Autor Tema: Nikotin  (Pročitano 434 puta)

Van mreže UrosM

• Jr. Member
  • **
  • Thank You
  • -Given: 63
  • -Receive: 21
  • Ugled: +21/-0
  • elektronske cigarete
Nikotin
« poslato: Januar 03, 2019, 14:57:38 »
  • Publish
  • Da li je nikotin,  najveci toksik u el. cigaretama. Sto kazu?  :Scratch-Head:

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8092
    • -Receive: 10663
    • Ugled: +13098/-0
    • Pol: Muškarac
    Odg: Nikotin
    « Odgovor #1 poslato: Januar 03, 2019, 15:22:50 »
  • Publish
  • U el cigaretama najveci toksik je zaprljan grejac  :098:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10417
    • -Receive: 9893
    • Ugled: +21645/-0
    « Odgovor #2 poslato: Januar 03, 2019, 16:54:10 »
  • Publish
  • Ja mislim da su u tecnostima najvece zlo arome. Nikotin jeste neurotoksin, ali u kolicinama u kojim ga mi unosimo, osim sto stvara(odrzava) zavisnost, nije narocito stetan. Arome su papazjanija od hemikalija poznatog i nepoznatog sastava i porekla. Utoliko gore sto se u zadnje vreme nakotilo tih podrumskih proizvodjaca, koji su popularni, a njihov rad niko ne kontrolise. Jedino da se tesimo da rade sa komponentama ovih par poznatih i proverenih proizvodjaca, ali ako neko u recepturu unese malo sebe...

Van mreže Guru

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 97
    • -Receive: 516
    • Ugled: +516/-0
    • Never looked back!
      • www.axe.rs
    « Odgovor #3 poslato: Januar 04, 2019, 12:26:18 »
  • Publish
  • Arome jesu oduvek bile najveće zlo.
    Zato se i trudim da sve što pravim bude solo ili neki mix sa TPA ili Inawera aromama.
    Od okupatorskih gotivim PJ Empire (čitaj imam poverenja) i to je to.
    TPA i Inawera imaju toliki asortiman da jednostavno ne može niko izmisliti još topliju vodu.
    Možda i grešim al' živ sam još.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10417
    • -Receive: 9893
    • Ugled: +21645/-0
    « Odgovor #4 poslato: Januar 04, 2019, 12:42:16 »
  • Publish
  • Ne ubija otrov nego kolicina. Nikotina ima i u paradajzu, krompiru... Takodje, u mnogim zdravim namirnicama (pre svega u kostunjavim plodovima i kosticama voca) ima cijanida i slicnih otrova u nekim nano kolicinama, i smatra se da su cak i zdravi. Sa druge strane, velike kolicine nekih zdravih i nama neophodnih vitamina i minerala mogu da budu smrtonosne. Zato ovo vezano za nikotin treba uzeti sa rezervom, narocito kad su u pitanju podovi i nikotinske soli, sa kojima se unose velike kolicine nikotina, a da se i ne oseti.

Arome koje se doziraju vise od 3% izbegavam, i to bih svakom savetovao. Svi mi verujemo da su ove koje se doziraju po 15-20% u stvari hibridi izmedju aroma i gotovih tecnosti gde dominiraju PG i VG, ali ko ce ga znati :Scratch-Head:

Na mreži bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 4815
    • -Receive: 6852
    • Ugled: +7678/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: Januar 04, 2019, 13:48:28 »
  • Publish
  • Ni ja zbog zdravlja ne koristim te arome sto se doziraju vise od 3%.Alergican sam na to kad vidim da neko hoce da me odere pa iz preventive...da se ne pojavi neka nezeljena reakcija  ;D .
    A sto se nikotina tice,uglavnom se radi o akutnoj toksicnosti.Odnosno,ako se odmah nisi otrovao nece ti nista biti ni kasnije.Naravno,kao i sa svakom supstancom - manje je bolje pa treba koristiti najmanju kolicinu koja te zadovoljava a ne trenirati se da podneses sto vise.