Autor Tema: Odlaganje opreme  (Pročitano 1675 puta)

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 8956
  • -Receive: 11348
  • Ugled: +13783/-0
  • Pol: Muškarac
Odlaganje opreme
« poslato: April 20, 2018, 13:53:50 »
  • Publish
  • U ovoj temi mozete sugerisati na pravilno odlaganje opreme koja se ne koristi svakodnevno u cilju njenog ocuvanja od raznih faktora sa kojima ste se susretali tokom vaseg vaperskog staza ili jednostavno receno na sta treba obratiti paznju prilikom skladistenja da ne bi dolazilo do nezeljenih efekata kako bi oprema ostala duze vremena funkcionalna ..

Glavni razlog za otvaranje ove teme je ujedno i to sto sam sticajem okolnosti imao prilike da se susretnem sa poprilicnim brojem neispravnih regulisanih modova ( i onih manje regulisanih  :smart:  ) te ovo sto imam napisati shvatite krajnje dobronamerno jer to je upravo ono sto se najcesce desava i bude glavni uzrok neispravnosti u vecini slucajeva..

Prvo cu pomenuti integrisane modove ( ego ,mega ,twist ,box etc.. ) svi znamo da li-ion baterije najbolje je skladistiti pri napunjenosti od 40% odnosno kada je njihov napon oko 3.6V i na temperaturi ne vecoj od +25C jer tada najmanje gube na svom kapacitetu pa se tako ophodite i prema integrisanim uredjajima sa tom razlikom sto kod uredjaja postoji i elektronka koja uvek vuce malo struje pa je pozeljno s vremena na vreme ( 1-2x mesecno ) proveriti stanje baterije i dopuniti po potrebi jer ukoliko se desi da napon padne ispod granice koju elektronika punjenja podrzava necete moci dopuniti vise uredjaj bez intervencije "strucnog" lica ... u prevodu , uredjaj se rasklapa i baterija se dopunjuje eksternim punjacem koji podrzava tkz ozivljavanje celija ..

Drugo sto cu pomenuti je u stvari na prvom mestu i zaista najcesci uzrok neispravnosti a to je prodiranje tecnosti za parenje na elektroniku uredjaja ..
    Da , ume uredjaj ponekad da malo pobrljavi od tecnosti i bude dovoljno otvoriti ga i prebrisati je ali...ja ne govorim o tome jer nisam imao do sada ni jedan ili sam imao mozda jedan ( ne secam se ) takav slucaj  :smart:
    Ono sto sam do sada imao prilike videti je nesto slicno ovome:

Oksidacijom nastaju hladni lemovi a ukoliko to potraje nece ostati nista metalno i onda ne pomaze vise ni strucno lice  :533:
    Zato iz najbolje namere savetujem skidanje atomizera u kojima se nalazi tecnost sa vasih odlozenih ljubimaca a pogotovu ih ne drzati zajedno u uspravnom polozaju  :wave:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 5032
    • -Receive: 7542
    • Ugled: +8368/-0
    • Pol: Muškarac
    • elektronske cigarete
    Odg: Odlaganje opreme
    « Odgovor #1 poslato: April 20, 2018, 21:33:39 »
  • Publish
  • Ja vec pisao ranije nesto u drugoj temi ali da ponovim

-Svako vece skidam atomizer sa moda i izvadim bateriju.Prvo sprecava nenadano curenje u toku noci i slivanje u mod,drugo isto tako nenadane kvarove u modu pod naponom.Oba mislim da smanjuju opterecenje na "spring loaded" komponente - 510 i konektor baterije.Mozda nema neki trenutni znacaj ali na duze staze...

(Takodje i za atomizer-Ukoliko atomizer necu koristiti neko vreme,nedelju dana ili vise (a desava se,imam ih i previse),sve spojeve pomalo otpustim.To dozvoljava orinzima da se vrate u prvobitni oblik i bolje zaptivaju pri sledecoj upotrebi a takodje i smanjuje stres na navojima plasticnog tanka ako postoji.)

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11018
    • -Receive: 10580
    • Ugled: +22332/-0
    Odg: Odlaganje opreme
    « Odgovor #2 poslato: April 20, 2018, 23:06:44 »
  • Publish
  • Meni se modovi pre izdrljave i ogule nego sto riknu i ako ni najmanje ne vidim racuna. Zapravo, kad mi se onako ofuca, jedva cekam da crkne da bi imao izgovor da se pocastim novim. I ko za inat, ni jedan se ne pokvari. Da imam lep ss mod i ja bih ga tako cuvao ;D