Autor Tema: Koristite li "fabricke" tecnosti?  (Pročitano 660 puta)

Na mreži bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 4819
  • -Receive: 6877
  • Ugled: +7703/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Koristite li "fabricke" tecnosti?
« poslato: Decembar 01, 2018, 04:14:24 »
  • Publish
  • Fabricke tecnosti,odnosno tecnosti koje proizvode razne firme u formi gotovog proizvoda,poslednji put sam koristio negde u decembru...decembru 2013  ;D .Zapravo lazem,kupio sam jednu tecnost godinu-dve kasnije u Inhalici jer mi je trebala elasticna bocica a ova bila na rasprodaji a i Morgana mi je pre nekog vremena poslala par uzoraka na probu ali to su samo izuzeci koji potvrdjuju pravilo da fabricke tecnosti u sustini ne koristim.Ne zato sto mislim da su lose ili da ja pravim bolje,daleko od toga, vec iz razloga sto me (bar tada) nijedna nije toliko odusevila da opravda razliku u ceni izmedju gotove tecnosti i neke arome od koje mogu napraviti daleko vise finalnog proizvoda.Mozda ne tog kvaliteta ili punoce ukusa ali i ja sam jeftin tip pa se vodim onom "Brena je Brena ali..." ;D
    Medjutim,gledajuci malo slike po netu (pa i na domacim forumima) primecujem da je sve vise sarenih pakovanja i neobicnih bocica a sve manje onih belih,bezoblicnih u kojima se najcesce nalazi DIY proizvod.Cak se i poplava tema od pre 5-6 godina oko miksanja,dodavanja svega i svacega,tajnih recepata i uticaja meseca i podzemnih voda... pretvorila polako u potocic koji preti da usahne.
    Mozda je razlog tome sto je sve vec i receno i nema sta mnogo da se doda a opet moze biti i da su ljudi u osnovi pomalo lenji i inertni i ako im se ponudi izbor i imaju finansijske mogucnosti uvek ce izabrati lakse (iako skuplje) resenje.No,mozda i gresim jer govorim iz pozicije nekog ko fabrickim tecnostima zapravo i nije dao sansu i ne znam sta propustam...Kakava je situacija kod ostalih?

Na mreži LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 10435
    • -Receive: 9916
    • Ugled: +21668/-0
    Odg: Koristite li "fabricke" tecnosti?
    « Odgovor #1 poslato: Decembar 01, 2018, 08:32:37 »
  • Publish
  • Ne koristim iz samo jednog razloga - prevelika razlika u ceni. Ok, neciji trud i ambalaza treba da se plati, ali 10x? Fala, neka fala ;D  2 -3 puta ok, treba i ti proizvodjaci nesto da zarade, ali da se cena formira srazmerno procentu nikotina, jer svi znamo da je nikotin najskuplja stavka. Ok, ambalaza skupa... Ja se ne bi bunio da platim 10ml 300-400 dinara, ali da posle mogu 100ml da kupim za 1000. U tom slucaju, kupis desetku da probas da li ti odgovara, pa posle kupis stotku. Svi dobro znamo da ona prica od pre nekoliko godina da jedan ml menja paklicu veze s' vezom nema i da se tecnosti mnogo vise trose nego cigare. Sa trenutnim cenama, kad uzmemo u obzir opremu (narocito ko kupuje glave) cena se izjednaci sa cenom cigara, a ne tako retko bude i veca.

Inace, u pocetku sam i sam imao trip da u fabrickim tecnostima ima ''necega'' sto mi ne mozemo da postignemo u kucnim uslovima. Mozda je to samo bio trip, jer te tecnosti sa mog pocetka vise ne postoje, ali i dalje mi se cini da tu punocu ukusa koju sam imao sa nekadasnjim Joye, Dekang i Liqua tecnostima, nikad nisam uspeo da postignem u DIY varijanti. Ipak, uspeo sam odnosmo PG i VG i izborom aroma da im se dovoljno priblizim, a i one (bar prve dve) su u medjuvremenu izumrle. Na njima je u sastavu bilo prilicno nekih stavki, od kojih su se neke odnosile na pojacivace ukusa. Svakako, ovi danasnji proizvodjaci su uglavnom muljatori kao i bilo ko od nas, bez ikakvog znanja iz oblasti hemije i posedovanja bilo kakve ozbiljnije opreme, uz koriscenje tudjih aroma, i ne vidim ni jedan razlog zasto bih placao 10x vise za nesto sto identicno mogu sam da napravim u kucnim uslovima.

Van mreže Milanez

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 208
    • -Receive: 94
    • Ugled: +94/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: Decembar 01, 2018, 09:26:30 »
  • Publish
  • u zadnje vreme mi ne pada na pamet ali ovih dana sam video da na FT ima liqua cuban koju mnogi vole 30ml oko 5 dolara ali mora preko singapurcana znaci postarina 3-4 dolara + cekas da ti stigne + se sikiras zbog carine ... ostajem balkanac (i provincijalac)  ;D   :wave:
    Bog mi daje
    Bog mi odnosi

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 8109
    • -Receive: 10686
    • Ugled: +13121/-0
    • Pol: Muškarac
    « Odgovor #3 poslato: Decembar 01, 2018, 11:35:29 »
  • Publish
  • Ne  :098:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže Nedeljko

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 298
    • -Receive: 774
    • Ugled: +774/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #4 poslato: Decembar 01, 2018, 15:20:33 »
  • Publish
  • U prvih mesec dana parilačkog staža prešao na mućkanje.

Van mreže rankosuns

• Newbie
    • *
    • Thank You
    • -Given: 13
    • -Receive: 6
    • Ugled: +6/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: Februar 16, 2019, 05:10:33 »
  • Publish
  • nekad se počastim sa 3x30ml liqua cuban, jer ipak je to to. sve ostalo su nijanse

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока