Autor Tema: Da li je potrebno dodavati vodu u bazu?  (Pročitano 2679 puta)

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5065
  • -Receive: 7625
  • Ugled: +8451/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Odg: Da li je potrebno dodavati vodu u bazu?
« Odgovor #15 poslato: Mart 26, 2019, 17:17:23 »
  • Publish
  • Mozes ti sve da pravis,kao i svi ostali,ako ti se tako svidja.Godinama smo i pusili a znali smo da to nije dobro.

Poenta je razumeti zasto je nesto bolje ili zdravije a nesto drugo ne pa onda izvagati vredi li rizikovati.A posebno je bitno kad savetujes nekog jer on,za razliku od tebe,nije ni svestan rizika ni toga sta radi i tu se ne bi smelo igrati sa stvarima koje nisu proverene ili izlaze iz okvira "dokazano" ispravnog.I to "dokazano" mislim na dokazano studijama ili ispitivanjima a ne licnom misljenju zasnovanom na trenutnom raspolozenju i mesecevim menama.

Npr.ja licno mogu koristiti ecig i na 300C ako zelim i ako mi je tako lepo ali kad me neko pita moram mu reci da ne treba da prelazi ~200C jer je to jedino ispravno sto mogu reci.Kad on bude znao vise i bude svestan rizika onda je na njemu da radi sta i kako hoce.

Sto se vode tice,ja kupio u apoteci neku "redestilovanu",70 din/L kad smo detetu sirup rastvarali pa mi ostalo i to koristim.Ali verovatno nije mnogo bitno u tako malim kolicinama.

Van mreže Milanez

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 386
    • -Receive: 177
    • Ugled: +177/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #16 poslato: Mart 26, 2019, 17:22:00 »
  • Publish
  • bas mi pre citanja tvog posta proslo kroz glavu sledece - sta prodavacica ecig-a u prodavnici zna da ti kaze osim - kupi
    al uopste nisam gnevan na njih takav je zivot
    Pirmin Curbrigen
    Rock on neo rockers, rock on

Na mreži Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1692
    • -Receive: 1581
    • Ugled: +1874/-0
    « Odgovor #17 poslato: Mart 26, 2019, 17:24:04 »
  • Publish
  • Koristim Galenika ampule 5 ml, voda za injekcije

Sony Xperia ZR

Van mreže Nedeljko

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 461
    • -Receive: 1740
    • Ugled: +1740/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #18 poslato: Mart 26, 2019, 18:05:38 »
  • Publish
  • Ok su ampule ali litra u apoteci je neka smešna cena, čak i kod dtl korisnika ima da traje i traje. Ista voda, isto se koristi za intravenozne pripravke i slično.
    Što se tiče temperature control, ja sam ga izbegavao koristiti prvih godinu ili tako nešto parilačkog staža (izmedju ostalog u neznanju sam mislio da realnih benefita od njega nema za mtl korisnika). A prednosti je više, uključujući i onu koja se tiče ove teme. Mana praktično ni jedna, većina današnjih regulisanih modova ima TC i radi dovoljno dobro u tom režimu a slično važi i za tankove.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9072
    • -Receive: 11403
    • Ugled: +13838/-0
    « Odgovor #19 poslato: Mart 26, 2019, 18:54:13 »
  • Publish
  • Jos na pocetku parilackog staza starije i iskusnije kolege su pisali da se BAZA sastoji od PG-a ,VG-a i VODE u odredjenom procentu i to je za mene bio AMIN (sveto pismo) , kasnije sam nailazio na razna pisanja koja su dokumentovano obrazlagala i zbog cega ali to je samo jos vise potvrdjivalo cinjenicu da je ono sto sam znao od samog pocetka i istinito...ELEM , nikada ne bih postavio pitanje prodavcu da li u njegovoj bazi ima vode iz razloga sto se to podrazumeva a i sam prodavac ukoliko bi dobio pitanje takve vrste pretpostavio bi da se radi pre o pitanju tipa "Da li razredjujes bazu ?" pa s obzirom na vrstu pitanja (glupo) sledi i odgovor (glup) ..prodavcu je u interesu da proda proizvod pa ukoliko mora napisati na kutiji od atomizera da proizvod sadrzi nikotin sto je van pameti koji je problem da na pitanje ima li vode u bazi odgovori negativno...lakse mu je to nego da objasnjava zasto mora imati vode, zar ne ?
    Tako da nemojte se pecati na razne price i ukoliko ste kupili BAZU od krstenog prodavca onda budite sigurni da je vec razredjena u odredjenom procentu sto je i NORMALNO ZA BAZU osim kada kupujete posebno PG,VG i sami muckate .
    Ostavicu prostora da ukoliko "BAZU" prodaju i ovi sto su po tim FB grupama mozete naleteti na smuckan VG i PG bez vode ali takvu muljavinu necu nazvati bazom....nadam se da je sada jasnije sta je BAZA  :00000003:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Milanez

• Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #20 poslato: Mart 26, 2019, 19:04:49 »
  • Publish
  • dal si u pravu
    evo,procitaj sastojke
    a pogledaj i ostale nazovimo vrste baza na istom sajtu znaci prodavac ne izbegava da navede vodu ukoliko je baza sadrzi
    e sad ne znam da li treba da umetnem link(ne znam sta znaci ftp nije ni bitno)

https://e-aromashop.com/vpg-7030-baza-18-mgml-p-1216.html
    Pirmin Curbrigen

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #21 poslato: Mart 26, 2019, 19:12:56 »
  • Publish
  • Izgleda da zaista ima ta jedna "NEW"  serija u kojoj ne pise da ima vode.Sve ostale njihove serije baza imaju  5-10% vode,sto je lepo i navedeno u sastavu na sajtu.
    Priznaj da si je zato i kupio  ;D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11110
    • -Receive: 10635
    • Ugled: +22387/-0
    « Odgovor #22 poslato: Mart 26, 2019, 19:27:39 »
  • Publish
  • Pa da. Zbog tih nebuloza koje se sire po FB grupama i slicnim farmama, ''strucnjaka'' koji misle da im prodavac dodavanjem vode zakida na kolicini, jednostavno je krenula potraznja za bazom bez vode. A prodavca zabole sta je za tebe bolje. Nek riknes ti za par godina, ali dok si ziv, bolje njemu da ostavljas pare nego drugom prodavcu koji je imao manje brige za korisnika. Ti i onako ne kontas da ti on cini dobro dodavanjem vode. Trgovac bi prodao i kanap za koji zna da ce ga njime sutra obesiti, a da se brine sto se ti drukas nekim tamo akroleinom.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #23 poslato: Mart 26, 2019, 19:32:43 »
  • Publish
  • Milanez poenta je da ja nikada nisam kupio BAZU niti cu jer mi je mnogo isplativije da kupim VG/PG i sam muckam a to dal neko prodaje BAZU bez vode ili sa vodom ...objasnio sam sta je BAZA a sta mesavina VPG i ukoliko pisemo da je VODA obavezna i zbog cega zasto potenciras onda da neko tamo ne prodaje razredjeno...ne razumem poentu  :th_coffeetime: Razumem da si bio misljenja da voda ne mora u bazu i da je takva baza razvodnjena tj nize klase ali sad posle svega jesi li promenio malo misljenje ili ces nam i dalje pisati da neko koristi bez vode...ok koristi i ti tako ako zelis ali to NIJE DOBRO
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Milanez

• Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #24 poslato: Mart 26, 2019, 19:35:09 »
  • Publish
  • ne kontriram drugar ,malo diskutujemo ali sam neravnopravan jer se u materiju ne razumem bolje od mnogih
    a libert - mozda taj kupac takvim potencijalnim nacinom razmisljanja gubi renome tj pljuju ga pristalice dodavanja vode
    opet naglasavam - ne kontriram ,ucim
    Pirmin Curbrigen

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11110
    • -Receive: 10635
    • Ugled: +22387/-0
    « Odgovor #25 poslato: Mart 26, 2019, 19:46:52 »
  • Publish
  • Pa ja kad bih kupovao gotovu bazu, ne bi mi bilo bitno da li u njoj ima vode ili ne. Samo tacan sastav. Ako nema vode, najmanji problem je dodati je. Tih nekiliko procenata nikotina manje sigurno ne bih ni osetio.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #26 poslato: Mart 26, 2019, 19:54:45 »
  • Publish
  • Ne gledam ja to kao na pristalice i protivnike...Postoje ljudi koji su obavesteni i oni koji nisu.
    Prvi se dalje dele na one koji su prihvatili rizik zarad odredjene korisit i one koji nisu i tu ne mislim na vodu vec na generalno stvari oko parenja.Oni drugi,neobavesteni,pripadaju jednom ili drugom taboru cistom slucajnoscu.

Jedino sto mozemo da uradimo je da sa najboljom namerom iznesemo sto vise cinjenica (takve kakve danas znamo a koje se,istina,u buducnosti mogu i promeniti) i da pustimo ljude da sami odluce. I niko ko je odlucio i koji tu svoju odluku moze racionalno da obrazlozi ne treba da bude osudjivan ili kritikovan ma koliko da mu se stavovi razlikuju od nasih.Jer odlucio je za sebe i svoj organizam i time nikog ne ugrozava sve dok ne pokusava to da proturi kao apsolutnu i jedinu istinu onoj "neobavestenoj" skupini ili nekom pocetniku.

Van mreže Milanez

• Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #27 poslato: Mart 26, 2019, 19:59:11 »
  • Publish
  • bravo ,tako je
    ovo sve i treba da bude edukativnog karaktera ...i demokratskog  :smile1:
    +++  :smile1:
    Pirmin Curbrigen

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #28 poslato: Mart 26, 2019, 22:10:12 »
  • Publish
  • Mislim da ne moramo brinuti sve dok su rezultati ankete ovakvi kakvi jesu http://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=8344.0  :098:

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #29 poslato: Mart 26, 2019, 22:14:26 »
  • Publish
  • To je stara anketa,treba napraviti novu.Vidis da su sad sve te "NEW" i "PREMIUM"  baze bez vode. ;D