Autor Tema: Smoketech Bolt - popravka prekidaca  (Pročitano 975 puta)

Van mreže NikolaP

• Full Member
  • Thank You
  • -Given: 0
  • -Receive: 0
  • Ugled: +115/-0
Smoketech Bolt - popravka prekidaca
« poslato: Mart 11, 2013, 09:12:21 »
  • Publish

• Bolt je jedan fenomenalan mod. Radi za svaku paru i vredi svaki dinar. Jedina slaba tacka mu je prekidac, tj. zice koje se koriste za povezivanje prekidaca i plus pola. Nedavno mi se desilo da je pregoreo, tj. ta ultratanka patrljak zica je pregorela.

Dobra stvar je da koristi prekidac koji se moze naci u bilo kojoj bolje snadbevenoj prodavnici elektronike. Ja sam moj platio nekih 100 dinara, i to je sav trosak popravke.

Evo mali howto.

1. Skinuti glavu, iscupati plus konektor i beli plasticni disk izolaciju. Unutra je zaliveno onom tecnom plastikom/lepkom, iz onih pistolja sa patronama. Lako se iscupa srafcigerom. Za 2 minute, sve se iscacka i na kraju dobijete ovo:

Sve izvadjeno, vidi se lepo ocajna zica koju su koristili, lepo se vidi i kako je izgorela i oprljila izolacioni disk.

Lepo ociscena glava, spremno za transplataciju:

Proba da li taster pasuje.. potpuno je identican.

2. Sve lepo ocistiti, konektor gde se lemi zica sam malo isturpijao. Ovaj korak nisam slikao, ali je sve jako jednostavno. Uzeo sam kvalitetniju zicu, spojio plus konektor sa unutrasnje strane na prekidac, pa od prekidaca drugi do drugog plus konektora, sve lepo vratio na mesto i pistoljem zalio celu unutrasnjost. Plasticni disk sa plus konektorom nabio nazad i sve je ko novo.

Bolt opet radi. Ovaj prekidac je kvalitetniji malo, ima lep klik i tvrdji je. I naravno, sa ovim crvenim tasterom meni cak deluje i lepse:

Dreamcatcher 18350, G-bell,  Bolt, cisco 306, 306 DCA, Boge LR, DUD

Van mreže manilu

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 0
    • Ugled: +135/-0
    Odg: Smoketech Bolt - popravka prekidaca
    « Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2013, 22:58:08 »
  • Publish
  • i ja sam mjenjao, samo kada sam promjenio žice i prekidač, skužio sam da mi gubi kontakt između konektora i kućišta(minus), pa sam malo potukao sa unutarnje strane uz konektor i zalio sa epoxi smolom, nisam zaljevao prekidač sa tekućim ljepilom nego samo sa super attackom da se može izvaditi ako treba