Autor Tema: Dvarw style MTL RTA  (Pročitano 2346 puta)

Na mreži ivanneko

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 7270
  • -Receive: 10068
  • Ugled: +12503/-0
  • Pol: Muškarac
Odg: Dvarw style MTL RTA
« Odgovor #15 poslato: Maj 12, 2018, 15:15:17 »
  • Publish
  • Precnik namotaja 2mm  :00000003:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže kinkel

• Sr. Member
    • Thank You
    • -Given: 560
    • -Receive: 627
    • Ugled: +627/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #16 poslato: Maj 12, 2018, 16:14:54 »
  • Publish
  • Naravno :)

Van mreže kinkel

• Sr. Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #17 poslato: Maj 12, 2018, 17:33:26 »
  • Publish
  • Evo, probao.
    Reducir 1,5 zaboravi.
    Reducir 1,2 sa kantalom 0.25, precnik 2mm, 6nav. (Vidi se na slikama) .. na snazi 6,8 .. pa, ide ima pare i arome, al nije to moj vajp pa nemam pojma dal je dobro .. tek sa 7,7w sam poceo da uzivam .. ako se ja pitam moze da prodje :)
    Reducir od 1mm nije kod mene (menjao sam se sa 1,5mm, al bice ponovo na stanju uskoro).

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 634
    • -Receive: 995
    • Ugled: +1288/-0
    « Odgovor #18 poslato: Maj 12, 2018, 18:46:12 »
  • Publish
  • Jeste, ovaj atomizer je za Tebe Ivanneko, i za Tebe Liberprint ;)
    Ps: Bobpp, ti već imaš, ne?

Sony Xperia ZR

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 4444
    • -Receive: 5903
    • Ugled: +6729/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #19 poslato: Maj 12, 2018, 19:37:48 »
  • Publish
  • Kako se uzme... Mislim,porucio sam ga,platio sam ga... Sad,to sto se neki carinik zabavlja njime vec dve nedelje se verovatno ne racuna... Eto,imam ;D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9681
    • -Receive: 9116
    • Ugled: +20868/-0
    « Odgovor #20 poslato: Maj 12, 2018, 19:53:44 »
  • Publish
  • Meni se ovaj atomizer svidja(to sam vec rekao cini mi se) i ne sumnjam u njega. Sada smo dobili i potvrdu iz pouzdanog izvora. Razlog zasto ga nisam jos narucio je to sto mi se ne zuri, a cekam neki normalan klon sa malim tankom.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #21 poslato: Maj 22, 2018, 02:18:19 »
  • Publish

• Hm,sta bih mogao da kazem o ovom atomizeru?

Prvo,kvalitet izrade (u pitanju je Coppervape klon).
    Izrada nije losa ali nije ni u rangu Hussar-a ili Skyline istog proizvodjaca.Delom verovatno sto i sam originalni atomizer nije neke "masivne" izrade pa ne odaje utisak ne znam kakvog kvaliteta a delom verovatno i zbog velike potraznje i brze produkcije.
    Sam materijal je dosta tanak (zahvaljujuci tome i atomizer je male tezine),navoji su ne vise od "ok",par gumica bi moglo za delic mm biti manje ili vece ali,realno,nista to nije posebna smetnja i proizvod kao takav je u svakom slucaju upotrebljiv.Nije ni cena posebno velika pa da mu mozemo mnogo sta zameriti.

Za ovih par sati upotrebe naisao sam na par problema,mahom vezanih za konstrukciju odnosno velicinu gumica.
    Prvi je (a to se vec pominjalo) da cesto pri punjenju vrh komore ostane prikacen na tanku umesto na samoj komori,tj bazi.Mislim da se zamenom gumica vecim/manjim to moze resiti i time cu se pozabaviti nekog od narednih dana.Gumice na samom tanku,one sto drze plastiku,su takodje mogle biti malo manje.Ako se komora ne postavlja na bazu pod apsolutno pravim uglom dolazi do prignjecenja gumice sto ce brzo dovesti do njenog ostecenja.Mozda bi pomogla nesto manja.Uglavnom,problemi se svode na gumice,gumice i opet gumice.

Sem gumicama,bar u ovom trenutku,nisam u potpunosti zadovoljan ni natapanjem.Do sada sam pokusao sa vatom do otvora i sa vatom paralelno sa otvorima,u oba slucaja natapanje nije bilo potpuno zadovoljavajuce.Kod VW rezima se to ne oseti,nije natapanje toliko lose, ali u TC mod malo smanjuje snagu i to mi se ne svidja.Naravno,igracu se jos malo i verujem da cu mu naci sistem ali obicno nemam problem oko tih stvari u startu.

Ono sto je dobro kod ovog atomizera je,pre svega,odnos velicina/zapremina.Pri ovoj visini (5ml verzija) vecina drugih atomizera nema vise od 3-3,5ml.
    Takodje je i veoma tih pa kome smetaju razna pistanja i sistanja ovde ce biti zadovoljan.

Uz atomizer sam odmah porucio i dodatne adaptere za vazduh ali se to,bar u mom slucaju, pokazalo kao nepotrebno.Sa onim od 0,8mm meni je protok vazduha suvise restriktivan,sa 1,0mm je vec bolje ali bez problema mogu koristiti i onaj od 1,2mm sto stize sa atomizerom.Vise o tome i neka merenja ovde: http://www.e-ciginfo.net/index.php?topic=9023.msg96991#msg96991
    Fabricki DT mi je takodje ok iako je mnogima ruzan i zale se na njega.Odgovarajuce je duzine i prilicno udoban.Naravno,to je vec stvar ukusa a i lako ga je zameniti.

Sto se rada tice,do sada sam probao samo dve tecnosti na njemu ali rekao bih da je aroma sasvim solidna.Ne sad nesto nevidjeno (sto zapravo i ne volim jer me brzo umori) ali solidno i pristojno.Naravno,potrebna je ipak duza upotreba da se donese konacan sud,nisam jos probao krace varijante od 2 i 3,5ml, ali ne verujem da tu moze biti velikih iznenadjenja.
    Za sada nema ni curenja ili grgotanja ali to je uobicajeno kod atomizera koji se pune sa donje strane.

Za neki konacan zakljucak mislim da je jos rano,pre svega moram resiti ono natapanje kao i zameniti par gumica,ali rekao bih da je to jedan od atomizera kakve ja uglavnom i koristim.Vazduh je ok,aroma je ok,nije neki lepotan ali kapacitet je solidan u odnosu na dimenzije itd.
    Sta znam...na kraju ce verovatno presuditi ukupno zadovoljstvo upotrebe i lakoca rukovanja pre nego bilo kakva aroma.Ali pre toga imam par stvari da resim.

Ps: svasta stiglo ali vise volim belu varijantu.Nekako me ova zuta boja ne podseca na pivo ili med vec vise na...nesto drugo  ;D .Ali bilo malo jeftinije ovako.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #22 poslato: Maj 22, 2018, 16:13:11 »
  • Publish
  • I ja dobih priliku (hvala Kinkelu i Draku) da se poigram sa Dvarwcetom, i moje prve impresije nisu tako mlake. Cak bi se moglo reci da je ovo ljubav na prvi pogled. Tek par sati ga koristim i ne vidim mu ni jedan nedostatak, a ako nesto otkrijem kasnije sigurno cu mu oprostiti. Zapravo, ovo sam i ocekivao. Najbolje punjenje ikad, vazduh sa 1.2 taman, idealan odnos kapaciteta i dimenzija... Ali sam se plasio sa aromu. Sad vidim da je moj strah neopravdan i jako mi se svidja kako radi.Rekao bih nesto izmedju Ruze i Aerotanka, gde je od oba pokupio najbolje. Svidja mi se sto aroma nije napadna kao na ruzi, cega sam se najvise i plasio. Ovo su samo prvi utisci, a vise detalja kad ga bolje isprobam. Vec sam narucio svoja dva primerka ;D

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #23 poslato: Jun 23, 2018, 13:14:20 »
  • Publish
  • Jedan dan proslo mesec dana kako koristim gotovo iskljucivo Dvarw, pa da napisem svoje utiske... Sto se mene tice, to je to! Verujem da je ovo moj atomizer za duzi period. Nisam od onih sto se vezuju za predmete, ali jednostavno ne vidim razlog da ga promenim i ne vidim nacin da se postigne nesto vise. Moj prethodni atomizer (Kaja lite plus) sam koristio 4-5 godina, ne zato sto sam bio nesto vezan za njega, vec sto mu nisam nasao dostojnu zamenu. Posle par sitnih intervencija nisam imao neke posebne zamerke na njega, ali Dvarw je ipak bolji. U radu ne osecam neku bitnu razliku, cak, iznenadio sam se, da su jako slicni. Malo izrazenija aroma i malo manje one ostrine, ali u principu to je ono na sta sam navikao, pa po tom pitanju prelazak gotovo nisam ni primetio. Ono sto je mnogo bolje, je pre svega daleko lakse punjenje. Za mene je ovo najbolji nacin punjenja, bez mogucnosti curenja i bez nepotrebnih zahvata i operacija. Takodje, svidja mi se sto oko setapa mogu da cackam bez praznjenja tanka. Dobro ce doci za neko paljenje vatre ;D  Setap je prica za sebe. Meni je ovaj atomizer ubedljivo najlaksi za postavljanje setapa. Jedino pravilo kog se drzim je da pustim prilicno dugacke krajeve. Zabodem ih u dno, i kako bilo spoljnu bocnu stranu naslonim na rupe, i on radi savrseno. Bez ikakvog sisanja, friziranja, gurkanja, pomeranja... U pocetku sam ga bas cimao: vadio vatu, vracao, pomerao, menjao reducir bez zamene vate... I nikad nisam imao problema sa curenjem ili losim natapanjem. Ono sa cim sam imao problema je vadjenje poklopca komore, odnosno njegovo ostajanje u tanku. Ovo je problem klona, loseg finisa, i delimicno konstrukcije. Ovo je i jedino sto bih promenio na njamu. Navoj bi bio najsigurnije resenje, ali bi dodatno povecao debljinu zida komore i smanjio kapacitet, sto je takodje jedna od velikih prednosti Dvarwa. Mislim da bi idealna varijanta bila da gumica na onom delu koji ulazi u dimnjak nije bocno, vec sa gornje strane. Tako ova gumica ne bi stvarala opterecenje pri okretanju i ne bi bilo mogucnosti da ostane u tanku, a dihtovanje bi bilo i dalej savrseno. Ja sam ovo resio na najprostiji moguci nacin. Izdvojim malo vate iz setapa, priljestim je poklopcem i naj nacin ga zaglavim. Cak i kad ostane poklopac ne smeta mi narocito, jer se tako dobije malo i na kapacitetu ;D  Narocito meni jer koristim najmanji tank, verziju od 2ml. Ne mislim da je ovaj tank praktican, cak mislim da je kapacitet i manji od 2ml, ali sta cu kad volem ;D  Mislim da je idealna varijanta tank od 3.5ml, nije preveliki, a kapacitet je stvarno zadovoljavajuci. Cak ni sa tankom od 5ml atomizer stvarno nije mnogo veliki. Ovo pre svega zbog izuzetno male i niske komore. Poceli su da se pojavljuju i plasticni tankovi, koji ce verovatno jos malo povecati kapcitet, jer nemaju navoj na sredini i one paoke koji drze dimnjak. Dodatna prednost je to sto nema spoljnog podesavanja vazduha koji se rasteluje kad punis atomizer, lako menjanje reducira pa se atomizer lako prilagodi svacijim potrebama, po potrebi se lako mogu i prosiriti rupe za dovod tecnosti... Tako da je Dvarw bukvalno atomizer za svakog MTL korisnika, mada su Kinezi izbacili i verziju za plucase.

E sad, sto se verzija klonova tice, tu treba malo obratiti paznju, mada svakako nedostaci losih klonova se lako mogu resiti, ili ne smetaju previse. Do sad sam imao prilike da vidim 4 klona razlicitih proizvodjaca, i ubedljivo najgori je bio onaj najskuplji - Coppervape. Opet, ne tvrdim da meni nije zapao los primerak i da su svi takvi. Prvi koji sam probao, Kinkel moze da nam kaze koji je i odakle, bio je fantastican! Svi navoji dobri, sve gumice, osim te na poklopcu komore, ali to je vec klasika. Coppervape je sto se masinske obrade tice sasvim ok, ali gumice... Bukvalno ni jedna nije dobra i odgovarajucih dimenzija. Ona na komori gde ulazi u bazu je predebela, pa sam morao dobro da je podmazem i da vrtim komoru u krug kljestima da bi legla na mesto. Zbog ovoga je postavljanje setapa bilo malo teze. Na poklopcu komore gornja predebela a donja pretanka, pa sam tu morao da intervenisem. Na plasticnom tanku, obe gumice predebele a i obrada losa, pa su sa obe strane vidljivi zazori. Jedan jeftiniji klon sa FT sa tankom od 5ml je ok, ako zanemarimo da je stigao sa pokidanom manjom gumicom na poklopcu komore. Drugi klon sa FT je negde izmedju Kinkelovog i Coppervape. Skoro pa dobra dimenzija gumica, ali deluju nekako posne i ne ostavljaju utisak kvaliteta. Ono sto je bitno je da je kod svih masinska obrada dobra i da nema onih drljavih klonova iz vremena Kaja koji kao da su finisirani turpijom za drvo.

