Autor Tema: KF Lite 2019 Style  (Pročitano 5706 puta)

Na mreži Nedeljko

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 461
  • -Receive: 1738
  • Ugled: +1738/-0
  • elektronske cigarete
Odg: KF Lite 2019 Style
« Odgovor #90 poslato: Maj 03, 2019, 18:27:19 »
  • Publish
  • Uh, iskreno se nadam da neću biti u prilici probati,   solidna količina nikotina u tečnosti (12-15mg) mi je u redu ali mtl na velikim snagama bi me dezintegrisao za tu jednu sekundu :) Moj maksimum svojevremeni je bilo 17 w na 1.2 oma kantalu ako se dobro sećam, a i to samo zbog radoznalosti, par povlačenja.

Van mreže Milanez

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 386
    • -Receive: 177
    • Ugled: +177/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #91 poslato: Maj 05, 2019, 09:25:38 »
  • Publish
  • treba mi vase misljenje ,mozda @liberprint da iznese misljenje ako je raspolozen
    hocu da probam hastur mini jer ima afc insert od 0,6 mm koji se stavlja ispod grejaca
    posle mi se javilo reko kajfun lite 2019 moze da se zategne do nule i reko super jos bolje od hastura jer nema podesavanje vazduha na afc prstenu
    i odem na yt da vidim o postavljanju grejaca i vate i vidim da ima rupcagu ispod grejacaaaaa.....
    sad sta mi je ciniti znacilo bi mi misljenje vase
    hvala naravno
    edit
    meni je nekako bolja varijanta hastur mini zbog tog inserta koji rupu cini manjom .... a mana je jer ima afc prsten da ne nabrajam ostale mane
    Pirmin Curbrigen
    Rock on neo rockers, rock on

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11103
    • -Receive: 10635
    • Ugled: +22387/-0
    « Odgovor #92 poslato: Maj 05, 2019, 10:08:42 »
  • Publish
  • Ako bas moram... ;D  Ali plasim se da ti moje misljenje nece bas pomoci. Meni se Hastur ne svidja, i svakako bih ga izbegao, i ako mislim da je jedan od boljih tih brendiranih kineza novije generacije. Ne volim atomizere kod kojih guranjem vate u kanale regulisem punjenje. Ali ako ti je bas stalo do tih 0.6mm, probaj. Popularan je i lako ces da ga se otarasis ako ti ne legne. Ne razumem zasto ti smeta spoljno podesavanje vazduha u ovom slucaju? Na njemu je svakako potrebno, jer je i pomoc pri punjenju, pa ces svakako morati da ga rastelujes kod svakog punjenja. Ili mozda ne ako naguras dovoljno vate.

Lite 2019, i ako jos nisam probao, siguran sam da je sasvim dobar atomizer. Meni se na njemu sve svidja, osim te malo povece rupe. Ne vidim mnogo smisla u zatezanju srafa za AFC, osim finog stelovanja u relativno malom rasponu. Ali ocigledno imamo malo razlicite poglede, s obzirom da ti je bio ok subtank za zatvorenom rupom, tako da ce ti ovo verovatno biti super. Opet, popularan je i lako se proda. Svakako je najbolje ono sto ti najvise odgovara, a to je toliko individualno da se jedino probom moze ustanoviti. Tako da najbolje kupi oba pa probaj ;D

Van mreže Milanez

• Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #93 poslato: Maj 05, 2019, 10:30:57 »
  • Publish
  • ne razumem to sa vatom i punjenjem,hastur se puni odozgo...

hastur mini se puni odozgo tako da nema skidanja prstena ako se razumemo ,prsten ne volim jer je suprotno od jednostavnosti
    e ovo je bitno - ako stavim insert od 0,6 mm da li dobijam 0,6 mm bez obzira koji protok podesio na prstenu ?
    hvala ( u ekipi mojoj isti dripci kao ja ,prodali bi kevu za gajbu piva ;D )
    edit
    e da ,subtank bio dobar juce i to 1-2 sata
    Pirmin Curbrigen

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #94 poslato: Maj 05, 2019, 10:50:38 »
  • Publish
  • Hastur se puni odozgo, i jedino sto sprecava tecnost da kroz setap izadje napolje je vata u kanalima. Cesto to bude vise nego sto bi bilo potrebno, i cesto vise nego sto je pozeljno. Cesto zbog velike kolicine vate u kanalima atomizer radi na ivici dry hit-a, sto ume da bude ukusno i prijatno za koriscenje, ali... Daje finu suvu paru, ali se lako primaknes kriticnoj temperaturi cak i ako si isposotvao preporuke po pitanju HF. Prsten pomaze pri punjenju tako sto zatvoris dovod vazduha, pa samim tim i odvod tecnosti malo prigusis ako nisi stavio dovoljno vate. Problem je sto se sve svodi na licni osceaj i nema nekih merila. Napravis setap, punis 2-3 puta, i ako ne curi nagurao si dovoljno vate. Ako curka ili brboce, probas da zatvoris vazduh pa punis nekoliko puta i vidis sta se desava. Ako i tad curka i brboce, onda cutis i trpis, ili pravis drugi setap.

Kod kaje taj problem nemas. Naguras vate koliko hoces, samo vodis racuna da ne sabijes previse na dno deka i time zapusis rupice. Sto vise vate u kanalima a da nije sabijena, to bolje.

Ovo kod hastura ne mora da ti bude problem po pravilu. Mnogi su navikli na taj fazon atomizera, i sve to ubadaju iz prve. Za kolicinu aldehida niko ne garantuje, to samo njihova pluca znaju. Neki su tolerantni, pa mu po neku kap i grgolj oproste, mozda se i tu pronadjes.

Van mreže Milanez

• Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #95 poslato: Maj 05, 2019, 10:57:23 »
  • Publish
  • hvala puno na korisnim savetima
    dvarw je shampionchina po pitanju vate i grejaca kolko vidim i nikad procureo nit zagrgoljio
    ne rece mi brate samo ono- ako stavim afc insert od 0,6 mm jel onda je prsten nebitan tj moze prsten da bude i na lupam 1,5 mm al ja dobijam 0,6mm ?
    Pirmin Curbrigen

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #96 poslato: Maj 05, 2019, 11:36:46 »
  • Publish
  • Da, onda je prsten nebitan. Osim ako ti ne treba da ga zavrnes zbog punjenja, ali onda ga ne koristis za stelovanje vec samo kao ventil - otvoreno/zatvoreno. AFC je (trebalo bi biti) samo za fino stelovanje. Ono ako ti je malo previse vazduha pa da ga ssmanjis kako bi sebi poboljsao ugodjaj.

I za mene je Dvarw sampincina

Na mreži BobanNB

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 9
    • -Receive: 104
    • Ugled: +104/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #97 poslato: Maj 05, 2019, 16:44:58 »
  • Publish
  • Hastur se puni odozgo, i jedino sto sprecava tecnost da kroz setap izadje napolje je vata u kanalima. Cesto to bude vise nego sto bi bilo potrebno, i cesto vise nego sto je pozeljno. Cesto zbog velike kolicine vate u kanalima atomizer radi na ivici dry hit-a, sto ume da bude ukusno i prijatno za koriscenje, ali... Daje finu suvu paru, ali se lako primaknes kriticnoj temperaturi cak i ako si isposotvao preporuke po pitanju HF. Prsten pomaze pri punjenju tako sto zatvoris dovod vazduha, pa samim tim i odvod tecnosti malo prigusis ako nisi stavio dovoljno vate. Problem je sto se sve svodi na licni osceaj i nema nekih merila. Napravis setap, punis 2-3 puta, i ako ne curi nagurao si dovoljno vate. Ako curka ili brboce, probas da zatvoris vazduh pa punis nekoliko puta i vidis sta se desava. Ako i tad curka i brboce, onda cutis i trpis, ili pravis drugi setap.

Kod kaje taj problem nemas. Naguras vate koliko hoces, samo vodis racuna da ne sabijes previse na dno deka i time zapusis rupice. Sto vise vate u kanalima a da nije sabijena, to bolje.

Ovo kod hastura ne mora da ti bude problem po pravilu. Mnogi su navikli na taj fazon atomizera, i sve to ubadaju iz prve. Za kolicinu aldehida niko ne garantuje, to samo njihova pluca znaju. Neki su tolerantni, pa mu po neku kap i grgolj oproste, mozda se i tu pronadjes.
    Овде ћу мало да те демантујем са стране корисника хастура минике у свакодневној употреби......вату у канале уопште не стављам и немам проблем са цурењем нити има кондезације доле....могу и отвореног да га оставим и неће процурети ни мало, евентуално ће загргољити једном од 50 пута. Све је у вати и да ли се води рачуна да је не ставиш екстремно мало или претерано пуно па направиш паљевину од грејача.

Послато са IQ1019N уз помоћ палца

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #98 poslato: Maj 05, 2019, 17:07:12 »
  • Publish
  • Nema potrebe da me demantujes. Ti pricas u svoje ime, a ja generalno o konstrukciji atomizera. U ostalom, kao sto rekoh:

Citat
    Mnogi su navikli na taj fazon atomizera, i sve to ubadaju iz prve

Van mreže Milanez

• Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #99 poslato: Maj 05, 2019, 17:19:03 »
  • Publish
  • sve cool
    nema ... zle volje
    popijte pivo  :dance:
    pomogli ste mi obojica veoma

Pirmin Curbrigen

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5062
    • -Receive: 7614
    • Ugled: +8440/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #100 poslato: Maj 05, 2019, 17:27:56 »
  • Publish

• U svakom slucaju je Hastur mini mnogo mnogo manje osetljiv na punjenje nego Berserker.Ne secam se da sam ikada imao i jedan problem pri punjenju sa njim dok za drugog to vec ne bih mogao reci.Pa cak i Prime ili Spica znaju ponekad da zagrgolje iako se tecnost moze zatvoriti.

