Autor Tema: Dvarw style MTL RTA  (Pročitano 15867 puta)

Van mreže bobpp

• Global Moderator
  • Hero Member
  • Thank You
  • -Given: 5107
  • -Receive: 7772
  • Ugled: +8598/-0
  • Pol: Muškarac
  • elektronske cigarete
Dvarw style MTL RTA
« poslato: April 17, 2018, 18:38:37 »
  • Publish
  • Ima vec nekoliko klonova a za pocetak ovaj - Coppervape

Ja narucio zutaca (i beli tank+beli DT pa koji mi se vise svidi  ;D ) kao i jos neke delove pa...videcemo.

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1023
    • -Receive: 1004
    • Ugled: +1004/-0
    • elektronske cigarete
    Odg: Dvarw style MTL RTA
    « Odgovor #1 poslato: April 17, 2018, 20:07:14 »
  • Publish
  • Takodje, beli, tankom za 3,5ml, reducire 0,8 i 1mm, gumice .. za pocetak :)

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • -Given: 167
    • -Receive: 168
    • Ugled: +168/-0
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #2 poslato: April 17, 2018, 21:05:29 »
  • Publish
  • Rešenje komore i build deck-a me podseća na HC Plus atomizer, koji je bez obzira na odličan kvalitet izrade, za mene apsolutno najgori MTL ati svih vremena (ali naravno da je i taj model imao svoje fanove)...nadam se da će postojanje različitih redicira za vazduh da popravi performanse

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11205
    • -Receive: 10701
    • Ugled: +22453/-0
    « Odgovor #3 poslato: April 17, 2018, 22:27:19 »
  • Publish
  • Ja ovom atomizeru ne vidim ni jedan ozbiljniji nedostatak, osim sto se plasum da ce za moj ukus aroma biti previse izrazena. Verujem da ce biti prava poslastica za ruzomane.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #4 poslato: April 17, 2018, 22:34:50 »
  • Publish
  • Nije HC jedini,ima jos njih sa tako resenim deck-ovima i komorama ali nije to meni toliko uticalo na upotrebljivost  atomizera koliko vazduh,tu sam mnogo osetljiv.

Aroma manje-vise,ja sam na duvanima pa onda ni ne trazim  sta-znam-kakvu aromu a  dosta ih i rotiram pa vremenom isplivaju neke dobre kombinacije atty/aroma.

Videcemo...Mnogi ga hvale (original) a i meni zanimljivo sve sto ima "MTL" u nazivu pa verujem da ce i ovaj imati svoje mesto...bar na polici  ;D .

PS: slazem se sa Liberom,moze aroma cak da ode u drugu krajnost.Licno bih voleo da je malo drugacije reseno natapanje ali tako je kako je.

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #5 poslato: April 17, 2018, 23:35:03 »
  • Publish
  • Po meni ima par stvari koje bi mogle biti problem. Prvo je što je komora pričvršćena samo o - ringom, što može biti lutrija. Na originalu je to verovatno dobro rešeno a za klon - nadajmo se najboljem. Drugo komora nema ni najmanji konus. Treće komora je možda malo preširoka za ovaj raspored šrafova na build deck-u, ali se to može rešiti - ili deblji grejač sa više vate ili tanji i vata postavljena u latinično S.
    Ali iskustvo me naučilo da ništa od ovog što sam naveo u praksi ne mora da predstavlja problem tako da ati bez obzira na sve navedeno ipak može biti odličan...
    @BobPP
    Ja nisam video da se komora drži samo na o - ringu, ni na jednom atiju, sem na HC Plus-u
    @Liberprint
    Što za ružomane? Mislio sam da ružu karakteriše keramika i veliki konus relativno uske komore...ali ako se ispostavi da daje aromu kao ruža, sigurno će biti potpuni hit...

Van mreže LiberPrint

• Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 11205
    • -Receive: 10701
    • Ugled: +22453/-0
    « Odgovor #6 poslato: April 18, 2018, 00:02:13 »
  • Publish
  • Keramika u Ruzi, pa i u svakom drugom atomizeru, je potpuno beznacajan detalj i vise marketinski trik. Konus u komori moze imati  neki sitan uticaj u kombinaciji sa nekim drugim detaljima. Ovde je komora malo sira, ali je plitka, tako da je zapremina mala sto je najbitniji faktor. Ono sto je zajednicko ovde i kod Ruze, je gotovo potpuno vodoravna putanja tecnosti do grejaca. Ovo, zajedno sa zapreminom komore i duzinom dimnjaka, ima najveci uticaj na performanse atomizera. Ja od ovoga ovekujem rad slican ruzi, sa toplijom parom (manje ili vise u zavisnosti od tanka) i mozda cak izrazenijom aromom.

Van mreže bobpp

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #7 poslato: April 18, 2018, 00:52:36 »
  • Publish
  • A sta je problem sa komorom i oringom?Mislis da ce se okrenuti pri sklapanju atomizera?

