Autor Tema: PIPELINE Mesmerize 2  (Pročitano 1646 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 9189
  • -Receive: 11502
  • Ugled: +13937/-0
  • Pol: Muškarac
PIPELINE Mesmerize 2
« poslato: Februar 10, 2019, 03:04:03 »
The PIPELINE Mesmerize 2 is a high-quality Clearomizer made of stainless steel with borosilicate glass tank, which can be used either with ready-made MOCC (Mesh Organic Cotton Coil) evaporator heads or with the included self- winding unitas a pure self- winding evaporator . The tank holds 2 ml of liquid and can be extended to 6 ml with an optional extension.

The filling of the tank takes place laterally, the topcap does not have to be removed. By simply turning and pulling up the topcap, the liquid can be filled through the slotted silicone filler neck.

The liquid channels have been optimized so that the cotton of the MOCC evaporator heads is always sufficiently supplied with liquid.

To change the MOCC evaporator heads these are simply plugged. Screwing to the base is no longer necessary.

Despite its compact size, the self-winding unit is suitable for beginners as well as experienced self-winders and, thanks to the small evaporator chamber, offers particularly good flavor development.

The air supply of the PIPELINE Mesmerize 2 can be easily adjusted with a "slider".
In the self-winding unit can be additionally replace the draft screw tubes depending on the Zugverhalten. The factory-installed 2 mm tube and a 1.5 mm tube is also included.

Other draft tubes with 0.8 mm and 1.2 mm inner diameter are optionally available as "Restricted MTL Kit".

The PIPELINE Mesmerize 2 is suitable for classic MTL steaming and is available in silver or anthracite.

Note: For the PIPELINE Pico, the clearomizer must be used without a battery cover. Screw the battery cover on after screwing on the Mesmerize - Alternatively, there is the optional narrower Pico battery cover in stainless steel ).

Diameter: 22 mm
Height: 29 mm (without mouthpiece)
Resistance: 1.8 ohms
Capacity: 2 ml

Content:

1 x Mesmerize 2 Clearomizer with borosilicate glass tank and stainless steel drip tip
1 x cap for drip tip
1 x MOCC evaporator (1.8 ohms)
1 x RBA
1 x maintenance set incl. 1.5 mm draft tube and black O-rings
1 x user manual

http://www.pipeline-store.de/verdampfer-clearomizer/1459-pipeline-mesmerize-2.html

PIPELINE Mesmerize 2 Restricted MTL Kit

Air Reduction Screw Set for PIPELINE Mesmerize 2 RBA

Delivery:

1 x 1.2 mm air reduction tube
1 x 0.8 mm air reduction tube

http://www.pipeline-store.de/verdampfer-clearomizer/1462-pipeline-mesmerize-2-restricted-mtl-kit.html
Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže BobanNB

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 10
  • -Receive: 106
  • Ugled: +106/-0
  • elektronske cigarete
Odg: PIPELINE Mesmerize 2
« Odgovor #1 poslato: Februar 10, 2019, 11:05:55 »
Занимљиво решење за дек за ручно постављање грејача.

Послато са IQ1019N уз помоћ палца

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5107
  • -Receive: 7781
  • Ugled: +8607/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #2 poslato: Mart 05, 2019, 23:57:47 »

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5107
  • -Receive: 7781
  • Ugled: +8607/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #3 poslato: April 02, 2019, 21:56:33 »

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1023
  • -Receive: 1004
  • Ugled: +1004/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #4 poslato: April 03, 2019, 08:18:14 »
kazu da se zatvori af pri punjenju, hoce da procuri, al moze i sa otvorenim .. al se puni na nacin opisan u videu.

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 1023
  • -Receive: 1004
  • Ugled: +1004/-0
  • elektronske cigarete
« Odgovor #5 poslato: April 12, 2019, 23:45:32 »
Razočaran brzinom Kineske isporuke (5 paketa čekam vise od 2 meseca, aliexpres i 3fvape), potražio sam alternativne puteve "svile" za moj vejp. Mesmerize v2 ili Messi kako mu tepaju po forumima mi se učinio veoma zanimljiv, a i hvale ga poprilično. Rekoh, ok uzimam, al gde!? Tu je situacija raznolika po pitanju cena i isporuke za Srbiju. Elem, izbor je pao na Portugalsku radnju sa kojom je komunikacija prijatna, a isporuka (za Kineze) skoro trenutna (za 6 dana u Srbiji, 8 kid mene .. eh ta naša posta - bez carine), sve sa šipingom 39€.

Sam atomizer je kvalitetne izrade, nije wow wowowa, ali je u klasi sa najboljim Kinezima. Veoma malih dimenzija, sa mnoštvom rezervnih gumica, šrafova, dva pina za vazduh 2mm i 1,5mm (ovaj koristim) .. jedini minus nema rezervno staklo.

Preskačemo utiske sa fabričkim grejačem (nisam probao, niti me vuče), dakle sama baza klasika .. centralni pin se jednostavno menja, lako postavljanje grejača i vate, komora ima mali konus, navoji su odlični, dobre gumice, bez zamerki. Ono sto me je nerviralo kod svih Kineza na ovu foru je neka "monotonost", bezlični u radu, nisam pronašao ni jednog da mogu da kažem, neka ga nek stoji. Zato sam se malo plašio da ni sa "Messijem" ne doživim isto razočarenje. Grejač moj klasik mtl clepton 0,25 - 0,1 kantalA1, 2,3mm prečnik, 4nav. 1,2-1,3oma, 9-10w.

Već u prvom "cugu" vidim da neće biti monotono :) .. ako mogu da ga uporedim sa prajmom (sa istim grejačem i tecnošču), rekao bih prajm plus. Plus za više (izraženije) arome i plus za vazduh. Mislim da protok vazduha njegovo najjače oružje, tj meni se jako dopada. Konstantan je, ne zapinje, klizač za vazduh podseća malo na goblin v1. Sa pinom 1,5mm, u krajnjem otvorenom položaju ja mogu restriktivno dl, al koristim ga u položaju tu negde na prvoj trećini, i rekao bih da je to treća roša na prajmu (ja teram na drugoj rupi prajm, retko treću).

Punjenje atija je egzotika .. zarotira se gornji poklopac, podigne se, u rupu obloženom gumom se sipa tečnost .. koraci unazad, gotovo. Meni nije cureo, ali koristim način koji je preporučen, a to je da se puni vodoravno. Oni koji pune pod uglom, možda imaju mali grgoljitis.

Da zaključim, ovaj utisak je na prvu loptu i malac je za sada sasvim OK .. znači, neće u oglase :)