Autor Tema: Original modovi i kopije - za i protiv  (Pročitano 13857 puta)

Van mreže ParaNormalno

• Newbie
  • *
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +3/-0
Original modovi i kopije - za i protiv
« poslato: Novembar 03, 2012, 13:51:13 »
  • Publish
  • Bilo bi dobro da ne stavljamo originale i klonove u iste teme, vec da se otvori nova tema, npr. "DID klone". Izbegavamo zabune i odvajamo diskusije o cinjenicno razlicitim proizvodima.

Svako dobro. ;)

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    Odg: Original modovi i kopije - za i protiv
    « Odgovor #1 poslato: Novembar 03, 2012, 14:24:34 »
  • Publish
  • Ne bih se složio da se radi o različitim proizvodima, ali OK prebacite ovaj klon gde pripada.

Van mreže ParaNormalno

• Newbie
    • *
    • Thank You
    « Odgovor #2 poslato: Novembar 03, 2012, 14:49:18 »
  • Publish
  • Na to gledam kao i na npr. Nike patike. Imas original i kinesku kopiju. Isto izgledaju, istoj svrsi sluze, ali kvalitet nije isti.

A na kraju krajeva, na taj nacin ispostujemo i coveka cijih je mod ruku delo. :)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11204
    • -Receive: 10701
    • Ugled: +22453/-0
    « Odgovor #3 poslato: Novembar 03, 2012, 16:05:50 »
  • Publish
  • Patike su nesto sasvim drugo i razlika izmedju originala i kopije je drasticna. Kod originala i kopije moda je osnovna razlika u ceni, dok razlike u funkcionalnosti gotovo da nema. Postoji jos razlika u kvalitetu materijala koja ne mora da bude pravilo i razlika u onome:"moj je original". U svakom slucaju mislim da su cene "originalnih" modova prepumpane jer se radi o jako jednostavnim napravama. Osnovna razlika je u umesnosti onoga koji rukuje modom, odnosno u setapu. Odgovorno tvrdim da ce jenkyjev g-bell sa tabbyjevim setapom, bolje raditi od 99,9% tih modova u rukama prosecno vestih korisnika.

Van mreže ParaNormalno

• Newbie
    • *
    • Thank You
    « Odgovor #4 poslato: Novembar 03, 2012, 16:37:06 »
  • Publish
  • Uopste nije isto. Samo jedan primer - DID klon ce se mnoooogo vise zagrevati dok original nece uopste, bas zato sto je original u potpunosti SS sto direktno utice i na cenu.

A sa druge strane, kao sto vec rekoh, postujemo rad modera koji je ovo napravio a "inventivni" kinezi ga samo iskopirali.

P.S. Da ne ulazimo po ko zna koji put u tematiku cene i skupoce... mi nismo ciljna grupa nikome, mi samo plivamo u tome najbolje sto mozemo. Cene ovih modova su smesne ljudima iz vecine zemalja Zapadne Evrope, USA, Kanade, Australije, Japana itd.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • -Receive: 2
    • Ugled: +986/-0
    • Pol: Muškarac
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #5 poslato: Novembar 03, 2012, 17:02:42 »
  • Publish
  • Slazem se sa tobom,klon moze da izgleda vrlo slicno i da izgleda da ima iste performanse ali to je daleko od originalnog attyja od kvalitetnog materijala,kvalitetne i precizne izrade.Recimo bas ova Hydra je najbliza originalu po matereijalu ali je opet zeza preciznost izrade.OK ta mala intervencija brusnim papirom i nije tako teska a opet je usteda velika.Sve u svemu ne bih se stideo da imam jednu Hydru u svojoj kolekciji attyja

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #6 poslato: Novembar 03, 2012, 19:19:54 »
  • Publish
  • Pa sad, moje iskustvo govori da i manufakturni i te kako znaju da prave probleme. Većina ih je precenjena. Kvalitet izrade i materijala je naravno na strani manufakturnih atija, za razliku od kineskih naštancanih. Ali to da se kopije griju za razliku od originala, to nije tačno.
    Autor treba da zaštiti svoj proizvod i nema problema, ili da ga zaštiti takvom izradom i performansama da nećemo praviti pitanje oko cijene.
    Ja samo kažem da postoji Did za 87 evra i Hydra za 20 evra (izašla je i prozirna tuba za Hydru).

