prolom, uvek 15%

Van mreže Milanez

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 297
    • -Receive: 132
    • Ugled: +132/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #83 poslato: April 25, 2019, 15:44:34 »
  • Publish
  • na vg?
    Pirmin Curbrigen
    Rock on neo rockers, rock on

Van mreže Guru

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 101
    • -Receive: 546
    • Ugled: +546/-0
    • Never looked back!
      • www.axe.rs
    « Odgovor #84 poslato: April 27, 2019, 13:08:28 »
  • Publish
  • na vg?
    Da, na vg, izvadis 130ml, sipas 150ml vode.