Autor Tema: Spica Pro Style MTL RTA  (Pročitano 601 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 7358
  • -Receive: 10118
  • Ugled: +12553/-0
  • Pol: Muškarac
Spica Pro Style MTL RTA
« poslato: Jun 30, 2018, 09:55:30 »
  • Publish

• 316 stainless steel construction;Diameter: 22mm;Capacity: 3ml (glass tank) / 4ml (PC tank);3 / 5 / 7 leaved airhole pins;5 adjustable airflow;Adjustable chimney height;Designed for throat hit

http://www.3fvape.com/home/24294-coppervape-spica-pro-style-mtl-rta-rebuildable-tank-atomzier-full-kit-silver-316-stainless-steel-3ml-4ml-22mm-diameter.html#.Wzc20dSF6t8
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 4483
    • -Receive: 5978
    • Ugled: +6804/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: Spica Pro Style MTL RTA
    « Odgovor #1 poslato: Jul 06, 2018, 21:53:53 »
  • Publish

• " Hi,we did a little improvement at that place,we added a slot inside of the juice flow chimney,so both of the liquid control holes will have juice when not fully opened.and when you fully open the juice flow,the side slot size is equal the size of 2 liquid control holes. The original ones,when you open the juice flow on half,,only one liquid hole have juice,this side cotton is wet,another liquid hole no juice,will make that part cotton dry. so our change(improvement) has better taste."

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9744
    • -Receive: 9215
    • Ugled: +20967/-0
    « Odgovor #2 poslato: Jul 07, 2018, 10:35:41 »
  • Publish
  • Ma da, njihov klon je bolji od originala. Coopervape je izvikan i ne tako dobar kloner.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #3 poslato: Jul 07, 2018, 14:01:31 »
  • Publish
  • Da,veoma je zanimljivo kako nijedan od tih klonera ne moze da zadrzi neki stabilan kvalitet.Njihov Hussar (to potvrdjujem) i Skyline (kazu,ja ga nemam)  su odlicni a vec Dwarv je...onako.Tako Coppervape,tako SXK,tako svi ostali.Svaki ima par odlicnih primeraka i onda kod nekog modela zezne.

Sta je tu problem,kako mozes omasiti rupe...Mislim,verovatno imas original u ruci prema kojem pravis kopiju.Napravis komad-dva,pogledas,dostelujes masine,opet komad-dva i tako dok ne dobijes ono sto treba pa tek onda kreces u proizvodnju.
    Sto se ovih ovde rupa tice i njihove "dorade",nije mi bas najjasnije o cemu pricaju.Imam neke ideje sta su uradili prema onom sto su napisali (da ne ulazimo u samu potrebu za takvim doradama) ali bi mnogo lakse bilo sa nekom slikom.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #4 poslato: Jul 12, 2018, 20:47:04 »
  • Publish
  • https://www.facebook.com/story.php?story_fbid=2001875496793641&id=1467972096850653
    Lakse im bilo da prosire spoljasnju rupu nego da potrefe unutrasnju  ;D

Pitam se hoce li Ulton to preciznije uraditi posto su i oni najavili svoj klon (navodno je vec u proizvodnji) ...

Usput,i novi (oglodani) pinovi su u najavi.To verovatno skart sto iz masine ispao lose obradjen pa da se ne baci kad moze da posluzi ovima sto im fali vazduha   ;D

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #5 poslato: Jul 16, 2018, 15:31:24 »
  • Publish
  • Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #6 poslato: Jul 19, 2018, 01:20:32 »
  • Publish
  • Iako nisam imao priliku da ga duze isprobam,dopusticu sebi da u ovom momentu iznesem par zapazanja,prakticno prvi utisak.Sa duzom upotrebom utisci ce se mozda i menjati i ovo sto napisem cu dopuniti (a mozda i izmeniti) ali,u ovom trenutku, vazi sledece:
    Mislim da je ovo jedan od atomizera "prve" kategorije.Naravno,mnogi se nece sloziti sa time i to je u redu ali na osnovu mog iskustva cini mi se da je ovo kompletan proizvod (naravno,uvek sa mogucnoscu malih poboljsanja) koji moze da bude primarni atomizer.Od ovih 20-tak koje posedujem mislim da bi se samo Kayfun Prime mogao pohvaliti istom kategorijom ( i mozda Hastur Mini koji mi je ,iako male zapremine,izuzetno legao).

Neke konstrukcijske zamerke imam - ne volim sto drip tip sluzi kao alat za zatvaranje dotoka tecnosti (iako je meni udoban i sasvim odgovarajuci nekome sigurno nece odgovarati) a jos manje volim kada uz atomizer ide specijalni alat sa kojim ne znam sta cu - mislim na alat za stelovanje visine komore.Takodje mi se ne svidja  (a to je do klona) sto su izbusili uzduzni kanal oko komore jer nisu mogli da potrefe rupe iako radi bez greske i tako.Jos jedna zamerka bi bila poklopac za punjenje koji nije bas najsecnijeg oblika ali to to je vec do dizajna i izgleda.
    Sto se tice podesavanja visine komore - razlika zaista postoji.Nije to sad nesto "vau" ali ako covek obrati paznju razliku moze osetiti i to je dobro.Iako volim malo "ostrije" atomizere ovde mi odgovara na polovini ili cak nesto nize.
    Vazduh je tesan ali pravilno odmeren.Ocekivao sam da ce mi odgovarati pin sa 5 ili cak 3 rupe ali ispada da se najbolje snalazim sa onim sa 7 rupa i potpuno otvorenom kontrolom vazduha.Tada je otprilike u klasi Tube atomizera za koji sam vec ranije rekao da mi je protok ~idealan .
    Para koji daje (bez obzira koliko to bilo neodredjeno) meni je idealna.Aroma,kolicina i kretanje vazduha,TH...sve je "A+".Ovo je,naravno,veoma individualno ali mogu govoriti samo u svoje ime.
    Sto se samog klona tice i kvaliteta izrade tice zaista nikakvih zamerki nemam.Odlicno je odradjen,navoji i gumice su sasvim ok a jedina zamerkabi bila ta kontrola tecnosti  i pogresno izbusene rupe,odnosno ,pogresan navoj.Mada radi bez greske i tako,mozda cak i bolje od original (iako ne bih to sa sigurnoscu znao).

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #7 poslato: Jul 24, 2018, 02:20:37 »
  • Publish
  • Ovaj klon je odlicno odradjen i verujem da radi bolje od originala jer ono sto mislimo da su slucajno omasili rupe ispada da je sa namerom a evo i zbog cega sam takvog misljenja..
    Igrao sam se malo sa ovim klonom i doveo ga skoro pa u stanje originala :

Dobio sam to da sa skroz otvorenim LVC-om velicina usisnih rupa nije srazmerna restriktivnom vazduhu te dolazi do prezasicenja tecnosti koja zavrsi na grejacu...ok , meni je i tako bilo premalo vazduha pa sam se poigrao i sa pinovima te mi je sada onaj sa 7 rupa u originalu najrestriktivniji od preostala dva komada koja sam preradio za svoje potrebe , na poklopcu za dosipanje tecnosti sam stavio tanju gumicu da se lakse odvrce i to bi bilo to  :00000003:
    Mozda su kod originala zamislili da se regulise protok tecnosti tako sto po zelji se moze tecnost propustiti kroz samo jednu rupicu...ali to je samo mozda jer u tom slucaju se namece pitanje cemu sluzi druga rupica ( koja je po mom misljenju visak za ovako restriktivan atomizer )  :Scratch-Head:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #8 poslato: Jul 25, 2018, 22:01:16 »
  • Publish
  • Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D