Koliko vidim komoru pritiska i drzi na mestu onaj prsten koji se zavrce na bazu (na koji dalje ide plasticni tank itd) i sumnjam da moze da se pomeri jednom kada se zavrne.Jedino bi mozda moglo da se desi pri sklapanju ali donji oring je veci,veca povrsina prijanjanja ,vece trenje nego na manjem pa i manje sanse da se pomeri...

Ali ako i bude neki problem (kod konkretnog klona) trebalo bi da ga resi za dlaku deblji oring dole (ili za dlaku tanji gore).

No,opet kazem...videcemo.

Van mreže vukpavlovic74

• Full Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #8 poslato: April 18, 2018, 01:20:23 »
  • Publish
  • Pa rekoh lutrija...možda stvarno ispadne da je odlično rešeno
    Ajde da ne bude da samo mračim, svakako pozdravljam pojavu bilo kog MTL modela...još ako bude ko Ruža, biće to potpuni hit

Van mreže Điva

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 1811
    • -Receive: 1633
    • Ugled: +1926/-0
    « Odgovor #9 poslato: April 18, 2018, 20:38:18 »
  • Publish
  • Original je postao M2L hit u Evropi :)
    Nadam se da će klon biti uspešan, znam za jednog izdajnika ko je poslao tačne podatke kinezima Možda ih ima više, ko zna.
    [Čeka se i veći brat, Dvarw DL rta]

'Naš čovek'

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #10 poslato: Maj 12, 2018, 12:18:58 »
  • Publish
  • Ufff, kako da pocnem!? .. Odusevljen sam, najkraće rečeno.
    Kupio sam ga na FT, coppervape 5ml tank, reducir 1,2. Pazario sam dva reducira 0,8 i 1mm, takodje i tank za 3ml...
    Prvi setap (moj najčesći) 0,3 kantal, 2,3mm precnik, 7nav. Oko 1,2 oma. Vata, obilato spustena do otvora, lepo ususkana, natapanje dobro ...
    Na prvi puf .. dobra aroma (oseca se malo ukus kineske "obrade" :) , ali posle detaljnog rasklapanja i pranja u ultrazvcnoj kadici to nestaje). TH se oseti. Vazduh na 1,2 malko mi tesan, uglavnom dobar je. Kazem prvi puf ili prvi dan zato jer sam do tada koristio dogija i prajma na 4 tacke.
    Posle 2 dana uzastopnog koriscenja, prajma sam smanjio na 3 tacke, a dogija odbacio na neko vreme jer mi je postao prevazdusast :) .. a ovaj sa 1,2 mm reducirom mi je taman. Takodje snagu sam smanjio na 8,8w, to ide po logici stvari.
    Reduciri:
    0,8mm .. bas preuzak,
    1mm .. mislim da cu uskoro preci na taj otvor za vazduh.
    1,2 mm .. taman, trenutno (otprilike tri tacke na prajmu)
    1,5 mm (dobio na probu) .. hm, moze, al tada lici na dogija (mozda jos vise vazduha) mora se dici snaga i pojacati grejac, jer u suprotnom, ni pare ni arome.
    Cuo sam da ga na vašarskom forumu  "strucnjaci" kude, mislim da nemaju osnova za to (osim ako im hvali znanja) .. ovo je sasvim lep i pristojan MTL za male pare.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9185
    • -Receive: 11495
    • Ugled: +13930/-0
    « Odgovor #11 poslato: Maj 12, 2018, 14:31:37 »
  • Publish
  • Pokusavam da shvatim da li je ovaj atomizer za mene ali to mi bas ne polazi za rukom trenutno , mozes li probati setup sa 0.25 kantalom , oko 2mm , 6-7 namotaja , sa otvorom za vazduh od 1.5mm , na 6,8W ? Znacilo bi mi  :00000003:
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #12 poslato: Maj 12, 2018, 14:51:46 »
  • Publish
  • Odmah da ti kazem .. nista od toga. Ja sa 0,3 na 10+w tek tek pare i arome.

Van mreže ivanneko

• Global Moderator
    • Hero Member
    • Thank You
    • -Given: 9185
    • -Receive: 11495
    • Ugled: +13930/-0
    « Odgovor #13 poslato: Maj 12, 2018, 15:05:11 »
  • Publish
  • Eventualno rupa ispod grejaca 1.2mm posto je u pitanju samo reducir...da je nista ne slazem se i voleo bih zaista da probas ne zbog sebe vec zbog mene  ;D
    Cekaj stani , znaci uzmem saksiju probusim rupu na njoj i ja sam moder ? Ali rupu na saksiji nisam ja izmislio znaci li onda da sam cloner ? :D

Van mreže kinkel

• eCiginfo prijatelj
    • Hero Member
    • Thank You
    • elektronske cigarete
    « Odgovor #14 poslato: Maj 12, 2018, 15:10:40 »
  • Publish
  • Ok, ajde ovih dana cu probati pa se javljam. Znaci 0,2 mm precnik, 0,25 kantal, 6-7 nav? ..