Šta znači da treba da poštujemo rad modera? Ja poštujem njihov rad, ali ću prije kupiti GUS-a nego Papsa. A nek oni riješe ko koga kopira. :)

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #7 poslato: Novembar 03, 2012, 19:28:28 »
  • Publish
  •  :D :D :D :D :D :D ko tu koga kopira vise ne znaju ni njih dvojica.Ime kao ime moze da bude nesto ali i ne mora,meni je bitno da je uredjaj uradjen sto bolje moze i da je od kvalitetnih materijala.Znam neke koji su se kleli u genove sa grumenima epoxy smole u tankovima ali ja to bas i ne bih da koristim.Nije mi zao da dam lovu za mod-atty koje ce da radi bez problema tu da budemo jasni ali ako moram posle par dana da ga saljem na popravku jbg po meni je to jako veliki minus.

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    • Ugled: +79/-4
    « Odgovor #8 poslato: Novembar 03, 2012, 19:41:47 »
  • Publish
  • Ali to da se kopije griju za razliku od originala, to :) nije tačno.

Greju i te kako, nema potrebe da lazem. Ima par ljudi koji su uzeli DID, ima ih koji su uzeli klona. Bas pratim njihovu diskusiju. Ovi sto su uzeli klona govore o tome kako greje. Nisam izmislio pricu.

Citat
    Autor treba da zaštiti svoj proizvod i nema problema

Lakse reci nego uciniti. Autoru treba 50.000 evra za patent, a i tada se to ne odnosi na kineze. Samim tim je bacio ogromne pare a nema nikakve vajde od toga.

Van mreže Che

• Hero Member
    • Thank You
    • Viva La Revolución
    « Odgovor #9 poslato: Novembar 03, 2012, 19:43:25 »
  • Publish
  • Meni se greju svi attyji od stock do prepravljivih ::) sta cu kad sam lancani vaper

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #10 poslato: Novembar 03, 2012, 20:00:40 »
  • Publish
  • Ajd' dobro, griju se i treba platiti 50.000 evra za patent.

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #11 poslato: Novembar 03, 2012, 20:11:33 »
  • Publish
  • Opet kazem, sve se moze proveriti. Kada mi napises "ajde dobro", to mi zvuci kao "kako da ne, verujem ti". Jednostavno pitaj ljude koji ga koriste i reci ce ti. ;)

A patent kosta 50.000, pricao sam sa Imeom oko toga, bas zbog problema velikih broja kopija GG proizvoda.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #12 poslato: Novembar 03, 2012, 20:31:06 »
  • Publish
  • Kome se grije klon, neka ga okači za prodaju, ja kupujem. Može li neki link za te GG kopije osim onog GGTS-a iz Koreje. Recimo zanima me kopija Odia ili Pen.  :dance:

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    « Odgovor #13 poslato: Novembar 03, 2012, 20:34:00 »
  • Publish
  • Uglavnom se radi o kopijama GGTS, ima ih jedno 10. Imas na ECF-u, pa GG podforumu temu o kopijama, tamo sve mozes videti. ;) Za drugo je malo teze, iskreno nisam video. Jedino Kayfun sto ima lika sa GG atijima.

A to kome se greje i da li ce ga prodati, moras da vidis sa njima. Ima veoma ziva diskusija o tome a drugom forumu, koliko znam 5-6 clanova je zajedno narucilo i zadnjih par dana ih testiraju.

Tabby je uzeo jedan, pa moze da napise koju rec o tome.

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #14 poslato: Novembar 03, 2012, 20:42:58 »
  • Publish
  • Kod Tabija nem ašanse da se grije jer on zna složiti setup.