Autor Tema: Joye 306  (Pročitano 1081 puta)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 11200
  • -Receive: 10698
  • Ugled: +22450/-0
Joye 306
« poslato: Mart 11, 2013, 12:04:13 »
  • Publish
  • Vecina korisnika elektronskih cigareta su probali neku od drip varijanti 510 ili 306, ali oni koji nisu stvarno su mnogo propustili. I ako veoma malog kapaciteta, svega nekoliko kapi, ovo je najbolji nacin da se iz tecnosti izvuce maksimum i oseti svaka njena nota. Pored toga, ove spravice ne znaju za dry hit i prejak napon, osim kada nestaje tecnosti. Posto se tecnost ukapava direktno na grejac, on ce imati dovoljno natapanje sve dok ima tecnosti, i pri jacem naponu samo ce performanse biti jace i brze se potrositi. Kasnije su se na trzistu pojavile razne drip rebuildable varijante, ali su ove spravice i dalje ostale nezamenljive zbog dugog radnog veka, lakog odrzavanja i jako dobrih performansi. Prednost ovih atomizera u odnosu na drip modove su male dimenzije i nacin na koji je slozen setap. Grejac je standardno namotan oko fibera i nalazi se u keramickoj oblozi dto dodatno zadrzava toplotu, ali su krajevi fitilja izvuceni van keramike a oko njih je namotana mrezica koja obezbedjuje konstantnu i umerenu vlaznost grejaca. Preko svega toga se nalazi most od mrezice koji tecnost odvodi sa strane kako nebi direktno nakvasila grejac i natopila ga previse, sto je takodje jedan od krivaca sa prijatnu i suvu paru i veoma naglasenu aromu.

Joye 306 nije tako nov proizvod, ali nismo ga do sad pominjali a definitivno to zasluzuje. Za razliku od 510 koji je prvenstveno bio namenjen za koriscenje sa tankom u kome se nalazi polifil ali mu je kasnije namena promenjena u atomizer za dripanje jer se tako dobijaju bolje performanse, joye 306 je namenjen iskljucivo za dripanje. U principu, po performansama je slican 510 atomizeru, ali cini mi se da ima nesto veci kapacitet kako bi bolje podmirio svoju jedinu funkciju. Performanse su stvarno "nema dalje", ali zbog malog kapaciteta zahteva stalno dokapavanje po nekoliko kapi, pa je njegova primarna svrha degustacija novih tecnosti. Licno uvek u upotrebi imam nekoliko komada 510 ili 306 atomizera, i to je jedino sto konstantno koristim gotovo svaki dan u anjoj ili vecoj meri od saih pocetaka i sto verovatno nikad necu prestati da koristim. Fabricko pakovanje je malo neprakticno za koriscenje jer dolazi sa nazovi drip tip-om koji ima jednu malu rupicu, pa je njega potrebno skinuti prilikom svakog dokapavanja.

Kako bi zadovoljstvo u koriscenju bilo potpuno, potrebno je nabaviti odgovarajuci drip tip. Za razliku od 510 drip tip-ova koji se umecu u atomizer, 306 drip tip-ovi se navlace na atomizer i mogu se koristiti samo na njemu, odnosno nisu univerzalni.

I ako se mogu koristiti na svim 510 baterijama i modovima, najlepse izgledaju na 510 baterijama gde pruzaju osecaj koriscenja najpriblizniji koriscenju duvanskih cigareta. Pored performansi koje su stvarno maskimalne, potreba za dokapavanjem kako bi se povuklo 10-15 dimova cini koriscenje 306 atomizera jako slicnim klasicnim cigarama, narocito u kombinaciji sa automatskom 510 baterijom.

Van mreže NikolaP

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +115/-0
    Odg: Joye 306
    « Odgovor #1 poslato: Mart 11, 2013, 15:33:23 »
  • Publish
  • 306-ice su ozbiljne spravice. Nista se ne moze meriti sa tako jakim udarom kao dobra LR 306-ica. Taj crni drip tip je odlican, rupa je dovoljno velika za komotno dripanje. Medjutim, barem se tako meni cini, vremenom, da li zbog velike toplote, krene da flisuje pa curka. To je i najveca boljka dripanja, curka na sve strane. Posto nisam jos imao tad DCA306 ni neki drip shield, koristio sam ovaj driptip, ali long varijantu, na ego bateriji, i preko onaj ego konus (onaj veliki sto lici na telo ego-t). Odlicno je radio kao shield, visak tecnosti se zadrzavao unutar konusa.
    Mog cisca sam penzionisao, sad sam uzeo Joye 306 LR, ali jos se nije razradio, malo je tanji sa aromom. Ali zato vrucina pare..kao cigareta kad ti ostane 2 dima do pikavca :)

Dreamcatcher 18350, G-bell,  Bolt, cisco 306, 306 DCA, Boge LR, DUD

Van mreže Para

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5
    • -Receive: 31
    • Ugled: +1267/-0
    « Odgovor #2 poslato: Mart 11, 2013, 15:38:20 »
  • Publish
  • Da, super je 306-ica. Ovaj drip tip mi je bio sasvim Ok i nije curkao.

Van mreže Mesečar

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +79/-4
    « Odgovor #3 poslato: Mart 11, 2013, 16:13:26 »
  • Publish
  • Ko god odluci da kupi 306 neka obavezno kupi i driptip za njega, fabricki skoro skroz ubije aromu i ukus plastike preuzima ukus svega ostalog... bar je to moje iskustvo. Kada se stavi drugi drip atomizer funkcionise odlicno. Jedino sto se ne bih slozio sa Liberom je oko kapaciteta, koliko se meni cini u 306 stanje manje kapi nego u 510... moze i isto, ali brzo procuri.  ;D