Zapravo,svaki atomizer koji se puni sa gornje strane a pri tome se kapa odvrce/zavrce ili nabija ima manje ili vece probleme.Ukoliko ima kontrolu tecnosti i odgovarajuci dek onda mozda manje a ako nema nista od toga poplavu je tesko izbeci.

Za praktican "top fill" prednost uvek ima neki "klizni" sistemi (Hastur,Hussar,CloudOne...) koji ne stvara pritisak u tanku .

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #101 poslato: Maj 05, 2019, 17:52:31 »
  • Publish
  • Za praktican "top fill" prednost uvek ima neki "klizni" sistemi (Hastur,Hussar,CloudOne...) koji ne stvara pritisak u tanku .

Da, to narocito, zato i rekoh da je jedan od boljih novijih atomizera sa tim nacinom punjenja.

Zapravo,svaki atomizer koji se puni sa gornje strane a pri tome se kapa odvrce/zavrce ili nabija ima manje ili vece probleme.Ukoliko ima kontrolu tecnosti i odgovarajuci dek onda mozda manje a ako nema nista od toga poplavu je tesko izbeci.

Ja sam imao par dobrih ideja, ali na zalost, ovde je to nemoguce realizovati. Tube je bio prvobitno zamisljen sa gumicom na deku koja bi dihtovala u polozaju za punjenje, naravno i sa manjom komorom i krilcima koja drze vatu pro odvrtanju/zavrtanju. Jednostavno metal na metal nikad ne dihtuje savrseno, ili bar ne bez jakog pritiska. Prime-u je samo ta jedna gumica falila. Zatim je ideja bila atomizer sa oprugom, koji bi se punio pritiskom na drip tip, pri cemu se sa gornje strane otvara rupa, a sa donje pritisak na gumicu. Sve je ostalo mrtvo slovo na papiru, sto zbog domacih majstora, a sto zbog toga sto svaki sistem za zatvaranje tecnosti dodatno povecava dimenzije. I opet ostaje mala mogucnost da dodje do prenatapanja i curkanja pri prelasku izmedju dva polozaja.

Zato mislim da se i ovde pokazalo da je najjednostavnije resenje i najbolje. Najvise mi se svidja nacin punjenja Kaje 2019/Dvarw, jer uz male dimenzije imamo stvarno efikasno punjenje. Zapravo, meni se najvise svidja sistem praistorijskog Kayfuna 3.1 i 2.1 mini, sa ventilom, samo da nisu dek tako predimenzionirali. Jeste da trazi namensku bocicu, ali se punjenje obavlja u hodu, jednostavnim umetanjem bocice u rupu, bez ikakvih dodatnih akcija. Ovaj sistem je dospeo na los glas zbog losih klonova, inace kod originala je bio fantastican.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5062
    • -Receive: 7614
    • Ugled: +8440/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #102 poslato: Maj 05, 2019, 18:01:59 »
  • Publish
  • Tube zapravo uopste nije los po pitanju punjenja.Sa njim isto nisam nikad imao problema,verovatno jer ima taj konus gore na dimnjaku pa ne pravi pritisak pri zavrtanju kape vec zadihtuje tek pri otvaranju tecnosti.

Jedino bi sama kapa mogla biti malo udobnija,posebno u kombinaciji sa plasticnim tankom gde treba ciljati navoje.

Na mreži Nedeljko

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 461
    • -Receive: 1738
    • Ugled: +1738/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #103 poslato: Jun 01, 2019, 11:11:34 »
  • Publish
  • Nekih nedelju dana se družim sa Ulton klonom. Bolji navoji na bazi od SXK (nisu loši na SXK ali bolji su na Ultonu). Performanse su im identične. Na drugoj slici se vidi nepreciznost u izradi, ne utiče na funkcionalnost.

Kao i SXK zna povremeno da pusti kap dole kroz cevku. Promenio gumice, probao različite pristupe sa vatom, menjao i šraf (sa Ultonom dolazi dodatni i plastični i metalni). Na kraju kao i kod SXK izvadio sam šraf stavio parčence teflonske trake na vrh i zavrnuo ga nazad.

Van mreže mejden

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 105
    • -Receive: 82
    • Ugled: +82/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #104 poslato: Jun 01, 2019, 11:47:07 »
  • Publish
  • Ja sam juče ceo dan samo YFTK koristio, i kod njega nema nikakvog puštanja tečnosti kroz cevku, unutra stavljen plastični šraf za afc, ali recimo sinoć sam ga skinuo i vidi se da je napravio neku kondenzaciju na mestu gde legne na platformu za pin, e sad pošto sam ga držao na armouru, a on ima one kanale na površini, kondenz nije prošao preko kanala, nego samo sa spoljne strane skroz ukrug. Inače korektan atomizer.