Sto se mene tice, zadovoljan sam potpuno atomizerom, a nisam nezadovoljan ni klonovima. Ipak, planiram nabavku jednog originala, ne zato sto mi kod klonova nesto fali, vec da odam priznanje autoru za fenomenalno konstrukcijsko resenje i na neki nacin nagradim njegov intelektualni rad.

Van mreže frenk

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 116
    • Ugled: +173/-0
    « Odgovor #24 poslato: Jun 23, 2018, 16:30:07 »
  • Publish
  • Koji je klon na FT trenutno najbolji ?

http://www.fasttech.com/product/9645432
    « Poslednja izmena: Jun 23, 2018, 23:29:20 ivanneko »
    Uspjeh je stvoriti iz nečega nešto , a još veći , iz ničega nešto.

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    « Odgovor #25 poslato: Jun 23, 2018, 17:32:30 »
  • Publish
  • Po meni ovaj: https://www.fasttech.com/products/3042/10051660/9646050-dvarw-mtl-styled-rta-rebuildable-tank-atomizer

Taj sa tvog linka je meni stigao sa pokidanom gumicom.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #26 poslato: Jun 24, 2018, 22:58:09 »
  • Publish
  • Interesantno kako se utisci i iskustva razlikuju...

I kod mene prodje mesec dana ali ovaj atomizer i ja nikako da se dogovorimo.Mislim,radi on ali to...to "nesto" mi stalno fali.
    Gumice sam skoro sve izmenjao (Coppervape klon) tako da je sa te strane sada sve ok,lako se zavrce i odvrce,ona kapica ostaje na svom mestu i sve ostalo (za razliku od stanja u pocetku) radi kako bi trebalo ali nesto,nesto...nesto.

Prva stvar sa kojom imam problema je natapanje.Nije to nista drasticno da bi bilo neupotrebljivo,daleko od toga da zagoreva i u VW rezimu se cak i ne oseti ali kod TC mod stalno obara snagu za 10 ili 20% sto me nervira.Jedini nacin da to izbegnem je da vatu postavim tako da prenatapa,na granici grgoljenja ali onda  i previse tecnosti pravi problem,morao bih povecavati snagu ili vec nesto slicno.
    Probao sam do sada tri ili cetiri osnovna nacina postavljanja vate pa sve to u vise varijanti i kolicina/gustina,probao sam cak i onu komoru sa ovalnim rupama ali bez znacajnijih rezultata.Mozda je nesto do primerka (mada ne bih znao sta,sve deluje ok),mozda do korisnika (tj. mene) a mozda jednostavno tako radi,ne bih znao.U svakom slucaju ni posle mesec dana nisam nasao odgovarajuci pristup.

Druga stvar je (a to je subjektivno) sto ja volim kad imam duzi kanal kroz koji prolazi vazduh,nekako mi je tada bolje kretanje istog, pa mi ova velika rupa na ulazu ne odgovara u potpunosti.Deluje mi kao da ima negde fals vazduh (kojeg nema,proverio sam).
    Ali,kao sto rekoh,to je subjektivno a takodje ni svi atomizere ne treba da budu isti pa to i nije zamerka vec samo primecujem (vise za sebe).

...

Van mreže frenk

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 0
    • -Receive: 116
    • Ugled: +173/-0
    « Odgovor #27 poslato: Jun 25, 2018, 16:57:18 »
  • Publish
  • Uspjeh je stvoriti iz nečega nešto , a još veći , iz ničega nešto.

Van mreže kinkel

• Sr. Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #28 poslato: Jun 25, 2018, 18:03:03 »
  • Publish
  • Narucio sam onaj V2 (takav je i original sada) .. imam coopervape klon i uskoro cu ih uporediti. Koliko vidim mislim da ce to malo sto hvali biti nadoknadjeno, a to je mali kondenz kod onog crnog plasticnog izolatora.. i malo sjebucka protok vazduha, tako da mi je 1,2mm reducir uzak posle jednog tanka... To je moj zakljucak, ne mora da znaci da je tacno, al sumnjam na to.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #29 poslato: Jul 22, 2018, 00:09:58 »
  • Publish

• PC bell cap (w. chimney) for Dvarw MTL RTA  (~5$)